ATB a rakovina

 ......Na vině mohou být i

 ......Na vině mohou být i antibiotika.......ale nemusí....kecy v kleci. Neznáméhío původu.......matení veřejnosti.
Zdroj: https://www.flowee.cz/fit/zdravi/1713-kolorektalni-karcinom-a-antibiotika-studie-potvrdila-ze-existuje-spojitost-2

 

http://gut.bmj.com/content/ea

No a proto by snad bylo lepší

No a proto by snad bylo lepší to řešit včas, kdy by stačilo atb baštit kratší dobu, ne? To vysvětli těm makovcům, co z nás udělali svoji nedovzdělaností chroniky. Nebo si snad myslíš, že někoho těší se tím cpát roky, když při včasném rozpoznání a léčení by byl dávno za vodou a nemusel by ještě k tomu riskovat zbytečně vedlejší účinky? 

březen 2013 ukončení CAPu 

A jakou kratší dobu konkrétně

A jakou kratší dobu konkrétně máš tedy na mysli?

V oranžové liště lze objevit tohle:
"Pokud jsi byl testován na Cpn a jsi pozitivní buď antigenem nebo pomocí PCR, pak jasně víš, že se musíš léčit. V tomto případě věz, že standardní dvoutýdenní terapie jednoho antibiotika nebude stačit na zabití Cpn v některých jejích životních cyklech a reinfekce může nastat, jestliže nebude následovat kombinovaný atb protokol jako Vanderbiltský nebo Wheldonův." a pokračuje to takto:
"Použitá antibiotika nejsou považována za škodlivá, ani při dlouhodobých léčbách.", což by tedy možná - s ohledem na třeba výše uvedené studie - bylo dobré poopravit...

Dej furt pokoj se studiemi.

Dej furt pokoj se studiemi. Ať si děla každý co chce, Tvé zdraví to není. To mám živořit? Raději nacpu do sebe antb., bude mi dobře, a pak možná chcípnu na raka, ale alespoň si něco užiju jako jenom nežít a umírat postupně zaživa.

1) to se zeptej těch, co za

1) to se zeptej těch, co za to berou prachy z našich daní, zdravotního pojištění atd. a nic neumí, nechtějí umět, jen svojí hloupostí, leností, neshopností ničí zbytečně lidem životy

2) v oranžové liště je napsáno podmínky použití - úvod - atd.

3) v době vzniku stránek tu o tom nevěděl vůbec nikdo nic! Bylo převzato to, co posbírali jiní na cpnhelp a sami postižení i tady atd..

4) "standardní dvoutýdenní terapie jednoho antibiotika nebude stačit na zabití Cpn v některých jejích životních cyklech a reinfekce může nastat" platí pořád

5) z dostupných pramenů a zkušeností samotných postižených jasně vyplývá, čím déle se začne řešit příčina, tím hůře, tím to trvá déle, někdy už nepomůže ani svěcená voda, když se to nechá dojít do krajnosti...

6)  ptáš se asi tak inteligentně, jako kdyby se ptal chirurg na traumatologii pacienta se zlomenou nohou v bezvědomí, co má dělat... toho pacienta! Ale to by pak toho pacienta nemuseli dopravovat na traumatologii a mohli by ho ošetřit kolemjdoucí podle instrukcí pacienta... kapišto? To bychom pak nepotřebovali doktory vůbec, při tvé logice!

březen 2013 ukončení CAPu 

Nezlob se na mě, ale Ty

Nezlob se na mě, ale Ty říkáš: doktoři neřeší správně infekci v začátku, pak vzniká chronicita a musíš brát ATB roky. Tak moje otázka je logická: co znaměná řešit infekci správně v začátku???

Myslím, že by se to hodilo víc lidem, kteří CPN chytnou - aby věděli, co po doktorech požadovat než budou muset hledat, jak řešit nezaléčenou nemoc po měsících či letech.

