Betaglukan a vitamíny - jsem asi lehký případ

Vážení přátelé,

zaregistroval jsem se jenom abych popsal svoje zkušenosti...
Trochu se stydím, že tu vůbec otravuju, protože si připadám relativně mladý, fit a zdravý - přesto mám pocit, že jsem cosi relevantního prodělal a mám nějaké praktické poznatky...

Tuším někdy v zimě 2010/2011 jsem prodělal divnou tříměsíční bronchitidu, která jenom neochotně ustupovala, z toho asi dva měsíce mě bolela levá plíce (nebo co to bolelo). Vykašlával jsem poměrně husté hleny, jeden čas výrazně slané... Asi týden mě k tomu slušně pálil žaludek - potlačil jsem to omeprazolem a přešlo to. Plus k těm průduškám mi cosi cestovalo "horními cestami dýchacími", od dutin přes uši, nosohltan, hodně naběhlé příušní uzliny, bolest hlavy apod. Normálně u mě rýma trvá týden, tohle mělo asi dvakrát pomalejší vývoj a neustále se to transformovalo - když už jsem myslel, že to končí, začlo bolet něco kousek dál...

Zpočátku jsem o CPn nic netušil, takže jsem si pomáhal jak to šlo: echinacea, Sinupret, NAC, horká vana (srdce mám v pořádku).
Konkrétně to nahřívání (ať už vanou nebo lokální) nijak extra nepomáhalo, přestože s ním mám jinak při nachlazeních dobré zkušenosti. Ředění hlenu mi aspoň do značné míry tlumilo příznaky.

Obvoďačka mi asi po měsíci dala asi na týden nějaká ATB (tuším Klacid = claritromycin) a snad to i trochu pomohlo, ale určitě ne dokonale. Tím se mnou Mudr skončila. Vnutil jsem se i na plicní, udělali mi rentgen, všechno čisté. Vcelku z toho mám pocit, že pokud neumírám, nemá cenu chodit k doktorům.

Nakonec asi po dvou měsících jsem se dočetl o CPn, zkusil jsem na obvoďačku, jestli by mi nezařídila testy. Koukala na mě, jako že jsem se asi zbláznil. Poprosil jsme o názor i známého mladého doktora na infekčním v krajské nemocnici. Prázdný pohled, konverzace do outu. Pochopil jsem: neumíráš, tak neotravuj. Pozitivní testy na CPn má 60% populace.

Já jsem tuhle kašlavou věc do té doby nezažil. Ten kašel je hodně specifický - není nějak drsný / dusivý, ale neustupuje, má takovou zvláštní konzistenci...
Tehdy si nakonec příroda pomohla sama. No pomohla... Po třech měsících jsem nakonec přestal kašlat. V následujících třech letech jsem zaznamenal několik epizod, které podle příznaků a vývoje vypadaly jako relaps toho kašle. Kromě toho se mi dokolečka opakovaly divné nespecifické příznaky: stěhovavé lehčí otoky velkých kloubů, zejména po zátěži: jedna kyčel, koleno, druhá kyčel, křížové obratle, karpály - podotýkám, že před tou chrchlavou infekcí jsem míval zátěž i mnohem vyšší, a takovéhle otoky jsem nikdy nepozoroval. Vedle toho trvale více či méně oteklé uzliny na krku, občas pár dní divná únava, jindy pár dní tik v nějakém konkrétním svalu, občas v klidu pár minut arytmie (přitom pod zátěží srdce jede jako pila), asi jednou nebo dvakrát jakoby náznak poruchy soustředění (přes den, v plně bdělém stavu). Párkrát jsem měl ve spaní pocit, jako by se se mnou postel intenzivně houpala nahoru a dolů - jako když ležíte na trampolíně a někdo vás houpe. Asi dvakrát mě to probudilo, a ten pocit ještě pár vteřin přetrvával - asi se to stávalo v mělké REM fázi.

Podotýkám, že mám příjemnou práci, pohodovou rodinu, stravu pravidelnou a kvalitní, dostatek spánku...

No a někdy poslední týden v červnu 2013 mi žena vyndala na zádech klíště. Asi za týden hlásila, že to místo je zarudlé. Pak jsme někde cestovali po dovolených a asi za měsíc bylo jasné, že ta skvrna roste a nemizí, snad jen občas trochu zbledne. Jinak jsem žádné potíže neměl... nicméně jsem šel za svojí Mudr, ta na první pohled zajásala "vy máte Boreliózu!" Poslala krev do laborky a rovnou mi předepsala Doxycyklín, 2x100 mg denně po 12 hodinách, tuším na 15 dní (30 tablet). Tou dobou jsem měl naštudované CAP na CPn a Boreliózu, na předepsaný Doxycyklín jsem reagoval "aspoň že tak" - a byl jsem zvědavý, co bude. A myslím, že bylo :-)

