Chci být optimista!

Zdravím Vás, ráda bych se s Vámi podělila o mé zkušenosti. jsem trochu nešťastná, když pročítám Vaše řádky a vidím, že léčba je zdlouhavá a o úspěšnosti by se také dalo diskutovat. Mé obtíže začaly kolem roku 1990. Sem tam únava, sem tam nějaké to nachlazení, ale protože jsem měla děti, (10 a 6 let), přikládala jsem to koloběhu při starostech, provázející každou pečující a zaměstnanou mámu. V období asi 1 roku jsem měla pocity nesmírné únavy, občas bolestí žlučníku v roce 1981 -( syn měl 9 měsíců) jsem se dostala na váhu 36 !!! kg coby 21 letá mamina. Následovaly lázně, kde jsem už byla !kočka!, protože jsem měla celých 42 kg. Měla jsem pocit, že nemohu nastoupit do autobusu, v hlavě mi to pracovalo normálně, ale neovládala jsem nohy. Přičítala jsem to lékům, které jsem (jako neurotik od pohledu) dostala od tamní paní primářky. Po pár dnech se mi ulevilo, asi tím, že jsem léky přestala brát. Pak byl celkem klid až na pocit, že mám nohy od kolen dolů jakoby vrostlé do betonu, neohrabané prsty, pocity úzkosti a další příznaky ničeho. Jednou ráno jsem měla na návštěvě svého otce a najednou jsem viděla, jako bych "spodní" polovinu očí měla pod zelenou vodou a horní viděla normálně. Když jsem malinko předklonila hlavu, cítila jsem, jak mi postupně trne a pak úplně necitliví tělo. bylo mi špatně a ze strachu jsem zpanikařila. Požádala jsem otce, aby mne odvezl do nemocnice. Jak je zvykem, nic na mne neshledali a já jsem šla domů s nálepkou hypochondra. O pár dnů později jsem musela vyhledat očního lékaře, protože jsem měla pocit, jako bych velmi špatně viděla. Když se mě oční lékař zeptal, jakou práci dělám - a já mu řekla, že převíjím elektromotory, tak si jen povzdechnul "zase jedna, co se jí nechce dělat..." Musela jsem tedy do práce. Byl pátek, tak jsem si říkala, že jsem asi unavená, autem jsem odvezla děti na víkend ke svým rodičům a při zpáteční cestě jsem se divila, že je tak šero, když jsou teprv 4 odpoledne. O dvě hodiny později jsem přestala vidět úplně a manžel mě našel v bytě plačící s předpaženýma rukama, když jsem se snažila dostat po paměti na WC. V pondělí ráno následoval převoz do nemocnice na oční oddělení, kde jsem si poležela 14 dnů s totální slepotou. Výsledky vyšetření se domnívaly, že šlo údajně o zánět očního nervu...

V rce 1993 mi zemřela spolužačka (34 let), které jsem se po její smrti dva roky o dvě děti starala. (+ své dvě). Protože její muž je lékař, občas jsem si povídali a já se zmínila, že mám takové a makové problémy, ale že to nikde nemůžu povídat, stejně mi nikdo nevěří. Obtelefonoval svého známého neurologa a za týden jsem byla po vyšetření EEG, magnetické rezonance... akdoví čeho všeho, ale pro změnu ruce po lokty v betonu přetrvávaly. Nic mi nebylo.Už jsem nic neřešila, jen občasné postesknutí mamince, že mě bolí záda. Chodila tehdy k nějaké paní léčitelce a vzala mne s sebou. Paní léčitelka řekla, že tolik bolesti co je ve mě, tolik ještě neviděla. Já jsem jen dodala, že koho někdy něco nebolí... Už jsem se s tím žila a byla celkem smířená.

V roce 2003 se ale dostavily hrozné bolesti nohou, měla jsem co dělat, abych vystoupala svých 57 schodů domů. Vůbec mě nohy nechtěly poslouchat a měla jsem dojem, že mi v lýtku prasknou. V televizi jsem viděla reklamu na ztlumení těchto obtíží, tak jsem zahájila "samoléčbu". Bez výsledku. U lékaře mi byla stanovena diagnóza zánět žil, dostala jsem příslušné léky a nožky jsem poctivě vázala odspod až nahoru. Bolesti a pohyblivost hrozná. Efekt nulový. Jeden známý mne doporučil k lékaři, který se zabývá akupunkturou. Chodila jsem 6 týdnů na jehličky, některé dny by mi i ježek záviděl, kolik jsem měla bodlinek. Ale říkal, že to chce lázně, jinak prý nebudu chodit (Proč???) Světe div se, lázně jsem dostala a na podzim je i absolvovala. Moc jsem si libovala, pomohlo !!!!

Ale to jsem ještě nevěděla, co vím dnes... Letos, po třech letech se problém vrátil. Z ničeho nic mi otekla letos v létě levá noha v kotníku. Říkla jsem si, že to bude z těch velkých veder, ale pak mne napadlo, že to bych musela mít stejné obě. Po návštěvě lékařky jsem se z hrůzy málem sesypala. Hrozí mi prý plicní embolie, protože je to cévní záležitost, okamžitě si mám lehnout a brát léky, co mi předepsala a anopyrin k tomu na ředění krve. Hrůzu jsem prožívala asi jen proto, že jsem si uvědomila, jak málo mám času obstarat věci poslední... Bylo mi špatně od žaludku, a kruhy pod očima jsem měla, jako bych dostala pěstí, fialovohnědé kruhy pod očima mě úpně vyděsily, takhle jsem se ještě neviděla. Prospala jsem co se dalo, pokud jsem akorát nepřekonávala potlačení závratí a zvracení. Za dva dny cévní vyšetření prokázalo, že mám žilky jako mladice, snad prý asi lymfatický systém....? A nic. Dál se se mnou už nikdo nezabýval. A podle hesla POMOZ SI SÁM, jsem navštívila jiného lékaře - akupunkturistu. Vrtalo mu to hlavou, že otok nemizí, a přestože je ortoped, poslal mne na krev.

