Blog uživatele Eli

Pořád špatné..

Tak jsme byli včera v Praze, pro výsledky u dr. Kl.

Asi patřím k těm 10% lidí co pan dr. léčí (jak mi dr. řekl), kteří mají mají chlamydie, berou ATB-ale ty nepomůžou, prostě jsou hodnoty pořád vysoké...Pokud to mám napsat vlastními slovy, tak asi u mě má chlamydie pevný obal, prostě je můžu odstřelovat ATB jak chci, ale stejně se nic nebude dít. Narozdíl od jiných co jste tady mi NIC není, ani před a i během léčby nebylo (teď beru např. už i Entizol co 14dní v plné dávce a reakce mého tělo jsou rovné nule, cítím se fit), prostě žádná změna se od posledních výsledků nestala-přikládám výsledky nynější + výsledky minulé.  Ptala jsem se pana dr.  i na náš problém-v rámci otěhotnění...takže u mě jsou teď asi 3 možnosti:

1.) Buď budu pokračovat i nadále v léčbě ATB-Wheldona, ale změna hodnot o pár setinek za 3 měsíce je fakt málo.

2.) ATB vysadím, na kontrolní testy jedu 6.8., pohovor pak mám na konci srpna, a to by se vidělo, je možné, že hodnoty sami klesnou.

3.) Nebo poslední možnost vysadit, počkat co testy, pokud hodnoty neklesnou, pak jiná léčba, jak říkal pan dr., konkrétně jsme se nebavili...

Sám pan dr. mi říkal, že má i ženy, co měly i po ATB vysoké hodnoty, a pak prostě otěhotněly, tělo si nějak zapamatovalo, že bylo léčeno a šlo to samo, má lidi, co jim vlastně nic není (jako mně), mají "jen hodnoty" pořád vysoké. V úterý jedu ještě k paní dr. (gynekoložce) jak jsem se tu zmiňovala, mé výsledky měla předat jiné paní dr., uvidím, co řekne ona, pak se spojím s dr. Kl. a uvidíme. Uvažuji o tom, že ATB vysadím, já vím, jsou tu někteří, kterým ATB taky zabraly za delší dobu, ale u mě, ani po půl roce nedošlo k žádné změně, vlastně začátkem užívání ATB jsem chlamydie spíše vydráždila, hodnoty narostly,a tak vlastně zůstávají... Je mi nic moc, na psychice to nepřidá, ale přece nemůžu brát ATB x - let, pokud by hodnoty klesaly tímto tempem? Prosím, poraďte co dělat, děkuji moc!

Tady jsou hodnoty všechny hodnoty, které mám..ještě byly hodnoty jedny, ale ty nemám, výsledky byly ale podobné:

výsledky z 25.5.-nejnovější

 Stanovení anti chHSP60/CHLAM.Protein IgG ELISA    +++5,18 

Stanovení anti CHLAMYDIA IgA ELISA +++8,01

Stanovení anti CHLAMIDIA IgG ELISA  +++ 7,19

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgA ELISA   ++2,81

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATI IgG ELISA +++3,80

 

A výsledky ze 4.4.2007

Stanovení anti chHSP60/CHLAM.Protein IgG ELISA    +++5,31 

Stanovení anti CHLAMYDIA IgA ELISA +++8,51

Stanovení anti CHLAMIDIA IgG ELISA  +++ 7,78

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgA ELISA   ++3,06

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATI IgG ELISA +++3,80

výsledky z 19.1. 

Stanovení anti CHLAMYDIEA IgA ELISA +++7,75

Stanovení anti CHLAMIDIA IgG ELISA  +++ 6,68

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgA ELISA   ++2,71

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATI IgG ELISA +++4,72

 


 

Pomůže Wheldon?

Tak jsme včera byli v Praze, u dr. Kl., jela jsem si pro výsledky testů (krve), byla jsem na ní 4.4., výsledky jsou přímo katastrofální, hodnoty mi stouply ještě více než před léčbou...Jsem z toho hodně špatná. Prý to může být způsobeno i virozou (sedimentaci jsem měla 20, ref.meze je <20), nevím, pár dní před odběry měla horečky, průjem (asi střevní chřipka), v každém případě v květnu jedu na krev znovu a podle toho se uvidí, co dál, jestli jiná (jaká?) léčba, nebo to nechat....Dr.Kl. mi dal další ATB, které potřebuji (za což jsem moc ráda), už začínám být skeptická a nevěřím, že by se něco upravilo. Asi jsem holt na ATB imunní, sama totiž vůbec nepociťuji nějaké změny, jak při braní Doxi, Sumamedu, Entizolu...je mi pořád dobře, což je sice dobře, ale děje se v těle vůbec něco? Jsem bezradná, prosím, jestli můžete, tak mi poraďte, budu ráda za každou radu.

