Blog uživatele pOsel

Jak se zbavit kašle bez rozbouření chlamydií?

Poslední 2 roky se mi podařilo mít chlamydie pod kontrolou tak, že jsem o nich ani nevěděl. Před týdnem jsem dostal chřipku, ze které jsem se dostal relativně rychle až na jednu věc - kašel. Takže jsem chtěl nasadit erdomed, resp. vzal jsem si pouze jednu tobolku. Po pár hodinách jsem totiž úplně začal cítit, jak se chlamydie začali "vracet" - postupně se vrátili všechny moje dřívější problémy (silná únava končetin, bolesti v kyčlích, pískání v uších, silná nespavost, bolesti v krku, studené konečky prstů, tachykardie). Další tabletku erdomedu jsem si už nevzal. Za dva dny chl. příznaky malinko ustoupili. Tak jsem zkusil něco slabšího - mucosolvan. Bohužel s podobným výsledkem.
Takže teď stojím před otázkou, co s tím. Při dýchání jsem jak prasklý, chrčivý měch. Nepřestávající kašel s bolestí a pálením na hrudi.
Nemá někdo zkušenosti, jak se zbavit toho kašle, aniž by se mi znovu chlamydie rozjely? Představa toho, že by mě čekal opět několikaletý boj mě radost nedělá.

Šlápnutí vedle s Klacidem - opětovné rozjetí chlamydií ?

Můj příběh začíná před dvěma roky. Po léčbě angíny začali moje problémy - pálení na hrudi a s ním ranní kašel, únava, bolení v kloubech, noční pocení a nespavost. Po všech různých vyšetření jsem se po 3 měsích dostal k již tady diskutovanému dr. a byla mi nalezena prodělaná plicní chlamidie. Po 2-měsíčním přeléčení následoval půlroční klid a pohoda. Bohužel po této době následovalo opět období, kdy se začali střídat dny, kdy jsem byl OK a dny vleklé únavy (ale bez pocení, nespavosti). Po několika měsících jsem šel opět k dr., kde mi byla indikována borélie, takže následovalo další zhruba měsíční přeléčení. Opět půlroční klid. Po celou dobu jsem měl vždy pozitivní testy CPN na IgG a IgM, negativní na IgA.
Po zhruba půlročním klidu jsem dostal vleklý zánět v krku a navštívil jsem ORL. Byly mi odebrány vzorky sputa a poslány na PCR analýzu. Nalezeny byly mykoplazmata, takže jsem dostal k užívání Klacid na 14 dnů. Nutno říct, že mezi vyšetřením a zjištěním nálezu uběhlo několik dnů, kdy se mi stav začal lepšit. Nicméně mi bylo doporučeno ATB vzít, aby neproběhla recidiva. Teď beru ATB sedmý den a poslední dva dny se začali projevovat příznaky, které jsem měl úplně na začátku příběhu - pálení na hrudi, nespavost, pocení, únava. Jak jsem se dočetl tady na diskuzi (bohužel pozdě), tak klacid může chlamýdie opět probudit. (Když zpětně přemýšlím, tak i ten prvotní vzestup vzešel po léčbě ATB - augmentinem). Nejradši bych si naliskal, že jsem před léčbou klacidem neprošel toto fórum, ale jak se říká, pozdě bycha honit.
A teď stojím před otázkou - pokračovat v klacidu a doufat, že zabije aspoň ty mykoplazmata,  ale riskovat růst chlamidií nebo radši přerušit a doufat, že nástup chlamydií zastavím, nicméně s tím, že mykoplazmata můžou přerůst v chronickou záležitost? Nebo je to teď už jedno?
Děkuji za každý názor

Powered by Drupal - Modified by Danger4k