Blog uživatele Lerak

Doktor Céé?

Včera mi jeden známý vyprávěl svůj příběh, jak ho začaly bolet kolena až skoro přestal chodit atd atd. Kolena otékala, po několikátém léčení - neúčinném - mu vzali vzorek odebraného výpotku z kolen a našli - Chlamydie?! (Prý pneumonie a ještě jedny - neví jaké). Poslali ho k nějakému doktorovi - Teď nevím - Céé - v Lounech nebo Mostu? Údajně je na to specialista (?). Začl ho léčit ATB měsíc, teď mu je změní na jiný druh (ale ne současně). Pán byl trochu zmatený, ani nevěděl co mu to vlastně dávají ....Také ho posílají na jakousi verzi Zapperu či čeho (biorezonance) k nějaké inženýrce v Rudné u Prahy. Prý je to "lepší", od nich z práce "na to holky všechny chodějí" - ? Konečně se dostávám k meritu věci - zná někdo toho doktora a tu "laboratoř" v Rudné - o co jde? Trošku jsem mu to "poplival", že se mi to celé zdá trošku "ne ono", anžto to nepáchne protokolem - uvidíme za půl roku.

sluníčkářské "postupy"

MC Praha

Všimli jste si nových podmínek u Klubala? Začíná to být trošku finanční maso. Nicméně je mi jasno, že se mu tam hrne strašných lidí a musí rozšířit provoz.