Jen tak pro ilustraci přidávám mé výsledky, část výsledky. Toto jsou výsledky z Prahy z 19.1.

Stanovení anti CHLAMYDIEA IgA ELISA +++7,75

Stanovení anti CHLAMIDIA IgG ELISA  +++ 6,68

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgA ELISA   ++2,71

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATI IgG ELISA +++4,72

 

A výsledky ze 4.4.2007 (mezitím jsem měla ještě jedny testy, ty bohužel nemám ofocené, musím si je vyžádat, některé hodnoty  byly ale už nižší, než tyto ze 4.4.)

Stanovení anti chHSP60/CHLAM.Protein IgG ELISA    +++5,31 

Stanovení anti CHLAMYDIA IgA ELISA +++8,51

Stanovení anti CHLAMIDIA IgG ELISA  +++ 7,78

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgA ELISA   ++3,06

Stanovení anti CHLAMYDIA TRACHOMATI IgG ELISA +++3,80

 

Jak pokračuji....

Tak se po dlouhé době opět hlásím..

1.3. jsme byli s manželem v Praze u dr. Klubala, a to pro výsledky krve, moči atd. atd. Bylo toho na hodně papírů, krev a moč rozebraná opravdu důkladně.

Takže chlamydie opravdu pozitivní mám...a hodně, takže léčba i nadále (Wheldon), dokonce stále mám i od dr. Klubala léky, ostatní bylo vše v pořádku (alergie, játra, atd.atd.), jen mírná chudokrevnost. Tedy abych nezapomněla, v těle je tedy i borelie (hranice 100, mám 204).

Dnes jsem si měla do Prahy volat znovu, jak dopadly další testy (krve brané právě 1.3.), takže kromě chudokrevnosti je tam i zánět (močové cesty), takže doporučeno hodně pít. Co je ale na tu chudokrevnost? Při prvních testech 17.1. nebyly hodnoty vysoké, byly na hraně, teď jsou asi nízké (testy budu mít až zase do Prahy pojedeme 23.4., takže přesné hodnoty nevím), můžete mi prosím na toto něco poradit? Vím že se tu psalo, že na chlamydie žádný Ferronat apod., ale jak krevní obraz trošku vylepšit? Díky všem za radu!

Obvoďák výsledky-poraďte

Prosím, můžete mi poradit? Dnes jsem si byla pro výsledky u obvoďáka, naprosto NECHÁPU jak je dělali, když jsem v prosinci pro výsledky (5.12.), tak byly takové:

Ch.pneumonia ELISA IgA - POZITIVNÍ (index 2,58)

Chl. pneumonia ELISA IgM - POZITIVNÍ (index 1,64)

Chl.pneumonia ELISA IgG - POZITIVNÍ (index 2,19)

Chl. trachomatis ELISA IgA - POZITIVNÍ (index 2,38)

Chl. trachomatis ELISA IgG - POZITIVNÍ (index 3,99)

No a dnes? Místo toho, aby mi opět udělali výsledky stejného typu (pneumonia,trachomatis), tak jsem dostala výsledky tyto (krev braná 6.2.):

Chlamydie IgA rElisa - POZITIVNÍ (index 6,99)

Chlamydie IgM rElisa - POZITIVNÍ (index 2,92)

Chlamydie IgG rElisa - POZITIVNÍ (index 6,71)

To že jsou hodnoty po braní ATB vyšší, to se tu psalo, že je to možné, ale TOTO jsou výsledky, že vůbec nevím, jestli je to chlamydie pneu nebo tracho, jakoby je dělala jiná laboratoř, úplně jinak zpracované (byť by to měli dělat ve stejné laboratoři).

V závěru je napsáno: interpetace výsledků metod ELISA rodku Chlamydia a druhů pneumonia, chlamydiea trachomatis tříd IgA, IgM, IgG.

 

Prosím, poraďte, připadá mi, že výsledky NĚJAK udělali, ale vůbec tomu nerozumím.