A tady to je:

Chlamydia IgA ELISA meze 0,89 můj výsledek 2,39

Chalmydia IgG ELISA meze 0,89 můj výsledek 4,08

Chlamydia IgM ELISA meze 0,84 můj výsledek 1,41

Chlam. pneum. IgA meze 0,89 můj výsledek 1,83

pneum. IgG meze 0,89 můj výsledek 2,51

jinak vše negativní. Strašně se rozzlobil a poslal mě, ať jdu tam, kde mě tak dobře léčí....Šla jsem. Dostala jsem Klacid 500 S na jeden týden a po šesti týdnech byly výsledky opět špatné. Teď jsem vybrala 2 balení Summamedu a noha se ani nehla, oteklá je, jako by se neléčilo. Za 14 dnů jsem pozvána do "Chlamydiové poradny". Tak nevím... ale jak tvrdím, jsem optimista i přesto, že sama na sobě vnímám, jakou mám potíž (krom jiného)cokoli si zapamatovat, jak jsem ve všech ohledech těžkopádná, já, která jsem toho tolik v životě musela zvládnout a zvládla. Vždycky ze mě veselost jen sálala a smích byl na denním pořádku. Dnes jsem jako vyměněná. Když jsem si přečetla, jaké tato skrytá nemoc může napáchat škody, trochu jsem se zalekla. Ale jsem bojovník a samozřejmě optimista !

Ajo, nevím kam do

Ajo, nevím kam do protichlamydiové poradny jdeš, ale připrav se na to, že tam ti moc nepomohou. Protože na to co popisuješ, potřebuješ nejméně jeden rok kombinovanou antibiotickou léčbu dle Dr. Wheldona. Viz vlevo v novinkách. Je tam též Poslední pozorování doktora Strattona, zatím v jen v angličtině. Vpravo nahoře je Příběh Davida Wheldona. Koneckonců stačí zde odklepnout.

Podle Stratton/Vanderbilt Protocol Update: February 2006 na adrese http://www.cpnhelp.org/?q=strattonprotocolupdate
nejméně jeden rok a pokud se na všechny používané léky objevují reakce, pak ještě déle. Připrav se na nepříjemný boj s lékařskou nevědomostí. No možná budeš mít štěstí a padneš na osvícené lékaře a nabídnou ti sami vhodnou léčbu. V žádném případě si nenech ale naordinovat Ketek pro začátek. Je moc silný a pro začátek léčby nebezpečný kvůli možnosti selhání jater. Viz na této adrese www.cpnhelp.org/?q=newbie#comment-5200 Bohužel nedaří se mi vložit funkční odkaz, tak nezbývá než ho zkopírovat a vložit adresního řádku prohlížeče ručně.

Pokud ti budou nabízet na 14 dní či měsíc jednodruhové antibiotikum, to ti nepomůže. Pouze trochu a na chvíli. Viz můj blog "Tak nějak to bylo". Jsou tam dvě tabulky. Tak si je prohlídni. A s těma nohama jsem si užil své. Teprve po 10 měsících Wheldonova postupu mohu konstatovat rapidní zlepšení. Bohužel ještě před vlastní úspěšnou léčbou mi vyskočily plotýnky, takže něco problému zůstane, i když zabiji všechny chlamydie.

Zatím přeji hodně štěstí a lékaře, kteří o Chlamydophila (Chlymydia) pneumoniae něco vědí nebo jsou alespoň ochotní se něco o ní nového dozvědět a podle toho jí též léčit. Mně to trvalo hezkých pár let!


Jan

březen 2013 ukončení CAPu 

Tak to je síla Ajo! Mám

Tak to je síla Ajo! Mám taky 2 děti a podobné pocity.Snad jak píše Jan budu mít štěstí na rozumné lékaře. Určitě budu bojovat a tobě taky držím palce. Existují kliniky v Praze, které léčí jen pohlavní choroby a úspěšně. A ty chlamydie stále jsou považovaný za pohlavní chorobu - jedna je v Motole, mají tam prý úspěchy?

Klára

Chlamydie není pohlavní

Chlamydie není pohlavní choroba, to je akorát nesmyslná škatulka, která stále přetrvává, i když se ví, že se tahle bakterie šíří i spoustou jiných cest. Co vím (a to jsme hodně pátrali) tak v ČR neexistuje žádná klinika ani zdravotnické zařízení, které by dokázalo chronickou chlamydii efektivně léčit.

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Kláro, není chlamydie jako

Kláro, není chlamydie jako chlamydie. Viz zde , pocvič angličtinu.

Zde vesměs není řeč o Chlamydia trachomatis, ale o Chlamydophila pneumoniae, čili jiném rodě. Je to zvířátko, které bylo objeveno teprve nedávno, pro některé lékaře bohužel ještě objeveno vůbec nebylo!!!

Zde hezký článeček 

http://www.mc.vanderbilt.edu/reporter/index.html?ID=779

Chlamydia pneumoniae not caught like you thought 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn

březen 2013 ukončení CAPu 

Chlamydophila pneumoniae

Chlamydophila pneumoniae and chronic diseases

Introduction

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn

březen 2013 ukončení CAPu 

z laboratoře mám jenom

z laboratoře mám jenom napsáno AB/chlamydia IgG 3.11 ref. meze 0.00 - 0.90 pozitivní

Závěr: Chlamydia anamnestický titr protilátek

Ortoped řekl hned na antibiotika nejlépe tetracyklinový a obvodní, když už to máte tak dlouho ještě vydržíte. tak nevím?

Klára

No, pročti si zdejší

No, pročti si zdejší příspěvky, to co jsi sem vložila je prostě nedostatečné, to o ničem nevypovídá. Potřebuješ kvalitní rozbory, nejlépe jak fluorescenční metodou, tak ELISOU a Western blotem, rozlišení na chlamydii pneumonaie a trahomatis a monitoring virů. IgG jsou paměťové protilátky, na ty ti žádný lékař léčbu nenapíše. Pro ně jsou důležité IgA. Chlamydie je nejcitlivější na antibiotika tetracyklinové a makrolidové řady a pak na syntetická antibiotika z třídy chinolonů a fluorovaných chinolonů. Jako tetracyklin se používá nejčastěji doxycyklin. Samotný doxycyklin může pomoct, ale po nějaké době (řád měsíců) vzniká bakteriální rezistence a antibiotikum již "nezabírá" Většině lidem léčba stagnuje a problémy se vracejí. Proto se užívají dvě antibiotika různých druhů, z nichž každé působí na jiné syntézy bakterie. Tím jí silně znemožňují, aby se stala rezistentní a díky takto nepříznivému prostředí bakteri umírá a nebo přeměňuje svůj stav do třetí fáze, na kterou může být účiný metronidazol. Takže jak vidíš, jedno antibiotikum nezabere, to ti tu potvrdí všichni,c o mají s léčbou zkušenosti, tyhle malé dávky antibiotik akorát zbytečně zvyšují možnost rezistence a zbytečně zatěžují organismus. Sleduj protokol, všechno si přečti a když nebudeš rozumět, ptej se. Ale nejdřív si nech udělat kvalitní imunologický rozbor. 

