Blog uživatele host 5

Nevím, co mám dělat

Mudr Klubal mi už ve dvou zprávách navrhuje hospitalizaci. Navrhoval mi ji už v červnu, prý že se týdenní hospitalizace plná různých vyšetření. Nyní se mi zdravotní stav zhoršil a tak jsem volala znovu do ordinace. Odpověď byla opět hospitalizace, že bez ní se dlouhodobě špatný zdravotní stav nebude dát zlepšit. Vůbec mi nanabídl, zda nepotřebuju předepsat atb, přece jenom, když se stav začne zhoršovat, jde to dost rychle. Prostě hospitalizace a víc se se mnou nebaví. Nevím, co mám dělat, ani bych v té nemocnici nevydržela. Navrhuje vám někomu taky hospitalizaci? Dále mi nabízí vyšetření v úterý od 17:00 od kardiologa a internisty. Vzhledem k mým problémům vůbec nechápu. V sobotu jsem málem chcípla, takže tam stejně nedojedu. Můj zdravotní stav je horší, než když jsem začala brát atb a vůbec nevím, co mám dělat.

Potřebuji pomoc

V lékárně mi doporučili čaj s obsahem kozlíku lékařského. Bylo mi po něm neskutečně zle. Teď je to asi tři týdny, co jsem ten čaj pila a musím říct, že mi to dost zhoršilo zdravotní stav. Prakticky mě to hodilo do doby před začátkem WP. Netuším, co mám dělat. Stále cítím pachuť toho čaje na jazyku a patře, dokonce mi připadá, že se to nalepilo i na stěny žaludku. Prosím o radu, užíváte to někdo, neusazuje se to v tucích nebo tak? Na krabičce jsem potom přečetla, že se vůbec nemá užívat bez konzultace s lékařem. Zajímavé, jakuž i v lékárně cpou přípravky, které mají stav zhoršit, namísto zlepšení.

Novinky v léčbě

Takže se u mě objevila novinka - pocit, že jsem skoro vykrvácela po chůzi. Mám pocit, který člověka postihne, když se hodně řízne a nedá se to zastavit. Únava vedoucí k pocitu na zvracení, těžko udržitelné vědomí, neustálý neustávající nucení na omdlení. Pro praktický život to znamená opět nikam nechodit. Tímto stavem mi celá nemoc předloni v únoru začala, šíří se to od horní části břicha. Podle testů mám anemii, což jsem nikdy neměla. A je to teda síla. Už mě to přestává bavit, jsem bez kontaktu se světem, hniju tady a nikde žádný posun k lepšímu pro normální fungování. Když to tak vezmu problémy se pouze transformují a pro praktický život se žádné zlepšení neděje. Jak už jsem řekla, tak se na tuhle léčbu absolutně nehodím, protože na to nemám našetřeno a vůbec na to nemám peníze.

Pravděpodobně to tu zase nikdo nezná, nebo mi bude řečeno, že lidi, co to mají, jsou na tom tak špatně, že už sem ani nepíšou a abych pokračovala v léčbě a za deset let uvidím, jestli se to třeba nezlepší, ale stejně to sem píšu.

Nemůžu se uzdravit

Někdy vypadám jak mrtvola. Občas mi dost vadí denní světlo, dělá se mi na něm zle od hlavy. V hlavě cítím tlak. Když jsem byla procházce, zničehonic mi nastal pocit, jako kdybych krvácela dovnitř do mozku. Jasně, že je to nesmysl, ale vážně se to stalo. Pokusy o chození končí přidušením, mozkovým záchvatem a hnusnou vzpomínkou. Nemám práci, nemůžu si žádnou hledat. Nemůžu se vyléčit, tímhle tempem budu tlít doma bez peněz do důchodu. Nejsem schopná se o sebe postarat, nikam nedojdu. Beru doxy 2 x 100 mg, sum 3 x týdně 250 mg, benemicin 2 x 150 mg a pulsy entizolu.