 

 

Ach jo...

Tak jsem si volala do Prahy dr. Klubalovi, protože mi dochází DOXY...Včera mi sestřička řekla, že neví, jestli mi dá další balení, že už jsem dostala atd., mám si zavolat dnes, tak léky mám, ale jsem z toho . Prý pan dr. vám léky dá, ještě na 3 měsíce, pozitivita na chlamydie i borélii tam je...no jsem v ŠOKU, chlamydie mám, to vím, ale i borélie? Bohužel dr. ordinuje, takže jsem to nemohla prokonzultovat přímo s ním, tak budu muset počkat až do Prahy pojedeme. Možná se to tu už psalo, asi určitě, ale odstraní Wheldon i borélii a vyřeší se tam i náš problém, tj. budu moct mít i dítě? Já vím, možná je to hloupý dotaz, ale aby po x pokusech co máme za sebou až teď se přicházelo na všechno co mám, je mi z toho zle.......

Další výsledky

Tak jsem dnes opět byla u svého obvodního lékaře..., shrnu to, kdybych tam nešla, tak to výjde na stejno.

1.) Dr. mi slíbil, cca před 14dny, že mé výsledky předloží nějaké primářce ve zdejší nemocnici, udělala jsem mu krásnou složku, bohužel nic, nedostal se k tomu, taky pí. primářka není...., takže nic.

2.) Jediné pozitivum, ofotil mi výsledky manžela:

Ch.pneumonia ELISA IgA - NEGATIVNÍ (index 0,32)

Chl.pneumonia ELISA IgM - NEGATIVNÍ (index 0,08)

Chl.pneumonia ELISA IgG - POZITIVNÍ (index 2,71)

Chl.trachomatis ELISA IgA - NEGATIVNÍ (index 0,08)

Chl.trachomatis ELISA IgG - NEGATIVNÍ (index 0,09)

 Závěr: jedná se o prodělanou invekci Chlamydia pneumonia.

Když jsem se ptala, na ty pozitivní IgG, tak prý to nic není, je to prodělaná infekce, sice se může někdy projevit, ale zatím mu ani nic dávat nebude. Taky chce počkat, co druhý dr. (jsem objednaná na leden k dr. Klubalovi do Prahy), následně podle toho by něco dělal. Tak nevím, 100% tomu nerozumí, jak jsem už napsala, léky žádné nenapsal.

Co myslíte, má manžel také už najet na Wheldona jako já? Já myslím že ano!

 

Stavy po ATB

Chtěla jsem se zeptat na stavy po ATB, Herxy atd.. Vím, že se to tu občas objeví, jaké kdo měl stavy a bolesti, můžu se zeptat, jak tyto stavy poznám, tím myslím v dalším přidávání ATB? Beru teď Doxy, jsem na začátku, u NAC mi nic nebylo (jen jeden den jsem zaznamenala pálení očí, únava, trvalo to tak 2hodiny), jinak nic. Teď je ještě krátká doba, já vím, ale je to to bolení zad, kloubů, únava.. atd.? Jak jsem tu už několikrát psala, mě totiž vůbec nic není, kdybych neměla černé na bílém, že chlamydie mám, tak o tom nevím (zatím).

Jinak dnes můj obvod.lékař posbíral mé výsledky (kopie) na chlamydie od roku 2004, prý to ukáže nějaké primářce. Co se výsledků ze stěrů týče, kde se našly také chlam.trachom., tak řekl, že prý slyšel, že toto není ukazatel, bývá to proměnlivé, nevím tedy, co tím myslel, trachomatis tam je a obávám se, že zítra tam jen tak nebude, no ale uvidím, třeba s paní primářkou něco vykoumají.

Tvrdá realita

Tak jsem dnes byla pro změnu v centru, pro výsledky, byly to stěry.

Jsou takové, PROSÍM o případné komentáře:

anti-Chl.trachomatis IgA....0,801 pozitivní

anti-Chl.trachomatis IgG.....1,641 pozitivní

Aktvivní infekce, bez větších změn proti 10.11.2004.

 

Aerobní kultivace

Nález: kultivace negativní

 

Aerobní kultivace

Nález: Lactobacillus sp. ++

Komentář: Neisseria gennorrhoeae nevypěstována

 

Aerobní kultivace

Nález 1: Strreptococcus sp (anhemolytický) +

Nález 2: Staphylocossus sp. +

Nález 3: Lactobacillus sp. ++

Komentář: Neisseria gonorrhoeae nevypěstována


Průkaz antigenu Chlamydia sp.