Ještě jsem tak smutně browsil, čím by se ta krátká a nízká dávka ATB dala podpořit... do CAP jsem na vlastní pěst jít nechtěl, kromě toho bych musel řešit jejich černý nákup. No a něco jsem našel :-)
Koloidní stříbro a chlornan sodný jsou pro mě za hranicí šarlatánství, ale vitamíny a ještě třeba Betaglukan mi přišly jako věc kterou stojí za to zkusit. Pokud nepomůžou, tak aspoň neublíží... no a zdá se, že pomohly :-)

Prakticky současně s ATB jsem začal brát kvasnicový Betaglukan IMU 200 mg od Gynpharmy (1 tbl denně), k tomu Celaskon s pomalým uvolňováním (1 tbl 500 mg denně) a B-komplex Forte (1 tbl denně).
Kvalitní betaglukan má údajně zvyšovat počet a aktivitu makrofágů a následně i dalších článků imunitního systému - pokud ATB začnou hromadně vyvražďovat borélie a chlamýdie, mělo by to zvýšit objem jejich buněčných zbytků v krvi, takže vyšší počet makrofágů jednak přijde k užitku při odstraňování těch trosek, druhak bude mít imunitní systém díky tomu dostatek cizorodého materiálu k rozvinutí imunitní reakce... (borelie i chlamýdie se jinak umí před imunitními buňkami účinně maskovat).
Účinek Glukanu je Céčkem údajně podporován, a Béčko imunitě taky jedině prospěje. Po dobu léčby ATB jsem k tomu přidal ještě NAC (Mucobene) 600 mg denně (2x 300 mg) - NAC je silný antioxidant (podobně jako vitamín C), je toxický pro CPn (pravda spíš ve vyšších dávkách) a snad taky trochu chrání játra proti sekundární porfýrii...

Kromě toho jsem ATB prokládal s odstupem 3 hodin laktobacily a bílým jogurtem. Aby se mi nepotkávaly antibiotika s mléčnými výrobky, zařadil jsem do stravy hodně zeleniny (zrovna to hezky vyšlo, na zahrádce byla sezóna) - dohromady jsem během té ATB kůry dokonce pár kilo zhubl, přestože jsem měl 5 jídel denně.
Trochu otrava byla, že během kutění v zahradní chatce jsem se musel držet ve stínu (mimo přímé slunce), a že zrovna pěkně smažilo. Byl jsem tou dobou už pěkně opálený, a trochu s obavami jsem sledoval kůži na předloktích - když jsem se přes den chvíli mihl na slunci (třeba cestou na oběd), míval jsem pak večer pocit, že v hnědém opálení pozoruju narudlé skvrnky, a že cítím jakoby drobné jehličky... ale možná jsem se jenom moc pozoroval :-)

No a co se tedy dělo při těch antibiotikách: skvrna první den sytě zrudla, pak se dva dny nic
nedělo, a čtvrtý den ráno byla nenávratně pryč. Kromě toho "ožily" uzliny na krku, nebo něco v nosohltanu směrem do uší... prostě mě trochu bolelo v krku, nejdřív na jedné straně, pak na druhé...  asi tři dny na každé straně. Asi osmý den mi začlo pěkně hvízdat v levém uchu (pro jistotu jsem si obě uši vyzkoušeným postupem vypláchl, abych se ujistil, že to není mechanickou nečistotou ve zvukovodu). Tenhle příznak je zmíněný jako častý "vedlejší účinek" v příbalovém letáku Doxycyklínu - ale já bych řekl, že to není přímý účinek ATB na sluchový nerv, spíš je to výsledek léčebné činnosti ATB na perzistující zátěž CPn a borélií (a případných jejich příbuzných a kamarádů), kterými bylo vnitřní ucho nebo navazující nervy napadeny. Lehounce se ozvaly i některé klouby. Na pravém dolním očním víčku se udělalo podivné ječné zrno, zároveň silný tik do vnějšího koutku pravého oka, a jakoby trnutí/pnutí do nějaké šlachy od pravého ramene po krku nahoru. To ječné zrno skončilo malým strupem - zároveň ustoupil tik i strunulá šlacha. Ke konci 15denní ATB kůry se postupně vytratilo hvízdání v uchu i další zmíněné příznaky. Zažívání bylo po celou dobu léčby v naprostém pořádku. Po vysazení antibiotik už se nic zvláštního nedělo, určitě ne skokově. Zajímavá věc: posledních pár let mě občas trochu pálilo cosi kolem prostaty. Po těch antibiotikách je tenhle problém pryč.

