Cpn zjednodušeně

Cpn zjednodušeně- Nejkratší vysvětlení, jaké jsme byli schopni vymyslet!


• Bylo jednoznačně dokázáno, že Cpn persistuje v těle navzdory “standardní” antibiotické léčbě (dva týdny jednoho antibiotika).
• Cpn má na svědomí širokou škálu chorob (viz úvodní stránka).
• Krevní testy a kultivace nejsou spolehlivými indikátory toho, zda je Cpn součástí Vašeho onemocnění.
• Jestliže trpíte některou z chorob, do nichž je Cpn zapletena, může být cenné zkusit “empirický” (pouze na symptomech založený) kombinovaný antibiotický protokol (Link).
• Většina lékařů s tím není dobře obeznámena a proto jim budete muset prezentovat racionální a na důkazech založené argumenty, pomocí informací např. z této stránky, aby Vám předepsali náležitá antibiotika.

 

Jste na správné cestě?

Tyto čtyři indikátory Vám mohou pomoci určit, zda je empirický test plného kombinovaného antibiotického protokolu pro Vás užitečný. Měli byste na něm být minimálně 6 měsíců až rok. První tři napovídají, že máte Cpn a měli byste pokračovat v léčbě.

1. Zažili jste výrazné reakce na antibiotika, svědčící o vymírání Cpn.(viz reakce na léčbu-sekce se připravuje)
2. Vaše chorobné symptomy se zlepšily.
3. Očividně se zarazily symptomy progrese.
4. Nic z toho a rozhodnete se, že toto není pro Vás.

 

Diagram od Davida Wheldona (http://www.davidwheldon.co.uk/killing.jpg) použitý se svolením.

Fáze Cpn a která agens jsou na tyto fáze účinná:

EB´s- Elementární tělíska (Elementary Body) Co jsou zač? EB´s jsou formy podobné spórám, které jsou infekční a minimálně metabolizují. (nevyužívají výživu, nereplikují se, nevyměňují si nic s okolím, atd.) Jsou odolné, maličké a obývají mezibuněčné prostory (nejsou v těle skutečné buňky). Co dělají? EB´s se přichytí k tělu vaší buňky a proniknou do ní. Protože v místě může být více EB´s, než kolik se jich může dostat do buněk, koncentrují se v místních tkáních a vyvolávají zánět a imunitní odpověď organismu.

Co je zabijí? Zabíjí je amoxicilin, který je ve vašem vlastním těle
transformován na penicilamin a ničí vazby, které drží buněčnou stěnu EB dohromady. K těmto účelům používáme také NAC (N-acetyl cysteine). Co se stane? Když je zabijete, uvolní toxiny do tkání, ve kterých se koncentrovala a v tomto místě dostanete zánět a ucítíte bolest, které mohou přetrvávat dny nebo týdny, než ucítíte úlevu od symptomů. Většina lidí, kteří užívají NAC hlásí periody jako-by chřipek, malátnosti, bolesti, ucpaného nosu, možná kašle.

RB's- Retikulární tělíska (Reticulate Body) Co jsou zač? Jakmile EB vstoupí do hostitelské buňky, přetransformuje se do formy, která může generovat nová EB´s. Tato forma se nazývá Retikulární tělísko neboli RB. RB nemá samo o sobě žádný zdroj energie, takže musí krást energii (ATP) z hostitelské buňky a pak zanechává hostitelskou buňku oslabenou a méně funkční. RB také inhibuje přirozenou smrt hostitelské buňky, aby mohlo přežít, když se replikuje. Po produkci mnoha nových EB´s hostitelská buňka pukne a zahyne, přičemž rozšíří nová infekční EB´s do okolní tkáně. Replikaci RB´s je možno zabránit rozličnými antibiotiky jako je doxycyklin, azitromycin, roxitromycin a další. A tělíska se po té konvertují do Kryptické formy, která se nereplikuje a kterou zabíjí metronidazol. Formování RB brání rifampicin.

