Blog uživatele Mikuláš Novák

Latentní infekce ?chlamýdiemi? je pravděpodobně příčinou....atd...

Dobrý deň kolegovia,

chcel som vám napísať pár riadkov o tom, že ste obyčajné lemravé lemry a je poľutovaniahodné, že túto stránku využívate predovšetkým ako čierny trh na obchodovanie s ATB či doplnkami.... 

Vaša lenivosť je taká bezhraničná, že vám robí problém vyplniť 26 otázkový dotázník ktorý som prednedávnom na kolene napísal. Týmto sa chcem veľmi poďakovať 1Monike, ktorá si jediná našla 15 minút času.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz k veci.... 

Posledné dva týždne som Vám posielal do súkromných správ otázky ohľadom vášho vzťahu so zvieratami v nasledovnom znení: 

1. Maš ty alebo tvoj sexualny partner domáce zvieratá? (ak áno aké)

2. Mali tvoji predošlí sexualny partnery (pripadne predošli sex. partneri tvojho sučastneho partnera) domace zvierata alebo s nimi prichadzali často do blízkeho styku? (ak áno aké) 

3. Prichádzaš vo voľnom čase alebo pri vykonávaní profesie často do styku so zvieratami? 

4. Prichadzal si ty do styku so zvieratami (alebo tvoj partner) v období keď ti začali zdravotne problemy častejšie? 

Asi 17 z vás mi poslalo odpovede, niektoré boli obsažne niektoré boli arogantné a odfláknuté. 

Dotazník bol smerovaný na možnú latentnú infekciu toxoplazmozou a nadštandardný vzťah človeka k mačkám.

Ak človek odpovedal na viac ako jednu otázku jednoznačne kladne a navyše sa jednalo o mačky, tak som ho rátal ako rizikového.

Ak človek počas života mal v pracovnej náplni prácu s hociakými zvieratami tak som ho rátal ako rizikového.

Ak odpovedal napríklad že má iné zviera ako mačku, rátal som ho ako nerizikového. 

Ak mi odpovedal jednou vetou a arogantne, rátal som ho ako irelevantného.

Ak človek už mal pozitívnu dokázanú toxoplazmu rátal som ho ako irelevantného.

Ak človek dlhodobo pracoval so zvieratami vo voľnom čase, prichádzal do kontaktu s pôdou, trusom a potenciálne kontaminovaným krmivom zvierat. Rátal som ho ako irelevantného. (Kde je veľa krmiva, tam je myš, tam je mačka, tam može byť infekčná cysta).... môžu byť pravdepodobne nakazení, no napriek tomu čo sa týka mačiek tak nie sú rizikoví... 

VYHODNOTENIE: 

Rizikových: 8 ľudí

Nerizikových: 4 ľudia

Irelevantných: 5 ľudí (2x dlhodobá práca s koňmi, 2x toxo pozitívny, 1x strohá-bezobsažná odpoveď)

Väčšinou sa jednalo o ľudí, ktorí mali diagnostikovanú ctr, cpn alebo boreliozu a majú nejaké príznaky urogenitálne, neurologické, respiračné a iné. Alebo sa jednalo o ľudí bez diagnózy (hypochondri :) ), ktorí majú tiež subjektívne priznaky.

Výsledky poukazujú na to, že 66% (8/12) opýtaných, má s veľkou pravdepodnosťou latentnú toxoplazmozu získanú primárne (od mačky) alebo sekundárne (sexualnym stykom s nakazenym partnerom, častou prácou s kontaminovými predmetmi a pod)...   Podľa mňa je to dosť veľké čislo... až desivo veľke.... samozrejme na malej vzorke respondentov... preto som nahnevaný, že neviete vyplniť jednoduchý dotazník... 

