Blog uživatele verry

Nové výsledky, nové obtíže

Ahoj,

v 11. odběrech mě potěšilo, že sedimentace po dlouhé době klesla na 34, yersinie klesly v IgG na 21,4, cholesterol o trochu nižší - 6,93. Bohužel ASLO se zvýšilo na 696, ALT 0,32, AST 0,47. No a cHSP60 IgG Elisa ++ 1,82, mycoplasma IgG 1:10+, ureaplasma IgA 1:10 +/- a IgG 1:10+.

Po poslední kombinaci atb v listopadu 2016 mě začal pobolívat žaludek a přes úpravu stravy se obtíže zhoršovaly. Min. týden jsem proto podstoupila gastroenterologické vyšetření - neg., test na Helicobakter rovněž neg. Doktor mi předepsal Omeprazol (Helicid) 1-0-1 a Itoprid 3x1. Pár dní se zdálo, že léky zabraly, ale po týdnu opět cítím tlak a mírnou bolest v nadbřišku, v okolí pupku i v oblasti slepého střeva. 

Vím, že jsem už o svých obtížích psala, ale možná se tady najde někdo, kdo mi poradí, co bych mohla zkusit.. Nejsem si jista, zda za bolestmi stojí chlamydie nebo užívání atb nebo obojí..

Velmi děkuji každému, kdo zareaguje. 

 

 

Velmi prosím o radu

Ahoj vám všem,

rozhodla jsem se znovu se ozvat, protože mě začaly trápit problémy, o kterých nevím, co vše mohou znamenat, ale hlavně, co musím udělat, abych si pomohla. V posledním příspěvku jsem shrnula mé obtíže (základní problém močová trubice) a dosavadní léčbu. Léčím se pouze u dr. Klubala - zatím 2x kombinovaná léčba atb (v roce 2015 kombinace mino+summamed 50 dní), poté zlepšení urolog. potíží na snesitelnou úroveň. Po 9. testování stagnace výsledků, v listopadu 2016 opět kombinace atb mino 1-0-2 + Bene 1-0-2 po dobu 33 dnů. Od té doby mě začal pobolívat žaludek, někdy břicho (urol. obtíže snesitelné, kolísající).

Poslední testy z ledna 2017  ukazují stále zvýšenou sedimentaci (50), snížené leukocyty (3,7), snížené neutrofily (43,6), jaterní testy (ALT 0,27, AST 0,43), ASLO 625, cholesterol 7,29, yersinia IgG 27,8, chlamydia cHSP60 IgG Elisa ++ 2,63, ost. neg., ureaplasma IgA +/-; IgG +.

Poslední dobou se stav zhoršuje, bolest a tlak hlavně v oblasti žaludku trvalé. Nasadila jsem Omeprazolum 20 mg 1-0-1, ale zlepšení žádné. S obvodní lékařkou to mám tak, že mi napíše, o co si řeknu, ale nic víc. Velmi prosím vás zkušené o radu, jaká vyšetření bych měla podstoupit (příp. zda konzultovat  i s dr. Klubalem), aby se zjistila příčina bolesti žaludku a já se mohla správně léčit. Osobně si myslím, že jde pravděpodobně o důsledek léčby atb - pokud ano, jak si pomoci? 

Opravdu moc děkuji všem, kteří zareagujete..

3 roky boje s nemocí

Ahoj všem statečným v novém roce 2017,

rozhodla jsem se dát o sobě vědět, protože si myslím, že sdílení obdobných obtíží může někomu pomoci - najde paralelu, zkusí něco, co někomu zabralo, pochopí, čím prochází..  Ale nevím, protože mě často "naše příběhy" totálně rozhodí - přesto je pročítám..

A tak se pokusím shrnout, co mám za sebou (alespoň to můžu někomu sdělit), takže z tohoto pohledu se vlastně snažím pomoci především sama sobě. Ale to je snad v pořádku.

U dr. Klubala jsem se začala léčit v dubnu 2015 (problémy začaly v lednu 2013). Mám za sebou 9 odběrů (poslední v září 2016), ve kterých byly zjištěny:

Mycoplasma, ureaplasma, yersinie, streptokok (vysoké ASLO), od 4. odběru chlamýdie. Z výsledků bych uvedla:

- stále vysoká sedimentace  FW  (v průměru kolem 60)

- stále vysoké ASLO (600-700)

- Mycoplasma - začátek 32, pak 100, naposledy jedno +, vše jen v IgG

- Ureaplasma - začátek 10, pak 100 jen v IgG, naposledy v IgA+/-, v IgG dvě ++

- Chlamýdie - zjištěny poprvé ve 4. odběru v říjnu 2015: IgM +-0,91, IgA +-0,90, IgG neg. 0,52, v 5. odběru v lednu 2016: IgM neg. 0,50, IgA +-0,90, IgG neg. 0,24, cHSP60 IgG ++ 2,21, naposledy v září 2016: vše neg., ale cHSP60 IgG ++ 1,83.