 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Na imunologický rozbor jsem

Na imunologický rozbor jsem už poslaná obvodním lékařem. Užchápu proč jí tato informace nestačila.Takže studovat a ptát se a za chvilku se vyznám.

Klára

Venerologická

Venerologická ambulance

http://www.fnmotol.cz/html/ambulance_a_hospitalizace/ambulance_detail.php?lang=cz&outpatient_dpt_id=27

Venerologická ambulance (Dermatovenerologické oddělení)

Umístění: 2. patro, uzel B
Spec. pracoviště: Venerologické odběry:
denně: 8,00 - 10,00 denně: 8,00 - 10,00 (ve středu do 9,00)
Lékaři: Lékaři: MUDr. Klaudia Dvořáková (konzultant pro venerické choroby pro Prahu 5)
MUDr. Antonín Nechvátal

Kontakty: Kartotéka: 224 438 770.

Ve venerologické ambulanci jsou vyšetřováni a léčení pacienti s pohlavně přenosnými chorobami. Podle způsobu přenosu jsou rozděleny na:
- klasické pohlavní nemoce podléhající povinnému hlášení, evidenci, depistážnímu šetření a dispenzarizaci. V ČR se prakticky jedná o kapavku, syfilis a HIV. V případě zjištění HIV pozitivních protilátek jsou pacienti předáni k léčbě do AIDS centra FN Bulovka.
- další sexuálně přenosné choroby (zejména infekce močopohlavního ústrojí způsobené chlamydiemi, mykoplazmaty, ureaplazmaty, kvasinkami, trichomonádami, Gardnerellou, streptokoky, stafylokoky).


To jsem našla myslíte,že to je hloupost?
Klára

Hergot, co tu pořád

Hergot, co tu pořád strašíš s těma pohl. přenosnýma chorobama???!!

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Nestraším, jen jsem

Nestraším, jen jsem hledala kde to léčí, když píšete, že obvoďáci nic neví a imunolog léčí měsíc a hotovo. a ani bych se nestyděla,že něco chytnu pohlavně. já myslím,že milování patří k životu a přináší rizika. Taky bych raději doufala, že jsem to chytla jinak.

Klára

Za prvé, toto je web o

Za prvé, toto je web o chlamydii pneumoniae, za druhé, nikdo se za to nestydí, co jak chytl, ale neklasifikuj to tady jako pohlavní nemoc, za třetí, tady v ČR se to nikde neléčí, tak jak má. 
Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Takhle - nemá vůbec smysl

Takhle - nemá vůbec smysl řešit, co jsi jak chytla, to je úplně jedno. Ale tohle jsou ambulance, myslíš, že kdyby byli úspěšní v léčbě, že by nebyla žádná reference? Že by se někdo na internetu nezmínil, že ho z toho dostali? Myslíš, že by existovala tahle stránka, kde lidépředevším konzultují samoléčbu a sledují nejnovější výzkumy a informace? Já vím, je to šok a člověk tomu těžko věří, ale v ČR není nikdo, kdo by to dokázal oficiálně léčit. Imunolog dá léčbu i na tři měsíce, někdo tu psal, že jeho urolog dokonce na 6 měsíců. Klidně tu ambulanci zkus, ale podle mě dostaneš balení azitroxu s tím, že po šesti týdnech máš přijít na kontrolu.

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Jo, je to šok! Tak já

Jo, je to šok! Tak já zkusím co bude možné. A budu doufat. Já právě na ty reference nespolíhám. Myslím si, že opravdu hodně lidí o tom ani nemluví. Taky každý nsedí u počítače...

Klára

Zkusit to můžeš. Já jsem

Zkusit to můžeš. Já jsem zjstil, že služby takovýchto ambulancí vůbec nepotřebuji. Stačí mi dobrý imunolog, léky a případně neurolog/endokrinolog. Vsadím lahev whisky, že na téhle ambulanci budou vědět o chlamydii asi to, co ví můj obvoďák - tj nic. 

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

K tomu přenosu bych jen

K tomu přenosu bych jen dodala že mi byla zjištěna chl. trachomatis a myslím si opravdu, že se nejednalo o přenos pohlavní cestou  - soudím tak hlavně z toho důvodu, že já potíže - hlavně kloubní - mám a můj podotýkám jediný a dlouholetý  partner ne, pro jistotu to necháme ještě zkontrolovat laboratorně/budu informovat/ A pokud tomu tak bylo, tak by se to projevilo snad právě gynekologickými problémy ? To je jen má úvaha..

Jinak sestra Markéta z Ordinace v Růžové zahradě má CHl. taky :-)

Po přečtení příspěvků o snahách tvůrců tohoto webu zveřejnit fakta o chl. onemocnění mě napadlo , že by stálo možná za to, pokusit se zasáhnout autorkám scenáře do průběhu děje   /myslím, že scenář píší průběžně/ a sdělit jim informace o možném vývoji onemocnění i léčbě. Třeba by se někteří lékaři nechali inspirovat touto cestou.

Možná jsem  iluzionista, ale doufám, že se problémem chlamydií začne odborná veřejnost více zabývat........

Mohu tě ubezpečit, že

Mohu tě ubezpečit, že takoví lékaři jsou, kteří se tím zabývají. Bohužel ale málo. A nemají to asi lehké. Koneckonců u nás to nikdy kacíři neměli jednoduché, že! Zato inkvizice měla hodně donašečů!

A pak, hlavním cílem tohoto zde je rozvířit ustáté prohnilé bahnité vody. Doby, kdy slovutní lékaři prohlašovali za původce nemocí zkaženou krev a výpary z bahen a myšlenky o drobných tyčinkách, vibriech, kokech a jiné drobnoživěně či drobnokvěteně považovali za názory pomatenců, nejsou zas tak dávné. Viz např. zde

"Ignaz Semmelweis was ahead of his time. Working at Vienna General Hospital in the 1850s, the Hungarian physician was one of the first to adopt the idea that germs cause disease. Semmelweiss noted that doctors would perform autopsies in the hospital's basement, then care for healthy pregnant women without cleaning their hands.

Many of the women developed fatal fevers, and Semmelweis reasoned that the doctors were transferring some kind of infectious agent from the corpses to the women. Contagion was a radical idea at a time when illness was thought to be caused by bad blood or other mysterious forces, and Semmelweis was ridiculed for his ideas...."