Predpokladal som že protilátkové testy na toxoplazmozu stoja za nič a sú bez výpovednej hodnoty. Tento predpoklad je opodstatnený keďže referenčné hodnoty laboratórnych testov sú vždy prisposobené na to aby odhaľovali iba zdravieohrozujúce či životohrozujúce stavy. Toxoplazma nie je parazit ktorý by sa radil medzi životohrozujúcich, premorenosť v populácii je dosť vysoká. Z laboratórnych testov má výjsť pozitívna akútna uzlinová infekcia v IGM ktorá odoznie za 3-4 týždne a môže byť nebezpečná pre tehotné ženy a plod. Ostatné z laboratórnych testov výjsť vôbec nemusí ani v IGG a to aj u človeka s latentnou formou... 

(priklad---> Keď mám ASLO 20 a referenčná hodnota je 200 tak to neznamená, že nemám v tele streptokokov resp. že som ich nikdy nemal... Znamená to, že by mi nemali momentálne spôsobovať zdravieohrozujúci stav....)

Resp. Aj ludia ktorí nemajú papierovo potvrdenú toxoplazmozu (ani nikdy nemali) ju podľa mňa môžu mať v latentnej forme. 

(to je iba môj predpoklad- nemusíte mu veriť) 

Ďalší argument je ten že prof. Flegr uvádza, že starší ľudia okolo 50rokov majú štatisticky menej často pozitivnu txp ako mladší ľudia.  Pričom je to takmer neliečitelná choroba.  (vysvetlenie- chybné laboratórne testovanie či deficit protilátok s vekom?)

Pripomínam, že aj "nerizikoví" ľudia môžu byť nakazení. Toxoplazmozou sa dá nakaziť aj inak ako by sme čakali. 

 

Prečo toxoplazmoza a nie chlamydie či borelie? 

Existuje istá paralela toxoplazmozy ku iným infekciam, ktoré sa na tejto stránke dennodenne riešia. 

1. Je to intracelularny patogen

2. Zaberajú na neho ATB z radu makrolidov, tetracyklínov (aspoň ako lieky druhej voľby). Entizol, Tinidazol sú takisto aj na prvoky. Dalacin tiež..... Penicilínové atb zaberajú už menej.

3. Lekári vám budú donekonečna tvrdiť že TXP nemôže spôsobovať problémy a má ju každý.

4. Kopec z vás tvrdí, že im pomáhajú aj antiparazitika (nepíšete aké, ale rátam že je medzi nimi aj nifuratel a pod). Pozri anketu hore.

5. Môže napádať takmer každý druh bunky v tele. Najčastejšie sa jedná o očné formy, pľucne formy, gynekologické formy, uzlinové formy.... Nachádza sa v krvi, usádza sa v mozgu. Flégr tvrdí, že je aj sexuálne prenosná, a ctr podľa mna prenos iba urýchľuje (podobne je to s HIV, ktorý sa tiež dá preniesť krvou).  

6. Vitálna imunita by ju mala zvládať držať pod kontrolou. (pacienti s AIDS ju musia liečiť, ale okrem HIV existujú ešte iné patogény ktoré spôsobuju deficit imunity.... napríklad chlamýdie či borélie.... dáte mi za pravdu? ) 

7. Dovolím si tvrdiť, že Bazala písal svoje články celý čas o toxoplazmoze..... Presne to sedí na toxoplazmu.... Veterináry, poľnohospodári, ľudia pracujúci či žijúci na vidieku.... On o tom nevedel, svoje zdravotné problémy si vysvetľoval chlamýdiami.... Bol na tom ako my.... Čo sa týka jeho "výskumu", možno to boli len nejaké skrížené protilátky.... tažko povedať....  

8. Veľa z nás najskôr prekonalo v minulosti nejakú "akútnu infekciu" ktorá ustúpila, ale potom neprichádzalo zlepšenie.... Iba plíživé, nenápadné príznaky, ktoré sa nelepšia ale pomaličky horšia. Málokedy sprevádzané zvýšenou telesnou teplotou...

Prečo sa nemôžeme vyliečiť aj keď pociťujeme zlepšenie na ATB?