Léčba: duben 2015: Doxy 2x100 mg na 10 dní, následuje: Mino 2x50 mg na 50 dní+ Sumamed (azi) 250 mg po, st, pá 1x1 tabl., Mycomax 150 mg  1 tabl. týdně., následuje: Ciplox 250 mg 1 tabl. ráno na 50 dní,  následuje Biseptol 480 mg 2 tabl. denně na 20 dní, následuje: 3 inj. Pendeponu v průběhu září 2015, Klacid 500 2 tabl. po 12 h na 7 dní, následuje v únoru 2016 inj. Igamplia. 

Do 1.11.2016 bez atb. Pak opět Minocyklin 1-0-2 + Benemycin 1-0-2 na 33 dní a opakovaně Mycomax 1 tabl. týdně. Počátkem února 2017 půjdu na 10. odběry a následně na konzultaci.

Kromě atb jsem užívala pouze lactobacily a nepravidelně, nesystematicky něco z doplňků: rakytník, oregano oil, lichořerišnice, wobenzym.. Snažím se jíst zdravě (bez cukru, lepku, alkoholu, kávy...).

Subjektivně se po této léčbě cítím takto: štiplavěpálivý až bolestivý pocit mám pouze v ústí močové trubice (ne vnější genitál jako na začátku), není intenzivní, ale stálý, nepříjemný.. Přidaly se nové obtíže po léčbě mino+bene, a to zimnice, občas záškuby, bíle potažený jazyk - ten mám pořád, (bolest v okolí srdce, bolest až křeče v bříše ustoupily po vysazení). Celkově se cítím rozhozená, unavená, někdy depresivní.

Tak nyní čekám a přemýšlím, co bude následovat. Chci se zeptat dr. K na to, proč mi zatím nepředepsal Entizol.. Prosím zkušené o radu, co po léčbě atb vybrat z doplňků (nemůžu si dovolit úplně všechno, jen to relativně nejdůležitější). Vám, kteří zareagujete, děkuji moc za názory.. A přeji lepší rok 2017 všem..

 

 

Info o průběhu léčby

Ahoj všichni,

po dalších 2 měsících:

mám po 2. testu u dr. K. Výsledky:

z čeho mám radost: mycoplasma i ureaplasma - v moči již vše negativní, v krvi u obou pouze v IgG 32, což je komentováno tak, že infekce proběhla. Urogynekologické obtíže - nechci to zakřiknout, ale již několik dní, po dřívějším postupném zlepšování, necítím vůbec. 

co mě trápí: yersinie v IgA vyšší (dříve 11,1 nyní 13,1), hranice 0-10, v IgG (dříve 54,6, nyní 45,00); vyšší ASLO (dříve 473, nyní 521); autoimunita ENA (ANA) screen (dříve neg., nyní hraniční)

Léčba: změna medikace - po 50 dnech braní kombinace atb mino (2x250 mg+summamed (po, st, pá 250 mg), Mycomax (1 tabl. týdně) jsem přešla pouze na Ciplox 250 mg - 1 tabl. denně. Sama jsem si přidala po konzultaci s lékařem byliny na trávení, metabolismus, posílení imunity.. + oregánový olej, probiotika..

Aktuální stav bych popsala tak, že přestože se necítím zcela zdráva, jsem šťastna, že - klepu na dřevo - "spodek" se zdá OK. Ostatní obtíže jsou takové stěhovavé - někdy mě bolí žaludek, jindy břicho, dneska zase cítím lymfatické uzliny - jsou zvětšené - snad to přejde. Únava občas větší, nepřiměřená. Řekla bych, že se cítím tak na 90 %. Čekám na vyjádření dr. K k mému aktuálnímu stavu. 

Můžu poprosit o názor?

 

Urogynekologické obtíže

Ahoj všichni,

po dalším měsíci přináším tyto info:

v testech dr. K u mě zjištěna z krve mycoplasma hominis IgG 32 (ref. meze 0-10), ureaplasma parvum - moč pozitivní, oboje je dle vyjádření dr. K příčinou chronických urologických a gynekologických obtíží. Z ost. infekcí je v zažívacím traktu yersinie IgG 54,6 (ref. meze 0-10), IgA 11,1, IgM v normě. Zvýšená hodnota ASLO 473 (limit méně než 200) - v organismu patrná streptokoková infekce, imunita není snížená, ale je podrážděná, slabě naznačena autoimunita, mírně zvýšené protilátky proti štítné žláze, vše ostatní OK.

