Ako sa to u mňa vyvíja

Priatelia,

Nechcem nikoho zahlcovať svojimi čisto osobnými záležitosťami, tak to tak neberte, prosím.

Summary: liečim sa 12 mesiacov. Brala som najprv doxy+azi a k tomu pravidelne NAC a doplnky: veľa vit. C, vit B a vit. D - to pravidelne. Po cca 6. mesiacoch som na popud Dr. Ď. prešla na kombináciu: azi+benemicin+Amoxiklav (čo je amoxicilin a kys. klavinulová). Dnes beriem len benemicin+Amoxiklav, a NAC. Nepýtajte sa prečo. :) Lebo. Sem tam fluco, alebo prokanazol. Ale nie pravidelne. Len v prípade potreby. Veľa probiotík. Čo som najprv zanedbávala, neskor ich efekt ocenila. Berte ich!! 

Moj stav? Nemám viac potenia, triašky, teploty, ani zrychlenú činnosť srdca... ani stavy totálnej neschopnosti vstať - lebo točenia hlavy a oslabenie končatín a "brain fog" - čudná "dezorientovanosť" a čudná "debilita" - nestabilita, motáky... však to poznáte... :)  Sprevádzaná intenzívnou bolesťou hlavy a bolesťou za očami. To všetko zmizlo. Čo pokladám za zlepšenie.

Kĺby a svaly ma naďalej bolia. Rovnako ako pred tým. Po minimálnej námahe. To beriem, ako "normu" - bohužiaľ. 

Čo sa však ako nové objavilo - sú prechodné a úporné a veľmi kruté bolesti tela. Bolesti, akoby ma niekto zbil, stĺkol palicou. Celé telo v jednej bolesti. Bolesti v ischiadickej oblasti vystreľujúce pozdĺž nervov až do končekov nohy, a bolesti v hrudnej časti vystreľujúce do ruky, ako pri zlomených rebrách, a bolesti v oblasti krku vystreľujúce do tváre.... Bolesti aj v kľude... prosto stále... Aj v noci... preto budenie sa, na bolesť... toto sa objavuje pri "nadmernej" námahe. Ale tá nadmerná námaha spočíva v tom, že sa jeden deň "odvážim" ísť niečo vybaviť do mesta - teda 2 hodiny mimo domova: chodenie, vozenie sa v MHD.

Veľmi zle spím. Neviem zaspať - beriem neurol - a napriek tomu sa už nad ránom - okolo 4-tej budím. Ak spím do 5-tej, pokladám to za "úspech" :) V noci mi tŕpnu ruky. A bolia ma... Ohavné... :) 

Neberiem entizol - pulzy. Viem, že by som mala, ale nedokážem. Sposobuje mi tak hrozné psychické stavy - prepady nálady, depresie, temné myšlienky, že nie som schopná ho brať. Ani nie pre to, že sa tak zle cítim, to by som bola schopná aj zdolať, ale zo strachu, že tá depresia by mohla pretrvať, že by sa niečo mohlo zvrtnúť a tá depresia by sa stala dlhotrvajúcim stavom. Toho sa strašne bojím. Lebo viem, že tá eventualita tu je... viem, aká je psychika krehká. Preto som si zaobstarala tinidazol. Dúfam, že ten bude v tomto smere lepší, šetrnejší... dúfam... 

O týždeň idem k Ď. Chcela by som nasadiť mino. Testy si nerobím. Primárny je pre mňa moj stav, to ako sa cítim. 

Tak takto, milí priatelia, spolutrpitelia. :) Ak mi chcete čokoľvek poradiť, doporučiť... budem rada. 

Držím palce! :) 

 

Já jsem na tom celkem

Já jsem na tom celkem podobně. Na atb přes 5 měsíců (amox+klac+doxy, později mino a 1x kompletní puls entizolu).

Pominulo bušení srdce, silné pocení, mravenčení a brnění končetin, panické ataky. Co zůstalo? Ischias/lumbalgie - chronická bolest v kříži, vystřelující až do prstů u nohou, bolesti šlach, bolesti žeber, někdy špatné dýchání (pocit stáhnutého břicha). Stejně jako u Vás se mi bolesti zhoršily po námaze: poslední 3 týdny opět lehce cvičím cviky na páteř, břicho atd. Abych fungoval, musím brát cca 2 týdny tramal/zaldiar každý den. Předtím jenom cca 1x týdně.

Co mi pomáhá/pomáhalo? Zpočátku přírodní antirevmatika (boswellia liquid, zázvor, kurkuma), vlažná/studená sprcha (infrasauna a horká koupel naopak škodila), teď už jenom analgetika.

Nevím jak dál, když necvičím, jsou bolesti menší, ale zase ochabuje tělo (a může hrozit třeba výhřez ploténky). Ale zase bez fyzické aktivity nevydržím - taky si uvědomuju, že na tramalu nemůžu být pořád. Takže opět zkusím klidový režim.

Snad se dočkáme lepších zítřků.

Rovněž Vám a ostatním držím palce.

 

ltt na cpn/ctr borelie,

ltt na cpn/ctr borelie, všetko negatívne?

Ahoj, asi je to pase, ale

Ahoj, asi je to pase, ale ohledne toho spani - osobne kdyz jsem bral neurol totalne me to rozhodilo jako ze jsem mel halucinace, nocni mury, splyval my den a noc. I kdyz nevim kolik z toho bylo neurolem a kolik z nemoci. Takze jestli te stejne posilaji k psychiatorvi tak bych to bral, mi dali antidepresivum Mirtazapin scimz sem souhlasil hlavne kvuli spani, a myslim ze to aspon trochu pomohlo (po par tydnech, ale rozhodne lepsi nez neurol). Takze i kdyz neverim ze vsechny prinzaky byly od psychiky, prijde mi ze psychiatrie se uz jen kvuli spani vyplatila.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k