Blog uživatele suri

Malý update po rokoch ATB

Momentálne kombinácia Rifa+Dalacin+Azitromicin - inšpiroval ma Karel keďže mám dosť podobné problémy ako  mal on. túto kombinácie beriem cca 6 mesiacov a plus dieta (predtým som bola na minocykline ale zistila som že ten mi už nepomáha).

Celkovo hodnotím túto kombináciu zatiaľ pozitívne ale nie som ani zďaleka vyliečená. Táto kombinácia mi dosť pomohla na neuopatické problémy nôh. Bolesť podbrušia a gynekologické problémy sa tiež zlepšili ale stále sa ešte ozývajú.  Spím už celkom dobre, necítim v noci bolesť nôh. Stále pokračujem v športe lebo viem že mi pomáha aj keď to občas ešte bolí.

Rovnako stále pokračujem v diéte, ktorú hodnotím veľmi pozitívne (snažím sa nejesť nič v čom je múka, mlieko, mäso )- je to dosť ťažké lebo pociťujem permanentný  hlad. Našťastie  som mala v lete kopec ovocia a zeleniny v záhrade takže sa to ešte dalo - neviem čo budem jesť v zime ( ale zavarila som lečo takže dúfam že to pôjde). NIe som alergická na glutén ani na laktózu, ale tak sa mi zdá že tá dieta mi veľmi pomáha zbaviť sa toxínov v tele. Prakticky neberiem žiadne vitamíny ani doplnky. Viem že v ovocí je hrozne veľa cukru a tiež to nieje ideálne - ale ovocie a zelenina mi pomáha čistiť telo - chodím veľmi často na veľkú aj malú potrebu čo sa mi predtým nestávalo - a pritom vodu nepijem takmer žiadnu - okrem rána - voda s citrónom proti prekyslneniu ( lebo ATB mi začali robiť kyselinu).

Stav mám momentálne v celku stabilizovaný - keby som takto zostala bez užívania ATB tak to beriem, ale zatial to budem užívať ďalej - uvidím čo to spraví keď sa ochladí ...lebo počas mojej 14 ročnej ATB kariéry viem že sa to môže veľmi ľahko zvrtnúť - čo je dnes nemusí byť zajtra...

Tak sa držte a pevné nervy prajem.

 

 

A znova...

Je zaujímavé že moje chlamýdie pnum. a tracho. sa nakoniec akosi pretransformovali  na  LB + bartonela - a to by vysvetlovalo aj moje dlhoročné urogenitálne problémy - lebo LB má rada prostredie močového mechúra.
Momentálne som na kombinácii rifa 600 mg +mino200 mg - je to dosť drasťák to priznávam hneď.
Ale chcela som sa spýtať tých čo užívajú rifa - akú dávku berú - mne sa zdá že 300 (čo berie Adriana - bez urážky prosím - denne je dosť málo - hlavne na tú bartonelu - keď ďurkovská odpporúča až 1200 mg denne  a doxy tiež  600 mg denne - aby to bolo baktericídne a nie bakteriostatické . to som sa dočítala na jej stránke ... ja osobne beriem radšej baktericídnu možnosť .

Ukončenie Wheldona

Týmto len chcem oznámiť , že rovnako ako Optimista aj ja som ukončila wheldonov protokol od 19. 08. 2007 po 8 mesiacoch užívania ATb. Nechcem to radšej nijako hodnotiť len poviem že u mňa to asi nefungovalo a stav sa postupne veľmi zhoršoval (a entizolom to určite nebolo). Ale samozrejme u niekoho môže tento protokol pomáhať hlavne u tích ktorí majú CHPN. Keďže ja mám zrejme CTR - hoci som už roky na ňu negatívna vo všetkých triedach ale problémy mi to robí - tak musím ísť na to ináč - inou kombinácou ATB.

Ak nečo pozitívne dosiahnem tak vám dám vedieť. Zatiaľ toľko ohľadom mojej liečby. Za pokus to stálo.  

