Blog uživatele lehotovci

Kryodynamika

Keďže ma mnohí strašia recidívou ( vždy sa mi pohoršilo na jar),  skúšam všetko možné, aby sa to nevrátilo, ... zatiaľ stále v pohode.

Máte s tým niekto skúsenosti?

Bod FENG – FU = útočiště větrů.

Na těle člověka je jedno místo, které je samo o sobě všelék. Je to místo zcela unikátní, s jehož důležitosti se nemůže srovnat žádná jiná oblst. Nachází se uvnitř jamky mezi krčními šlachami na přímce, vedoucí středem hlavy, pod hrbolem zátylku. Přibližně o 3 cm výš od zadní hranice vlasové části hlavy, v místě kde se setkává hlava s krkem. V anatomii se to místo nazývá foramen magnum (occipitale) tj. velký otvor (tylní).

Feng–fu je jediný bod na lidském těle, kde je mozek přístupný přímému nezprostředkovanému působení. Mozek zde nepokrývá kost, protože v tomto bodu již lebka končí a páteř ještě nezačíná. Přímo pod feng-fu se nachází prodloužená mícha. Ta tvoří přechod mezi míchou a mozkem, nebo odborně řečeno, mezi Varolovým mostem a míchou. Jakožto centrum řízení zásobpování krvi, je to právě prodloužená mícha, která podle své libovůle otvírá či zavírá arterioly, tj. „ventilky“ soustavy vlásečnic.

Kryo-dynamická metoda.

Místo tradičního čínského nahřívání bodu feng-fu se v kryodynamice používá jeho ochlazování. Zkušenosti ukázaly, že ochlazování je účinnější než moxování. Je též pohodlnější a neškodné. Chladící médium svým účinkem na feng-fu nepůsobí žádné bouřlivé reakce ve fyzické, ani emocionální oblasti.

- počas kryodynamiky: zakázané piť kávu aj nápoje s kofeínom, jesť tučnú, korenistú stravu, prejedať sa,
                                  piť alkohol, užívať lieky ( neuroleptiká, antidepresíva,... )
- 4-5 hod. pred procedúrou nejesť!
- ženy: 25-30 min., muži: 20-25
- pred proced. dobre vyvetrať!
- 1. týždeň: 2x denne, jedna kocka na zátyl. otvor, druhá na kostrč
- 2. týždeň: ráno ako 1. týždeň, večer na kostrč namiesto ľadu horčicová, al. kapsicilová náplasť ( lekáreň)
- 3.- 4. týždeň: len raz denne, už iba na otvor, vždy v rovnakom čase
Kontraindikácie: tehotenstvo, epilepsia, duševné choroby
Indikácie:
obezita (hormón trioxín, kt. produkuje hypofýza, spaľuje prebytočné kalórie: podváha, celulitída, poruchy menštruačného cyklu, impotencia, frigidita, endokrinná neplodnosť, poruchy funkcie štítnej žľazy, artritídy)
- ochorenia dýchacích orgánov a kardiovaskulárne choroby: (hypertónia, hypotónia, bronchitídy a pneumónie, astma)
- poruchy funkcie tráviaceho traktu,
- úprava reflexnej sympatickej dystrofie (syndróm nepoľavujúcej bolesti) s neuralgickými príznakmi
- psychomotorické poruchy, fyzická a duševná prepracovanosť: (stresové situácie, depresívne stavy a neurózy)
- doplnok liečby pri narkománií, akéjkoľvek forme rakoviny a vážnych infekčných chorobách
- komplex chronické únavy, asteno-adynamický syndrom, slabost a malátnost, zvýšená unavitelnost, snížené sebevědomí, podrážděnost a emoční labilita s psycho-astenickými příznaky, poruchy spánku.
Vegetativní cévní dystonie pocení dlaní a všeobecná slabost. Alkoholizm
us.

Ako vieme, náš organizmus má svoju "nevedomú pamäť" - podmienené reflexy. Vďaka tomu mesačné pôsobenie na zátylkový otvor vytvára v našom organizme dostatočne trvalý zvyk zavlažovať polozabudnutý hypotalamo-hypofyzárny komplex. Vyživovanie tejto oblasti a celého mozgu krvou sa tak dostáva do našej vlastnej fyziologickej normy.
Najprv sa omladzuje pleť na tvári, mizne jej akoby opuchnutosť, vyhladzujú sa menšie vrásky, odstraňuje sa celulitída, netvoria sa kŕčové žily.
Podstatou tejto metódy je obnovenie hormonálnej rovnováhy a predovšetkým obnovenie fyziologickej normy hormónov šťastia - endorfínov. Zákonitým dôsledkom toho je zvýšenie produkcie celého radu omladzujúcich hormónov (melatonín, rastový hormón, ...)
Ľubica  - ešte pripomínam, že to má byť " doplnková " liečba!

Ako som zvíťazila...?!

Ahoj Všetci,

sledujem to tu už dlhší čas a bojujem po svojom.

V lete stále stavy na odpadnutie, vynechávanie pamäte ( nevedela som vystúpiť z autobusu, napísať jednu vetu bez chyby, nespoznávala som svojich známych... ), tŕpnutie rúk, nôh, pálenie chodidiel , obrovská  únava, depresia - bála som sa chodiť von.

Môj otec pozit. na chlamýdie p. ( schizofrenik, na vozíku ), moja sestra tiež ch.p., môj syn skončil kôli nim v nemocnici - zápal srdcového svalu, našli sa len chlamýdie p. a mykoplazmy.

Chlamydia pneumoniae: Ja

IgM - negat. IgA - 1.80, IgG - 110.80

 po mesiaci vraj liečby:

 IgA - 1.80, IgG - 102.80 RU/ml ( Elisa ),

 ...vraj podozrenie na začínajúcu SM...

 Liečba doktorom: 6 týždňov Klacid,

5 mesicov som sa napchávala: ACC long, B12, Chloremax, Selén, Biolic Strong, B13, Citrovital, Liquid Q10, Candimin, Avenamax, Eleutherococ, Čierny zázrak, Biomax, Echinamax, Melatonin, Colonic plus Probiooti, Ľanový olej + tvaroh, 20 min. infračer. žiarenia - na miesto, kt. práve bolelo.... , 4 balenia Doxy- viac som nezohnala, tak som sa na to jednoducho vykašľala...

Všetky ostávajúce sily som sústredila do uzdravenia, zmenila som spôsob stravovania, nie radikálne! ( podľa knihy: Chudnutie v spánku ) a aj spôsob života ( zase som sa nechala inšpirovať knihou: Život bez depresie ) ...a zatiaľ mi to stačí, zdá sa

Želám veľa sily vo Vašom boji!

Ľubica

Teraz už nanovo športujem, momentálne ma nič nebolí, proste je mi hej..... Už užívam len ľanový olej a 3x do týždňa IR žiarenie....

 

Powered by Drupal - Modified by Danger4k