Hlášení po letech

Tak moji milí kamarádi, mrtvolky, chcípáčci, chroníčci – to je legrace, chtěl jsem Vás trošku probrat z letargie. Už jsem sem dlouho nelezl, v jednu dobu už mně to trošku i votravovalo, jak se tu různí producíristí naváželi do druhých, místo aby si pomáhali a měli se rádi, si tady větrali svoje ego. No ale ve světle nových událostí stále víc cítím povinnost splácet dluh. Tento server MI POMOHL, odborně i lidsky. I názorově. A rady jsem si vytříbil zde. Nejsem takový hízl, který by (jak už se tu stalo) si řekl, no teď už jsem OK, tak s váma končím dělejte si to jak chcete. Třímaje toho svého Oskara bude děkovačka : Janovi, Adrieně, Cyklistovi, - to jsou moji andělé spásy. Holt taky jsme tu měli – třeba Formola – patologickýho extranamyšlenýho hlupáka…To je taky přínos, vidět ty chyby lidské genetiky.
Konec blafání, k věci.
Necítím se zrovna lékařem, neměl jsem chl. tracho, ale mírně chl. Pneumonie, nejvíc Ureoplasma urealiticum a Mykolpasma pneumonie. Heligobacter pylori, chronický zánět močového měchýře a hlavně prostaty. Zánět prostaty se zapoudřil a nechtěl se kamarádit s ATB. Při NMR mi našli zvápnělé chámovody po zánětech a uzavřená ložiska v prostatě. Zhoršoval se stav kloubů kolem dolní pánve- hrozně. Začal jsem být mírně invalidní. Indikovali mi částečný Reiterův syndrom, meziročně mi odhučely oči o 1,5 dioptrie.  Teď naposled mi Klubal našel i lehce - Boreliózu. Záchvaty únavy a úplně patologického pocení, jako před smrtí. Taková silná bolest nad žaludkem neschopnost se pohnout, podebíraly se mi zuby.
Od roku 2007 jsem najel v různém časovém údobí kombinace ATB. Nejdřív ACC  - Doxy - Azi. Vícekrát. Mockrát. Pak v roce 2009 mi jeden „Chytrák“ pan dr – urolog na Homolce vysvětlil, že je to blbost, moje nemoc neodpovídá „guájdlájnům“. Tak jsem to vysadil. Do půl roku všecko zpátky, hůř. Blbec nevzdělanej samolibej.
Tak jsem si sehnal Klubala, byl tam jeho pomocný lékař Dr. Sedláček (pak mu utekl do Němec). Dobrej, nasadil Minocyklin - Azi – ACC – Entizol. Výsledek grandiózní, vždycky při braní se však příznaky strašně zhoršily. Jako by se ti mikroby „hrozně naštvali“, že dostávaj takovou čočku. Rozbory už nemám, ale vždy tam byly Ureplasma v Igg i IGA přes - dost, Chlam Pneumo mírně přes v IGG, Mykoplyzma pneu . taky přesv IGG. Ale baštil jsem to tak 2 roky a šlo to dolů. Střídavě jsem se cítil lépe i hůře. Dalo se žít. Pak 2010 se na mně vyprdla žena, anžto „jsem jedl prášky“, zavdával tím špatný příklad dcerce, která hulila marjánu, žena je taková jogínka a zdravoživka a to zrovna nebylo v souladu s „učením“. A taky jsem byl asi otravnej, asi jak už tak nemocní, hlavně takhle dlouho jsou. A ještě mně prudila firma, kterou úspěšně od r. 1999  vedu. Minulí majitelé (dvoje za sebou), byli úplně tupí a vedli to na buben. Ustáli jsme to, Oni ne.
Pak – píše se rok tak 2010 jsme přešli s Klubalem na kombinaci Azi – Benemicin – Dalacin.  Entizol moc nechtěl, jsem ho k tomu vždycky ukecal. Taky jsem to pak "odnesl". Ta kovová chuť v ústech po týdnu – strašný! Výsledek nejdřív grandiózní, pak se ale potíže začaly postupně vracet. Klasika předvánoční a jarní recidiva. Vždycky zavedená kombinace tak na 2 měsíce – úspěch, vysazení, za 2 – 3 měsíce návrat. Jednou už za měsíc. Takhle jsem to pytlíkoval až do podzimka 2014. To se podruhé sesypala firma, majitelé – Řeci – podvodníci prolhaní – zase jsem postavil novou společnost, která zastupovala na trhu tu samou značku - pro někoho jiného. Zaměstnanci se přimkli ke mně a nechali soudruhy Řeky ladem. Jenže  já se z toho skoro sesypal. Nemoc zpátky. Komunikoval jsem v té době s Cyklistou, který řešil svoje problémy přes BCA. Cyklista postupnými kroky získával dobré výsledky – šetřil se (já ne, jsem prasák, pochlastávám, jezdím na kole jako ďábel, občas baby….), dostal u nich poměrně extra silné kombinace ATB – a bylinné preparáty. A začal jakž -  takž vítězit. Já si řekl při další recidivě a po přečtení Buhnerovy knihy (té první - Borelióza), že to k sobě pasuje – Buhner – bylinky, Cyklista – ATB a bylinky. Cyklista mi napsal, co mu dali za směsné preparáty k těm ATB: Tak jsem si řekl, že jdu do toho. Objednal jem první dávku na cca 2 měsíce u jejich pobočky BCA v Luhačovicích, Ozvali se hned, poslali- stálo to na 2 měsíce 6800!!! (to je strašný):
APP Plus -1 pilule 2 x denně
TBB plus -2 pilule 2 x denně
DTC plus -2 pilule 2 x denně
Tož jsem to začal papkat – s ATB dohromady (2 měsíce Bene – Azi- Dalacin). Bylo mi utrablbě na začátku. Měl jsem někdy dny, kdy jsem nevstal do práce, vůbec. Nebo jsem tam dojel ale seděl jsem tam jako vypnutý rozvaděč. Závratě a slabost hrozná. Bolest kolenních kloubů a kříže k nevydržení. Jsem si říkal, kola, ty holt už neuvidím…Klubal mi předepsal změnu ATB na Mino – Azi, Dalacin vysadit, trochu jsem bral i ACC. Když to skončilo, zůstal jsem jen na těch bylinkách. Už tak v půli braní těch změněných ATB jsem pocítil zlepšení, Ty bylinkové připravky jsem bral od půlky prosince. Pak došly ATB a zůstal jsem již asi 6 neděl jen na těch bylinkách. Zlepšení tak o 80%. Vrátil jsem se z cyklozájezdu ve Slovinsku, já starej pupíkář nemocnej jsem přejížděl mladý ogary do alpských stoupání jak motorka! Zlepšení močáku a prostaty (přitom kolo to dráždí)! Vymizely skoro únavy. Zlepšení grandiózní – klouby. Jedině spánková porucha je dost špatná, občas ještě mívám slabší chvilky únavy, ALE JDE TO. Někdy, když je zle, musím zobnout Tramal, ten zapudí bolesti a vylepší duši. Na spaní musím každý den něco přizobnout, pokud přijdu z hospody, to pak nemusím, spím jak dřevo. Moc ale nechodím. Baby – hmm – problém, vždycky to strašně podráždí prostatu…jak se říká, s nima to nejde, ale bez nich už vůbec ne, ach jo…. Samota je zlá, spřízněná duše je fajn , alespoň popovídat... Musím si přiznat, že mne ale jímá strach, že se každá nová partnerka okamžitě změní aniž by to tušila na ošetřovatelku, což by jí asi moc nebavilo.  Na kole jezdím úplně ultra, došlo ke grandióznímu nárůstu výkonnosti. Dost slovního průjmu.
Závěr – můj – nedoktorsky- empirický:
ATB – bez nich to nejde. Silné dávky. Začít jak říká praotec Wheldon – pomalu, ale pak přejít na bomby typu BCA. Bez kontrolních odběrů bych to ale nerisknul. Játra – ledviny – moc citlivé orgány! Považuju Marshaly a Stratony za blbost.
Bylinky – od BCA – drahý, asi ale dobrý. Buhner – asi taky dobrý ale já to nezkoušel. Bez dokončení léčby tímto způsobem budou recidivy a asi se nedá docílit výsledku, když je to moc chronický..

