Blog uživatele Jesterka

Téměř uzdravená - 5 let léčby za mnou

Přátelé, kamarádi, spolutrpitelé

Update po 2 letech léčby

Ahoj všichni:)

je to tu poslední dobou nějaké mrtvé, tak jsem si řekla, že přispěju nějakým updatem jak pokračuju v léčbě...

Aktuálně jsem na atb 2 roky a 2 měsíce, z toho 6 měsíců WP a 20 měsíců Stratton. Aktuálně jsem na combu amoxi+klacid+mino. Co se od začátku roku událo... vyměnila jsem před půl rokem bene za mino, začala jsem azi a před měsícem ho prohodila za klacid a dostavil se mírnější herx. Takže toto fakt doporučuju, azi vs klacid fakt působí trochu jinak, takže není na škodu to v průběhu léčby aspoň jednou prostřídat že co se bude dít... dál mám za sebou 3 pulzy tinidazolu. Pozor, tinidazol má oproti entizolu v krvi vyšší koncentraci, proto stačí brát 1-0-1 aspoň na začátku, potom lze přejít na 1-1-1. Já ačkoliv jsem to věděla tak jsem si řekla že přece tolik se dít nebude, vzhledem k tomu že entizolové pulzy už docela dobře snáším tak jsem začala první pulz rovnou 1-1-1, nooo a za necelé dva dny mně to složilo tak, že jsem se nestačila divit:) už jsem si na pulzech něco zažila, ale tohle byl teda masakr, myslela jsem že se ani nedožiju rána, ani jsem neměla sílu si vzít ostatní večerní atb... Další pulz jsem dala 1-0-1 a docela to šlo, teď poslední už 1-1-1, ale radši jen 3 dny a od druhého dne jsem vždy půl dne prospala, šílená únava jako kdysi na entizolu, každopádně každý pulz tinidazolu měl ještě po pár dnech dojezd v podobě noční bolesti dolních končetin a zvýšené únavy. Takže taky rozhodně doporučuju během léčby protočit enti za tini, jsem důkazem že to něco dělá a zjevně to v těle najde něco co entizol ne... Plánuju dát ještě asi 2 pulzy tinidazolu a pak se vrátím zpátky k entizolu.

Z bylin jedu plný Buhnerův protokol na bartonellu (seznam všech bylin a dávkování je v mém minulém blogu), teda krom ashwagandhy a l-argininu. Ashwagandha mi nědělá nějak moc dobře, mám po ní nějaký závratě, tak tu raději nedávám, l-arginin pak nedávám z důvodu množení virů, o tom se zmíním později. Sem tam ještě přihazuju tinkturu eleutherokoka. Jinak z enzymů jsem vyměnila serapeptazu za nattokinazu, beru cca 3 měsíce, aktuálně 3-0-3, zkoušela jsem i 4-0-4 ale to už moc nešlo tak jsem se vrátila k 3-0-3. Cítím zvýšenou únavu, no každopádně se něco děje. Taky jsem nějakou dobu dávala combo na biofilmy: voda+apple cider vinegar+jedlá soda+royal jelly+GSE+česnek v tabletách, ale to už dávám jen sporadicky bo s těma enzymama se mi to zdá už dost, tak aby člověk taky zvládal fungovat... Taky od ledna neberu imunor ani polyox, doma jsem měla dost velké zásoby hub, které jsem musela spotřebovat a nechtěla jsem to plácat všecko dohromady... tak jsem půl roku střídavě brala různé houby od Superionherbs (reishi, cordyceps, betaglukan) a to v dávkách 2-0-2, někdy 2-2-2, teď ke konci léta budu opět začínat s polyoxem.

Na detox dávám momentálne chlorellu 15 tablet denně,občas enterosgel, loni v září jsem začala chodit 2x týdně do finské sauny a vydrželo mi to až do května, teď v tom teple si zajdu tak 1x do měsíce, ale v září zase plánuju 2x týdně chodit, na mně sauna měla fakt hodně příznivý efekt. Jinak občas si udělám kávový klystrýr cca 1-2x do měsíce. Taky jsem od dubna začala pravidelně chodit do posilovny, cca 2x týdně,občas to proložím během nebo bruslením, ale to nevím co si o tom mám myslet. Cítím, že někdy mně ten sport jakoby pomůže, jsem pak taková naspeedovaná a cítím se fajn, ale někdy zas nastoupí úplně brutální slabost a vyčerpání a musím si pak třeba na 2 hoďky pospat. Zjistila jsem, že mi nedělá moc dobře příliš kardia, ale posilování s nízkou váhou mi nevadí... dřív jsem cvičila cca 90 minut, teď už dávám 70 minut což mi přijde takový optimální... v době pulzu a pár dnů po něm si dávám pauzu. Nicméně, nechápu moc ty výkyvy jakože občas mi sport pomůže a občas mne odrovná, nevíte čím by to mohlo být? Dál taky, paradoxně, co jsem začala cvičit tak mám 3 kila navíc a svaly to teda opravdu nejsou:( celkově jsem na léčbě pár kilo přibrala a doufala jsem, že tím sportem to nějak dám dolu, ale nečekala jsem, že to bude naopak. Je mi malé oblečení a i to vidím, že to je tuk co přibírám, napadá mně jedině to, že tělu ten sport spíše škodí, tzn. že si ukládá energii na horší časy páč už je vyčerpaný z toho všeho ostatního páč toho dělám docela dost (atb, pulzy, ničení biofilmů, tinktury). Takže teď vlastně nevím, jestli mi ten sport ve výsledku pomáhá nebo škodí, doufala jsem, že by mně ten pohyb mohl posunout v léčbě dál, tak teď nevím jestli ta slabost byly herxy, páč člověk se spotí a atb líp pronikají anebo znak toho, že tělo nemůže. Máte někto zkušenost s tímto?

Dál taky mám pocit, že se mi nějak probouzí viry, páč se mi za poslední 3 měsíce udělal po hodně dlouhé době párkrát opar, teda byl to takový náběh na opar a druhý den to zmizelo,myslela jsem, že jsem si herpesy reaktiovala pomocí l-argininu, který je součástí Buhnerova protokolu na bartonellu, tak jsem ho před 2 měsíci vysadila, nicméně před 2 týdny mně doma nakazili virózou, měla jsem šílenou rýmu a sedlo mi to i na průdušky, co jsem se hodně divila, že po 3 dnech jsem byla fit. Dřív bych se v tom plácala i přes týden. Tak jsem si říkala, že IS asi už začal nějak líp fungovat:) A 2 dny po nemoci se mi udělal opar, tentokrát propukl naplno, ale šlo to, řekla jsem si, že tělo bylo asi hodně oslabený, to by i dávalo smysl. Jenže po dalších několika dnech se mi začal dělat další, ale tentokrát to teda stálo za to, byl velikosti asi tak 3x3 cm a pálilo to jako čert (to jsem v životě neměla), seděla jsem a 3 hodiny jsem to vysušovala GSE, hodně rychle se mi to zahojilo, na to jak byl velký mi po 2 dnech už upadl i strup a už je to OK tak nevím jestli to bylo díky tomu GSE. Nerozumím ale tomu, proč se tohle stalo, jestli ty viry padaj z biofilmů anebo z cyst (fakt je ze jsem měla těsně po pulzu tini) a IS nestíhá, marně jsem doufala že byliny ty viry udrží (podle Buhnera jsou silně antivirové reishi a houttuynia a i pár dalších co beru) s opary jsem měla velký problémy před léčbou, jak jsem najela na atb tak 2 roky byl klid. Jinak jsem brala loni celý rok isoprinosine, tak přemýšlím, že ho zase nasadím. Přitom paradoxně se cítím od března opravdu docela dobře (cca na 90 procent původního stavu) a zatím se to drží bez nějakých větších výkyvů, dokonce po 5 letech si konečně prvním rokem konečně užívám léto bez věčné chronické únavy a chřipkových stavů, taky jsem absolvovala i 2 dlouhé cesty do zahraničí, přes den jsem byla dost aktivní a cítila se fajn, tohle bylo před pár lety nemyslitelné. Proto nechápu ty herpesáky páč jsem doufala že IS už by je měl držet pod kontrolou? Anebo to je ňák v rámci detoxikace že se objevujou? Pokud máte nějaký názor na to nebo zkušenosti budu moc ráda.