1. Ak mám aspoň v niečom pravdu, tak ATB protokol podľa strattona je pekná blbosť na toxoplazmozu... Toxoplazmoza sa lieči u ľudí s AIDS tak že sa podávajú silné dávky Dalacinu C a pyrimetaminu (daraprim), ktoré preniknú do mozgu. Liečba by mala trvať 8-10 týždnov. (Zdroj-príbalový leták dalacinu C ) (jedná sa o najhorši možný prípad liečby, kedy má pacient s AIDS toxoplazmovú encefalitídu, takže táto liečba by mala zabrať všetkým....)

2. Protokoly určené na chlamýdie toxoplazmozu môžu držať na uzde a možno niekomu aj pomôcť úplne. Ale skôr je to také "udržiavanie sa pri živote" a vo väčšine prípadov slepá ulička. Priznajme si to. 

Prečo práve my? 

1. Áno, toxoplazmozou trpí cca 30-60% populácie v európe. Pričom Flégr uvádza, že pokial nemáte krvnú skupinu s RH faktorom negat. tak by ste nemali pocitovať výraznejšie problémy. 

2. Všetkých nás na tejto stránke spájajú isté veci. Prvou je, že máme v tele (mali sme v tele?) ešte iný patogén (cpn, ctr, borelia a.i.), ktorý mohol byť tým spúšťačom. Najskôr tým, že oslaboval dlhodobo imunitu a razil toxoplazmoze cestu. 

3. Druhá vec ktorá nás spája je že všetci sme na začiatku liečili patogény  (cpn, ctr, borelia a.i. ) antibiotikami z radu makrolidov, tetracyklínov či chinolónov. 

Každý žívý tvor zahnaný do kúta sa snaží prežiť. Ak je k tomu donútený, bráni sa. Možno práve užívanie ATB mohlo byť spúšťačom, ktorý z "neškodnej" toxoplazmozy urobil časovanú bombu. Potom ju ATB držia pod kontrolou ale keď človek vysadí ATB, tak "vyprovokovaná" toxoplazma ho zožerie zaživa... 

Ak zoberiem do úvahy že teória o tzv. "floxies" (florochinolonovej toxicite) je pravdivá. Tak by to mohlo čiastočne zapadať do tohto konceptu.

4. Možno to je len genetika v kombinácii so smolou. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V dohľadnej dobe spravím lepší dotáznik, komplexnejší.... Čakám vaše odpovede aby som mal vzorku aspoň 20-30 ľudí a ak by z výsledkov niečo zaujímavé vzišlo, mohol by som napísať kompetentným mozgom aby to preverili.

Verím, že Vás moja dosť jednoduchá úvaha aspoň trocha zaujala. 

Viem, že vačšina z vás ma bohatšie skúsenosti v oblasti liečby chronických infekcii ako ja, napriek tomu nebuďte prehnane skeptický, to že za naše problémy môže latentná toxoplazmoza je rovnako pravdepodobné ako naše teórie o chlamýdiach a boréliách.  Stratton je rovnaký vedec ako Flégr. Obaja sú ľudia omylní... 

Za zamyslenie to stojí. Hlavne u trachomatikov.... Ktorým priame ani protilátkové testy nevychádzajú pozitívne, opakovane..... A takmer všetci vedci a doktori tvrdia, že nekomplikovaná CTR sa dá vyliečiť jednorázovým podaním 1000mg azitromicínu.  Na druhej strane žiadny vedec či lekár vám nepovie, že toxoplazmoza (ktorá vám rovnako môže sedieť na semenníkoch či trieslach a môžete sa nakaziť sexom) sa dá vyliečiť jednoducho.... 

 

Occamova britva - "Ak na nejaký jav sú viaceré vysvetlenia, je lepšie uprednostniť to najmenej zložité."

 Čakám na vaše názory a postrehy. 