Bojujte, věřte že to jde.

Tak nevím...

Mezi vánocemi se stav zhoršil, musel jsem najet dávku ATB. Byl jsem u Klubala, udělal mi odběry, napsal ATB, začal jsem brát. Výsledek odběrů - normálně vomdlívám co čtu. Boreli mi nikdy neindikovali....no ale teď se stav o 100% zlepšil, tož uvidím.

 

v testech je naznačena chlamydiová infekce

. mírně jsou patrné zbytky borelie dle westernblotu

. v žaludku se zhoršila helikobakterová infekce

. ostatní výsledky jsou v pořádku

. pozor na životosprávu - je patrná dna, drobné zatížení v jaterních testech a zvýšený cholesterol

. nedoporučujeme: kávu, kořeněná jídla, těžko stravitelná jídla ( mnoho masa, mnoho ovoce a zeleniny, mnoho hrubé vlákniny např. psylium), pozor na smažená jídla, omezit alkohol, především bílé víno, pozor na léky jako Brufen a Acylpyrin

. kvůli kelikobakterové infekci je drobné podráždění v gastroenterologickém bloku, při životosprávě se vše upraví

. v testech se zlepšuje i prostata

. močové cesty jsou bez významného infekčního zatížení - pozor ale na pitný režim

. přetrvávající kloubní a svalové obtíže souvisí s nachlazením a borelii

. pokud současné léky snášíte a vedou alespoň k pozvolnému zlepšení, pak v lécích pokračujte

. pokud je odezva malá, doporučuji užívat Minocyklin 3 dny 2x1tbl. denně, poté dávku navyšte na 2x2tbl. denně - recept Vám posíláme poštou

. po přidání Minocyklinu vysaďte Dalacin

. pozor na životosprávu

. týden po přidání Minocyklinu podejte zprávu, jak se stav vyvíjí, dle toho upřesníme další postup

 

BCA Augsburg

Nejede někdo k přátelům Germánům? že bych ho požádal o 3 pixly bylinkových preparátů a uhradil mu je?

Karel

Poslední zprávy

Dnes jsem obdržel zprávu od ordinace Dr. Klubala na dotaz, jak dále po cca 2 měsíčním přeléčení níže uvedenou kombinací. Léčbu jsem ukončil cca na konci února, pak odběry:

odpověď na email:

. testy dopadly dobře

. přetrvává velmi mírný nález chlamydie v krvi

. výsledky jsou dokonce lepší než v říjnu

. nasazením léků, které jste měl k dispozici, se včas zabránilo výraznému zhoršení, proto nebude nutné brát antibiotika tak dlouho, jako v minulosti

. v testech je podráždění žaludku, je mírně helikobakterová infekce, stejně jako na podzim

. dávejte si pozor na životosprávu, léky nejsou potřeba

. nedoporučujeme: kávu, kořeněná jídla, těžko stravitelná jídla ( mnoho masa, mnoho ovoce a zeleniny, mnoho hrubé vlákniny např. psylium), pozor na smažená jídla, omezit alkohol, především bílé víno, pozor na léky jako Brufen a Acylpyrin

. prostata, ledviny i močový měchýř jsou v pořádku

. imunita je také v pořádku

. autoprotilátky proti zažívacímu traktu jsou lepší než na podzim

. doporučuji pokračovat v lécích celé dva měsíce

. pokud se poté budete cítit dobře, můžete antibiotika úplně vysadit

. doporučuji užívat pouze léky, které již berete, Arficin 300 mg 2x1, Dalacin 300 mg 2x1, Azitrox 250 mg po, st, pá

. kontrola stačí v září

. přes léto si dávejte pozor na prochladnutí

. kdyby se stav po dobrání léků zhoršoval, ozvěte se nám dříve a naplánujeme další postup dříve

. případně bychom nasadili další léky

Odpověděl jsem:

Děkuji za docela dobrou zprávu. Řekl bych, že aktuální stav pocitově odpovídá výsledku – docela dobré.

Proč to píšu - ne že si tahám triko "jak jsem děsně zdravej", protože úplně nejsem, a nebudu. Ale proto že ty postupy ATB protokolů fungují. Akorát to trvá - moc dlouho a chce to asi najít vhodnou kombinaci. Protože mně před tím zpětně (před rokem 2007) tak xxx krát přelečovali Doxycyklinem 14 dní, Sumamedem 14 dní atd atd - tím mi patrně vybudovali rezistenci a klasický WP se jaksi nechytal, a pak už ani s Minocyklinem.

K.