Co se týká dalšího plánu tak do konce roku chci určitě pokračovat amoxi+klacid+mino, dále jedu uz 8. měsíc plný Buhnerův protokol na bartonellu a pořád mám potíže s chodidly (bolesti pat, vibrace v nohou, bolest stehen atd) takže bartonella tam furt je, zatím jsem si kontrolní LTT nedělala, páč to nemá moc smysl. Dál plánuju začít testovací kolo na chelaci s DMSA a ALA (jen v nízkých dávkách, abych zjistila, jestli jsou těžké kovy problém nebo ne), původně jsem chtěla začít už teď v červenci ale vzhledem k těm virům budu muset počkat co se dál vyvrbí, abych to vůbec přežila:) Jinak hodně věcí co mne trápily jsou fakt pryč a docela normálně funguju...

Tak to je asi tak vše co mne aktuálně napadá, snad to někomu pomůže:)

 

Buhner protokol mycoplasma, bartonella, babesie

Ahoj všichni,

přidávám info ohledně základních Buhnerových protokolů, třeba to někomu pomůže. Co se dávkování týče tak 1 KL = 1 tea spoon a mělo by se rovnat 5 ml, 1 PL= polévková lžíce, ale takové dávkování je jen u cordyceps prášku.

 

Mycoplasma:

Cordyceps: tinktura 1/4 KL 3x denně, prášek 1 PL 3x denně, nebo kapsle 2000 mg 3x denně

Chinese scullcap (šišák bajkalský): tinktura 1/4 KL 3x denně, prášek 1 PL 3x denně, nebo kapsle 1000 mg 3x denně

Isatis (boryt): tinktura 1/2 KL 3x denně (pozor, záleží zda se jedná o tinkturu z listů nebo kořene, listy působí antivirově a kořen antibakteriálně, na mycoplasmu Buhner doporučuje směs z dvou třetin kořene a třetina listy, ale myslím, že isatis tinktura jen z kořene bude úplně stačit)

Houttuynia: tinktura 1/4 KL 3x denně

Sida Acuta: tinktura 30 kapek 3x denně

NAC: 2000 mg 2x denně

Vitamin E: 200 UI nebo 150 mg denně (pozor, mělo by se jednat pouze o alpha-tocopherol ne o d-alpha nebo dl-alpha)

Olivový olej: 30 ml ráno, 30 ml večer

Můj poznatek: na mycoplasmu je hodně dobrý i extrakt z olivových listů, avšak v minimální dávce 900 mg oleuropeinu denně. Takže například extrakt z olivových listů od Swansona extra silný má v jedné 750 mg tabletě 20% oleuropeinu, tj. 150 mg. Takže denní dávka je 6 tablet (2 tablety 3x denně). Jen radši brát z jídlem, mně to nalačno nedělalo moc dobře na žaludek.

 

Bartonella:

Japanese knotweed (křídlatka japonská): tinktura 1/4 - 1/2 KL 3x denně

EGCG (extrakt ze zeleného čaje) 800 mg denně, Quercetin 1200 mg denně

L-Arginine: 500-1000 mg 3x denně

Cordyceps:  tinktura 1/4 KL 3x denně, prášek 1 PL 3x denně, nebo kapsle 2000 mg 3x denně

Sida Acuta: tinktura 30-60 kapek 3-4x denně

Red root: tinktura tinktura 1/4 - 1/2 KL 3x denně

Milk thistle seed (ostropestřec): kapsle 1200 mg 3x denně

Hawthorn (hloh): tinktura 1/4 - 1/2 KL 3x denně

Rhodiola/Ashwagandha: kombinace obou stejným dílem, tinktura tinktura 1/2 KL 3x denně

Isatis/Houttuynia/Alchornea: kombinace všech třech stejným dílem, tinktura 1/2 KL 3x denně

Vitamin E: 200 UI nebo 150 mg denně (pozor, mělo by se jednat pouze o alpha-tocopherol ne o d-alpha nebo dl-alpha)

 

Babesie:

Cryptolepis sanguinolenta: tinktura 1/2 KL 3x denně

Bidens pilosa: tinktura 1/2 KL 3x denně

Artemisin: 100-200 mg 3x denně

Sida acuta: 1/4 KL 3x denně

Salvia miltiorrhiza (šalvěj červenokořenná): 1/2 KL 3x denně

Milk thistle seed (ostropestřec): kapsle 600- 1200 mg 3x denně

L-Arginine: 2000 mg 3x denně

Ashwagandha: 1/2 KL 3x denně

Riboflavin (B2): 30-40 mg 3x denně

Panax ginseng/Lékořice/ Schisandra chinensis: kombinace všech třech stejným dílem, tinktura 1/2 KL 3x denně

 

Update po 20 měsících

Zdravím všechny

Tak se po delší době hlásím s novým příspěvkem do blogu. Jen pro shrnutí, léčím se celkem cca 1,5 roku, z toho prvního půl roku WP a klasická mino+azi kombinace, poté jsem přešla na Strattona rovnou na combo amoxi+azi+benemicin. Po půl roce jsem vyměnila azi za klacid (to jsem mimochodem zaznamenala pořádnej herx), entizol dávám pulzy pravidelně po 20 dnech, kolik jich bylo už ani nepočítám:)