S pozdravom 

Miky - nakazil sa pred cca 5 rokmi od sex. partnerky, ktorá zachranovala vo voľnom čase túlavé mačiatka z ulice a dennodenne pracovala so psami v útulku. Pravdepodobne sa od nej nakazil aj Ctr. (Ctr už papierovo vyliečené 3 roky... problémy ostali podobne...) 

 

 

 

Keratoderma blennorrhagicum?

Zdravím, 

pred časom sa mi začali na chodidle opäť objavovať pluzgiere naplnene hnusnou mazľavou tekutinou žltej farby.  (nie hnis v pravom slova zmysle)

Raz za týžden mám nový "prírastok". Málokedy mám dve-tri naraz.

Je možne že sa jedná o nejakú slabú formu Keratoderma blennorrhagicum? 

 

Prikladám foto. 

Borelie

Zdravím,

po takmer 5 ročnom trápení a diagnózou NIČ VÁM NIE JE. Som niečomu na stope.

Ctr už vyše 3 roky negatívna aj u mňa aj u manželky, aj z protilátok aj zo sterov- niekoľko desiatok krát sme testy opakovali vždy negatívne na chlamýdie (rovnako cpn negatívna z protilátok IGM aj IGG). Aj veľa iných patogénov, či už bakteriálnych, kvasinkových, vírusových alebo parazitárnych sme testami vylúčili.

Problémy ostali neuveriteľné, bolesť klbov, chronická únava (10 hodin a viac spánku denne), neprijemné pocity svrbenia v urogenitálnej oblasti a zápach, kožné zmeny na predkožke a v oblasti rekta, často zapálený a bolestivý Sinus pilonidalis, bolesti hlavy, "debilita" a brainfog, nesústredenosť, komunikačné problémy, opuchnuté unavené oči, svrbenie a pálenie v očiach, neschopnosť sa prirodzene usmiať, spomalené reflexy a reakcie...

Pozitívna reakcia na liečbu ATB vyše mesiaca vo vyšších dávkach ako je "štandardný" protokol. (domieval som sa že hlavne makrolidy a tetracyklíny a entizol mi pomáhajú, ale je pravda že iné ATB som v priebehu piatich rokov nebral dlhšie ako 10 dní).

Po nechránenom pohlavnom styku sa mi problémy vrátili do cca 1 týždna v plnom rozsahu. Preto som sa neustále domnieval, že mame ctr. 

Ja som bol opakovane testovaný na boreliózu z protilátok (ELISA) vždy negatívne aj v IGG aj v IGM.

 Kedže som vedel že musí niekde labák robiť chybu, dal som manželku odtestovať na boreliozu.

Samozrejme má

IGM hraničné 11,5<13,3<13,5  (hodnoty si nepamatám presne ale niečo take orientačne na papieri u lekára bolo)

IGG pozitívne 

Mám dobré dôvody myslieť si, že chlamýdia je dávno za nami a náš problém sa volá chronická borelióza (+nejaké zlé procesy v tele ktoré naštartovala)

Chcel by som sa vás opýtať ako to správne a poriadne liečiť? 

Otázka na polemiku: Je borelióza sexuálne prenosná? 

PS: Moja teória je, že áno.... Možno nie po uhryznutí klieštom napr. na ruku, ale povedzme že keď vás uhryzne kliešť do oblasti genitálii (dosť dobré miesto pre kliešťa) a tam vznikne primárny zápal kože, tak to potom viete dalej posúvať sexuálne, a tí ktorým ste to posunuli to posúvajú ďalej pohlavne pretože miesto primárnej infekcie je opäť v oblasti genitálii. A napr. ctr uľahčuje sexuálny prenos boreliózy (ako aj iných STD) pretože miesta postihnuté ctr častejšie krvácajú pri mechanickom opotrebovaní (sexom). 

Moja mozaika je,dúfam, po rokoch dokončená. Snáď toto niekomu v budúcnosti pomôže. 

Skoré uzdravenie priatelia (aj nepriatelia ;) ) :) 

 

pluzgiere na nohách...