 

 

 

Only short report

  V létě jsem slavnostně zarazil stálou palbu Azi - Rifa - Dlacin. Stav se neustále lepšil, jak pocitově, tak v rozborech u Dr. Klubala. Vše šlo do normálu, i Ureoplazma vymizela i v IgG. CPN jen mírně v IgG se snižující se tendencí. Začal jsem na starý kolena opravdicky zase sportovat, opatřil si neslušně drahé kolo, se synkem jsem jel do Itlálie na cyklistický zájezd , předjížděl jsem i výrazně mladší kusy a měl jsem z toho všeho velkou radost. Akorát jsem nyní sám, neb mne žana zapudila - u rozvodu uvedla, že nesouhlasí se způsobem mojí léčby - 4 roky CAPy v různých oměnách (nejdříve  Azi - doxy - entizol + fůra doplňků, pak azi - mino - entizol, pak jsem se na to na radu moudrých titulovaných chytráků z Homolky (urologie) na půl roku vykašlal a bylo to zpět). Takže žiji sám, smutně. Napadá li-někoho něco o pocitu křivdy - tak souhlasně hýkám HEJ! Více jak rok jsem pak od Klubala jel Azi - Rifa - Dalacin - bez entizolu. Ten jsem nasadil až na samém konci ze zbytků týdenní palbu 3x denně 300. Trochu jsem z toho byl pipi -:) - pak ale bylo mnohem lépe. Tak v září se stav nějak začal horšit. Hlavně klouby se ozvaly dost zle, trochu se zhoršovala vyčerpanost a únava (už jsem moc nesportoval).  Jel jsem asi 1/4 roku přerušovačku, (Azi - Rifa - Dalacin), vždy se to srovnalo. Pak jsem zrušil i tu.   Zašel  tedy ke Klubalovi, byly rozbory - a vše se viditelně nějak trendově obrátilo. Bouhužel se objevila pozitivita u CPN i v IgA a IgG -:(.  Klubal mi dal Azitromycin. Nějak se mi do něj nechtělo.  Před asi měsícem jsem si řekl - (po přečtení příspěvku od Alegenyho), že to pokropím - tou obří "prasárnou" - MMS. Beru to měsíc přepečlivě a docela střední až vyšší dávky á 2 hodiny (mám i cestovní "set") a bohužel se žádná zásadní úleva nekoná. Dost možná je to reakce na tuto léčbu. Především klouby mne bolí jako čert (a to mám jet na hory hergotfagot!). Vydržím to do vánoc, pak asi slezu z křížku a pokorně nasadím ATB a potom (kdy potom?!) alespoň rok pojedu co měsíc přerušovačku. Není dobrý s tím seknout úplně hned, nojo když já už po ale tom toužil... Ale zase mi není ani zdaleka tak mizerně, jako když jsem začínal před 4 roky...Takže věřím, že zase vyhraju. Zvláštní pocit mám, že v tom hraje roli také ta sportovní zátěž. Když jsem v zátěži, venku na slunci, šťastný bříškatý sportovec v elestickém dresu (hi hi) - probíhá to mnohem lépe. Jak jsem zmírnil (ne odložil) pohybové aktivity a zrušil ATB - se to ňáko vrbí....Že bych ta ATB měl forever? (Až do penálu -:))

PS: pár lidí mi psalo co  jak a o radu - nějak jsem neměl odvahu se být v prsa a někoho poučovat. Neb výsledek nejdříve byl a nyní se trochu vytrácí. Tak jsem radši zatloukal a neodpovídal - tak sorry.

K.

Ondřej Bank - nevysvětlitelný zánět

Jen tak mimo, zaznamenali jste v TV, že náš přední sjezdař Ondřej Bank je nyní dosti v troubě vlivem "nevysvětlitelného zánětu"? Všiml jsem si, že ho ošetřuje Dr. Hospodár, což je vynikající - ortoped z kliniky Malvazinky. Nikoliv imunolog.  Jsem opravdu děsně zvěav, na co se přijde....

Více jak 3 roky...