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn

březen 2013 ukončení CAPu 

Simono, ty nejsi

Simono, ty nejsi iluzionista, ale naivka. Na nějaké stupidní seriály v televizi zapomeň, tady jde o život, o tvůj život, tak neztrácej čas nějakými marnými nadějemi, že by komerční televizní médium mělo zájem o něco jako je chlamydie. Víš proč ji použili? Protože chlamydie má ideální pověst venerické choroby (neoprávněně) a to je přece senzační. Média by po záležitosti chlamydie skočily pouze, kdyby lidé začali umírat na ulici a bylo to dostatečně senzační. To, že vznikají jen chronici, kteří navenek vypadají vlastně normálně je pro ně nezajímavé. Buď trochu realista, místo studování zhovadilých seriálů si raději prostuduj informace o chlamydiích na internetu. Fakt nechápu, kde se v lidech tenhle naivita bere.

 

Jinak tvoje úvaha o vztahu způsobu přenosu a výsledných potížích je nesmysl. Je úplně jedno, jak jsi  to chytla, tak to přestaň řešit. Bakterie do těla vnikají přes sliznice a těch máš v těle celou řadu, můžeš ji chytit z krve a nebo je taky možné, že ji máš odjakživa a už jsi se s ní narodila. Možností je X a nejsou podstatné. To, že máš kloubní potíže nijak nespecifikuje způsob přenosu, proboha. Už tu přestaň operovat s tím, že to je pohlavní nemoc, je to hloupost. 

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Iluzionista snad nejsi

Iluzionista snad nejsi Simono :-). Spíš máš iluze o tom, že se ti podaří někomu přepsat scénář u už natočených dílů tohoto stupidního seriálu. Raději se leč. 
Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Mno v Motole na venero te na

Mno v Motole na venero te na chlamydii otestuji, ale jen trachomatis- sterem, pneumonii ne. Pokud budes pozitivni, daji ti na dva tydny doxybene. Pokud myslis, ze mas c. trachomatis, tak tam zajdi.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Simono, tak jim napis

Simono, tak jim napis :-) Jsme na jedne lodi vsichni. Docela dobry napad :-) 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Ráda bych, ale tento web

Ráda bych, ale tento web znám asi teprve 14 dní  informací nemám zatím mnoho, takže bych poprosila možná někoho, kdo se v této problematice lépe orientuje.... 

Přesouvám z jiného

Přesouvám z jiného fóra, kde to zapadlo

Snaž se jak umíš. Já oslovil Občanské judo TV Nova, dvakrát, ani nevzdechli!

Pan Ing. Bazala měl jednu TV rozjednánu, ovšem pak se nechal slyšet onen redaktor, že jeho papík "mikrobiolog" mu osvětlil, že o chlamydiích je už dávno vše vyzkoumané a tak s pánem bohem!

Přepis náhradního programu u jiné TV

Bude-li zájem, mohu sem vyvěsit, co jsem jim navrhoval a vy všichni eventuálně můžete jim to přeposlat, třeba se chytnou. Mne zřejmě považují za magora, ale bude-li takových magorů víc, třeba změní názor a řeknou si, to by mohla být pecka na sledovanost........ Já vím, jsem bláhový .... nebo už unavený a blbne mi to!

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn

březen 2013 ukončení CAPu 

Simon, nemyslím si,že jsi

Simon, nemyslím si,že jsi naivka, ale možná si chtěla ten průšvih trošku odlehčit. Zrovna ordinace nám co máme chlamydie moc nepomohla. Zase pár konzervativců má trošku do mlýna. Mám teď velké bolesti a ani nechodím do práce. Zimnice....V práci jsem se ani nepochlubila. Všecny kolegyně co koukají na ordinaci by měli zase co řešit. Kdo z nich sedne k netu a něco málo si přečte?Když to neudělají ani lékaři?

Klára

No já myslím,že tak

No já myslím,že tak trochu iluzionista asi musíš být Simono,protože vykouzlit tak úsměvný příspěvek se tu na těchto veskrze ponurých,depresivních a kacířských stránkách naposled povedlo snad jen nechvalně známé komediální dvojici Chlamydil a syn(vypadlo mi jméno druhého varietního umělce).To,že by dalších 587 dílů výše uvedené telenovely či co to je,mohlo přejít svou náplní v populárně naučný program je opravdu geniální a převratná myšlenka a možná jediná cesta ,jak nenásilnou formou bez nutnosti studia informovat naši širokou odbornou veřejnost o této záludné chorobě.A pokud by výše jmenovaná nebohá sestřička bojovala s touto chorobou stejně dlouho jako většina lidí tady(ale to bych nepřál ani fiktivní postavě) a prošla si i podobným martiriem zbytečných,opakovaných vyšetření(pochopitelně patřičně naturalisticky zobrazených),návštěv lékařů,správ sociálního zabezpečení apod.,mohl by seriál překonat svou délkou i jihoamerické telenovely a třeba se tím zapsat do Guinessovy knihy rekordů.Jen ten název růžová je přece jen z kategorie hodně černého humoru.Snad spíš pekelná...Já jen doufám,že tvá dávka emocí zde bude skutečně pravidelná,něco jako bývala třeba Nedělní chvilka poezie.Snad potom některým nově příchozím nebude tento web připadat zas až tak depresivní a možná jim jej i naši erudovaní lékaři nebudou zakazovat.     

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

No a o tom to je Pavle. Zdá

No a o tom to je Pavle. Zdá se mi, že se tu moc strašíme. Co psych.podpora. Bude ještě moc po přečtení tolik negativního fungovat? Sama, když jsem začala tyto stránky číst jsem propadla beznaději. Mluvíte tu už i hodně odborně a vyznáte se.Ale někdo kdo se teprve seznamuje se vyděsí.

Klára

Možná, kdybys ochrnula,

Možná, kdybys ochrnula, což se dělo mě, tak bys nepsala řeči typu, že se ti zdá, že se tu moc strašíme, přítel má zánět štítné žlázy...tady nejde jen o chlamydie, ale i o další věci, co to pomůže rozjet. Tak to laskavě nezlehčuj.
Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Nic nezlehčuji. jak jsem

Nic nezlehčuji. jak jsem psala odnesla jsem to na očích, astma.....A mám ještě jednu vážnou nemoc, která má jasný scenář. A tímto jsem svému ortelu jen přihoršila, nebo vlastně chlamydie. čeká mě transplantace, když bude vhodný dárce a pak pokud darovaný orgán přijmu...Právě proto potřebuji opravdu být úplně vyléčená. Kdýž jsem se na Vás napojila, napsala mi Adriana ať pesimismu nepropadám, že se to dá léčit. A tak jsem se rozhodla bojovat a taky špatně. Chtěla jsem jen malinko odlehčit situaci jako Simona, ale to se tady asi nenosí?