Ještě jednou Vás prosím

Ještě jednou Vás všechny prosím, jestli máte nějakou radu, jak se dostat z toho, co tu popisuju. Pořád sem píšu svoje zrůdné problémy, příspěvek pozvolna sleze na druhou stránku a já pořád nevím, jak tohle řešit. Přijde mi to jako dost závažný problém. Taky mám strach to nechávat tak dlouho, jestli to má nějaké řešení, aby mi to nedej Bože nepřešlo v něco horšího nebo mi to nezůstalo na pořád. Jsem takhle už přes rok, a kdybych byla slabší povahy, tak od loňského února nevycházím, jak mi bylo zle. Chůze se mi vůbec nelepší, naopak, vydržím o dost méně. Když jsem byla minule v sousedním městě, málem jsem zkolabovala. Po tolika snědených lécích mi vůbec nedává logiku, že nemůžu ujít ani 500 metrů!!! Tlak v průdušnici, tlak v plicích, tlak v hlavě. Je mi jasné, že to mám od infekce, kterou jsem prodělala loni. Na některých místech se mi udělalo už tolikrát špatně, že tam nebudu mít chuť už nikdy jít. Pořád mám strach, že někde zůstanu a nebudu mít sílu se doplazit domů. Loni se mi to stávalo před spaním, že jsem rychle mazala do postele, protože za chvíli už bych tam ani nedošla. Připadám si zase jako před lety, kdy si nikdo nevěděl rady s mými dýchacími problémy. Já už prostě nemůžu s tímhle fungovat, už to nechci znova zažít, už nechci strávit celý den připravováním na to, že někam jedu a musím to vydržet, i v tomhle stavu. Sama si uvědomuju, že není možné, abych když je mi takhle špatně někam chodila, ale občas prostě musím a je to neskutečně těžké. A taky nevím, co se při tom poškodí, protože pak vypadám pěkně zrychtovaně. Prosím poraďte, nevím, koho bych se na to už zeptala.

Říjnový update

Od března jedu kombinaci doxy, sumamed po st pá, entizol 3 dny v měsíci, doxy vyměněno za mino v červnu, nově jsem koncem září přidala benemicin. Pořád jsem taková přiblblá, nejsem ve své kůži, asi jako když týden po nocích pracujete a nespíte. Nejhorší problém je pro mě chození, ten mi stále zůstává. Jak tady píšu pořád dokola, bílá tma před očima, neschopnost udržet se při vědomí, hrozné leknutí, nebo se nejsem schopná nadechnout. Nastává přibližně po 60 metrech chůze, při denním světle je to horší. Chůze se ani po osmi měsících léčby nezlepšila, ani o malinko. Na volném prostranství nejsem schopná udržet rovnováhu, v obchodě se dusím. Chytne mě to vždycky, když se musím přinutit někam jet, druhý den jsem vyřízená, bolí mě v oblasti ledvin a tlak v hlavě se nedá vydržet. Nejhorší je, že nemůžu chodit do práce, nemám peníze a když se z toho nedostávám, tak je to blbý. Nevím, co mám dělat, jaké léky užívat, jsetli jsou pro mou léčbu atb.

Noční můra

Rozhodla jsem se zase napsat něco o svých zdravotních problémech. Nejhorší zůstává chození. Pokud jdu na velmi krátkou procházku, často mám problém udržet se při vědomí, mám strach, že nedokážu dojít domů a skutečně mi to moc nejde. Jsem v divné křeči, cítím horní třetinu zad, mám i křeč v hlavě, ale spíše, jako když se něco natahuje, než křeč. Cítím i hrudní kost, nově i oblast, ve které se nachází štítná žláza. Musím se hodně soustředit, aby se mi podařilo nadechnout a dost často se mi to ani nepodaří. V tu chvíli mám hrozný strach. Udělají se mi černé kruhy pod očima (vypadám jako EMO) a vypadám, jako když jsem viděla ducha. Neskutečně mě to vysílí a nemluvě o tom, jak na mě ten "záchvat" nebo co to je působí. Bez atb už bych to asi měla za sebou, neustále mě zaplavovaly vlny jedů, ale nikam nedojdu. Takže bych to chtěla změnit. Chci se zeptat, co s tím mám dělat. Nevím, jestli na mě atb působí, nebo něco dělám špatně. Beru mino 100 mg denně, sum 250 mg 3x týdně, 3 třídenní pulzy entizolu.

