Několik odpovědí ohledně dlouhodobého užívání antibiotik

http://www.cpnhelp.org/concernsantibiotics

ORIGINÁL: Some Answers to Concerns About Long-Term Antibiotics

Odpovědi týkající se dlouhodobé antibiotické léčby

Mnoho lékařů a pacientů vyzdvihují znepokojení ohledně dlouhodobých efektů nebo vedlejších účinků antibiotik a jsou kvuli tomu z kombinovaných ATB protokolů vystrašeni. Speciálně lékaři potřebují trochu povzbudit, aby šli proti svým standardním postupům.

Problém vedlejších účinků...?

Jak jsem si všiml, vedlejší účinky MS (RS) je zničující invalidita a smrt. Podobně:

- vedlejší účinky chronické únavy a fibromyalgie jsou minimální funkční existence, deprese, neúprosná bolest.

- vedlejší účinky revmatoidní artritidy jsou neúprosná bolest, zasahující invalidita a porucha činnosti – dysfunkce.

- vedlejší účinky alzheimerovy choroby jsou…no, udělejte si obrázek.

- vedlejší účinky antibiotik obyčejně užívaných v CAPech pro Cpn jsou střevní obtíže z vybité střevní flory, průjem, pokud není užíváno s jídlem a jiné výstřední efekty u různých lidí. Všechny z těchto jsou pomíjivé, mírné nebo můžou být ovládány protisměrnými činiteli (jako třeba suplementování střevní mikroflory mezi antibiotickými dávkami).

Hlavní vedlejší účinky, které pacienti s Cpn pociťují, jsou ve skutečnosti „smrtící“ reakce způsobené vybíjením Cpn bakterií. Pacienti, kteří nemají Cpn (nebo jinou významně endotoxinovou baktérii) nebudou mít tyto typické „smrtonosné“ reakce z Cpn. Tyto nejsou „vedlejšími účinky“ ale ve skutečnosti hlavními.

Dlouhodobé užívání antibiotik je škodlivé...?

Mnoho antibiotik, speciálně rod tetracyklinů jako třeba doxycykline užívaný ve většině CAPů, nebo minocycline jsou podávány dlouhou dobu (léta) bez škodlivých efektů. Jsou užívány stejně jako imunomodulátory, v nízké dávce protokolů (jako třeba při artritidě) a v obvyklých dávkách při akné.

Flagyl/Tinidazole jsou potencionálně karcinogenní...?

Studie karcinogenních efektů jsou dělány na krysičkách s obřími dávkami neužívaných u lidských tvorů a jsou brány kontinuálně aby vytvořily tyto účinky. To je další dobrý důvod proč jsou tyto medikamenty raději v CAPech pulzovány, než-li brány kontinuálně. Poznámka: Cpn se ve tkáních prudce množí a je tím pádem potencionálním původcem rakoviny.

Nevytvoří dlouhodobé užívání antibiotik bakteriální rezistenci?

Užívání dvou anti-replikačních antibiotik, které pracují na odlišných proteinech v replikačním procesu (doxycycline and azithromycin(i), combo = jakákoliv kombinace) jsou dány výslovně minimalizovat možnost rezistence. Užívání NACu k vybití infekčních elementárních tělísek Cpn organismu a Flagyl/Tinidazole dále minimalizuje rezistenci, protože, jak Dr. Ch. Stratton poznamenal ve svých článcích, „Mrtvý Bacil Nezmutuje“. Dodatečně, tato antibiotika nejsou jediná, která se užívají při naléhavých akutních poruchách, kde může být potencionální rezistence fatální, jako např. při akutní otravě krve, akutní meningitidě atd. Takže nějaká potencionální rezistence nepravděpodobně ovlivní léčbu takovýchto naléhavých situací.

Nebudou antibiotika příčinou kvasinkových infekcí?

Pokud nebudeš pravidelně suplementovat střevní mikrofloru probiotiky, můžeš dostat kvasinkovou infekci. Suplementace plus vhodné využití antimykotik (nystatin, diflucan, oregánový olej atd.) tomu předejde.

Související poznámka: Cpn může zamořit útroby poměrně významně. Dr. David Wheldon pozoroval, „Řešení houbovitých infekcí je docela pozoruhodná. Viděl jsem lidi s dlouhodobými dermatomykózami (nereagující na antimykotika) kteří tento problém paradoxně vyřešili pomocí léčby Cpn.“ Mnoho z nás, jak jsme si mysleli, trpělo chronickou kvasinkovou infekcí, čehož jsme si mohli povšimnout tím, že se po měsíci nebo dvou ATB léčby naše „kvasinkové problémy“ zlepšily. Problém byl, ve skutečnosti, Cpn ve střevech, což je kámen úrazu a když se vyřeší tenhle problém, vyřeší se i ostatní žaludeční potíže. Likvidace tohoto neřádu ve střevech také zvýší imunitu, protože od té doby přestane Cpn napadat buňky imunitního systému. Navíc, sekundární porphyrie může zapříčinit střevní a žaludeční problémy, které by se měly vyřešit zároveň s Cpn.

Suma sumárum (shrnutí)

Můžete si utužit názor se svým lékařem:

Tzv. „vedlejší účinky“ jinak nevyléčitelných onemocnění jsou mnohem více závažné, než-li vedlejší účinky těchto běžných antibiotik. Tyto antibiotika byly speciálně vybrány, aby měly minimálních dlouhodobých vedlejších efektů.

Taktéž jsou dlouhodobě užívány při jiných onemocněních jednoduše jako imunomodulátory.

Ty více toxické z nich (např. Flagyl - Metronidazol) jsou užívány v pulzech minimalizující jejich možné ublížení.

Dvojí ATB zabraňují rezistenci z vyplývajícího dlouhodobého užívání.

Střevní mikroflóra může být pohotově vyvážena probiotickými doplňkyi a anti-kvasinkovými medikamenty (nystatin, diflucan atd.) nebo bylinky.

Užívání NACu jako náhrada za amoxicillin nechrání pouze střevní flóru, ale taktéž dobře podporuje ochranu jater.

Zdroj: http://www.cpnhelp.org/concernsantibiotics

(díky za překlad Keiře)