FAQ

FAQ – tedy často kladené otázky


1. Na které choroby je aplikovatelný Wheldonův protokol?

Na chronické infekce způsobené zejména Chlamydophila pneumoniae, ale i Chlamydophila psittaci, Chlamydia trachomatis a případně i Chlamydophila abortus, dále borélie, mykoplazmata, ureaplazmata, rickétsie a některé další intracelulární infekce.

2. Mám „pouze“ paměťové protilátky = IgG a mám přesto potíže, jak je to možné?

IgG může při potížích značit chronickou chlamýdiovou infekci, kterou je nutné léčit. O zavádějícím významu protilátek se více dozvíte v sekci Diagnostika. Léčí se potíže, resp. jejich příčina, ne protilátky!

3. Existuje v ČR pracoviště nebo lékař, který by se byl ochoten fundovaně zabývat touto problematikou, případně píše Wheldonův protokol?

Bohužel realita je taková, že zatím není v ČR žádné pracoviště, které by chlamýdiové a zejména pak chronické a latentní infekce efektivně léčilo! Pouze se tzv. „přeléčuje“ dle neefektivního oficiálního, doporučeného, standardního postupu. Každý, kdo je na tzv. protokolu si musel přesvědčit své lékaře sám tím, že si sám protokol nastudoval a předložil ho s testy a dalšími materiály přístupnému lékaři. Vesměs po dlouhodobém a několikrát opakovaném a nezdárném, již zmíněném tzv. „přeléčování“!

4. Mám pozitivní některou z chlamýdií, je možné, že ji členové rodiny mají také?


Ano, je to možné, chlamýdie vydrží údajně při pokojové teplotě ve vzduchu až 4 hodiny, nejen Ch. pneumoniae a Ch. psittaci se přenášejí vzduchem, ale také některé imunotypy Chlamydia trachomatis. U ní je možný přenos kontaminovanými předměty, jako jsou např. ručníky, bazény, jídlo, bezděčnými doteky, případně sexem – některé serotypy údajně výhradně pohlavní cestou. Běžně používané laboratorní testy však nemají dostatečnou rozlišovací schopnost v tomto smyslu!

5. Kde seženu některé doplňky protokolu, když se v doporučeném dávkování a kvalitě nedají v ČR sehnat ( B12 – methylcobalamin, Acetyl – L – Carnitin a další)?

Ve fóru je zřízená celá diskuse, téma Online-pharma, či Doplňky. Dají se sehnat na stránkách vitaminlife.com, nebo ebay.com. A-L-Carnitin pak v prodejnách s doplňkovou výživou pro sportovce.

6. Můj lékař mi nechce napsat antibiotika, co s tím?

Nejrozumnější samozřejmě je, když léčbu řídí a léky předepisuje lékař!
Antibiotika lze získat nouzově i jinak, opět se dozvíte více v diskusi Online-Pharma. Nutno pro pořádek uvést, že v ČR není prodej léků na předpis např. po Internetu v souladu s platnou legislativou. Ovšem odmítání neodkladné zdravotní péče v souladu s nejnovějšími medicínskými a vědeckými metodami rovněž není v souladu s platnou legislativou.

7. Je možné se zbavit chlamýdií nějakou alternativní metodou? Např. homeopatika, přípravky typu Chlamydil apod. ?

Bohužel ne, žádný z těchto přípravků nelikviduje efektivně tři stádia chlamýdie. Než začnete přispívat o různých přírodních metodách přečtete si prosím, jak chlamýdie funguje. Nejsme odpůrci přírodních produktů, nicméně většina z nás zkusila spoustu z nich a bez efektu trvalého vyléčení.

8. Je tu možnost, že se zbavím chlamýdií v případě chronické a latentní infekce krátkou a jednodruhovou antibiotikální terapií?


Zkušenosti jak postižených, tak vědecké práce např. Vanderbilt University ukazují neúčinnost krátkodobé a jednodruhové terapie. Proč je vysvětleno v Základních informacích (link) a čtěte Cpn zjednodušeně.

(zpracovala Bunny)