Nevím jestli mám vůbec sílu ještě něco psát...Ale myslím si, že moje sdělení bude snad přínosné pro někoho, kdo má také trable (jestli to vůbec lze takhle nazvat).  Na přelomu roku 2008-9 jsem vlivem závratného pádu zpět do problémů (viz moje spisy dříve) nastoupil znovu na léčbu za pomoci Dr. Sedláčka. Schéma bylo Azi 3x250/týden, Mino 2x50 (100) a Entizol. Po poměrně dobrém počátečním záběru se stav ke konci 2009 ustálil a zlepšení pak bylo málo patrné. Po celý rok 2009 - jaro 2010 mi Dr. Sedláček dělal odběry. Ukazatele na začátku byly značně špatné (nemám kopie) Chl. Pneu IgG +++, IgA++, IgM +-, Ureoplazmata pozit. , podrážděné střevo, nález v moči, mírně zhoršené jaterní testy. Postupně při každém odběru (cca á 2 měsíce) se výsledky lepšily. Vlastní stav ale tak střídavě oblačno. Pořád při tom jsem schopen chodit do práce, ještě loni jakž takž žít plodným životem i s občasným - turistickým - sportem. Ke konci roku se to ale začalo nějak hatit. Nastoupily silné bolesti svalů a kloubů, především v bederní oblasti. Objevilo se mi po CT vyšetření sklerotické ložisko cca 4 cm na pánevní kosti...Pro jistou jsem si ještě v prosinci 09 pobil koleno. Startérem problémů je vždy naprosto jakékoliv podráždění  prostaty. Pak se mi po celém těle rozlije úplně destruktivní ochromující bolest a slabost. Úplně jako by mne to zmrazilo, začnu se pohybovat zpomaleně,  nemám vůli vůbec nic začít nebo dokončit, dostavuje se jakýsi stav netolerance až zuřivosti. Klouby bolí tak, že nelze vyjít do schodů…Ale již to bylo i lepší až velmi lepší. Protože se ale stav na jaře nějak zhatil, k Dr. Sedláčkovi jsem přestal chodit neb pan doktor odlendil do spojené Germánie, návštěva u Dr. Klubala až v červnu, jsa v docela zoufalém stavu vylepšeném ještě kripl kolenem a – to především - až agresivním nepřátelstvím mé manželky k mé léčbě a ke mně vůbec (k tomu se ještě dostanu, to je opravdu pikant majstrštych), usoudil jsem, že je třeba přiostřit šavle a nechal jsem si přidat – Rifampicin (Arficin). To je ATB, které jsem nikdy nebral, ty vodporní mikrobi snad na to u mne nemají rezistenci. I začaly se díti věci veliké. Stav se drasticky zhoršil. Stav až spavé únavy se vrátil, stav kloubů se posunul na hranici paralýzy, bojová morálka -100%. Tuto zostřenou léčbu jsem jel nepřetržitě 2x300 celý květen (+WP!). Reakce jednoznačně připisuji herxům, vyplavení toxinů do organizmu muselo být masivní. Postupně se to lepšilo, ke konci května už se dalo žít. V tomto „odpojeném“ módu jsem absolvoval několik rodinných oslav, kde jsem byl jak ve snu ucucávaje 2 piva celý den. Sranda se mnou jako vo pohřbu morčete…Pak jsem 2.6. odkráčel na operaci kolene, tak jsem jel jen WP bez rifa. Lékaři na klinice vidíce moje bedny léků řekli, že jsem hrdina.. (já přidávám smutný). Zajímavé je, že o problematice chalmydií a ureoplzmat i o Dr. Kubalovi dost věděli a sdělili mi, že mám teda opravdu velkej problém a že to není  žádná lehká věc a že jsou zvědavi, jak dopadnu (já taky). Rifa jsem vysadil asi tak na týden a hned se ulevilo!

21.6. jsem konečně došel na řadu u Dr. Klubala. I přes to, co jsem o něm slyšel musím s – velkým uznáním – říci, že mne šířkou pohledu atd. překvapil. Probrali jsme všechno od A do Z, popsal jsem mu vše až od pátého kolene příbuzných a také můj drtivý problém domácí. I na to reagoval docela zajímavě a já mu za to děkuji. Když si prošel celý postup léčení defakto od 2007, udělal rázný zásah a pozměnil celé schéma léčby. Do té doby jsem jel Minocyclin 2 x 50 (100), Azi 3x týdně 250, Entizol (na jaře jen 2 x 7 dní), ACC 2 x 600/den. A nyní jedu: 2 x 300 ARFICIN, 2 x 300 Dalacin, 3 x týdně 250 Azi, 2 x 600 ACC. (+ doplňky)

zajímavý postřeh je, že jsem se cíleně nameldoval na odběry, abychom měli 21.6. co probírat. Výsledky jsou nesmírně zajímavé: všechno včetně jaterek prakticky Ok nebo neg. Mírně podrážděné střevo (dlouhodobě). Vše OK, jedině Chl. Pneu. IgG  IF 1 : 16 +. Ureaplasma i Mycoplasma v moči neg.

Dá se říci že nasazením rifampicinu došlo k drastickému zlepšení vozků. Škoda, že to až úplně nekorespondovalo s fyzickým stavem. Ale změnou schématu léčby se stav ani zátěž nijak nezhoršily, naopak jako by svítalo mezi mračny. A to i přes drastický pres, který zažívám doma. Moje manželka se již od prvního dne postavila k mé léčbě značně negativně. Tak jak studuje různé blemcy „Léčení bez léků“, „Harmonizace čaker“…a já se naopak v bláhové naději krmím léky, se stav domácího dusna stále zhoršoval a zhoršuje. Otloukáno je mi o hlavu „psychosomatické léčení“ a psychika a jiná ika… Když jsem šustil po ránu se svou krabicí dobrot došlo až k agresivnímu „ jen si dej ty svoje prášky.. -  tak sem si je opravdu dal. Nikdo si nepředstaví ani ve snu při všech ústrcích, jak mne to drtí, beru to jako sobeckou zradu, Alespoň víme, kdo je kdo. Rodina byla pro mne vždycky moje nej, z této strany to bolí, moc.  To je tedy skutečná psychosomatická pomoc..Musel jsem již podruhé požádat o antidepresiva, protože jsem z toho dlouhodobě zoufalý, uzavřel jsem se do sebe, moc nemluvím, hlavně doma, jako bych měl na hrudi žulový kámen, nedostanu ze sebe  slovo. Strašně mně to mrzí. Aby nebylo toho dost, zažádala o rozvod a poštvala na mne právníka. Kvůli chlamydiím…Nepochybuji, že bude zase špiónovat tyto stránky, což dělá již od začátku ale doma o tom ani nehlesne. Nikomu nepřeji nic takového, to je jako druhá nemoc…