Léčba: Doxyhexal 2x100 mg na 10 dní, úprava stravy

Výsledek: obtíže mírnější, ale trvají

Léčba: Minocyklin 2x50mg na 50 dní + Sumamed 250 mg po, st, pá 1 tabl., Mycomax 150 mg 1xtýdně 1 tabl.  Dobírám Uro-vaxom, přidala jsem si sama betaglukan, zvažuji probiotika a vitamíny - poradí mi někdo prosím jaké a jak dávkovat? Nevyznám se v nabídce, mám někdo pozitivní zkušenost?

S léčbou jsem začala, mám obavy -  stejné, jako všichni - bude to stačit? Nevyvolají atb další obtíže (candida, játra, ledviny, střevní flóra...)? 

Děkuji, děkuji, děkuji -  všem, kteří zareagují.

Bolest a strach

Bolest a strach máme všichni, kteří jsme na těchto stránkách.. Já jsem tady nová, vyčerpaná bolestí, zklamaná z přístupu lékařů, zmatená a smutná z informací lidí trpících a hledajících své nejlepší vlastnosti, aby nalezli pomoc, kterou potřebují. Patřím k vám..

Mé zdravotní potíže začaly v lednu 2013. Je mi 63 let a do uvedené doby jsem byla zcela zdráva, aktivní, sportovně založená, společenská.

Potíže: stálá bolest a škrábání v krku (pohledově bílé skvrny a jakoby červené nitky)

Léčba 2013: leden - duben: záněty hltanu (Biseptol, Bioparox, Ciplox, Augmentin); květen: kašel, únava (Xorimax), vyš. virologie: závěr: IgG seropozitivita EBV s nadhraniční aktivitou EA IgG EBV s výraznou hladinou VCA IgG EBV svědčí pro reaktivaci EBV infekce při jiném respiračním infektu - nejedná se o akutní stav infekce EBV. Červenec: akutní zánět močových cest  (Biseptol), srpen: angína (Penicilín), září: peritonzilární flegmona (Penbene), říjen: per. flegmona recid. (Fromilid), vyšetření na očním odd. - zákalky slivce, záblesky v oku - údajně se nedají léčit, listopad: operace krčních mandlí. Po operaci bolest a škrábání v krku mírnější, ale trvá. 

2014: leden: bolest v pupku - operace 2 drobných pupečních kýl, květen: alternativní léčba u MUDr. Davida Freje (ájurvédské byliny) - bolest v krku téměř vymizela, 29.9. - 8.10.2014 detoxikační pobyt.

Říjen 2014: pálení, nucení k močení - akutní cystitida (Triprin), listopad - prosinec: léčím se střídavě na gynekologii a urologii pro potíže, které popisuji jako  štípání a pálení v oblasti ústí močové trubice a poševního vchodu, na levé straně pohledově malá bolestivá červená skvrnka, bílé skvrny po stranách (Clotrimazol, Nitrofurantoin, Miktonorm, Macmiror, Uro-Vaxom), ko moči neg., ko na gynekologii bez nálezu. 

2015: leden: vyš. na dermatovenerologii - kultivace ze stěrů neg.  Opět jsem pro kruté bolesti vyhledala dr. Freje (ájurvédské byliny na podporu moč. a pohlavních cest, zvýšení imunity a podporu činnosti jater a přírodní antibiotika Neem, Kalmegh). Potíže se zmírnily, ale trvají.  Změnila jsem urologa a žádala vyšetření na Chlamydia trachomatis. Mám žádanku na výtěry z uretry a pochvy, ale dle vyjádření urologa musím nejméně 4 týdny počkat, vysadit byliny, aby nedošlo ke zkreslení výsledků. O způsobu a možnostech labor. vyšetření odmítl se mnou mluvit.

Jak tuto dobu přečkám, nevím a lékaře to nezajímá (má obvodní lékařka doporučuje antidepresiva). Krk je stále citlivý - při dodržování bezlepkové diety trochu lepší. "Spodek" pálivý, bolestivý, ochromující.  Nerada si na stěžuji, nemám se za to ráda. Je to jen strach a zoufalství, že to sama nezvládnu a v našem zdravotním systému nenajdu včas účinnou pomoc.  Nevstřícnost, netrpělivost, neochota a naprostá lhostejnost lékařů udělá z člověka poníženého prosebníka, který jen obtěžuje, pokud žádá více pozornosti a ne jen rutinní léčbu. Pročítám tyto stránky, bohužel je nás mnoho s podobnými zkušenostmi. Přemýšlím, jak postupovat, pochopit, co dál.. Nejsem lékař, je to složité..

Budu velmi vděčná vám všem, kteří mi můžete poradit. Děkuji, že jste mi věnovali svůj čas, vážím si toho a přeji upřímně každému návrat ke zdraví.

 P. S. A promiňte, úplně jsem ztratila smysl pro humor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Drupal - Modified by Danger4k