Chlamydie antige ELISA - negativní

 

Takže asi tak....Paní dr. z centra sice byla milá, říkala, že vše prokonzultovala s makrobiologem tamnější FN, ale prostě je to chronické, tak je to chronické. Na můj dotaz, že můj obvod.dr. dělal také rozbory krve a IgM je pozitivní (chlam.pneumonia) mi řekla, že to je trošku problém, že oni dělali jen trachomatis, co se týče pneumonia, tak já žádné příznaky nemá, tzn. ani dr. ze spec. pracoviště to nebudou léčit, protože žádné příznaky nemám (kašel apod.). Jediné, co ona mi může doporučit (ví, že nejsem jediná, kdo má takový problém) je to, ať si koupím Wobenzym, najdu dobrého imunologa, ale i tak se obává, že se to bude léčit. Prý možná za 5 let budou dr. dále, zatím se sice o chlamydiích ví, ale...Na moje poznámky, že jsem sice léčena byla, i na spec.pracovišti /infekční Prostějov/ ale jen krátce mi řekla, že léčba razatní proběhla (myslela asi měsíc Klacid), že pokud ani tam se nic nezměnilo, tak mi může poradit začít užívat právě Wobenzym + najít si již zmíněného imunologa. Když jsem se zmínila o jiné léčbě (nemluvila jsem přímo o Wheldonovi), tak mi řekla, že není řešení jíst rok antibiotika, protože to nepomůže, taky se jedná o nákladnou léčbu. Samozřejmě nemluvila jistě o naší kapse, protože na cca 70.000,-Kč, co jsme zaplatili za IVF právě na jejich pracovišti ani Wheldon nemá, si tedy myslím.

Manžel byl se mnou v ordinaci, tentokrát jsem to nevydržela a rozbrečela jsem se, hlavně nad tou bezmocností, která na mě padla.......Moje poslední otázka, PROČ jsem tedy byla s tímto posílána do IVF mi řekla, že oni sami také neví blabla....ani už nevím, co říkala.......myslím, že snad nic....

 

Tímto mě utvrdila opět v tom, že jiná cesta jak Wheldon není, NIKDO mi nepomůže a dovolávat se na "specializovaných" pracovištích nemá cenu....možná třeba za 5 let...?

 

Prosím-PORAĎTE!!

Nejdříve jsem moc ráda, že jsem narazila na tyto stránky, jsem už z dr. bezradná.

Nejdříve bych měla napsat, že se snažíme asi 5let o dítě, mám za sebou 4.IVF (umělé oplodnění) atd. atd. Před 2.IVF mi dr. v jiném centru udělal stěry a zjistil chlamydie. Dostala jsem ATB, už nevím jaké, bohužel nezabraly. Tak mě poslal do Prostějova na infekční, kde mi nasadili Clacid, výsledky se sice zlepšily, ale závěr po měsíci užívání a kontrole po 5-ti týdnech-chronické. Manžel je prý ok-taky mu dělali rozbor kre.Můžu sem hodit pak i hodnoty a druh chlamydií, která mi byly zjištěny, pokud se v tom vyznáte lépe jak já, budu ráda, za každou radu. Před cca 14ti dny mi dr. centra (přestoupila jsem k jiné dr.) udělala stěry, dnes jsem tam volala-pozitivní na chlamydie. Jsem hodně naštvaná,je jasné, že jsou pozitivní, když je mám chronické, spíše mi vadí, že NIC nedělali, poslali mě do 2.IVF a KETů (transfer zamražených embryí), celkem nás to stálo asi 70.000,-Kč a najednou se diví, že výsledky jsou pozitivní.Měla jsem i z telef.hovoru dojem,že neví co se mnou,že snad nikdy neotěhotním.Ještě podotýkám, nemám vejcovody(odstraněné po infekci),takže musím jen na umělé oplodnění, copak se s tím nic nedá dělat? Je mi skoro 34let a dítě nemáme. Jednou jsem tedy otěhotněla, ale o mimi v 5.TT přišla. Prosím, poraďte. K dr. jdu 7.12., nevím, co vymyslím, teď jen navrhla Wobenzym, už jsem ho taky brala, ale v jeho zázraky nevěřím.Děkuji všem!!

Powered by Drupal - Modified by Danger4k