Ahojte,

po dôkladnom zvážení som sa začal liečiť empiricky na helikobaktera (helikobakter-slabý nález.... kedže nič ine mi objektívne nevyšlo ani náznakom pozitívne), ukecal som doktorov na nejaké ATB...

najskôr 3 týždne azi+entizol+IPP(lanzul)

následne 2 týždne klacid+ entizol+IPP

Pocit - zatiaľ nič moc to so mnou neurobilo... stagnácia, možno snáď mierne zlepšenie... akurat prve dni na entizole motanice a brainfog.... 

Mám opakované atypické bolestive pľuzgiere na chodidlách (hlavne v miestach s citlivou kožou), priemer cca 0,5 cm a sú plne žltej čírej mazľave tekutiny ktorá z nich po  prepichnutí vylezie... 

Odpozoroval som na sebe v priebehu rokov, že to bude veľmi pravdepodovne nejaká reakcia na liečbu lebo ked som jeden čas nebral ATB tak mi to takmer zmizlo a teraz sa to zase vrátilo... pred dvoma rokmi som si z toho dal z tých pľuzgierov urobiť ster a vrátil sa negatívny (iba kultivačne staf. epidermis) 

Môže to byť príznak nejakej bakteriálnej choroby? Má niekto podobné skúsenosti?

Nedetekovateľne CTR pokračovanie

Zdravím všetkých,

odhodlal som sa a dal som sa testovať na chlam. tracho. a na borelie ako samoplatca v laboratoriu. Výsledky- všetko negatívne. 

Borrelia burg. IgM (ELISA)   -   0,167 (cut-off>0,4)  -  negatívne

Borrelia burg. IgG (ELISA)   -   <4,6  (cut-off>8)  -  negativne

Chl. Trachomatis DNA PCR   -  negatívne (z ejakulátu)

Neisseria gonorrhoeae DNA PCR  -  negatívne (z moču)

Mycoplasma genitalium+ M. hominis DNA PCR  -  negat. (z ejakulátu)

Ureaplasma parvum + U. urealyticum DNA PCR  -  negat. (z ejakulátu)

 

Som z toho na nervy, odprisahal by som, že mam CTR (alebo podobné svinstvo) niekde v tele, kedže pred cca. tromi rokmi bola partnerke CTR diagnostikovaná a liečili sme sa "klasickými" mono-ATB kúrami. Odvtedy máme viac-menej neznemené príznaky ale výsledky z labáku sú vždy negatívne. Ako aj teraz.

Došli mi nápady čo by to mohlo byť. Teraz idem na pár týždňov do zahraničia tak mam dosť času premýšlať na čo sa dám testovať keď sa vrátim do SR. Ocenil by som keby ste mi v mojom uvažovaní pomohli.

 

Moje signifikantné priznaky sú: Únava(minimálne 10 hodin spánku denne), bolesť kĺbov, svrbenie a zápach v uro-genitálno-rektálnej oblasti (napriek hygiene), rezanie oči-zhoršené videnie, hrozný brain-fog, problémy s trávením,opakovaný sinus pilonidalis, drobné krvácajúce ranky v oblasti rekta-nie hemoroid, nočné potenie- termoregulačne problemy, bolesti hlavy, neprijemná bodavá bolesť pri srdci, prostatitída, nadprodukcia lepkavej smegmy na žaludi...

 

LIEČBA ATB - makrolidy,tetracyklíny, chinolóny - VYRAZNE POMÁHA

LIEČBA ATB ako ampicilín, amoxicilín, cefalosporíny II. - NEPOMAHA

LIEČBA ENTIZOLOM - žiadna výraznejšia odozva

Mebendazol-jedno balenie- bez efektu, Diflucan 1 tableta-bez efektu

 

 

1. Mám vylúčiť možnosť Ctr keďže PCR z ejakulátu vyšlo negatívne? 

2. Čo iného by to mohlo byť? (protilátky na toxoplazmozu mám negat, na Cpl. protilátky negat. a aj veľa dalších veci negat.)