Klára

Akorát se tu snažíme

Akorát se tu snažíme zminimalizovat množství příspěvků, které nejsou k léčbě a nebo vznikají proto, že si nově příchozí nedají čas a neprostudují všechny materiály které tu jsou a nepročtou si celé fórum. Pak se neustále ptají na to samé a nebo sem píšou své vlastní teorie, které jsou nedotažené dostatkem informací. Prioritou je pomoci lidem, aby se v problému zorientovali. Pesimismu nepropadej, ale taky nespoléhej na to, že se vyléčíš. Celá léčba je experimentální a velmi nová, výsledky jsou zatím částečné, všichni doufáme, že přispěje k vyléčení, ale jisté to není, deset lidí se může vyléčit, ale ty to být nemusíš, individualita tu hraje velkou roli. Nestrašíme se tu navzájem, ale snažíme se to brát zodpovědně vůči sobě.  

 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

No tak tady bych přibrzdil,

No tak tady bych přibrzdil, vyléčitelné to je, jinak bychom to nedělali. Problém je ale dotáhnout to v našich podmínkách až do úplného konce. To znamená do úplného vyhubení těch potvor, aby se zase nerozplemenily. "Odborně" se tomu říká eradikace. A to se tu oficiálně neumí, 14 dní Klacidu to prostě nespraví!

Problémem ovšem je, že i při eradikaci patogenu, mohou zůstat již neodstranitelná poškození orgánů v důsledku dlouholetého neléčení zdánlivě nesouvisící příčiny. Bohužel všechno souvisí se vším a to se tu nechce stále brát v potaz.

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Zdravím Vás, už nejsem

Zdravím Vás, už nejsem "aja" ale "aja1" - ale jsem to stále táž osoba. Asi mi ty potvory překousaly nějaké spojení v mozku - či co, a za nic na světě jsem se nemohla dostat na stránky. Teď jsem si to dala na papírek, tak dofám, že ty potvory nepřekoušou drátek k informaci, kam se ten papírek poděl....

Ale dosti nejapného, leč pravdivého žertování.. Aby bylo jasno, mám chlamydie pneumonae - ale i kdyby to byly jiné, vůbec bych se za to nestyděla. Nikdo totiž neví, jak se k tomu může dostat a neznamená to promiskuitu, prostě se to stane. Nebuďme k sobě v tomto ohledu ironičtí, nevíme, k čemu ještě v životě přijdeme.

P.S. Janovi děkuji za milý přístup a všem nám přeji tuny trpělivosti.

Proč tu dnes breptám? Sháním Hylak.. Protože mi ATB vybily ty dobré hodné bakterie, navštívila jsem svou gynekoložku s prosbou o Hylak. (jinak po dobu léčby ATB beru LACIDOFIL a přesto problém) PŘEDSTAVTE SI !!!, gynekolog to nesmí předepsat, jen prý pediatr (že bych ve svých 46 letech nandala plínu a cumel do pusy - to by asi neklaplo, že?) Vyfasovala jsem mast a vkládací čípky. Zkusím svého obvodního.. Přeci sami nejlíp vědí, jaký druhotný účinek (pominu-li ostatní) ATB mají, a v chlamydiové poradně (doufám!!!!) tuší, že u jedněch ATB to nemusí skončit.  TAK PROČ TO SAKRA NEDAJÍ HNED? To musím jet znovu 50 km, abych jim řekla co by sami měli vědět? A nebo je to o tom, kolik bodíků přibude - co návštěva, to několik...?

No, nevadí, musíme bojovat (smutnýma očima, s tmavě fialovohnědymi kruhy pod nimi) optimistka Ája (1)

Pavle, tobě ta léčba

Pavle, tobě ta léčba evidentně pomáhá :) Brilantní příspěvek :) 

 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Asi to všichni znáte, jsem

Asi to všichni znáte, jsem v prvotní fázi smiřování se s realitou nemoci, kdy člověk hledá odpověď na otázky jak a proč . Prvotní šok mám za sebou a hledám.....a jsem Vám všem vděčná, že jste zde. Dáváte všem, kteří řeší stejný problém obrovskou naději.

Tu mou poznámku k seriálu berte prosím s nadhledem, nechci nic zlehčovat a sama jsem se přesvědčila o tom, jak vážná ta situace je.

Setklaa jsem se rovněž s naprosto laxním přístupem,kdy mi nikdo mé potíže nevěřil - protože mi není 90 a k vyšetření na imunulogii jsem se doslova probojovala z vlastní iniciativy.

Průběh dosavadní léčby jsem již popisovala, 3 bal. Sumamedu a hotovo.

Další hafo vyšetření na revmatologii atd. Všichni se orientují na důsledky a ne příčinu nemoci, proto je naše zdravotnictví taky tak nákladné.

Vím, že je zbytečné řešit způsob nákazy, chci svým příkladem poukázat na pochybnost tohoto tvrzení.

 

 

 

Klárko držím Ti palce, i

Klárko držím Ti palce, i všem ostatním.

 

Huntere a Bunny, vy jste

Huntere a Bunny, vy jste hrozne agresivni. :) Vsichni jsme byli na zacatku takovi, zoufali, nemeli zadne informace, prd jsme vedeli...kdyby me neuvitali tak laskave na cpnhelp, kdyby mi ihned neposkytli aspon zakladni informace a kdyby se me Sarah neujala, tenhle web by nikdy nevznikl a buhvi, kde bych byla. Prosim berte ohledy...lidi se vzdy budou ptat, ceka nas dlouha cesta. Je pravda, ze tenhle protokol je experimentalni, ale neni clovek s prokazanou chlamkou, kteremu by nepomohl. Dr. Stratton ma skvele vysledky.

Ohledne Ruzove zahrady, me by docela potesilo, kdyby Marketu v pristim dile zacaly bolet klouby, hned by pulka divacek  bezela na revmatologii, jestli nemaji chlamydii. ;) To by bylo skvele.