Kryptická forma Co je zač? Jakmile RB´s čelí prostředí, které by mohlo ohrozit jejich přežití uvnitř buňky (nedostatek potravy, antibiotický útok, atd.), mohou se transformovat do „kryptické“ formy, která zůstává uvnitř buňky, ale takzvaně spí. Co dělají? V této formě nejsou tělíska citlivá na antibiotika a mohou zde přežívat dokud se nezmění podmínky. Po té se znovu stanou RB´s, začnou se replikovat a reinfikují tkáně elementárními tělísky. Co je zabíjí? Flagyl (metronidazol) (pozn. překladatele: u nás pod názvem Entizol) nebo Tinidazol (pozn. překladatele: u nás nedostupný). Nitrofurantoin, starý lék na infekce močových cest má v této fázi také antichlamydiový efekt. Tyto léky může být z různých důvodů těžké tolerovat, proto jsou používány v „pulsech“, což znamená 5 ti denní léčbu každé 3-4 týdny raději než kontinuální. Některé protokoly mohou na konci používat jeden z těchto léků po určitý čas kontinuálně, pokud je pacient schopen je tolerovat. Pacienti mohou zažívat únavu, nauseu, střevní potíže, bolest uvnitř kloubů a bolest ve svalech jak jsou kryptické organismy vybíjeny a imunitní systém se je snaží odstranit.

Mnoho bolestí a nepohodlí z léčby cpn je kombinací samotných endotoxinů organismu a zánětu vyvolaného vaším vlastním imunitním systémem (cytokinovou reakcí na endotoxiny).

SHRNUTÍ

Amoxicilin a NAC zabíjí infekční, spórám podobné EB formy, které se shromažďují v tkáních.
Rifampicin zabíjí EB’s transformující se do RB’s v citlivé fázi transformace enzymu.
Doxycyklin a buď Roxitromycin nebo Azitromycin se používají v kombinaci, aby bránily schopnosti RB´s se replikovat. Používají se dva léky, které fungují na odlišných proteinech, abychom minimalizovali riziko vzniku rezistence.
Doporučujeme doplňky, které mají pomoci vyvážit dopad cpn na tělo a dopad zánětlivé reakce při vymírání organismu během léčby. Léčba může trvat měsíce až roky, než kompletně eradikujeme cpn z těla.

 

Jaká onemocnění chlamydia pneumoniae způsobuje?

Dále: chronickou obstrukční plicní nemoc, uveitidu (zánět střední vrstvy oční koule), optickou neuritis, radiculitidu (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), nervovou hluchotu, napříč jdoucí myelitidu, sarcoid, myokarditidu, perikarditidu, kultivačně-negativní endokarditidu, ateromatickou arteriální chorobu, aneurysma, giant-cell (temporální) arteritidu, polyarteritidu nodosa, Wegenerovu granulomatózu, primární sklerózující cholangitidu, reaktivní artritidu, Reiterův syndrom, Bechtěrovovu chorobu, kožní vaskulitidu včetně pyoderma gangrenosum.

Wheldon dodává: "Mezi onemocnění, která ukazují na možnost propuknutí chronické infekce chlamydie pneumoniae a která zasluhují serologické vyšetření, patří tato (mnohočetnost je ještě podezřelejší): opakující se sinusitida (zánět dutin), opakující se infekce hrudníku, chronická únava (obzvláště pokud následuje respirační infekci), fokální neurologické deficity, myalgie, svalová fascikulace (záškuby), opakující se epizody bronchospasmatu, nevysvětlitelná bolest jako při zánětu pohrudnice, angína, opakující se artralgie (bolest kloubů), nevysvětlitelná opakující se bolest břicha, nevysvětlitelná menoragie (silné menstruační krvácení), opakující se anální píštěl, opakující se kožní vaskulitida, achalazie, intestinální dysmotilita.