3 mesiace Wheldona

Takže len v krátkosti. Liečim sa podľa wheldona už viac ako 3 mesiace - vlastne už takmer 4. Moje skúsenosti sú také že liečba určite je na mieste a je potrebná.Spočiatku som mala obavy či už nie som po tých rokoch a konských dávkach ATb na ne rezistentná. Ale po čase sa ukázalo že nie som. Môj stav sa vlastne od začiatku brania wheldonovej kombinácie zlepšoval.

Niektorí čo Wheldona barú  spomínali že mali reakcie na ATb a že ich stav sa zhoršoval . Tak u mňa žiadne také reakcie nie sú a ATB znášam dobre akurát ma trochu z nich pobolieva brucho a občas ma z nich preženie. Reakciu na entizol som však mala a bolo to dosť kruté ale potom ako ten herx skončil nastalo vlastne zlepšenie, ktoré trvá už niekoľko týždňov.

 Momentálne čakám na svoj ďalší herx ale akosi zatiaľ neprichádza (nie že by mi chýbal). V druhom pulse som brala už vyšiu dávku entizolu -  4 dni 1000 mg. Ešte som si nedávala plnú dávku pretože aj  malá dávka so mnou v prvom pulse dobre zatočila.

Takže pokračujem v liečbe. Pečeňové testy sú  OK. Mám trochu znížené ALT ale to sa snáď zlepší. Testy na chlamýdie si robiť nedám - načo vyhadzovať peniaze. Ale imunologička mi ich chce urobiť niekedy ku koncu júna a tiež celkové testy  na autoprotilátky.

Problémy ešte stále mám - hlavne únavu, fibromyal., depresie a potom zábudlivosť a akúsi zmätenosť a ešte ďalšie problémy. Ale tak sa zdá, že som na dobrej ceste a nesmiem sa vzdať. 

 

Wheldonov protokol od 21. 12. 06 (DOXY+AZITRO+Entizol) 

 

 

 

 

suri

Adriana a ty už máš Ďalšie lieky - niekde si písala, že Ti doktorka odmietla predpísať ďalšie, alebo si ich kupuješ?

Ja som kedysi mala chlamýdiu tracho. teraz už dlho testy vychádzajú negatívne. Ale môj stav sa zhoršuje. Dala som si urobiť aj pneum. Tie mám pozitívne v Igg 1,4 a v Iga hraničné čo je zrejme jasná chronicita. Tú laparku som si dala urobiť preto lebo som dúfala, že mi PCR dokáže chlamýdiu tracho., keďže mám stale gynekologické problémy a tie mi asi pneumo robiť nebude - tie mi robia neurologické probl. No každopádne pekná kombinácia.

Ale tak sa zdá, že mi predsa len niekto pomôže (teda dúfam, že necúvne) s predpísaním liekov Wheldona aspsurioň na nejaký čas a uvidí sa ako to bude zaberať. Liečbu si budem hradiť sama ale to je vlastne jedno. Už som si na to vydelila money. Ale musím sa priznať, že z toho mám veľký strach.

Reiterov syndróm ako následok chlamýdie trachomatis

Ahojte, zdravím vás všetkých , ktorí máte neblahé skúsenosti s chlamýdiou či už pneumoniou alebo trachomatis- všetko je to jedna pliaga. Ja ich už mám 7 rokov a zdášam to dosť zle. Neviem čím som si zaslúžila ich pozornosť ale držia sa ma naozaj verne.

Spomínate tu liečbu podľa Wheldona. Nuž ja neviem a nie som si ani taká istá či táto kombinácia liekov pomôže. Po prvé preto lebo mám už určité skúsenosti s dlhodobou liečbou - 6 mesiacov s ATB a ono to na chvíľu naozaj bolo dobré. Po kombinácii Klacid a Ofloxin - 6 mesačnej liečbe som bola úplne negatívna a cítila som sa fajn. Ale ono sa to vrátilo po 2 mesiacoch a bola som na tom rovnako ak nie horšie. A po druhé preto lebo chlamýdiou sa môžte hocikedy nakaziť predovšetkým tou pneumonie.

