Absolutní zhroucení

Pěkný den.

Jsem tu nová, teprve se prokousávam informacemi. Po sérii x vyšetřeních po 4 letech docházím k závěru, ze by se mohlo jednat o chlamydie, jelikož jsem je cca pred 10 lety prodělala. Jsem pul roku po porodu, hormony se mnou cloumaji. Když  to tu čtu, mám strach, že to nezvládnu. Že se toho nezbavím. Začalo to s velkými životními změnami, svatba, stěhování do zahraničí, vysoká škola, dítě, další stěhování atd. Začalo to brněním leve ruky, závratěmi, bolestmi hlavy.  Bylo mi uděláno MRI mozku, páteře, vestibulární vyšetření, vyšetření štítné žlázy, dvakrát imunologické vyšetření (nevím ale co konkrétně dělali za testy). Všechno bylo v pořádku. Od narození trpím vrozenou vadou, melaz jsem kratší nohu a nyní mam zkrat 2,5. Takže hodně přisuzují problémům s páteří. Mam Mam skoliózu, za sebou x operaci atd. Když shrnu, co mě trapilo za nemoci tak často angíny, kvasinková infekce, v těhotenství překrvení sliznic, tekla mi krev. Jsem od mala modne úzkostná, podle psychiatra mam mam úzkostnou poruchu a deprese. Točení hlavy přetrvává, bolest také. Pocity nerealna, horší soustředění, pocit zhoršení zraku. Po přečtení zde příznaků mam pocit, že to nezvládnu. Vůbec nevím, co mám dělat, kam se obrátit, jake testy si nechat udělat. V případě pozitivity musim odstavit malou a začít nás léčit. Jsem na pokraji zhroucení, myšlenky jsou hodně černé. Mam strach, zda to psychicky unesu. Mohu poprosit na kontakt, kde a jake testy si nechat udělat a případně co dělat, pokud vyjdou negativní? I přesto se vrhnout na léčbu? Mohu se zeptat i na stravu či případně jak to všechno podpořit. Omlouvám se za muj výlev, hormony se mnou dělají své. Uvažuji zda nezacit beat antidepresiva protože se necítím psychicky dobře. Zatím se v tom moc neorienruji:( kvůli me me malinke bych to ráda řešila, pokud je tedy ještě šance. Moc děkuji všem, kdo mi věnují zprávu. 

Ahoj Kristin!...... Aj ja som

Ahoj Kristin!...... Aj ja som tu nová, už sa liečim 3 mesiace, čo je na radu veľmi málo...... Som zo Slovenska a preto sa liečim v Bratislave u dr Ďurovskej, ktorá lieči podla Strattonovho protokolu. To je dlhodobé užívanie ATB. Je jediná na Slovensku a liečia sa u nej aj pacienti z Čiech a Mor....... Iní sa liečia v Prahe u dr. Klubala, ktorý lieči podla Wheld. protokolu. Je to tiež dlhodobé uživanie ATB. Sú to súkromní lekári, a tak si liečbu platíš. O dr. Klubalovi toho veľa neviem. Testy na chlamydie dáva robiť prak. lekár alebo imunolog ,koho presvedčiš, alebo si ich sama zaplatíš...... Ak hodnoty v IgG máš pozit.,mnoho lekárov Ti povie, že sú to len pamäťove protilátky. Najsť lekára a presvedčiť ho na liečbu je veľmi ťažké. Dr.Klubal a Ďurovská to však na základe príznakov liečia......Či sa máš liečiť sa musíš rozhodnúť sama.... Treba vela čítať , viem že pri bábätku je to tažké. ....Držim Ti palce , aby si sa z choroby vyliečila....... Ak budeš mať nejaké otázky, napíš, pokúsim sa odpovedať........ Majka Bull.....  

možná máš lepší nejprve

možná máš lepší nejprve dokojit, a teprve pak začít s léčbou, tady už ten čas nehraje tak zásadní roli.

rozhodně by sis měla nechat udělat protilátky proti chlamydii, kde nejdůležitější ze všech vyšetření je IgA protilátka. Pokud bude pozitivní, tak to nejspíš máš a pak je dobré to přeléčit.

Dobry den, mam uz rok

Dobry den, mam uz rok problémy stehovave bolesti kloubu, uz me asi 3 krat vezla sanitka s hypertenzi. Spatne se me dýchá neustale záněty produšek a urologické. Kdysi jsem si prošla chlamydiovou infekci, tudis mam protilatky. Posilaji me na ruzne vyšetření. Vsechny jsou v pořádku, m a m problemy, bolesti, pálení. A nikdo me nechce pomoc. Nevite o nekom kdo by to zjistil a pomohl?Davaj me antibiotika ktere nejsou urceny na prijmou léčbu. Ted dochazim na penicilin, leceji mě Aslo vysoké. Dekuji jsem bleda a je mi spatne a uz nevim kam. Rada si to zaplatim. 

pokud máš zvýšené ASLO, tak

pokud máš zvýšené ASLO, tak tam asi bude i nějaká autoimunita, tj. zajít za revmatologem. Pokud jde o léčbu těch chlamydií, tak lidi tady většinou doporučovali Ďurovskou (na Slovensku) nebo Klubala (v Praze). Klubal mi osobně připadá dost hamižný (osobně s ním nemám žádnou zkušenost), takže kdybych si musel vybrat, asi bych jel za tou Ďurovskou.