Ja to beru tak, ze mame ohromne stesti, ze jsme se o tehle lecbe dozvedeli, protoze je mnohem vic chudaku, kteri to stesti nemaji, protoze nemaji doma internet, nevi ani, ze nejaka chlamydie existuje, atd. Takze je duvod k radosti a pro pesimismus neni velke misto.

Ja vim, ze vsechny, co jsou na zacatku, vsechno boli a je jim zle, ale zodpovedne muzu rict, ze zacit s lecbou je to nejtezsi ze tenhle protokol pro me funguje.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

To vůbec není myšleno

To vůbec není myšleno agresivně Adriano, jen, jak jistě sama víš, kdyby nově příchozí opravdu četli protokol a naše příspěvky, tak by se tu donekonečna neomlílali stejně hloupé dotazy. Něco jiného je, když mají načteno a jen si věci ujasňují. Naopak od nich je dost naivní si myslet, že tohle je místo, kde jim bude vše naservírováno a budou se tady uklidňovat, že ta celá věc kolem chlamydie vlastně není tak žhavá. Jsem nemocný, tak jsem tady a všechno mi vysvětlete a pomozte mi (otěhotnět :-) ). Opravdu ráda lidi podpořím, protože sama vím, jak hrozné to je, když je člověku zle a propadá někdy depresím. Ale vysvětlovat už po xté rozdíly mezi trachomatis a pneumoniae a to, že tu všichni nejsou sexuální zpustlíci :-) je už dost únavné.
Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

No, mám obavy, že nám nic

No, mám obavy, že nám nic jiného nezbude. Dokola to omílat. Potíž je v tom, že všichni skočí na nějakou tuto besídku zvláštní školy, ale kouknout se na HOME, asi většinou nikoho nenapadne, je to tam nezajímavé. Asi bychom tuto záložku měli přejmenovat na třeba "TUDY CESTA" nebo "START", nevím. A hlavně asi nikdo nevěnuje pozornost větičce

Poskytované informace nenahrazují odbornou pomoc.

A dále je asi pravda, ne každý umí anglicky, aby si přečetl odkazy a myslím, že ani nečte bohužel vlevo uvedený Aktuální protokol Dr. Wheldona,

i když je tu v češtině!!

Bohužel, asi bychom měli více zdůraznit, že toto není poradna vedená MUDry, ale že je to de facto výzva MUDrům! Ale i všem postiženým, aby se o své zdraví postarali tím, že se něco o své nemoci dozvědí rozšířením svého vzdělání. Bohužel v našich krajinách tradiční zvyk "Udělej, urob si sám!" neplatil jen pro majitele Škoda MB či 105 S, ale platí stále a to i na poli péče o své zdraví. Koneckonců nikomu neuškodí se trochu ponořit do biochemie, fyziologie, patologie či laboratorní praxe atd. Ono to pak vše vypadá jinak a jeden neskočí tak snadno na špek s voňavou solnou svíčkou předkládanou jako všelék, doplněnou šťávičkou ze syrových brambor! Ono se pak lépe volí, co dál, jestli se starat nebo se nechat oblbovat někým, komu by, jak řekla má spolužačka z mládí, nesvěřila ani svého psa!

A o tom to tu je. Poskytnout těm novým možnost se něco dovědět, ať přímo dotazem nebo touláním se po tom, co tu už bylo napsáno těmi rychlejšími či na uvedených odkazech. Očekává se též, že až se každý k něčemu dopracuje, že přispěje svou zkušenosti, překladem, odkazem, svou vědomostí atd. Ideální by bylo získat pro věc nejen postižené, ale i nějakého toho MUDr. či RNDr. Ono to čtení v doktorštině, ať rádoby české či anglické, není pro lidi živící se úplně něčím jiným jaksi příliš stravitelné.

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

To neni agresivita, pokud to

To neni agresivita, pokud to tak na někoho působí, tak se omlouvám, není nic důležitějšího než lidem pomoct informacemi. Ale zase na druhou stranu se snažím holkám vysvětlit, aby si to tu nejdřív celé přečetly a pak se ptaly, protože pak tu vznikají zmatečné příspěvky. A o tom, že by připitomělé seriály z komerčních médií dokázaly reflektovat skutečný lidský život a problémy se vším všudy si myslím své, nemluvě o tom, že by se jejich prostřednictvím dala ovlivnit situace, kterou např. boreliotici mění řadu let a stále nemají uspokojivé výsledky :) Jednoduše, skrz televizní seriály cesta opravdu nevede :) Nicméně, myslím, že až tuto stránku objeví pacienti s chlamydií trachomatis, kterých je opravdu hodně a bludně se toulají internetem a na nejrůznějších fórech nechávají svoje příspěvky, tak na své snahy asi rezignuji:) Uvítal bych prostě víc konkrétní diskuse, pokud si pročtu místní fóra, tak vím, že moje výsledky s jedním řádkem o testech na chlamydii, kde ani není napsáno,c o to bylo za testy a na jaký druh chlamydie byly nemá smysl sem dávat, rovněž spekulovat o názorech lékařů, kteří se ohánějí jedním atb. Stratton má určitě dobré výsledky a jeho výzkum je nenahraditelný, ale člověk musí být trochu realista.

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Kláro, nezdá se mi, že

Kláro, nezdá se mi, že bychom se tu nějak strašili,spíš naopak. Snažíme se navzájem povzbudit,předat si zkušenosti a v posledních letech mi nic nevlilo do žil víc optimismu než právě tento web a "mateřská" www.cpnhelp.org ,ikdyž sám zůstávám pokorným optimistickým realistou(či realistickým optimistou).Dle mne bychom ale neměli zavírat oči,bagatelizovat věci či strkat hlavu do písku nad problémy,které máme a věci a stavy nazývat pravými jmény,ať už ta jména zní někomu depresivně či ne.Každý máme jiné vidění světa,jiný smysl pro humor,co někoho rozesměje,jiného naštve,někdo pozná ironii a nadhled,jiný to vezme vážně,ale jak tu bylo řečeno jsme tu na jedné lodi!Ta loď by měla či mohla doplout do přístavu zdraví,záleží to hodně na nás,jestli se nám to povede. A zrovna můj výše uvedený příspěvek rozhodně nebyl míněn agresivně či depresivně,ale naopak jako nadsázka.Tak ať si v tom každý najde to své.Nevím ,jak si, Kláro, představuješ stránky optimisticky laděné pokud se mají seriozně zabývat vážným problémem a nevím,co tě zde tak vyděsilo,pokud máš takové problémy,jak píšeš. A vůbec už nerozumím,větě "raději bych to chytla jinak" a tvé fobie z pohlavní nemoci,pokud je tedy čemu.Ale každý jsme naštěstí jiný...Nicméně ti upřímně držím palce ať se uzdravíš!!!          