Mám 24 rokov. Takto sa žiť nedá.

Vopred ďakujem za cenné rady, postrehy a skúsenosti. 

 

 

nedetekovateľné chlamýdie tracho?

Zdravím všetkých, chcel by som sa podeliť o svoj príbeh.

Koncom roku 2013 som zmenil sexuálnu partnerku, mala trocha atypický výtok/zápach z vagíny ale neprisudzoval som tomu pozornosť. Asi do mesiaca som začal mať neprijemné bolesti ľavého semenníka aj triesla, hlavne pri chôdzi. Vyhodila sa mi veľká vyrážka rovno pri kostrči, možno náhodou. Neskôr mi začal ejakulát rednúť a farbiť sa do žlta, pridalo sa aj náramné "žmolenie" a "šúpanie" kože na žaludi. Akoby nezdravá nadprodukcia lepkavej smegmy so zápachom. Dalo sa s tým celkom žiť... S bolesťami som radšej hneď zašiel ku urológovi, ten mi po ultrazvukovom vyšetrení povedal, že nemám rakovinu semenníka a že pohlavnú chorobu tiež nemám lebo protilátky z krvi na pohlavné choroby vyšli všetko negat. (toto bolo najvačšie klamstvo, aké mi kto kedy povedal a doplatilo na to dosť ľudí radšej ani nechcem vedieť koľko, viem minimálne o piatich a všetkých som kontaktoval hneď ked som zistil príčinu mojich problémov...) , vraj som mohol prekonať zápal tak mi dal balenie Azitroxu. Semenník sa časom ustálil a prestal bolieť, zvyšená produkcia smegmy pretrvala, aj šupanie kože na žaludi a nekonzistentný zapachajúci ejakulát. Kedže som naivne veril urológovi, že sa nejedná o nijaku pohlavnú chorobu, začal som sa liečiť len na mykózu kanestenom (jediné čo je dostupne v lekárni). Nejako som to neriešil, dalo sa s tým žiť alebo aspoň "prežívať".  V lete 2014- zmena sexualnej partnerky (budúca manželka), do týždna mala záhadné priznaky a bolesti v podbrušku. Opakovane chodila ku gynekologovi, ked jej zobral stery vyšli pozitívne chlamýdie trachomatis. Bolo nám povedané že o 2 týždne sme fit, liečba azitroxom nám obom (nedodrziavali sme sex. abstinenciu dlhšie ako týžden). Kontrolné stery partnerky o 6 týždnov-chlam. stale pozitívne. Liečba Klacid 2 týždne (nedodrziavali sme sex. abstinenciu dlhšie ako týžden). O 6 týždnov kontrolné stery stále pozitívne. Liečba Ciploxom 4 týždne (dodržiavali sme sex. abstinenciu takmer tri týždne,lebo už nám lepilo). Potom ešte doxybene na 21 dní. Následné kontrolne stery boli už negatívne. Super........... V tomto bode asi opakujem, príbehy ktoré ste všetci čítali stokrát a niektorí žiaľ aj osobne zažili. OD TOHTO BODU TO ZACINA BYT ZAUJIMAVE: Problemy sa mne postupne vrátili, partnerka trvala na tom, že ona sa cíti tam dole dobre, poslala ma ku venerologičke. Išiel som, venerologička mi povedala, že zo steru môžeme vylučiť syfilis, chlam tracho, ureaplazmu, mykoplazmu, kvapavku... no proste všetko... ešte aj na nejake neortodoxne bakterie Yersinia sp. mi robila testy.... všetko negat... pozitivny bol akurat enterokok v ejakulate aj v urethre + streptococcus agalactiae v urethre... bežne bacily.... Takto so chodil ku venerologicke každy druhý mesiac keď som mal pocit, že tam dole ma dačo reže a pichá.... Až mi raz naznačila, že môj problém bude psychický (no proste, že som hypochonder) tak odvtedy ju neotravujem.... Postune