Blog uživatele Petra30

zánět očí - podezření na Chlamydie

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Již před měsícem a kousek jsem byla ve welnesku. Do cca dvou dnů poté jsem si myslela, že jsem nastydlá. Léčila jsem se doma sama cca týden. To nepomáhalo a když jsem pak jednu noc nemohla už vůbec spát a probudila jsem se s úplně zahnisanýma a slepenýma očima, šla jsem k obvoďákovi. Ten řekl, že je to angína, dostala jsem antibiotika a do očí Maxitrol. Řekl, že oči se mu nelíbí a pokud do dvou dnů nenastane oším úleva, mám si zajít do nemocnice na oční na výtěr. V krku mě přestalo bolet do dvou dnů a angína zmizela, ale Maxitrol antibiotika do očí nepomáhala. Šla jsem tedy do nemocnice. Tam mi arogantní doktor řekl, že stěr není potřeba a mám dál brát Maxitrol a přidal mi ještě Maxitrl mast na noc a řekl, ať to beru oboje 10 dnů a ukončím to s dobráním antibiotik na angínu. Po dobrání oči jen mírně lepší, takže jsem šla opět na oční do nemocnice. Ten stejný doktor mi stále odmítal udělat stěr a řekl jen, že se to vrátilo a mám brát Maxitrol ještě další týden. Oči po týdnu stejné, navíc hrozně rozdrážděné, zarudlé a hrozně mě pálily. Zázrakem jsem se konečně dostala přes známou na klasické oční mimo nemocnici. Tam mi udělali stěr z oka a řekli ať užívám Ophthalmo-Septonex mast a kapky + borovou oční vodu plus jsem si koupila ještě OCUflash a heřmánkový čaj na výplachy (ty jsem si dělala jen 2x). Ze stěru nic nepoznali, protože tam prý byla antibiotika a na další stěr jsem měla přijít po 10 dnech. Byla jsem tedy na stěru a protže se mi oči o dost zhoršili co jsem teď brala jen ty kapky a mast bez antibiotik napsali mi další a to Oftaquix. Mám je brát týden až 10 dní. Zatím mi vůbec nepomahají. Výsledky z posledního střeru nevím, protože mají týden a kousek dovolenou a výsledky mi zavolají pak. Když jsem se ptala na Chlamydie na ty mi prý případně udělají nějaký speciální stěr až za 14 dní nejdřív když nic nepomůže. Další obtíže které mám jsou hrozná únava (v 19:00 padnu a spím až do rána, jsem úplně hotová, což jinak vůbec nemívám), trochu mě občas pálí močák a mám divný pocit v pochvě (ale na záněty močkáku občas spojené s mykózou trpím), takže tomu nekladu nijak velký důraz a vzala jsem si jako vždy Uroval (ten mi vždy zabere) a mast plus čípek, bolí mě hlava. Jiné příznaky kromě děsného pálení očí, která mám červeno žlutá a zahnisaná nemám. Ještě jsem si všimla, ale to jsem ještě hnis v očích neměla, že na pravém oku mám jako kdyby po jedné části velké cca 0,5cm2 úplně nepatrně vysoký opravdu nizoulinký a plochý hrbolek nebo jako kdyby povlak, ale vyrostlý z oka (části bělma a rohovky) nijak to nebolelo a i jsem normálně viděla a když jsem to ukazovala příteli nic tam neviděl a říkal, že je to odlesk světla.

Četla jsem si snad už všechno o chlamydiích a mám strach, že je mám. Navíc je teď měla mamky kamarádka a někdy cca před půl rokem jedna moje kolegyně.

Pokud by šlo opravdu o Chalamydie chce to jednat rychle nebo mám čekat dalších 10 dní na stěr? Mám si sama někam zajít na krev ? Můj obvodní lékař má teď také dovolenou :/. V případě potvrzení se musí brát celková antibiotika a ještě i do očí?

Děkuju moc za každou radu

 

S pozdravem

 

 

 

Petra

Powered by Drupal - Modified by Danger4k