Nicméně, já myslím, že teď směřuji k lepším zítřkům, že se to posunuje k lepšímu. Po operaci jsem měl dost velký problém s bolestmi celého urotraktu, museli mne tam cévkovat (sem jim to říkal, že se to stane), protože to nefungovalo. Odešel jsem s dost palčivými bolestmi močáku a prostaty. Teď to postupně mizí. Uvidíme. Ale klouby kloubíčky - dobrý! Únavové stavy opadly, vyčistila se mi pleť.  No už stačí vyčistit stav duše a hurá!

K.

Po delší době

I rozhodl jsem se po delší (dosti delší) odmlce poreferovat.  Jak z mého blogu vidno, spustil jsem WP po asi 6-7 letech obtíží na jaře 2007, vydržel jsem to jara 2008. Pak jsem se nechal přesvědčit pány dr. z urologie na Homolce, že to nemusím již brát. Nicméně po nadějném vzchopení se křivka jaksi obrátila a po Vánocích 2008 jsem již kolaboval i na procházce. I vyhledal jsem ordinaci Dr. Klubala a dospěl až k Dr. Sedláčkovi a znovu spustil WP. atd. atd – nechci s tím zdržovat, koho to zajímá nechť si to pročte celé.
Začali jsme 3x500 mg Sumamed týdně + 2 x denně 100 mg Minocyclin + potom Entizol – pulzy. Pak jsme „seřadili o rychlost“ na 3 x 250 mg Suma/týden. Tak cca 05/2009 se stav začal (maličko ale přece) zlepšovat. Pak v létě maličko zhoršovat. Především kol močáku a prostaty se to nějak nechtělo lepšit. Skončil jsem na urologii na Karláku, kde mi vzali krev, moč a prost. sekret. Chl nenašli (PCR- to nebylo poprvé!) – našli však – streptokoka? I nasadili mi Ofloxacin – zkonzultoval jsem se Sedláčkem – vysadil jsem při tom Mino.  Myslím si, že to asi neuhodili hlavíček na hřebičku, no ale dobře…Pak jsem od nějakého podobného „močomaroda“ pochytil, že poměrně dobře zabírá Gyrablock. I zařadil jsem ho k WP a děly se věci mnohé. Bylo mi dost slabo a všeobecně blbě. Vydržel jsem to hrdinně asi 3 týdny. Asi bych to pasoval na čistokrevný herx. No dále jsem jel WP, vždy po pulzu to bylo ještě tak 14 dní mizerné, pak jako bych najednou vyskočil o schůdek výše!   Postupně se to ale celkově řekl bych – zlepšovalo. Postupně jsem se zbavil drastické slabosti, co občas přetrvává je bolestivost svalů a kloubů, nicméně je to tak 1/2 původních problémů. S tím močákem – to moc až tak nespěje k lepšímu, nějaká úleva ale je…Vždy při návštěvě (á 1 – 1 1/2 měsíce) u Dr. Sedláčka mi provedl testy (jaterní, chl, myko, ureoplazmata,…). Přetrvávaly drobné výskyty infekce v moči, drobně hraniční jaterní testy, ukazatel (teď nevím jaký?) zánětu v organizmu a pozitivita na CPN v IgG a IgA. V průběhu cca 3 – 4 měsíců se postupně všechny hodnoty posunovaly do nižších hodnot. Protilátky na ureoplazmata prakticky vymizela a mykoplazmata také. A zdá se, že moje zchátralé tělo se postupně posunuje do vyšších hodnot. Není to žádné vítězství, vyléčení,…Občas musím nasadit analgetika, protože mne z neznámých důvodů chytnou palčivé bolesti kloubů, fybriomyalgické bolesti svalů a všeho. V jednu dobu hrozné bolesti kol bederní páteře, v tříslech,.. – skončil jsem až na CT, pak na scintigrafii kostí -  zjistili jakési „zesvětlení“ na snímcích z RTG a CT na pánevní kosti velikosti asi 5 x 4 cm…. Obvodní Dr mi řekla, že z toho nemusím hned šílet, že si myslí, že je to nějaký vliv dlouhodobého braní ATB (?)  Po scintigrafii se nic nenašlo, zplaťp…už takhle toho mám až až.
Nicméně, nicméně – je líp! Přes všechny ústrky některých doktorů (viz blog – psychiatrizace na Homolce), nepřízeň doma (nikdo si nedovede představit, jak mi to strašně škodí a mrzí mne to) jsem názoru, že celé to martirium má význam. Začal jsem tak trochu posportovávat.