Takže příklad: příjdu k doktorovi, že mám nějakou urputnou infekci (samozřejmě po třech dnech rýmečky asi nikam nepolezu pokud nebudu mít vysoký horečky), dva týdny se jí nemůžu zbavit, ať koná. On mi pravděpodobně bude chtít vypálit nějaký ATB naslepo na týden. Mám to brát, nebo trvat na stěrech na CPN (když vím, že protilátky v krvi ještě asi nebudou)???

Pokud ano a skutečně mi je provede a budou pozitivní, popř. mi udělá o týden, dva později krev, CO TEDY CHTÍT, jakou léčbu??? To mě zajímá, protože on mi asi nabídne ty standardní 2 týdny (dle ATB) jak se píše nahoře. A já mu řeknu: Doktore, to je málo! To zabije jen některé fáze...blablabla...to mi hrozí chronicita. No a on se, logicky, zeptá: A co Vám tedy mám napsat za léčbu? No a já bych mu rád odpověděl.

A ptám se tady, protože když tu najdu o CPN takovou spoustu zajímavých a odborných informací (např. zde: http://chlamydie.info/node/2418), tak třeba by se tu dalo zjistit i toto. To snad smysl dává, ne? Na fóru pejskařů to zjistím těžko...

"..doktoři neřeší správně

"..doktoři neřeší správně infekci v začátku, pak vzniká chronicita a musíš brát ATB roky. Tak moje otázka je logická: co znaměná řešit infekci správně v začátku???" 

To znamená to samé, jako řešit příčinu a ne následek! A to se neumí. Prostě cpn nikdo nehledá, při první nákaze je člověk jaksi "fit" dříve, než se dá testy něco poznat. Protilátky se vytváří až když je dítko veselé zase ve školce či škole, tak proč by někdo dělal nějaké testy, že? No a až jsou problémy díky chronicitě, nikdo nehledá souvislost s tím, že někdy před léty jako dítko ve školce marodil. A tak jeden sice kulhá, má housera, kašle, sípe, kazí se mu zuby, blbě vidí.... vždycky se najde vysvětlení, jako studené pivo, špatná strava, špatný postoj, tloušťka nebo naopak schátralost z anorexie apod.... 

 

Prostě Cpn nikdo neumí, je známá de facto pár let, do roku 1989 po ní ani pes neštěkl, neexistovala, borelie jak by smet a protože jaksi není stále v tabulkách, tak to prostě není... a kdo přijde k doktorovi s testy byť i pozitivními, dostane dle oficiálních doporučených postupů ČLS J.E.P. či  SILu 14 dní doxybene a má úcta, tvá Máňa... A ten, kdo chce více, než ty 3 škatulky lentilek, toho pošleme k psychoušovi, protože asi četl něco na internetu a my víme, co je správné! 

 

"..A já mu řeknu: Doktore, to je málo! To zabije jen některé fáze...blablabla...to mi hrozí chronicita. No a on se, logicky, zeptá: A co Vám tedy mám napsat za léčbu? No a já bych mu rád odpověděl...." a to se ptáš koho? Tady těch postižených? 

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

1) testy jsou k ničemu 2) ty

1) testy jsou k ničemu

2) ty postupuješ od diagnozy k příznakům, tj. nejrpve máš diagnozu, a pak už jen mudruješ o tom, čím vším se to může projevovat. Kdežto v praxi je to přesně opačně. Lidi chodí s příznakama a ty musíš stanovit diagnozu. A bolesti hlavy, bolesti zad, únavu, infekce HCD jsou tak běžné, že to má prakticky každý a každý z těch příznaků může mít spousty různých příčin.

