Blog uživatele Brainstorm

Nový net je na obzoru

Vážení, rozhodla jsem se vám oznámit, že jsem si právě zaplatila doménu u ... hosting company. Vypadá to slibně a velmi dobře. Nabízejí mi velmi výhodnou technickou podporu a cenově velmi dostupné Ajtaky i webové designery. Takže se mám na co těšit. Budu uvádět do provozu zcela nový, svobodný web, na kterém nebudu ukamenovavat nikoho, kdo se bude chtít léčit jinak, než ATB protokoly. Všechny názory na léčbu budou vítány, budou volné a zcela otevřené. Bude se moci diskutovat třeba i tradiční Čínská medicína, akupunktura, akupresura a mnoho dalších. Těším se na vás a otevření nové webovky oznámím. Hodím sem pak odkaz pro případné zájemce. Ahojte.

Zkřížené reakce

Vím, že je to ještě celkem krátká doba k posouzení, ale zatím se vše odvíjí u mně následovně. Jsem již 8. týden bez ATB. Po odstranění obrovské cisty z dolní čelisti mé příznaky zcela vymizely. Zůstal zatím jen tinnitus jako vedlejší účinek po užívání Minocyclinu. Když jsem to probírala se svým lékařem, tak mne navedl na následující myšlenku. Přestože moje sérologické testy (i když jen v ELISA) po celou dobu skoro 3 let ukazovaly stále vysokou pozitivitu (i v IgM) na CPN a MPN, je docela možné, že chlamydie ani mykoplasmy tam nikdy ani nebyly a že testy ukazovali vlastně zkřížené reakce. Takže možná, že rozsáhlý, dlouholetý zubní zánět byl po celou dobu příčinou mých trablů. A já spolykala takové dávky ATB a asi úplně zbytečně. Rozumím tomu tedy tak, že testy v ELISA ukázaly falešnou pozitivitu. Termínu zkřížené reakce však příliš dobře nerozumím, ale logicky uvažuji o tom, že můj lékař může mít pravdu. Co si o tom myslíte vy?

Můj příběh

Dobrý den, jsem tady aktivní již nějaký ten týden a dnes jsem se rozhodla zveřejnit zde svůj příběh. Nechci v žádném případě tímto bagatelizovat infekce chlamydiemi a podobnými neřády, ale můj příběh by si možná měli přečíst hlavně nově příchozí, protože škoda každé pilulky ATB, která padne vedle, aneb, škoda léku, škoda naší peněženky a hlavně, škoda našeho zdraví.

Jak to vlastně začalo: Je to už skoro 3 roky zpátky. Zánět hrtanu a hltanu a velmi silný kašel k nezastavnení, záchvaty mnohokrát za den. Po zjištění vysoce pozitivní chlamydie a mykoplasmy pneumoniae nasazen standardní Klacid na dva týdny. Na chvíli se ulevilo, po dvou měsících se však příznaky vrátily. A pak standardní kolečko všech  možných vyšetření pro vyloučení ostatních příčin mých potíží. Věřím, že se v mém příběhu hodně z vás poznává. Následovalo opětovné přelečování jinými druhy ATB (tetracykliny, chinolony). Vše bez efektu. V jednom z dalších vyšetření byla návštěva infekčního oddělení. A tam mi paní doktorka řekla, že ten kašel může způsobovat i jiná bakterie a doporučila, ať si nechám vyšetřit všechny možné potencionální záněty (i skryté) v těle, včetně gynekologie a zubaře.

Co se týká mých zubů, vzpomínám si, že při příležitosti mé zahraniční služební cesty před pěti lety, kerá trvala tři měsíce, jsem musela k místnímu zubaři, který mi vytrhl zub moudrousti a při té příležitosti udělal panoramatický snímek celé čelisti. Rentgen ukázal, že mám rozsáhlý zánět v dolní čelisti. Nicméně po návratu do ČR jsem ihned navštívila svého zubního lékaře a vše mu řekla. Ten mi udělal svůj RTG (ten obyčejný, ne panoramatický) a odpověděl, že to nic není, že zánět není velký a při event. potížích mám nasadit Duomox na týden, který mi pro každý případ předepsal, abych ho měla k dispozici. Uposlechla jsem tedy jeho rady. Byl to zubař, rodinný doktor, ke kterému chodila celá naše rodina 40 let. Byl velmi šikovný na ruce, zákroky prováděl šetrně a oproti jiným takřka bezbolestně, a tak, jelikož jsem se vždy moc bála zubaře, jsem k němu ráda chodila.

Od té doby se mi občas udělal nějaký ten váček, já vzala Duomox a bylo zas na nějakou dobu dobře. Na podzim 2014 začaly problémy s hrtanem, hltanem a kašlem. A zuby se příšerně zhoršily. Už jsem neměla skoro ani den bez váčků a bez bolesti. Chodila jsem k zubaři a ten trval na svém, tedy že to nic není. Semtam jse vzala Duomox či Augmentin a několikrát denně vyplachovala ústa s Tantum Verde. Pak jsem objevila tento web, začala číst lištu nahoře a vaše příběhy a byla si jistá, že za vším je chlamydie a mykoplasma. Po dlouhé strastiplné cestě, kdy jsem byla na dně fyzicky i duševně, protože jsem přišla o kariéru i o životního partnera, jsem konečně našla praktického lékaře s otevřenou hlavou, který neustále studuje a udržuje krok s vývojem medicíny. S chlamydiemi neměl moc zkušeností, ale dali jsme spolu nějaký ten fahrplan léčby dohromady. Nebyl to Wheldon ani Stratton, ale dvojkombinace ATB šitá na míru plus pár pulzů Enti. V průběhu léčby byly reakce a po posledním pulsu Enti téměř katastrofa. Ale chodila jsem a dokonce maličko pracovala, nakonci už jenom v domácnosti, jen to základní. V tom nám to spolu s praktikem docvaklo a já se vrátila ke svému zubaři a žádala panoramatický RTG. Ten odhalil cystu velkou jako prase a já bezpodmínečně trvala na jejím odstranění. Zubař mne poslal na stomatochirurgii, kde se podařilo cystu odstranit tzv. za pět minut dvanáct, aniž by byly poškozeny některé z čelistních nervů. Od odstranění cysty mé potíže začínají den ode dne rapidně ustupovat, v krku nebolí a o kašli se už vůbe nedá mluvit. Nevíme, zda bylo dřív kuře anebo vajíčko, jinými slovy, zda byly spouštěčem všech trablů chlamydie anebo zubní zánět či naopak, a možná se to ani nikdy nedozvíme. Budeme to pozorovat dál a uvidíme, co se bude dít. Nechci zde proto předcházet událostem, jen chci naznačit, že ne vždy za našimi obtížemi musí stát nutně chlamydie. I zubní záněty, i ty skryté, jsou velmi nebezpečné a mohou nadělat mnoho paseky. ATB jsem přestala brát dávno před odstraněním cysty z dolní čelisti. Takže, budu sledovat vývoj svého zdravotního stavu. Zatím jsem víc než OK a jak to bude probíhat dál, pak sem anebo někam jinam ráda napíšu. Toť vše. Opatrujte se a přeji vám všem brzké a trvalé uzdravení :)

Powered by Drupal - Modified by Danger4k