Podľa mňa je dôležité predovšetkým si dať zistiť akú máte bunkovú imunitu. Ja som ju mala po pôrode svojich 2 detí totálne oslabenú - po pôrode svojho druhého syna som behom 3 mesiacov schudla 19 kíl a môj organizmus sa totálne vyčerpal. Bohužiaľ takto to šlo niekoľko rokov a mňa pobolievalo brucho ale lekári ma vždy odbili z poznámkou, že telo si žiada ďalšie dieťa a pritom mne bývalo totálne zle. Nakoniec som sa dopracovala k imunulógovi, ktorý mi urobil povrchnú bunkovú imunitu , dal 5 ks Imodinu a poslal ma preč so slovami že mi viac nevie pomôcť. ale to mi už začali opúchať klby, mala som zimnice a závraty, teploty, únavu každý deň, nevládala som v rukách udržať pohár a vôbec som sa nevedela postarať ani o seba nieto o moje dve malé deti.

No skrátka bolo to nafigu, doslala som sa do NURCHu tam mi zistili chlamýdiu trachomatis ale nie akútnu ale rozvinutú protilátkovú odozvu a to bol ten problém. Protilátky je problém liečiť na tie ATB nezaberajú. Niekoľkokrát som brala Sumamed, Doxcyklin, Ofloxin, Doxihexal, Cyphin, Nolicin a to niekoľko týždňov a vôbec nezebrali. Ako som už spomínala brala som aj Kombináciu Klacid 1000 mg a Ofloxin 1000 mg denne a ono sa to vrátilo.

Po rokoch mi v Nurchu urobili prietokovú citometriu a zistili že mám veľmi oslabenú imunitu a preto mi dávali IMUNOR. Po tomto imunore som začala užívať Wobenzym, Beta glukán, Propolis a neviem čo ešte. A imunita sa mi vraj zlepšila a ja to cítim aj na mojom stave. Lenže problém je v tom že sa u mňe za ten čas rozvinul dosť zložitý Reiterov syndróm a ten prešiel do chronického štádia čo je dosť zriedkavé ale u mňa sa to žiaľ takto stalo. Mám kopec problémov a veľké bolesti klbov, svalov a úponov, mám každú chvíľu palenie kože predovšetkým na nohách a nehovoriac očiach a gynekologických problémoch. skrátka škoda o tom hovoriť. Ale nesmiem to vzdať a musím vydržať. Momentálne užívam Azitrox a Cyplox tak som zvedavá čo to urobí po posilnení imunity.

Ešte som zabudla povedať že nejaký čas som užívala homeopatika, ktoré mi dosť pomohli. Znížili mi totiž chlamýdie a aj reumatické faktory čo bolo pozitívne, ale problém bol v tom že tak mi znegovali výsledky z krvi , že lekári si mysleli že ma už vyliečili. ale keď som ich vysadila tak sa všetko vrátilo späť. Preto teraz skúšam ísť na chlamýdie cez imunitu.

Doporučujem vám dať si zistiť v špeciálne leborke napríklad v Brne kompletnú bunkovú imunitu a nie len všeobecnú a nájsť si dobrého imunológa.

Tie ATb podľa Wheldona sú veľmi drastické na organizmus pretože napríklad len tetracyklin vám zaplaví organizmus toxínmi a môžte si narobiť viac škody ako osohu nehovoriac o mykózach ktoré vám spôsobí.

Chinolóny sú bezpečnejšie ale tam je tiež nutná protimykotická liečba.

Prosím prepáčte moju skepsu ale ja som už toho naozaj dosť vyskúšala a som dosť zúfalá. už by som chcela mať aj ja konečne pokoj a žiť si svoj život, nie len prežívať a odratávať dni svojho života .

Budem rada ak napíšate svoje nové poznatky ohľadom vašej liečby

Powered by Drupal - Modified by Danger4k