Všechno šlo úplně perfektně a stav se mi lepšil, reakcí na pulzy ubývalo, nicméně v létě se u mně objevily ze dne na den stavy děsné únavy, vyčerpání, otupělosti a neustálých úporných zimnic. Taky mně šíleně bolela stehna anebo celé nohy, v noci jsem kvůli tomu ani nemohla spát. Zároveň jsem nedokázala vůbec prožívat radost ani emoce, trvalo to asi 3 měcíce, těžko se to opisuje, ale přirovnala bych to ke stavu na nějakých utlumujících lécích, stavy kdy je člověku úplně všechno jedno, citová prázdnota, otupělost... no byl to docela děs v tom žít 24 hodin denně, doufám, že tohle už nikdy nezažiju. Několik týdnů jsem z toho byla hodně špatná a nechápala jsem co se děje, zda atb nějak přestala účinkovat jak mají nebo co, pak jsem si udělala testy a zjistila jsem že imunita i krevní obraz se lepší, tak jsem si řekla, že tím to asi nebude, ale věděla jsem, že mi něco blokuje léčbu. Napadla mně tedy rada Killpointa, který to tu kdysi psal pořád dokola, že když léčba stagnuje a člověk se z ničeho nic přestane posouvat tak je za tím vždy nějaký těžší patogen. Tak jsem si dala udělat ltt na bartonellu a babesii a oboje pozitivní. Nasadila jsem okamžitě vysoké dávky sida acuta+houttuynia+cryptolepis+licorice+pelyněk (app) 2-0-2 a stav se začal pozvolna lepšit a i ty divný psychostavy začaly ustupovat. Vyměnila jsem kvůli bartonelle klacid za dalacin. Po přidání bylin se mi okamžitě začaly dělat škrábance na rukou a vibrace v chodidlech, po přidání dalacinu ty vibrace v končetinách zesílily a začaly mně lehce bolet i paty. takže to je důkaz, že to tam je, krom pozitivního ltt. Jinak ale reakce na dalacin nebyly nějak moc bouřlivé a už několik pulzů nemám reakce na entizol ani herxy, takže jsem po dvou měsících před pár dny najela na combo amoxi+mino+azi. Už teď mi začínají stavy únavy a ozývají se dutiny a bolí celý člověk, takže to bude zase stát za to:) Aktuálně mám rozečteného Buhnera 'Healing Lyme Disease Coinfections Bartonella and Mycoplasma' a 'Natural Treatments for Lyme Confections, Anaplasma, Babesia and Ehrlichia'. Jinak tyto knihy fakt doporučuju, krom bylin je tam hodně zajímavých a podrobných informací o těchto koinfekcích jen bohužel jsou dostupné jen v angličtině... Takže se chystám najet na kompletní protokol na bartonellu a někdy během léta zopakovat ltt. Blbý je, že na bartonellu ani babesii nejsou klasický herxy jako u chlamek a borelky, takže je hodně těžký poznat, jestli se toho člověk nějak zbavil. Babesii momentálně řeším pomocí cryptolepis a app ve vyšších dávkách.

Můj současný souhrn doplňků je následkový: Vitamin C 500 mg-1 gram denně (beru raw vitamin C, který je získaný jen z přírodních zdrojů takže proto takové nižší dávky. Doufám, že si z toho tělo vezme víc než s kyseliny askorbové, nějak už mi je proti srsti do sebe hrnout každý den 10 tablet askorbovky). Vigantol 15 kapek denně, NAC 1200 mg, L lysine 2000 mg, když si vzpomenu dávám selen, vitamin A, E, B, Q10, vápník, hořčík, ale né denně. (pozor, vápník a hořčík je třeba užívat buď hodně pozdě večer před spaním anebo brzo ráno po probuzení, to se nejlépe vstřebává). Většinu roku jsem brala serapeptázu 120 000 jednotek 2x denně, hlavně ze začátku to byla docela síla, fakt je cítit že zvyšuje průnik atb, teď kvůli minu raději vynechávám a někdy na jaře se plánuju k ní vrátit. Brala jsem několik měsíců taky fytominerály, to je asi taky dobrý občas doplňovat, tak v nejbližší době znova zařadím.

Z bylin jedu momentálně sida acuta+houttuynia+cryptolepis+berberis+křídlatka japonská+boryt+lékořice+app plus 4 denně, dávky podle Buhnera, byliny jedu v plných dávkách i při entizole. Před pár měsíci jsem pila vývar z kořene štětky lesní a soukenické, který jsem si doma dělala a docela to se mnou cvičilo, takže na borelku určitě doporučuju (100 g sušeného kořene zalít litrem vody, nechat vařit cca 15 min a pak 2 hodiny odstát, přecedit a pít půl deci denně ráno nalačno). Jinak byliny objednávám z Bristol botanicals, mají tam snad všechno a prý jsou kvalitní a hlavně dost silně naředěné, takže stačí menší dávky než co doporučuje Buhner.

Brala jsem půl roku imunor a 10 týdnů polyoxidonium. Polyox mi přijde určitě lepší. Isoprinosine jsem brala přesně jeden rok, před 4 měsíci jsem zkusila vysadit že co se bude dít a paráda, zatím se mi žádné problémy co vím že mi dělaly viry nevracejí...

Strava: už rok se mi daří výrazně omezit lepek, tak z 90 procent, vyhýbám se smaženým jídlům, sladkostem a polotovarům, jím hrozně moc kvalitního česneku ideálně v syrovém stavu (od podzimu jsem sežrala 3 kila:)), aspoň jednou týdně si dělám silný kuřecí vývar, štávy nebo zelená smoothies aspoň 5x týdně, přidávám si tam spirulinu, moringu, camu camu atd. Ale samozřejmě, nic se nemá přehánět, takže když dostanu občas chuť na zmrzlinu nebo burger tak si to prostě dám a život jde dál... občas si dám i malé pivko nebo decku vína:) ovoce a zeleninu ozónuju ozonátorem, fakt to funguje a potom je cítit, že to voní po ovoci a zelenině jak se odstraní ta chemie... jinak, myslím, že ta strava je stěžejní, stačí že týden dva flákám stravu (dovolená, Vánoce apod) a už se to projeví na zdravotním stavu, takže tady je potřeba se fakt zatnout a vydržet, ale funguje to.

Detox: finská sauna pravidelně cca 2x týdně už skoro půl roku. Saunu musím fakt vyzdvihnout, cítím že mně hodně posouvá, takže jestli máte možnost a zvládáte tak určitě choďte, jen důležitá je ta pravidelnost... Před tím jsem půl roku jela kávové klystýry poctivě jednou týdně, hooodně mi to upravilo střevo, které teď funguje přímo ukázkově, nyní dávám cca 2x do měsíce jako udržovací fázi, ono je to totiž docela časově náročné:) Carbofit a enterosgel jsem za posledního půl roku použila snad dvakrát, když je mi zle tak piju hoooodně vody s citronem. Jinak jsem taky zkoušela detox práškovým céčkem a koupele v 3 kg himalájské soli, o tom jsem psala v předchozím blogu, i to je moc dobrý a posouvalo mně to, takže taky doporučuju.