Nějak to i jde. Trochu jsem se zklidnil (taky ale beru Zoloft – antidepka). V práci ani doma se moc nedaří, nicméně stíhám pracovat.
Při „první vlně“ WP v r. 2007 a jaru 2008 jsem se cítil již úplně udolaný. S odstupem času jsem názoru, že jsem to asi trochu přepaloval. Bral jsem 3 x týdně Suma 500, Mino 2 x denně 100, Entizol a kdeco. Dnes jedu  3 x 250 Suma a denně 150 mg Mino, Entizol co 1 – 2 měsíce (teď zrovna pauza na radu Dr. Sedláčka). A nějak to jakž-takž zvládám. Řekl bych závěrem, že čas pracuje pro mne - pro nás.

Jo ještě PS - ty otoky očí, to brnění, pytlíky pod očima, pocit jako by mi někdo vrážel trubku do očních důlků kolem oka - prakticky pryč.

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Mino 2x denně 100, Sumamed 3x týdně 250, ACC 2x600, D3, pyruvát + doplňky asi 4x týdně

Ofloxacin - přidat k WP?

Pro neustávající problémy s prostatou (chronický zánět) mne od Klubalů (Dr. Sedláček) poslal na urologii (na různé jsem docházel leckam léta). Tam si nechali povědět, co mi schází (přebývá) a udělali mi rutinní vyšetření. Dále mi odebrali prostatický sekret, neočekával jsme žádná velká zjištění, když jedu WP. Nicméně nezjistili ani chlamydie (nevím ale jak ani co mi vlastně stanovovali), ani nic jiného. Nicméně mi zjistili enterokoky...? v tom sekretu.  Celá návštěva trvala tak 5 minut, šup šup, vydali mi Ofloxacin a poslali mne domů. Já si ale nejsem jist, zda pochopili, že beru WP (přesně jsem jim říkal, co a kolik). Mám jisté zábrany přidat k WP Ofloxacin, také to budu ještě radši konzultovat s Dr. Sedláčkem. Nicméně, setkal se někdo s takovým postupem, nejde "o život"?

Lerak

Bechtěrevova choroba a chlamydie

Chlamydie, Mykoplazmata a Ureoplazmata - souvislost s uvedenými mikroby a Bechtěrevem (degenerativní onemocnění páteře, zvápnění, nehybnost..) - je o tom více informací?

Prošel jsem spousty serverů a článků o revmatických chorobách, revamtoidní artritidě a nenašel jsem (zatím) jednoznačné vyjádření o púvodci choroby a už vůbec ne o CPN. Všeobecně mám pocit, že celá revmatologie jako obor "nezná původce" (většinou). Proč po tom pátrám - mám lehké "šimrání", že se k tomuto stavu pozvolna posunuji. Přes všechna zlepšení se stav kloubů a páteře nějak zvrtl ke stavu počínající - paralýzy! Ranní stav kloubní ztuhlosti je až demoralizující, bolesti všech velkých kloubů kolem malé pánve jsou děsné. Přes den funguji již jen na Ibuprofen, při větší zátěži "okořeněný" Tramalem. Ten mi zlepší i náladu. Přestane fybriomyalgická bolest, jsem skotačivý, veselý, velmi aktivní... vedu již přes 10 let zahraniční zastoupení firmy a dost mne to decimuje (decimovalo - teď už to jde dobře). Mám tu práci i lidi rád, baví mne tvořit něco co je vidět, co funguje... Ale bez analgetik jsem troska na vyhození. Tak si říkám, že si vydělávám na důchod (asi invalidní) dokud to půjde, ale dokdy to půjde? Dávám si (nejsem bolševik) - maximálně dva roky (jako Kodet v Pelíškách). Polykat a le stále Tramal - skončím jako ti sportovci,co to s nimi fláklo na hřišti - srdce kaput (po Tramalu - oni ho ale jedli jako Lentilky furt).

Nazdar nazdar, jdu si zobnout Mino.

and what are you saying?