Betaglukan a vitamíny B a C beru dál - řekl bych, že to má něco do sebe. Nechytne se mě každé nachlazení. Občas cítím v nosní dutině, že na mě něco leze, dřív by to skončilo dvoutýdenní rýmou - a dneska to často během jednoho dne zmizí beze stopy. Nebo tu rýmu fakt chytím, ale je pryč za 4 dny, což jsem předtím nezažíl.
První asi měsíc mi to připadalo jak zrychlený film - třeba jednou týdně mě trochu šimralo v nose, a pak zase klid.
Už jsem byl s glukanem nastydlý i 2 týdny v kuse, ale příznaky velmi mírné, zatímco zbytek rodiny byl s toutéž infekcí nepoužitelný. Pokud mi něco napadne cesty dýchací, přidávám k těm třem fetům na pár dní ještě NAC (Mucobene) - kromě ředění hlenu má další účinky popsané výše. (NAC neberu trvale.)
Střevní infekce se mi vyhýbají (přitom nejbližší rodina už za tu dobu asi dvě prodělala).
Asi po třech měsících od nasazení ATB jsem měl kontrolní odběr na protilátky proti Borelióze, Mudr mi zároveň provedla kompletní preventivní prohlídku. Takže v laborce zkoumali i cholesterol. Světe div se, hladiny těch asi čtyř zkoumaných kategorií cholesterolu šly o nějakých 20% dolů.

Teď je únor 2014. Betaglukan a ty dva vitamíny beru už půl roku.
Připadám si spíš jako feťák než jako hypochondr. Mám pocit, že mi postupně daly pokoj klouby.
Poslední tři roky mi připadalo, že klouby jenom číhají na záminku (= mírnou zátěž), aby mohly otéct a škodolibě mi hrozit. Teď mi naopak připadá, že se pomalu vrátily k původnímu chování = rozumná zátěž jim nevadí.
Taky jsem měl od té bronchitidy neustále pocit, že mi něco maličko sedí na plicích. Ještě asi měsíc zpátky z toho zbylo takové trnutí v ramenních pletencích včetně klíčních kostí. Když jsem se nadechl, zadržel dech a zatnul svaly na horní části hrudníku, cítil jsem, jak mě "tahají vazy" v té oblasti. Teď zřejmě pominulo i tohle. Taky srdeční arytmie se přestala objevovat, stejně tak tiky a "houpání" ve spánku. Navíc bych řekl, že mám trochu lepší periferní vidění (spíš vnímání). A přijde mi, že mi stačí míň spánku - když jednou za čas zůstanu sedět u počítače přes půlnoc, druhý den mě to nevytrestá.
Míval jsem pravidelně afty. Teď už se dlouho žádný neukázal.
Jakékoli oděrky na rukou (když dělám něco rukama) se hojí líp než dřív.

Ještě to budu brát pár měsíců a pak zkusím snížit dávku / pomalu vysadit.

Mimochodem... ten fet (asi hlavně céčko, je kyselé) je dobře brát k nějakému velkému jídlu (k obědu), protože jinak "tlačí v žaludku".

Co tak čtu zkušenosti ostatních, půl roku je zřejmě dost krátká doba. Uvidím, jak bude dál. Kdyby bylo něco zajímavého, ještě se ozvu...

Držím palce ve Vašich soukromých válkách s infekcí :-)

Immunoglukány budou mít asi

Immunoglukány budou mít asi něco do sebe. Ćetla jsem o nich na jednom blogu v souvislosti s léčbou borélií, taky je dotyčný hodně doporučoval. Navíc poslední dobou je berou ve velkém snad všechny děti na posílení imunity v chřipkovém  období, hojně je dětem doporučují imunologové.

Oni toho doktoři

Oni toho doktoři doporučují, hlavně za naše peníze. Moje zkušenost s betaglukany, poradcem a kvalitními produkty stále velmi, velmi mnoho peněz a výsledek nula. Jak píše autor, lehký případ, dlouhá slohovka.

samotne betaglukany boreliozu

samotne betaglukany boreliozu nepoliecia toje jasne, pouzivat ich vsak popri liecbe ako podporu IS jednoznacne ano

Irena, ty mozes sa apon raz vyjadrit normalne k ludom co sem prispeju prvy krat? ty si tu tiez zanechala par zbitocne dlhych slohoviek... mna to napriklad zaujalo a precital som si to cele!

dufam, ze ti netreba preklad do cestiny, ak nechapes nejakemu slovu tak ho ale rad prelozim dodatocne...

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Adame, to cos popsal, jsem já

Adame, to cos popsal, jsem já před cca 10 lety, kdy jsem měl v sobě skoro 10 let špatně přeléčenou boreliozu. Vždy po zánětu průdušek či dutin jsem měl 1-2 měsíce různé problémy, co popisuješ. Shodou okolností jsem ty záněty vždy léčil nějakými atb, po čase problémy ustoupily a fungoval jsem úplně normálně. Podporuj tedy co nejvíc imunitu, aby to udržela a užívej všeho s mírou. To já nevěděl, žil naplno (práce, sport, zábava), až mi to náhle sestřelilo. Asi je to blbý tak napsat, ale prostě se trochu víc pozoruj a nech si kontrolovat stav imunity. Rozhodně nesmí imunita klesat.

Je fajn něco takového číst,

Je fajn něco takového číst, cesty jsou různé...každý má tu svoji a někdo ji bohužel nenajde.

Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k