 

.

.

.

.

Žádost o radu

Ještě bych chtěla poprosit o radu. Známá před čtyřmi lety prodělala herpes zoster. Strašně oteklá hlava, zejména okolo oka, zvracení, omdlévání, následně se objevila typická vyrážka. Ta nemoc nastupovala asi půl roku. Trvale po herpesu zůstala únava, občas usínání během dne, bolestivá pokožka s pocitem popálení. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak předejít tomu, aby se herpes znovu vrátil, je tahle forma ta, co se vrací? Jak alespoň včas poznat, že se vrací? Existují nějaké doplňky, doporučené vitaminy? Zatím jsem zjistila nějakou červenou řasu.

Update stavu

Po 1,5 měsíci jsem se rozhodla napsat, jak na tom jsem. Beru 200 mg doxi, 3 x týdně 250 mg azi. Doplňky nezvládám. Mým nejhorším problémem zůstává hlava. Nemůžu se dostat do normálu, jsem přiblblá, nepamatuju si. Nikam nemůžu chodit. Když se rozpohybuju chůzí, udělá se mi zle od hlavy, nucení na průjem, bílo před očima, začně se mi špatně dýchat, začnou se mi podlamovat nohy. Snažila jsem se to přemáhat, ale druhý den přijde únava a zhorší se hlava. Zažívání mi také dělá starosti. V břiše mi pořád něco škrundá, přelévá se, občas plynatost. Pořád mám pocit jako při průjmu, ale ten mám pouze občas. Před několika dny jsem vlítla na wc, pak přišla divná únava. Pak jsem se nemohla asi půl hodiny nadechnout. Jako by mi něco z břicha vzduchem vlezlo do krku a zavřelo ho. To už mě sice neděsí, ale mozek dostal celkem slušný kopance. V plicích mám pocit, že dýchám ve vlhkém chladném sklepě. Ve vlasech mám mastný povlak, ale už nemám pupínky s takovou krustou jako pryskyřicový kamínek. Před léčbou jsem jich měla plno. Břicho oteklé. Snažím se z toho dostat, ale nejde to moc rychle. Nejvíc mi vadí, že nemůžu nikam chodit. Vyjdu na ulici, rozhlídnu se po prostoru a ztratím rovnováhu. Jako kdybych stála na střeše mrakodrapu. Stačí se blbě otočit, pohnout očima a je mi zle. Mám pocit, že jsem prolezlá infekcí skrz naskrz. Kdybych to měla shrnout, bez léků bych dávno pošla.

Paraziti

Chtěla bych se zeptat, jak jste brali atp. Na netu jsem našla lék Vermox (1-0-1 tři dny po sobě) a lék Albendazol. Mohu si o ně požádat i když jsem teprve na začátku léčby?

Začala jsem u toho, že jsem řešila neskutečně otravné močení. Prakticky každou hodinu i méně musím na toaletu. Není v tom žádná záhada, protože pořád strašně moc piju. Našla jsem: askarióza - škrkavky, sídlí v tenkém střevu, odulé břicho, nadýmání, záněty kloubů, zadržování vody v těle, mohou být příčinou nevysvětlitelné obezity, bolestí hrudníku, pronikají i do mozku a míchy. Pak jsem někde četla, že paraziti jsou příčinou autoimunitních změn v oblasti, kde se vyskytují, což já mám v gastrointestinálním bloku. Někteří i vyvolávají anémii, jak ze střev sají krev. U mě už snad 4 roky trvá bublání, plynatost (ale úplně nenormální) a vodnatý pocit. Ve finále to vygradovalo v třiměsíce trvající průjem. Problémy mohou způsobovat i chlamydie, kvasinka, je toho moc.