Testy: LTT borelie +10/+7/1, Cpn +4, Ctr+22, babesia +3, bartonella+15

CD 57: 109 (03/2017), 130 (10/2017), NK 233 (03/2017), 296 (10/2017)

Těžké kovy: As 0.034 (max 0.5), Hg 0.055 (max 0.5), Al 5.2 (max 10), Cd 0.037 (max 0.3), Pb 2,88 (max 4)

Další plán: těžko říct jak to všechno bude, ale pokud všechno půjde dobře, chtěla bych atb na jaře příštího roku vysadit... v nejbližších měsících se chystám protočit azi za klacid, v létě zopáknout ltt na bartonellu a na základě výsledků a symptomů protočit případně i biseptol nebo levofloxacin. Taky bych chtěla zkusit pár pulzů s tinidazolem. Domnívám se totiž, že to funguje podobně jako azi vs. klacid, tj. je to stejná skupina atb, ale můžou účinkovat trochu jinak, tím pádem můžou třeba najít něco co ten druhý lék nenašel. Proto bych chtěla zkusit zaměnit entizol za tinidazol jestli se bude něco dít. Pak bych chtěla dát malarone na babesii a ke konci ještě dalacin+quinine. Do toho samozřejmě kvanta bylin, ale to ještě musím promyslet a propracovat. Výhoda je, že některé byliny se prolínají a pokrývají víc infekcí, co já zrovna potřebuju, vzhledem k tomu že mám snad všechno:) tak musím to nějak nakombinovat, pak sem hodím své poznatky... Taky se chystám na chelaci pomocí DMPS/DMSA, ale to je ještě ve hvězdách všechno kdy a jak. Hodně se to bude odvíjet od reakcí na mino, na které jsem teď najela.

Momentálně se poslední 3 měsíce cítím tak na 85% původního zdravotního stavu, dokonce se mi daří i zasportovat si, aniž bych pak byla týden na odpis, což je stav, který jsem ani už snad nepředpokládala, že někdy nastane... Hodně věcí mi na léčbě odešlo (každodenní zimnice, chřipkové stavy a zahlenění, bolesti v krku, chronická únava, trnutí pravé ruky, pálení očí, opary atd), momentálně sem tam mám záškuby, brnění končetin a vibrace v chodidlech, když se trochu přetáhnu tak cítím únavu, ale to je většinou po celém dni kdy jsem aktivní, občas přijde nějaký miniherx v podobě chřipkového stavu, ale ten trvá třeba jen pár hodin, jinak se ale cítím fajn a mám nesrovnatelně víc energie... Takže, je potřeba hodně trpělivosti a sebezapření, ale jde to, funguje to, přátelé:) Tak se držte a pokud někdo máte nápad co by se dalo ještě přidat, vylepšit, sem s ním...

 

Rok léčby za mnou

Zdravím všechny!

Už je to nějaký ten pátek, co jsem neupdatovala svůj blog, takže je na čase sem něco napsat... Vlastně ani nebylo moc co psát, chtěla jsem počkat nějaký ten čas a pak podat ucelenější info. Jen to stručně shrnu, léčím se aktuálně skoro rok, od 5/2016, začínala jsem na kombinaci mino+azi a po 3 měsících přidán entizol. První pulzy byly dost děsné, že jsem ani nezvládala dát plných 5 dnů a i tak jsem se z toho dlouho vzpamatovávala, viz mé starší blogy... Domnívala jsem se, že mým hlavním problémem jsou chlamky, mycoplasma pneu a viry, protože mně trápilo silné zahlenění v nosohltanu a příšerná únava, ale během léčby se ukázalo, že ve hře je asi i kámoška borelie:) takže jsem se rozhodla přejít k Ďurovské na Strattona. Po půl roce WP a 5ti pulzech jsem tedy najela na kombinaci amoxi+azi+benemicin. Nejdřív jsem šla 3 týdny radši jen amoxi+azi a nic moc se nedělo, každopádně benemicin mně úplně odrovnal, a to tak že ihned:) Když jsem pak přidala i entizol, tak jsem se z toho vyhrabávala cca 6 týdnů, jako bych se vrátila o rok zpátky, vylezly mi snad úplně všechny problémy co jsem dřív měla a nedalo se skoro vůbec fungovat. Postupně se to pomalinku začalo zlepšovat. Momentálně mám za sebou 10 pulzů (5 na SP a 5 na WP), poslední pulzy už zvládám 5ti denní. Reakce samozřejmě jsou, ale už to není taková hrůza a docela se to dá, takže už neprospím 3 týdny v měsíci, ale jen tak týden:) Nedávno jsem měnila azi za klacid a to se mnou taky docela slušně zamávalo... takže momentálně pokračuju amoxi+klacid+benemicin zatím do srpna a pak se uvidí. Pak bych už docela ráda měnila za mino, ale uvidíme co se do té doby ještě vyskytne... Dále beru od listopadu isoprinosine a od února imunor.

Kdybych to měla shrnout, určitě vidím velký posun dopředu, který jsem ale viděla už i na WP. Nicméně až na Strattonovi mi začaly vylézat i jiné věci, které na WP zůstaly skryté, například začaly mně hned pálit oči, co jsem před léčbou měla skoro denně. Také mně trápí pravá nosní dutina, kde mne před léčbou šíleně tlačilo a nikde se nic nenašlo. Když jsem přidala benemicin, začala jsem první týden 150-0-150 a nedělo se nic. Až po zvýšení na 300-0-300 se mi druhý den okamžitě spustila šílená rýma, ale jen z té pravé dutiny a to trvalo cca den a pak se to v dalších týdnech opakovalo ještě několikrát a celkově přišel velký 6ti týdenní herx. Takže můj názor je, že WP je asi slabý na všechny tyhle potvory a asi nevyčistí tělo tak dobře jako SP. Neřekla bych, že se s WP vyléčit nedá, ale o to víc člověk musí zapracovat na imunitě a ostatních věcech a dotáhnout to, a taky je to běh na mnohem delší trať než SP, protože při těch nízkých dávkách se bakterie stíhají současně i znova replikovat a stále dokola. A taky určitě hraje velkou roli jak dlouho kdo v sobě infekce má, jen na to kolikrát už ani nepřijdeme, že:(

Abych uvedla i nějaká čísla, nechala jsem si v březnu udělat NK+CD-57, výsledky následovné:

NK cells heparin 14%, NK cells absolute 233, CD-57 heparin 7%, CD-57 absolute 109

Dále Cpn LTT 4, Ctr LTT 21, jinak oboje chlamky v elise snad 10x po sobě vždy komplet negativní ve všech třech třídách

Borelie na výsledky LTT momentálně čekám, jinak mívám pořád hraniční IGG ve Western Blotu

Co jsem na SP mám mírně zvýšenou sedimentaci, prý to je bakteriálním rozpadem

Játra úplně v pohodě, zatím vždy všechny enzymy pod hranicí, jen jednou těsně po pulzu mírně zvýšené ALT a AST

Co se pokroku v léčbě týká, zdá se mi, že viry by snad mohly být plus mínus zpacifikované, ta smrtelná non stop únava co mně dřív trápila je už pryč, dokonce se skoro vždy budím sama po 7-8 hodinách ještě dřív než začne zvonit budík. Velkou únavu mám vždy jenom na pulze anebo když mně stihne nějaký větší herx. Opar, který jsem předtím mívala i 2x do měsíce se mi neudělal od srpna. Dále mně přestalo bolet v krku a zahlenění je o mnoho menší, ale stále je. Momentálně tedy stále přetrvává zahlenění v nosohltanu, občas zimnice, občas trnutí pravé ruky, bolesti nohou a brnění končetin, skoro denně záškuby ve svalech a pálení očí, sem tam chvilková slabost a únava, ale to je asi spíš herx... Začala jsem po třech letech konečně trochu sportovat, po pohybu mi zpravidla vždy přijde herx a je mi den dva hůře, nevíte někdo jestli je to dobře a je to tím že atb pak lépe putují po těle anebo jestli to je spíš zatížením a snížením IS? Taky jedna věc, co jsem na Strattonovi zpozorovala, že se necítím psychicky úplně dobře, nebo jak bych to řekla... Prostě se cítím energeticky vyčerpaná, není to přímo fyzická únava, spíš jakoby psychická. Na začátku roku mně začaly trápit taky šílené úzkosti, trvalo to asi měsíc a půl a už je to ok, ale taková ta psychická vyčerpanost trvá stále. Byla jsem i na dovolené, kde jsem jen relaxovala, ale nepřešlo to. Nepamatuju se, že bych tohle někdy měla a pamatuju si, že mi to začalo pár týdnů po nasazení Strattona. Nemáte to taky někdo a nevíte čím by to mohlo být? Jinak deprese nebo tak mně netrápí, spíš se raduju z pokroků v léčbě, takže mi moc nejde do hlavy ta psychická nepohoda...