Jacku,  hovoriť v prípade CPN

Jacku, 

hovoriť v prípade CPN o akútnej fáze je asi trochu zavádzajúce. Lebo sa prejavuje ako bežná infekcia. To je pravda. Ale je ROZDIEL liečiť Cpn po 1 roku infekcie a po 10 rokoch infekcie. Ja osobne som chodila celé roky k lekárom - stále s tými istými a postupne zhoršujúcimi sa príznakmi. Nie raz, nie 2x...nie 3x... A nik to nebral vážne a nik ma na tieto infekty NIKDY neotestoval. Stále nezmyselne opakovali tie isté základné testy a vyštrenia, ktoré neprinášali žiadne nové informácie. Až keď som si JA SAMA stanovila diagnózu (podľa tohto fora, plus x inych zdrojov z internetu) a prinútila som lekára urobiť mi testy na CPn a Mycoplamy, tak sa konečne po dlhých rokoch zistilo, že som mala pravdu a že presne tieto 2 baktérie mám v sebe. 

To NIE JE NORMALNE! To fakt nie. Aby po diagnóze patral pacient, a lekár sa mu vysmieval, nebol ochotný s ním ani len diskutovať, a všemožne sa stanovenia správnej diagnózy vlastne bránil. 

Rovnaku skusenosť mám s celiakiou - niekolko rokov mi bolo zle. Až ked som si zase JA SAMA naštudovala veci a povedalo lekarovi, že mám pravdepodobne glutenovu intoleranciu, tak mi konecne urobili tieto testy. A zase zásah! 

A to nehovorím o jednom lekárovi. Chodila som do centra kde sa ich postupne vystriedalo niekolko. Všetci boli rovnakí. Rovnako na hovno. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

"... ty postupuješ od

"... ty postupuješ od diagnozy k příznakům, tj. nejrpve máš diagnozu..."  všichni tu měli a mají mraky diagnóz, bohužel ale všechny jaksi mimo tu správnou. 

"...a pak už jen mudruješ o tom, čím vším se to může projevovat. Kdežto v praxi je to přesně opačně..." teď jsi to postavil úplně na hlavu!  Nikdo nikdy tu neměl diagnózu např. A748 Jiná chlamydiová onemocnění či 
A749 Chlamydiová infekce, NS apod., dokonce ani B99  Jiné a neurčené infekční nemoci natož A692 Lymeská nemoc či A698 Jiné urcené spirochétové infekce A699 Spirochétové infekce, NS, aby pak mohl cosi vymýšlet, mudrovat o tom, čím vším se to může projevovat!

 

Všichni tu měli jen "...bolesti hlavy, bolesti zad, únavu, infekce HCD" a mraky dalších potíží, " a každý z těch příznaků může mít spousty různých příčin.", ano, proto taky mraky diagnoz, vesměs mimo mísu ale.

"Lidi chodí s příznakama a ty musíš stanovit diagnozu...". A v tom je zakopaný pes!    Lidi chodí s příznakama a nechtějí nic jiného, než stanovit diagnozu, ale tu správnou diagnózu a správnou léčbu, příčinnou, kauzální, ne symptomatickou, tu mastičku na koleno, tu mastičku na ucho, tu Diclofenac, tu Voltaren, tu Ibalgin gel 50g, tu Dolgit krém , tu TRAMAL či Mydocalm apod...". Bohužel praxe je taková, že chodíš od dveří ke dveřím, v každých jiná daignoza, až se kruh uzavře a pošlou tě k psychoušovi a tak se roky mažeš matičkami, cpeš se brufenem apod., chátráš a chátráš a pak se tě nějaký Jack zeptá, jak se to má léčit! Nebo aby ses zeptal Klubala? Že se nezeptá sám? Nehledě na to, že k němu nechodí nikdo s čerstvou nákazou, čili ji nikdy neléčí a neléčil, k němu chodí až ti zoufalci, kteří po létech chození s příznaky – bolesti hlavy, bolesti zad, únavou, infekcemi HCD i dcd a mraky dalších potíží, dostali mraky diagnoz, vesměs mimo mísu, ale a žádnou pořádnou léčbu, tedy léčí zanedbané chroniky nejspíše se spoustou dalších souběžných nákaz...   

březen 2013 ukončení CAPu 

Nebo já to ještě posunu:

Nebo já to ještě posunu: pokud to neví nikdo zde, mohl by se, prosím, někdo, kdo chodí k MUDr. Klubalovi, na to třeba zeptat jeho: jak on by léčil člověka s CPN v akutní fázi tak, aby nenastala chronicita díky nedostatečnému zaléčení.