Začátek léčby

Tak jsem zahájila léčbu. Podle posledních testů mám pozitivní boreliozu, ehrlichiozu, trochu chlamydie pneumoniae, zlatého stafylokoka, heamophilla a helicobacteria pyroli. Beru 2 x denně 100mg doxy, tři krát týdně 250 mg summamed. První dva dny byly skvělé, po sezobnutí doxy jsem cítila zlepšení. Den následující prvním sum znamenal výrazné zhoršení, hlavně hlava. Asi jako při hodně silné husté rýmě. V noci jsem se vzbudila s bolestí v oblasti ledvin, musela jsem rychle na wc. Poprvé mi bylo silně zle od hlavy, podruhé už se to dalo vydržet. Bez léků bych asi pošla, nebo se rozložila. Nadále mám problém chodit. Pokud se rozhýbou bakterie chůzí, zareagují ochromením plic, hlavy a otravou. Nejhorší reakci mám na ACC i jen jednu tabletu denně, dneska jsem si ho nevzala. Z doplňků mám laktobacily + B. Pokud budete hodní a něco mi doporučíte, budu ráda. Moc si toho ale nekoupím, protože jsem už půl roku doma bez jakéhokoli příjmu. Jsem celkem rozhozená z toho, že se stav prudce nelepší. Taky přemýšlím, jestli v tom nemůže být něco dalšího. Třeba nějaký virus. Prostě mám pocit, že tam ještě něco je, o čem zatím nemám tušení.

Na co se dále zaměřit

Za pár dní jedu na kontrolu do Prahy a moc nevím, co si mám připravit. Vždycky mě napadne jen to, jak moc zle se mi dělá když se pokouším někam dojít. Ještě mě trochu bolí kosti v oblasti hrudníku. Někdy mám problém se nadechnout a také mám stále potažený jazyk, občas hleny. Mám příšerně ztuhlou krční páteř, tuhost je ohraničená asi v polovině lopatek. Vadí mi chlad, skoro se nemůžu zahřát. Jsem pořád taková přiblblá, nepozorná. Únava je zvláštní. Ještě musím zmínit nulovou toleranci alkoholu, kdy si připadám opilá i když jen lahev cítím. Nemůžu se předklonit, třeba si něco přečíst nebo zašít. Když předkloním hlavu, udělá se mi zle, bílé vidění atd. Nohy jako kus ledu. Pořád nafouklé břicho, loni jsem měla skoro 3 měsíce průjem. Vždy po - pá, od 6 do 12 hod. Erlichióza - měsíc atb, nyní bez léků. Výsledky testů jsem si nekopírovala, stejně bych tomu moc nerozuměla. Nemám ponětí, na co se dále zaměřit akorát mám pocit, že to chce ještě další léky. Máte někdo podobné problémy?

Zdravotní problémy

Dobrý den, už dlouho si na této stránce čtu o utrpení ostatních a rozhodla jsem se taky něco napsat. Všechno začalo přibližně před rokem, velmi plíživě. Mým největším problémem je to, že po několika metrech chůze se mi dělá příšerně špatně od hlavy. Vypadá to asi jako otrava nějakým jedem a pohyb to rozproudí. Taková zvláštní křeč uvnitř, horečka, mléčné vidění. Potom mě přestanou jaksi poslouchat nohy od kolen dolů. Ta hrůza se nedá vůbec popsat, stalo se mi to už i venku a nebyla jsem málem schopná se dostat domů. Jedinou možností by bylo vyspat se někde do rána pod lavičkou a druhý den to zkusit dojít. Tudíž nemohu chodit nikam. Snažila jsem se to překonat, přemáhat, ignorovat, ale stejně mě to ťafne. Při tomhle stavu, a to je můj druhý problém, musím rychle močit.  Pokud nejdu okamžitě na wc, začne zase otrava, bílé vidění, pěnění v hlavě, růst teploty.

Léčím se u MuDr. Klubala na ehrlichii - brala jsem 2 x 100 mg doxi a mykomax. Momentálně čekám co bude dál. Byla jsem zatím 2 x. Nevím jestli jsem měla nějaký test na neuroinfekci. Před zahájením léčby bylo všechno horší, fakt to ale nedokážu napsat. Třeba jsem nemohla chodit ven před setměním.

Powered by Drupal - Modified by Danger4k