Doplňky: denně beru NAC 1200 mg, serapeptazu 120 000 miu 1-0-1, APP plus 1-0-1, vitamin D 7000 miu, vitamin C 2-3 gramy, K2, fytominerály 30 kapek na noc 3 týdny a pak týden pauza, obden B, CA, Mg, vitamin E, selen, Q10. Co se vitamínů týče, chtěla bych tu syntetiku nějak zeliminovat, tak hledám vhodné alternativy... hlavně bych chtěla céčko čerpat z nějakého přírodního zdroje, tak hledám, co je finančně nejvýhodnější v tom množství 2-3 gramy denně. Kdyby ste někdo měli nějaký nápad tak sem s ním... Probiotika beru Vivomix půl sáčku denně, občas dávám ještě Probiofix nebo Lactovitu. Ještě jsem brala chlobrellu 20 tablet denně cca 4 měsíce, jen mi momentálně došla, takže teď neberu, ale zase se ji chystám zařadit.

Detox: carbofit nebo enterosgel už dlouho neberu, mám pocit že ho už až tak moc nepotřebuju, snažím se pít hodně citronové vlažné vody, hlavně během pulzu. Zjistila jsem, že na detox mi nejvýraznějí pomáhá koupel v 3 kg himalájské soli. Důležité je, aby voda byla vlažnější (cca 40 stupňů), určitě ne horká a koupel by měla trvat minimálně hodinu, aby se opravdu začalo přes kůži pořádně detoxikovat. Když jsem ve vaně byla třeba jen 40 minut tak jsem až takový efekt nepocítila. Snažím se tam vydržet cca 90 minut a vypiju cca litr vody, hodně to dehydratuje, ale na detox za mně vana zatím nejlepší, vždy cítím okamžitou úlevu. Koupel dávám jednou týdně, na pulze nebo když je mi zle i vícekrát. Taky mi dost pomáhá zázvorová koupel, takže občas prostřídávám. Zázvor nastrouhám najemno, cca 2 polévkové lžíce a nasypu do vany, u zázvorové koupele stačí být ve vani jen cca půl hodiny, a také je důležité hodně pít, tam to funguje spíš na tom principu, že zázvor hodně zahřeje organismus, já se po koupeli ještě zabalím do peřiny, abych se potila co nejvíc to jde, když mi bylo nejhůř tak tahle koupel mi pomáhala výrazně. Také jsem začala s kávovými klystýry, ale s tím jsem zatím jen na začátku, takže to poreferuju později. Ale všimla jsem si, že pokaždé se mi pár hodin po tom spustila vodová rýma, takže něco to určitě dělá a tělo líp detoxikuje... Taky cca 1x za 2 měsíce dělám detox práškovým vitaminem C, tam je zas ta výhoda, že to pročistí i tenké střevo...

Strava: Na stravě pracuju jen od února, takže to je třeba ještě doladit, ale napíšu aspoň základní poznatky... vynechala jsem z 90 procent ze stravy lepek, bílý cukr a mléčné výrobky (občas si dám kozí mléko nebo kozí jogurt). Celkově pečivo se snažím hodně omezit, ráno snídám třeba rýžové nebo pohankové vločky, dám do vody a přidávám například goji, moruši, řeřichu, přášek z acai, chia semínka, kakaový prášek, sem tam nějaké ovoce atd., různě to obměňuju. Sladím v malé míře javorovým, datlovým, agávovým sirupem nebo kokosovým cukrem. Pečivo jím cca 3x týdně, peču si doma bezlepkový chleba a dávám si ho zamrazit. Když třeba někam jedu tak si kupuju balené bezlepkové pečivo a beru si ho s sebou, abych nebyla odkázaná na to normální:) Těstoviny jím málo, ale když už tak také bezlepkové anebo rýžové nudle. Dělám si pravidelně silné vývary (kuřecí, kachní, krůtí) a snažím se při vaření často používat kurkumu a černý pepř. Snažím se ke každému jídlu zařadit porci čerstvé zeleníny, například listový salát, čerstvý špenát atd. Taky si už víc jak půl roku dělám ovocné a zeleninové štávy, nejraději mám kombinaci mrkev+jablko+řepa+zázvor, když si dělám šťávu navečer tak nějaké kombinace s okurkou a spíše jen zeleninové. Do štáv si přidávám ještě spirulinu v prášku. Denně vypiju tak 0,5l až 1l šťáv, někdy i víc. Také často piju kokosovou vodu. Ovoce a zeleninu se snažím v sezóně kupovat na trhu přímo od pěstitelů, což v zimě byl problém a kupovat si všechno bio, to by člověk brzy přišel na mizinu:) ale teď začíná sezóna, takže možnosti budou. Poslední dobou jsem si oblíbila také různé raw dezerty, které si dělám i doma. Přestala jsem pít kávu, nějak mi s tou změnou stravy přestala sama chutnat. Maso se snažím jíst max 3x týdně a kupuju si ho jen z ověřených zdrojů anebo když je jasný původ, určitě ne v obchodních řetězcích, restauracím se také snažím výhýbat. Na vodu momentálně používám uhlíkový filtr, není to úplně ideální, ale i tak lepší než pít vodu přímo z kohoutku anebo balenou, ve vodě je toho svinstva bohužel docela dost, takže přemýšlím nad osmotickým filtrem.