Hamižný , no Klubal je

Hamižný Laughing, no Klubal je opravdu poněkud (hodně) přidráhlý. Navíc mu se brali smlouvu s VZP, takže se může stát, že si tam nesmluvní pacient zaplatí rozbory ze svého. Jak to popisuješ, to - zdaleka - nemusí být jen chlamydie. Chce to nejprve rozbory, taky se podívat na borelie a ureoplazmata. Ta jsou častým problémem u kloubních obtíží. A začít řešit, pokud se najde něco z toho (včetně chl.) tak se nenechat léčit 1 antibiotikum na 14 dní - špatně. Akorát to při častém opakování nakonec způsobí chronicitu a rezistenci na ATB. Ta léčba protokolem je běh na dlouhou trasu, ne úplně hned nese výsledky (někdy taky vůbec ne...). Ze začátku je - hůř (viz herxy - nahoře oranžová lišta), ale při současném stavu medicíny nic jiného - není. Jo pak tedy - psychiatr... ha ha ha...(ale legrace to není, leč kdekterý felčar neuměje to léčit doporučí toto...) 

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co

"...Po sérii x vyšetřeních po

"...Po sérii x vyšetřeních po 4 letech docházím k závěru, ze by se mohlo jednat o chlamydie, jelikož jsem je cca pred 10 lety prodělala..."

"...čalo to s velkými životními změnami, svatba, stěhování do zahraničí, vysoká škola, dítě, další stěhování atd. Začalo to brněním leve ruky, závratěmi, bolestmi hlavy..."

"...za sebou x operaci atd. Když shrnu, co mě trapilo za nemoci tak často angíny, kvasinková infekce, v těhotenství překrvení sliznic, tekla mi krev. Jsem od mala modne úzkostná, podle psychiatra mam mam úzkostnou poruchu a deprese. Točení hlavy přetrvává, bolest také. Pocity nerealna, horší soustředění, pocit zhoršení zraku..."

 

Nepíšeš jaké chlamydie. Nicméně tam tedy byly a tedy asi jsou dál. Stres, záněty atd. a s tím přetížená imunita, mohlo dojít k relapsu, znovupropuknutí zdánlivě již zaniklé původní nákazy. Mrkni na toto Chlamydia pneumoniae nezískaná, jak bys myslel  

 

Pochopitelně se mohla připojit či znovuprojevit souběžná nákaza jiná – borelie, anaplasma, mykoplasma, EBV – mononukleóza, CMV, atd.... Zapátrej, bylo klíště či kousanec jiného neřada, muchnička, komár, prostě kousanec svědící, bolící, opuchlý bez známosti původce?  

 

Taky to mohlo být tak, že se s tím jeden už narodil. Měla nějaké potíže matka? Počti Články Ing Bazaly, začni tím prvním, krátkým.

 

No a jinak, asi nezbyde nic jiného, než se svěřit do péče MUDr. Klubala... Osobně s ním zkušenost nemám, ale o jiném, který by se tímhle tady smysluplně zabýval, jsem neslyšel. 

 

Přeji hodně štěstí.

P.S.

Nejsem lékař, nejsem kvalifikovaný k čemukoliv radit, ale když se podíváš na můj blog, zjistíš, že jsem se v tom plácal léta stejně, a kde jsem to chytil, mohu jen spekulovat – od věčně nemocné spolužačky před 60 lety, od nemocného, hladového, vystresovaného dobytka s chronickou bronchopneumotidou (suchý rok, málo krmení, mrazy ještě v březnu k 30 pod nulou...) před 40 lety, od věčně kašlající šéfové, někde v tramvaji od cestujícího se skleněným zrakem a horečkou odkládajícho návštěvu doktora kvůli penězům či strachu s despoty šéfa... nevím, ale byly tam angíny kdysi dávno, pak dlouho nic, bolesti noh svedené na platfus, zánět nervu ramene údajně od průvanu v 89., bolesti zad, kloubů, zubů, uší, očí, zažívací potíže, příšerná únava, problémy s pamětí, zkrátka problém, kam se jeden koukl, a jak bězel čas, bylo hůř a hůř, a vždycky se našla nějaká ta příčina, bohužel jen ne ta pravá. Až jednou, a to ještě omylem jedna asi taky "vystresovaná" doktorka mi nechala nabrat chlamydie, ty pohlavní, jiné neznala, aby pak tvrdila, že to nic nedělá a poslala mne pracovní lékařství, kde mi prozkoumali srdce a plíce tak, že rtg ztratili a po roce mi řekli, že se nejedná o nemoc z povolání a tak to šlo dál, od ordinace k ordinaci, od specialisty ke specialistovi, až jsem v zoufalství vyťukal chlamydie do vyhledávače a přes www.asthmastory.com jsem se dostal na www.cpnhelp.org , kde sice neznaje angličtiny začalo mi drobet svítat... 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k