začali pribudať problémy s trávením, svrbenie konečníka, rezanie a pálenie očí a opuch očí, dýchavičnosť, zapchate nosné dutiny, pluzgiere na nohe, nepriemne bolesti na lavej strane hrudníka v oblasti srdca, neznášanlivosť alkoholu, CHRONICKA UNAVA, "zahmlenie mozgu" a termoregulačné problemy. Pobehal som obvodnú, kardiologiu, gastroenterologiu, alergologiu... Všade som bol papierovo vo vynikajúcej forme... Partnerka ešte par krat navštívila gynekológa, po tom čo jej začali opať prudké bolesti v podbrušku... Zo steru nevyšlo už nič iba e.coli a enterokok.... chcel ju poslať na penicilín do nemocnice intravenozne... Ukecala ho na doxybene na 21 dní pre nas oboch. Pomohlo to, aspon dočasu.... Potom sme vyskúšali v priebehu rokov aj liečby ako Entizol,Zinat, Amoxiclav, Ampicilín(na streptokoka), dokonca alternatívne Difluctan, Antiparazitiká, wobenzym, helicid, miliony doplnkov,diety, babkinu domácu 56%... dokonca sme vyskušali aj liečbu bez liekov (čo ak sme chorí z tch všetkých tabletiek)... všetko bez efektu.... naopak makrolidy, doxycyklín mali takmer vždy veľmi pozitívny efekt...  Medzitým partnerka otehotela, čim sa ešte zintenzívnilo naše pátranie po príčinách problémov (ja som vždy hájil teóriu, že to su chlamydie, lebo príznaky sa viac menej nezmenili).... Partnerka opakovane u gynekológa vyšla negatívna chlamýdia dokonca aj PCR metódou aj ked mala akútne ženske problemy. Ja som navštívil ešte raz urologičku aj tam všetko negat.... Keď už nás všetci presvedčili, že to chlamýdie nemôžu byť, tak sme boli spokojnejší.... Malý sa narodil, zatial je zdravý. Neviem jeho zdravie objektívne pohodnotiť, lebo už som paranoidný. Vidím plienkovu dermatitídu a v hlave mi už bežia úvahy, že ma chlamýdiovú proktitídu... Radšej nemaľujem čerta na stenu... Žena 5 mesiacov po pôrode krváca z vagíny vždy pri mechanickom poškodeni, vraj sa jej zle zhojili rany lebo prekonala nejaký zápal.... to nič.... Vyriešim svoj problém a vyriešim problém celej rodiny... Treba mi hlavne žiť, fungovať, vládať, robiť, makať, starať sa... TREBA SA MI VYLIECIT.... takže....PREČO KURNIK SOPA NEVYCHADZAJU TESTY POZITIVNE, ked mi je nad slnko jasne, že mam chlamýdie tracho (príznaky+ citlivosť na špecifickú ATB liečbu).... Stretli ste sa niekto s takýmto problémom? Nie je možne, že je chyba niekde v labáku? Dopátral som sa aj k vedeckému článku (cca 50 citácii) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21157332 kde tvrdia, že vraj vo švedsku v roku 2006 bola chlamydia, ktorá sa nedala diagnostikovať bežnými metódami (pokiaľ som to pochopil správne, pokiaľ nie, opravte ma prosím moja angličtina je neslávna). Jediná vec čo by vysvetľovala môj príbeh je, že sme mali s priateľkou koinfekciu obyčajnej chlamýdie s tou "nedetekovateľnou". Tak teda moja otazka do publika znie.... myslí si ešte niekto, že možno má chlamýdie trachomatis, ale vychadzajú mu výsledky falošne negatívne?  ...Vaše skusenosti? Postrehy? Názory?  

 

Ďakujem za odpovede, aj za to že ste to zvladli prečítať do konca... 

Skoré uzdravenie

Powered by Drupal - Modified by Danger4k