Ostatní, co si myslím, že by v léčbě mohlo pomoct: myslím, si, že je potřeba k léčbě přistupovat komplexně a že kromě atb, bez kterých to samozřejmě nejde, je třeba zaměřit se i na spoustu věcí kolem. Strava určitě hraje zásadní roli, hodně mně inspirovaly blogy pana Ch a taky se přikláním k tomu, že základ imunity je ve střevech. Stravovaní jsem už nějak opsala, snažím se soustředit i na ostatní věci, protože cokoliv z toho nás určitě může v léčbě posunout, anebo přinejmenším to neuškodí... Teď na mně nekteří možná budou koukat jako na magora:) ale domnívám se, že jedním ze zásadních problémů může být i zátěž organismu těžkými kovy. To může být i jeden z důvodů, proč se třeba u některých stav už nelepší anebo se problémy vrací. Zejména u těch, co měli léta amalgámy určitě hrozí riziko vysokého množství rtuti v organismu a díky tomu tělo už není schopno vyvázat ven i další kovy. Také očkovací vakcíny obsahují obrovské množství kovů a taky jakou paseku to udělá s imunitním systémem, znám pár lidí, kterým se chronické problémy rozjely právě po očkování. Momentálně se chystám udělat si analýzu vlasů, abych alespoň orientačně věděla, jak na tom jsem. Přemýšlela jsem, jak se začít odkovovat, bohužel jak jsem hledala, zdá se že u nás se tomu moc lidí zatím nevěnuje a možnosti jsou spíš v Německu nebo Rakousku. Při Strattonovi se chemické chelace bojím, takže plánuju opatrně začít přírodně kombinací chlorella+medvědí česnek+koriandr a uvidím, co se bude dít. Zároveň se snažím alespoň omezit vstřebávání těžkých kovů do organismu. Dávám si pozor na to v čem vařím, nejlepší na vaření i pečení je určitě sklo, nepoužívám alobal, potraviny už neuchovávám v plastu. Kosmetiku plnou chemie jsem vyměnila za certifikovanou bio kosmetiku, dneska už ty možnosti jsou a cenově je srovnatelná s tou běžnou, tak proč to nevyměnit, když nás to nic nestojí... Takže až budu mít hotovou analýzu vlasů, poreferuju.

Tak to je asi tak všechno co mně napadá, kdyby vás ještě cokoliv zajímalo, klidně se ptejte:)

 

Nabízím Doxybene, Prokanazol

Mám k dispozici Doxybene 100 mg, exp 09/2017 a Prokanazol 100 mg 28 tablet, exp 07/2017, info do zpráv

Pokračování léčby

Přátelé, kamarádi, nechtění příznivci atb:)

Už je na čase, abych přidala nějaký update do svého blogu, o co jsem se mimochodem snažila asi už šestkrát... Nějak to v těch svých stavech nezvládám. Mám za sebou skoro 6 měsíců léčby Mino+Azi a 5 entizolových pulzů, i když plný 5 dnový byl jen jeden. Kromě běžných doplňků viz můj minulý blog jsem před měsícem přidala i APP Plus. Entizol jsem přidávala v srpnu, tak bych to mohla shrnout:

1. pulz 2 dny (zkušební): celkově během těch dvou dnů malátnost, trochu psycho stavy, pár dnů po pulzu ohromné zlepšení stavu, kdy jsem se cítila tak na 80% zdravě a byla aktivní od rána do večera, toto trvalo necelý týden, až jsem tomu nemohla věřit

2. pulz 3 dny: průběh prvního pulzu mne natolik potěšil, že jsem nelenila a cca už za 15 dní dala další a ani nečekala tři týdny no a reakce nastaly okamžitě po něm, záškuby ve svalech snad každou minutu, hlavně večer po ulehnutí, pocit těžkých nohou a bolesti celeho těla, zimnice, pocity horečky, plačtivost a deprese, únava, toto trvalo asi 4 dny a pak přišlo zlepšení stavu

3. pulz 5 dní: již na entizolu větší únava, sem tam záškuby ve svalech, trochu vodová rýma, zimnice, pocity chřipky, toho až dám 5 dnů jsem se nejvíce obávala, no k mému překvapení se ani nic tak hrozného nedělo, až 10 dnů po pulzu přišly výraznější reakce jako únava, chřipkové stavy, malátnost, to trvalo skoro týden do dalšího pulzu, taky se mi stalo, že pravá dlaň byla jakoby úplně ledová a trochu mi trnuly prsty, to trvalo asi dva dny a pak to přešlo, od té doby se to zatím nevrátilo

4. pulz 3,5 dne: tak co se dělo teď to opravdu stálo za to, již první den entizolu ohromná únava a chřipkové stavy, brain fog, šílená vodová rýma, nakonec mně to sejmulo tak, že jsem 4. den ani nedokončila, pak se dostavila ohromná deprese a různé psychostavy, dost hrůza. Následně jsem týden proležela a spala snad 15 hodin denně, únava smrtelná, bolesti všude, pocit že mám v kolenou a různě v těle jehly, slabost, malátnost, no vyřadilo mne to z provozu asi na 10 dnů, pak výrazné zlepšení stavu, únava zmizela, krásně se mi dýchalo volně nosem jak už dlouho ne, asi 5 dnů co jsem se cítila tak na 90% zdravě, tak jsem aspoň doháněla všechny resty (a že jich bylo), už jsem si chtěla jít i zasportovat:) pár dnů před dalším pulzem opět zhoršení až do dalšího pulzu

5. pulz 3 dny: po zkušenosti z minula jsem se rozhodla nic nepřehánět a raději dát jen 3 dny, okamžitě od prvního dne obrovská unava, brain fog, zimnice, vodová rýma, momentálně jsem 2 dny po pulzu a je mi dost mizerně, opět jakoby chřipka, celý víkend jsem prospala a to ve dne i v noci, reakce se od minulého pulzu zatím moc neliší

Takže to je stručné zhrnutí mých entizolových poznatků... Co se posledních výsledků z října týče, vše se hodně lepší, hlavně z krevního obrazu je patrné, že léčba zabírá. Mycoplasma Pneu IgA kleslo o polovinu, chlamydie pořád negativní ve všech třídách, a to rodové i druhové, ale vzhledem k tomu, že když dám entizol ihned se mi spouští vodová rýma a dýchá se mi pak nádherně nosem tak je jasné že tam jsou... takže jsem dobrý příklad toho, že i když vám vyjdou v elise 10 krát negativní tak to neznamená že tam ty potvory nejsou... A mnou obávaná borelie, která mi vycházela negativní mi po entizolu v testech vylezla:) Dále ureaplasma a mycoplasma h. stále úspěšně odolávají i půlročnímu působení antibiotik, i když problémy s močovými cestami mne netrápí vůbec.

Jelikož mi Ráďa chtěl léky začít vysazovat a vzhledem k tomu, že mi na léčbě vylezla borelie, s čímž jsem na začátku tak nějak nepočítala, rozhodla jsem se začít jednat a objednala se k Ďurovské, takže mám za sebou tento týden první návštěvu. Byla jsem u kolegy Vassarase a mé dojmy jsou víc než dobré, a teď pozoooor... věnoval se mi skoro rovné dvě hodiny:) Jelikož mne zhodnotil jako už pokročilého uživatele atb, přešli jsme rovnou na tuto kombinaci: Amoxiclav 1g 1-0-1, Azitromycin 500 mg 1-0-1, Benemicin 300 mg 1-0-1, Fluconazol 150 mg 0-0-1 a také že jakmile se bude dát, můžu už po třech týdnech přidat entizol. Současně Isoprinosine a Imunor, kontrola za 3 měsíce. Rozhodla jsem se tento týden dát ještě dát poslední pulz entizolu abych aspoň něco ještě pozabíjela a také abych neměla moc velkou pauzu a od zítřka tedy začínám Strattona. Mám z toho docela velké obavy vzhledem k tomu jak se mnou enťák poslední dva pulzy zamával, takže bůhví kdy se na ty plné dávky vůbec dostanu a také kdy začnu s pulzy, snad to bude ještě v letošním roce:)