Ten by to měl odříkat jak maturant násobilku! A hodně lidem by se to mohlo hodit...

Jak říká Irena "K MUDr.K

Jak říká Irena "K MUDr.K jistě nikdo nechodí s akutním stavem." A akutní stav tzv. primoinfekci nikdo nedává do souvislosti s nějakou CPN...! říkají tomu třeba atypická komunitní pnumonie nebo viroza akuta, rinotreacheitida apod.  Kromě fatálních stavů, kdy je díky momentálního stavu organismu fatální i kdejaká obyčejná oportunní nákaza a někoho náhodou napadne udělat testy... 

březen 2013 ukončení CAPu 

K MUDr.K jistě nikdo nechodí

K MUDr.K jistě nikdo nechodí s akutním stavem. Na to máme snad obvodní doktory, ne? 

No ale ti to léčit v akutní

No ale ti to léčit v akutní fázi neumí. Tak já myslím, že když je někdo odborník jako Klubal, tak by to léčit umět mohl. Nebo kdo to teda umí??? Někdo asi ano, protože kdyby to neuměl léčit nikdo, nemohl by jiný psát, že to kdokoliv léčí blbě, že se to má léčit jinak :-)

Takže moc prosím: až k němu někdo půjdete, položte mu banální otázku: "Pane doktore, co když se zjistí CPN v akutní fázi, jaká je správná léčba?".

Děkuju.

Říká mladý lékař staršímu

Říká mladý lékař staršímu kolegovi:

"Těch chorob je tolik, jak je mám poznat?“

Zkušenější lékař se usměje a říká:

"Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření.

Ožralovi, že z chlastu.

Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu.

U chcípáka na podvýživu.

Když v práci dře nebo je sportovec, tak to

prohlásíš za přetížení nebo přetrénování.

Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu.

Mladému, že jde o růstové problémy.

Starému, že je to ve stáří normální.

A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a

neopáleným, to už snad chápeš sám, vždyť na co bys

jinak měl ten čerstvý diplom.

Vyúčtuješ si měření krevního tlaku a poplatky a hlavně

mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího

dealera. Když přitom bude remcat, že mu minule po těch

prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají, tak mu řekneš,

že lékař jsi ty a ne on, že musí něco vydržet, že začnou

zabírat až po delším čase, že je určitě bral nepravidelně

nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál.

Když bude hodně otravný, vyměníš mu je za prášky od

druhého nejlépe platícího dealera, poznamenáš,

že tyto už jsou ty vůbec nejlepší, že jsou ze Švýcarska

a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze svého."

Mladý: "No ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?"

Zkušený:"No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra

a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické

a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi."

Mladý: "Ale co když se ho ani potom nezbavím?"

Zkušený: "V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných

vyšetření. A máš od něj pokoj nejmíň na rok. A kdyby i to

náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít

jiné starosti, nevzpomene si ani, jak se jmenuje, natož aby

tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu."

Mladý: "Díky za rady, nepochybně ze mne bude také výborný lékař."

 

 

Jack,  nik nechce po

Jack, 

nik nechce po lekároch, aby liečili Cpn v ich "akútnej fáze" - v čase primoinfekcie. Je to nemožné, vieš to ty, vieme to my všetci ostatní. Tak o čom tu dookola demagogicky točíš? Po 6 mesiacoch neprestávajúcich príznakov by to ale lekárov už mohlo trknúť a napadnúť... Alebo po roku, alebo možno po 2...3...čo myslíš ty? Koľko rokov chronicity by bolo potrebných, aby nejakého lekára napadlo aj niečo iné, ako pacientovi donekonečna brať krv a robiť testy na krvný obraz a základnú biochémiu (ktoré navyše malokedy ukazujú akúkoľvek patológiu)? 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k