Lerak - dříve Karel

Nechci to zakřiknout,

Nechci to zakřiknout,

ale ono to snad zabírá! Již jsem nevěřil (a maličko stále nevěřím, že to u mne ještě zabere po těch letech a xxx krát ATB krátkodobě). Od 12.08. jsem se znovu – a nerad vrátil po dohodě s Dr. Sedláčkem k léčbě. Začali jsme 3 x 500 Sumamed týdně + 2 x denně Minocyclin á 100 mg. K tomu já ACC + doplňky, ale ty tak 3 x až 4 x týdně. Před tím mi začalo být postupně hrozněji a hrozněji, tupá bolest v prostatě 24 hodin denně, jakou jsem ještě nepoznal (a to tím trpím 10 let!), hrozné bolesti kloubů kolem malé pánve. Třeba jsem vyšel ze sklepa (cca 12 schodů docela vysoko), udělalo se mi mdlo a musel jsem se držet madla abych vůbec vylezl. Strašné návaly slabosti, více než kdy před tím. Strašné pocení. Vše umocňovaly asi krát 50 „sexuální výkony = prokrvení prostaty, věčné zásobárny mé nemoci“. Po celkem epizodní viróze v začátku února jsem se nemohl sebrat. A to furt chodím do práce, i když mi pak „spadly jističe“ a musel jsem na 14 dní vysadit (= dělal jsem doma, známe to!). Přestal jsem s fyzickými aktivitami, tak jsem spíš polehával doma, přestal jsem i s „jinými“ aktivitami, z čehož zákonitě narostlo dusno domácí. Zaléval mne absolutní příval nechuti, nezájmu o cokoliv – člověk prostě nemůže, protože je mu ze všeho blbě. Zapomínám- kdeco! Jsa takhle zoufal jsem nakráčel k OL, která je docela v obraze, ne jako ti dubi co ve své neznalosti reagují arogantně nafoukle „že to neexistuje“ atd. – vždyť to znáte.  OL mne napsala antidepresivum Zoloft, ježto jsem byl již opravdu s nervama na huntě. K tomu j potřeba říci, že moje práce není úplně jednoduchá, společnost sezobli noví vlastníci, kteří mne mírně prudí – to je ale skoro všude, ukažte mi bezkonfliktní zaměstnání. Tak jsem – bohužel – obdržel  potápěcí „podporu“ doma, to mně moc trápí, víc než vše ostatní… No ale kdo by se divil, je se mnou houby, teď nikam moc nechodím, žiju (žil!) jsem tak doma při gauči a PC. Nálada – 100% prostě ne každý je matka Tereza… Jo a holt teda „jím ty prášky“, což je prý produktem automedikace (no ale mně je napsal Sedláček od Klubala – na to se ale nikdo neptá), což se mi „nebude dál tolerovat“ -?!  No ale já jsem člověk racionální, nevěřící na „aury“ a „čakry“ (pozri www.sisyfos.cz!). Proto jsem se rozhodl bojovat svůj patrně poslední boj o zdraví a vydržet to min. rok (zase) a pak se uvidí – stalo se něco – hurá, pokračuju až do „konce?“ – až to bude k alespoň normálnímu jakž-takž životu. Nebo nefunguje, zkusím operaci atd. a dál se uvidí. Takže jsem pečlivě trpěl, četl a uvažoval, posháněl si pyruvát a D3 + calcium. Napral jsem tam ještě tedy kapsli D

+Ca 3 x denně mimo ATB a hodinu před Sumamedem 6 g pyruvátu (8 kapslí!). Mezitím jsem měl 1 puls Etizolem na konci března (reakce neobvykle děsná), pak mi Dr. Sedláček napsal něco jiného (já hlup zapomněl co to bylo). Jelikož po pulzech to pak bylo lepší,, „prásknul jsem tam 3–tí pulz asi před 14 dny. Mezitím mi Dr. Sedláček dělal odběry, hodnoty se všeobecně snižují. Mykoplazmata neg, ve všech ukazatelích, taky ureoplazmata ubyla (?!). Teď jsem byl na odběrech před cca 14 dny, ještě jsem to nebyl prodiskutovat. Nicméně tedy únavový syndrom je tak z 60 – 80% pryč, klouby po pulzech významný posun tak o 50% (sem byl cca 4x na bruslích – pro mne neskutečná nirvána). Bohužel prostata posun k lepšímu tak „o trochu“, alespoň mne to nedecimuje. To s sebou nese také (můj vnitřní) zákaz kola, což mi však moc chybí, když vidím cyklistu tak vzdychám a závidím…Alespoň zvládám chodit do práce, nicméně někdy se dostaví pocit melancholie a netečnosti.  Bohužel stav dusna domácího, plynoucího z nesouhlasu s mou léčbou, je asi to, co mne sráží do kolen nejvíce…No ale bych to asi uzavřel – nadějné vyhlídky. Použití pyruvátu a D3 (viz. mmichal – jeho logické vývody mne dost přesvědčily – děkuji!) se zdá, že mají velký vliv.

Tak pa, zdraví „starý cyklista“ Lerak (dříve zde Karel – bohužel jsem se musel nechat přejmenovat).

Powered by Drupal - Modified by Danger4k