Takže, závěrečné shrnutí asi takto: Po dvou měsících léčby znatelné obrovské zlepšení, nicméně pak to začlo trošičku stagnovat a výrazněji se to posouvat až po přidání entizolu. S každým pulzem přichází po malinkých krůčkách další zlepšení, nyní můžu říct že to šílené zahlenění, které mne trápilo 3 roky je již z poloviny pryč, takže vězte, že bez entizolu to opravdu nejde! Výraznějsí reakce na entizol nastaly až po 4. pulzu co jsem tu již párkrát četla, že možné je a že na začátku to může být klid před bouří, takže potvrzuji, že je to tak:) Po pulzech mi hodně pomohl detox práškovým céčkem, který jsem již 3x zkoušela, také si dělám koupele v soli z mrtvého moře 2-3 kg, před dvěma měsíci jsem si pořidila odšťavňovač a dělám si pravidelně čerstvé šťávy ráno a večer. Ráno hlavně ovoce i zeleninu, třeba jablko-řepa-mrkev-zázvor anebo různě kombinuju i s jiným ovocem, večer už spíš jen zeleninové. Hodně mám v oblibě okurku, takže např. okurka-rajče-celer, okurka-mrkev, ale i okurka-pomeranč je fajn. Denně vypiju cca litr až litr a půl štáv, takže doufám, že toto imunitě také prospívá:) Hodně problémů na léčbě již ustoupilo, ale něco se pořád drží a hlavně jsou každý den záškuby ve svalech všude možně, takže je vidět, že je pořád co ničit... Uvidím, kam se dostanu se Strattonem.

Tak to je zatím asi vše, držte se a bojujte!

Nabízím Fluconazol 7x100 mg

Expirace 11/2016, info do zpráv

Dva měsíce léčby za mnou

Milí přátelé,

tak už mám za sebou nějaký ten týden kombinace Mino + Azi, a myslím, že nastal čas na zhodnocení a souhrn mých poznatků... První dva týdny to byla naprostá katastrofa, hlavně šílené závratě a celkově hodně divný stavy kdy jsem nebyla schopná dát dohromady za dvě hodiny ani jeden email:) třetí týden nastalo dost velké zhoršení a vrátily se stavy vyčerpání a 20 hodinového spánku a víceméně celý jsem ho proležela. Pak běhěm jednoho dne úplný obrat a zvláštní příliv energie, bylo mi dobře jak tento rok ještě ne... teda, do plného zdraví to bylo hooodně daleko, ale člověk je rád za jakýkoliv menší posun kupředu. Dokonce jsem zvládla sem tam i menší procházku a konečně začala řešit různé resty, na které nebyl celý rok čas ani energie... Jen sem tam když jsem se víc unavila mně rozbolelo celé tělo a nastal ten známý stav vyčerpání tak jsem si na dvě tři hoďky odpoledne pospala nebo aspoň poležela a pak to bylo na den dva zase OK.  Toto trvalo zhruba tři týdny, bohužel jsem v návalu nadšení jaksi zapomněla na to, že jsem pořád marod a vyšla si na tři hodinky do aquaparku... no a to mně vyřídilo na další týden, kdy jsem se z toho vzpamatovávala:) teď po prospaném víkendu nastaly konečně trochu lepší dny, tak snad to vydrží aspoň chvíli...

Doplňky mám asi jako většina, klasika NAC, B, B12, D, céčko, vápník, hořčík, vitamin E, selen, probiotik mám asi 6 druhů a ty různě střídám, nejlepší mi přijdou asi 16 kmenové od Swansona, zažívání mám teď paradoxně lepší než před atb... Candida mně zatím netrápí, denně užívám extrakt z olivových listů, pak dál sem tam střídám oregánový olej, kokosový olej nebo kokosové mléko, aby byla aspoň nějaká snaha se candidy vyvarovat. Také jsem dost upravila stravu, hlavně jsem omezila cukry, těstoviny jím jen celozrnné a rýži natural, hodně zeleniny a hlavně ředkviček a snažím se vyhýbat moučným jídlům, no zatím to stačí, i když v záloze mám ještě antimykotika pro případ nouze... Co jsem si všimla, že moje kdysi krásné bíle zuby jsou jaksi zažloutlé a nevzhledné, předpokládám že to je hlavně z mina, ale vypadá to jen na nějaký povlak a pod tím by měla být zdravá sklovina, teda alespoň doufám... koupila jsem si ještě tekutý vápník, který si cca obden před spaním na zuby dávám, protože mám docela strach ze zvýšené kazivosti, no uvidíme.

Snažím se také detoxikovat jak jen to jde, jen mám trochu problém s carbofitem, že mně ucpává, takže jakmile si dám třeba 6 tablet najednou dva dny po sobě anebo práškový tak už mám problém:) takže Carbofit momentálně max 3x týdně a chystám se vyzkoušet enterosgel. Koupu se obden ve slané vodě anebo mám různé bylinkové detoxikační koupele a to musím říct že to pomáhá opravdu hodně... také jsem zkoušela práškové céčko a to se mi ulevilo úplně nejvíc, to můžu jen doporučit, ale je třeba si na to vyhradit skoro celý den:) ten detox je opravdu hodně důležitý, všimla jsem si, že jakmile to pár dnů flákám hned se mi přitíží...

Co se sluníčka týče tak dopoledne se mi vydržet moc nedá, už po pár minutách mně kůže šíleně pálí, stačí mít v autě otevřené okno a za 20 minut mám nos jako klaun, ale většinou to během chvilky zmizí... ale odpoledne cca po 15 hodině když se natřu tak už není problém být na slunku i delší dobu. Celkově mi ty vedra ale moc dobře nedělají, je mi divně a čekám kdy to se mnou sekne:)

Za pár dní jedu na kontrolní testy tak jsem zvědavá, jestli je tam nějaký vývoj a hlavně jestli se tam objeví něco co tam předtím nebylo. Chtěla bych už postupně začít přidávat Entizol, takže doufám, že MUDr. K nebude proti. Celkově bych uplynulé dva měsíce zhodnotila jako obrovský posun k lepšímu, takže pokud toto náhodou budou číst chytráci, kteří sem zavítají hlásat něco o psychosomatice, alternativách a podpoře IS tak představte si, že i když mám před sebou ještě dlouhou cestu, tak díky 2 měsícům atb vidím že se aspoň něco začalo hýbat a to se mi dosud jinými způsoby a posilováním imunity nepodařilo za celé dva roky!! Tam jsem viděla leda tak vítr v pěněžence:)

Tak se držte a bojujte a až budu mít výsledký testů napíšu další update...

Začátek léčby

Ahoj, tak už mám výsledky od Klubala:

 - v testech je ureaplasma a mycoplasma, způsobují záněty v podbřišku a přispívají k urologickým zánětům

- chlamydie trachomatis je v pořádku

- slabě je naznačená plicní chlamydiová infekce - nález není velký, může přispívat k chronické nemoci

- plicní mycoplasma je již na ústupu

- dále je naznačena zátěž infekcí EBV, potvrzuji zvýšenou zátěž oparovým virem

- v žaludku je helicobakterová infekce, v zažívacím traktu je yersinie

- ostatní výsledky jsou dobré, nebo se jedná o nevýznamné odchylky

 

Ab anti VCA EBV IgM CLIA       Negativní

Ab anti VCA EBV IgG CLIA        +++, 581.00

Ab anti EBNA-1 EBV IgG CLIA  +, 98.20

Ab anti EA EBV IgG (R+D) IF    R+

Ab anti HSV 1,2 KFR                Pozitivní, 1:128

Ab anti HSV IgM CLIA             +-, 0.90

Ab HSV 1 IgG CLIA                 Negativní

Ab HSV 2 IgG CLIA                 Pozitivní, 12.80

 

Ab anti chl. PNEUMONIAE IgM IF   <1:10

Ab anti chl. PNEUMONIAE IgA IF  <1:16

Ab anti chl. PNEUMONIAE IgG IF  <1:16

Ab anti chl. TRACHOMATIS IgM IF   <1:10

Ab anti chl. TRACHOMATIS IgA IF  <1:16

Ab anti chl. TRACHOMATIS IgG IF  <1:16

Ab anti chl. PSITTACI IgM IF         <1:10

Ab anti chl. PSITTACI IgA IF         <1:16

Ab anti chl. PSITTACI IgG IF         <1:16

Ab anti Chlamydia sp. IgM ELISA  +, 1,25

Ab anti Chlamydia sp. IgA ELISA   +, 1,19

Ab anti Chlamydia sp. IgG ELISA   Negativní, 0,57

 

Ab anti MYCOPLASMA pneumoniae KFR              Pozitivní, 1:16+-

Ab anti MYCOPLASMA pneumoniae IgM ELISA     Negativní, 0,00

 

Ab anti BORRELIA afzelii IgM CLIA        Negativní 0,40

Ab anti BORRELIA afzelii IgG CLIA        Negativní 8,74

Ab anti BORRELIA gar., afz., IgM WB    Negativní

Ab anti BORRELIA gar., afz., IgG WB    Hraniční

 

Ab anti MYCOPLASMA hominis IgM IF            <1:10

Ab anti MYCOPLASMA hominis IgA IF             1:10 +/-

Ab anti MYCOPLASMA hominis IgG IF            1:10 +/++

Ab anti UREAPLASMA urealyticum IgM IF       <1:10

Ab anti UREAPLASMA ureaalyticum IgA IF      1:10 +

Ab anti UREAPLASMA ureaalyticum IgG IF      1:10 +/++

 

Ab Yersinia IgM 16.6 ref. mez 10, IgA, IgG Negativní

Ab anti Helicobakter Pylori IgA ELISA +-, 1.10, IgG Negativní

 

Doporučuji Minocyklin 2x50 mg a Sumamed 250 mg po-stř-pá. Takže, nakonec je toho z pouhé mycoplasmy trochu víc než jsem čekala:)

Mohli by ste mi někdo prosím poradit ohledně výsledků - jak se z toho pozná, že mycoplasma je na ústupu? Bohužel neznám tuto metodiku a tak si to neumím porovnat s mými dřívějšími výsledky v Elisa.  Dále mne také zaskočilo, že podle výsledků i komentáře z laborky mám i hraniční borelie ve western blotu v IgG ale to Klubal v komentáři nijak nezmínil, je možné že je jedná jen o zkříženou reakci tak proto to nijak nekomentoval? Také podle testů je tam borelia afzelii a garinii ale co borelia burgdorferi? Nerozumím také vysledkům chlamydií, chápu to správně že podle testů rodové jsou pozitivní a druhové všechny negativní? Myslela jsem, že ty rodové jsou souhrnně všechny druhy, jak pak poznám, které přesně mám pozitivní? Já jinak chlamydie nikdy pozitivní neměla ani v jedné třídě a to 6x za sebou v minulých dvou letech, tak nevím, jak z toho vyčíst že mám pozitivní právě pneu? Je možné že tím, že jsem již užívala NAC jako přípravu ty potvory vylezly? Zkušenější, poraďte prosím zmatenému začátečníkovi:)

Moc děkuju.

 

Mycoplasma pneu - prosím zkušenější o radu

Zdravím všechny,

v první řadě chci poděkovat za tyto stránky a říci, že vás všechny moc obdivuji jak bojujete (co člověku taky zbývá, že:(( a moc vám držím palce ať ze z té hrozné nemoci jednou dostanete... Již nějakou dobu si tu pročítám, protože poslední dobou se mi objevují záhadné a nevysvětlitelné problémy (jednodenní chřipkové stavy, několikatýdenní virozy bez zánětlivých markerů, pálení očí, neustálé zimnice, tlaky v obličeji, bolesti a pálení v krku, zahlenění, únava, slabost a poslední dobou i sem tam stěhovavé bolesti kloubů...Všechny tyto problémy shodou okolností začaly zjištěním protilátek na mycoplasmu pneu cca před dvěma lety, před tím jsem byla léta zdravá jak rybička... prošla jsem si kolečko po doktorech asi jako vy všichni, ORL, MRI, neurologie atd... vše negativní, imunita i auto protilátky opakovaně v pořádku a jediné co vychází (kromě hypochondrie:)) je mycoplasma pneu, ale posledních pár měsíců už pouze v Iga hodnotách (bez Igg):

duben 2014:

Mycoplasma Pneu (cut off 20) test bez IGA: IGM 50, IGG 70 (v tu dobu problemy žádné jen permanentní zahlenění a sem tam bolest v krku, nijak neléčeno, prý počkáme:-)

červenec 2014:

Mycoplasma Pneu (cut off 20), test bez IGA: IGM 13,6, IGG 44 (neléčeno, prý IGM už kleslo tak si s tím tělo poradilo samo, zahlenění a bolesti v krku ovšem přetrvávají)

srpen 2015:

Mycoplasma Pneu (cut off 8.5): IGA 32.4, IGM 7.3, IGG 14.9

listopad 2015:

Mycoplasma Pneu (cut off 8.5): IGA 26.6, IGM 7.7, IGG 6.8

březen 2016:

Mycoplasma Pneu (cut off 8.5): IGA 26.1, IGM 3.8, IGG 2.5

Borelie Elisa testovány červenec 2014 a březen 2016 a negat. Chlamydie Pneu Elisa testovány za poslední 2 roky 4x a vždy negativní ve všech třech třídách, Chlamydie Sp. Elisa pár týdnů dozadu také vše negativní. Na ostatní příšery mne bohužel zatím neměl kdo otestovat:-(

Pročetla jsem to tu horem dolem ale nikde jsem nenašla, že by měl někdo dlouhodobě pozit protilátky pouze v Iga (bez pozitivních Igg), doktoři mne ujišťují, že to nic není, že Iga může perzistovat anebo to znamená nespecifická reaktivita/falešně pozitivní test, ale proč mám potom pořád problémy?? Jelikož už několik měsíců funguji stylem práce-postel, mám takový neblahý dojem, že mycoplasma přešla do chronicity a Igg protilátky už IS ani netvoří.... Co si o tom vy ostřílení bojovnící myslíte? Prosím, poraďte... Díky 

 

Powered by Drupal - Modified by Danger4k