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

Jak to tak pročítám

Jak to tak pročítám znovu, tak kromě problémů s očima, to je jako bych to psal já. S očima by mohla ale vyprávět zase žena.

S těma nohama jsem zažil příšernou  věc v Krkonoších. Tuším v r. 2002 v červnu. Žena se mnou chodila obden, nevydržela mé běsnění po horách. Nicméně kromě toho, že jsem se jednoho večera vrátil i s obrovským vlčákem, který mi sežral půlku chleba se sádlem a kilo kabanosu a pak nechtěl k nalezenému páníčkovi (nikdo ho neměl rád, ani ten pes ne), tak mne otekly tak příšerně lýtka, že jsem nebyl schopen se na nohy postavit.  Přičítal jsem to spálení sluncem a zánětu lymfatických cév. No časem zmizlo. Ale časem začaly problémy při sezení. Nohy jak v ohni, píchání, pálení, pocit že mi prasknou. Taky jsem s tím byl na cévním, ten ale řekl, že cévy jsou v pořádku, ať se na to podívá neurolog. Tak EMG atd., el. proudy různě, připadal jsem si jak pokusná žabí stehýnka. Nejlahodnější byly jehličky zapichované různě do masa a skrzevá ně pak zase el. proudy. Výsledek, mimo jiné demyelinizace! Nervové potíže pokračovaly až se k tomu přidaly vyhřezlé plotýnky, díky neustále křečovitě  napnutým svalům zad atd. Zkrátka šílené problémy, špitál, rehabilitace, broušení skalpelů, naštěstí si to pan doktor rozmyslel, že by mohlo být ještě hůř, ať cvičím a uvidí se. No cvičím, bez toho by bylo zle, ale nicméně spousta problémů se zmírnila po téměř ročním hubení chlamydií. V což jsem ani zdaleka nedoufal, neboť mi všichni říkali, že se toho nezbavím, že mi nezbývá, než brufen apod. Ne že bych byl teď bez problémů, to ne, ty plotýnky mi už nikdo bohužel neodpáře, ale představa, že by se vrátilo to, co bylo před tím, než jsem si prosadil kombinovanou ATB léčbu tím, že bych to nedotáhl až do konce, zbavení se těch potvor, ta představa mne děsí příšerně!

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Děkuji za odezvu, Jane. Já

Děkuji za odezvu, Jane. Já si chvílemi připadám jako prašivý pes. Když jsem se dověděla, že mám v sobě ty potvory, vyděsila mě představa, že bych to mohla přenést na svého dvouletého vnuka. Obvodní lékař mě ujistil, po té, co mi sdělil. že na mne musel někdo ale pořádně "plivnout", že to není nakažlivé. Doma se mi to rozleželo - proč a jak jsem to chytla já, jestliže to nakažlivé není? Mám  téměř rok přítele. Hrozí, že ho nakazím také? Má s tím někdo zkušenost? Od dr. se totiž téměř nic nedovím - tedy aspoň to, co bych potřebovala vědět. Tohle  - pokud je nákaza možná oním "prsknutím" , je tedy sakramentsky vážná věc. A na té chlamydiové poradně - tam už vůbec ne. Měla jsem pocit, jako kdybych tam byla s banální nedoléčenou angínou, navíc oni moc dobře vědí, že pacoš musí brát antibiotika, ale napsat mu ten po... Hylak, to je ani nenapadne.... ale jak tak koukám z příspěvků ostatních a jejich zkušeností s přístupem dr., se divím a zuřím zbytečně. Naprosto. Konec konců, jsem optimista... zatím.

Zdraví Aja

 "Obvodní lékař mě

 "Obvodní lékař mě ujistil, po té, co mi sdělil. že na mne musel někdo ale pořádně "plivnout", že to není nakažlivé."

 

To je fantastické, běžným argumentem proč to nechtějí léčit je tvrzení, že to má kdekdo!  

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

:o)))))))))))) Tak to me

:o)))))))))))) Tak to me taky dostalo, asi udelame nejakou stranku perlicek :)

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Přeji Vám hezký den,

Přeji Vám hezký den, lidičky,

tak jsem včera navštívila po dlouhé době opět chlamydiovou poradnu... Že jsem si radši nepřirazila hlavu mezi dveře...

Byla jsem tam první, ordinovat se mělo začít od 9,00 hodin, ale ani za 40 minut soustavného vykukování personálu (jediná pracující byla sestra, která vybírala kartičky pojišťoven a nátamně ji zajímalo, co kdo konkrétně dělá...- asi je to důležité) Paní doktorka měla ještě včera dovolenou (ne, že by nemohla mít) ale evidentně se nemohla rozhodnout zda pracovat, či ne.

Dotaz: "jak se cítíte"?

Odpověď: "bolí mne všechny klouby, svaly, prostě všechno"

Dotaz: "co noha, ještě otéká?"

Odpověď: "otékají obě, ráno méně, odpoledne víc".

Dotaz: "byla jste někdy léčena revmatologem?"

Odpověď: "ne"

Tak si tamhle sedněte a nabereme Vám krev. Výsledky budou za 3 týdny, pošleme vám je poštou. Na moje nesmělé špitnutí, zda by mi nemohla napsat žádanku, že u nás je to do týdne hotové, mi odpověděla, že bohužel, u nich to trvá týdny 3. Naprosto žádná diskuse se nepřipouštěla. Od toho ranního čekání v nejprve naprosto prázdné chodbě a potom asi s 5 pacienty, jsem nechtěla vybuchnout, ač jsem byla jako papiňák, protože jsem dobře věděla, že to nemá smysl. Jen jsem si vybavila, jak lékaři stále někde pláčou, jak málo peněz mají. Společně jsme se spolupacienty na sebe dělali nechápavé ksichtíky, proč už neberou a nač čekají, či se jim snad zasekly hodinky? Určitě znáte ten pocit vzteku a zoufalství z toho, že jste bezmocní.  A že mne něco bolí? No a co?

Ahoj Ajo!I když máš tolik

Ahoj Ajo!I když máš tolik bolesti a snášíš mnohá utrpení,nejsi zahořklá a to je dobře!A humor jsi neztratila!.-)(směju se tady o tvé zmínce přiražené hlavy ve dveřích).-)I když,při uvážení  tvé zkušenosti z chlamýdiové poradny,je to celé k pláči.

no...a jaké jsou tvé plány dál ohledně léčby chlamýdií?

< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Li. děkuji za odpověď. A

Li. děkuji za odpověď. A jaké jsou mé plány? No přeci zůstat nadále optimista, bo taky je zakon...

Ale teď vážně. Počkám na výsledky a podle toho se bude vidět, jestli se vrhnout na Wheldona, nebo jít potupně chcípnout do houští.... Taky jsem se zamýšlela nad tím, když Wheldona podstoupím, jak to bude, když na mne zase někdo "pořádně ale prskne" a já v tom budu lítat zase a nebo jestli udělá někdo (kdo asi?) kouzlo, které dělá jednou za milion let, že mi "daruje" 100% imunitu, aby na mě ty zrůdičky přestaly mít chuť, nějak tak podobně, jak to bylo v tom vtipu:

Šel policajt po ulici a na stromě seděla mrtvice. Už si mnula ruce a chystala se na skok, vypočítala si to a hop! Svezla se policajtovi po uniformě a přistála na tvrdé zemi. Chvilku ležela celá překvapená, pak vyskočila na nohy, plácla se do čela a zvolala."Jéžiš, já jsem ale pitomá, vždyť já jsem mozková...."

Tak kdyby to mohlo dopadnout podobně, že by si chlamky řekly, že jsou trubky, protože Ája (a my všichni) je imunní.... No, jediné, co asi bude potřeba, je zmobilizovat imunitu, ale kdyby to bylo tak jednoduché, jak píšu, tak to by doktoři neměli ani na slanou vodu... a my nepsali, co nás trápí.

A jak to řešíš Ty?

Ahojky Ajo, nevím čím to,

Ahojky Ajo, nevím čím to, ale nějak se Tvůj zážitek z chlamydiové poradny nápadně podobá tomu mému. Já také byla včera v poradně - na rozdíl od tebe ale poprvé. No mělo se "pracovat" od 9:00 do 11:00. Přišla jsem v 9:30 a nic, jen te sestra pořád vykukovala a něco řešila. Lidí pomaloučku přibývalo a mám pocit, že se začalo až v 10:00. No a můj dojem byl ten, že to brala paní doktorka jak na běžícícm pásu - muži, ženy, mladí, staří, těhotné... Jen mě to opravdu utvrdilo v tom, že promořenost bude značná a poslední dobou spíše na vzestupu. I já jsem vylíčila paní doktorce všechny své potíže. Ale přerušila mě a koukla do výsledků a prohlásila: Cpn jen v IgG - to nic není, to jste zdravá, to budete mít do konce života. U EBV, kde mám také jen pozitivitu v IgG, naprosto stejný komentář. Svůj monolog ukončila větou, že neví, proč mám tolik potíží, ale že ona mě nepomůže, protože jsem zcela zdravá. A prý jsem vůbec nemusela chodit a už ani nemusím. Asi 5 minut jsem ji přemlouvala alespoň na anti cHSP60 vyšetření, tak aspoň něco. Ale můj dojem z poradny byl mizivý. Prý jsem byla u odbornice ve svém oboru, ale myslím si, že je odbornice v tom, že nechá nabrat krev a když vyjde něco v IgM či IgA, tak napíše atb a je to. A pak kontrolní odběry a tak stále dokola. Naštěstí jsem nečekala od poradny žádný zázrak, takže návštěva tam splnila mé očekávání, které vlastně nebylo žádné. Dokonce jsem se dozvěděla, že i kdybych měla Cpn v IgG velmi vysoké a velmi pozitivní, tak jsem vlastně zcela zdravá a nic mě nemůže trápit, protož IgG jsou jen paměťové protilátky a ty jsou do konce života a v průběhu života se mohou různě měnit hodnoty. Tak asi tak.

 

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 do 8/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...

Další vejšplecht do

Další vejšplecht do sbírky Perliček!

 

"...I já jsem vylíčila paní doktorce všechny své potíže. Ale přerušila mě a koukla do výsledků a prohlásila: Cpn jen v IgG - to nic není, to jste zdravá, to budete mít do konce života...."

Jestli bychom neměli iniciovat přepracování statutu zdraví WHO v tom smyslu, že jestliže něco dle našich "odborníků" je na doživotí, je tím pádem pacient zdravý, byť ani není celý čili jestliže někdo přijde např. o nohu, která jak jest známo nedoroste, je vlastně tím pádem zdravý, takže mu vlastně nic nechybí ....

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

...do psích jater, Vlaďko,

...do psích jater, Vlaďko, nebyla Ty jsi tam co já? Ten "scénář" je naprosto přesný...

Až si chlamky pěkně

Až si chlamky pěkně zasednou na paní doktorku, bude zpívat úplně jinou  písničku. A o dvě oktávy výš. Věř mi.

Na Wheldonově protokolu od 7. 2006 (chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů) 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Nevěř tomu, při její

Nevěř tomu, při její inteligenci a aroganci bude jen otravovat sousedy s otázkou, jak se jmenuje ten pán, co může za to, že si nic nepamatuje a pořád se jí něco ztrácí .....

A oni jí budou trpělivě opakovat Alzheimer, paní doktorko, Alzheimer ...

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

ahoj Vladko ,Ta frau doktor

ahoj Vladko ,Ta frau doktor má rutinu,rutinu,rutinu,rutinu a z tebe bude ruina,ruina,ruina,ruina ,todle moje žena zažila za jedenáct roků stokrát a měl ji asi padesátkrát zachranovat  bromhexin a paralen, zázračné to medikamenty že jo.A já bych v příštích deseti letech zblbnul tak,že bych nerozeznal kočku vod psa. rutina,rutina,rutina

 

To je dobrý! "Ta frau

To je dobrý!

"Ta frau doktor má rutinu,rutinu,rutinu,rutinu a z tebe bude ruina,ruina,ruina,ruina,

todle moje žena zažila za jedenáct roků stokrát

a měl ji asi padesátkrát zachranovat  bromhexin a paralen,

zázračné to medikamenty že jo.

A já bych v příštích deseti letech zblbnul tak,

že bych nerozeznal kočku vod psa.

rutina,rutina,rutina"

 

 

 bromhexin a paralen a co takhle šťávičku ze syrových brambor a rýžový odvar a k tomu solnou svíčku? Poradím kde se to předepisuje ....

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

...solnou svíčku, no tak

...solnou svíčku, no tak jestli ji neukradnou lumpi na krchově, tak proč bych si ji nepořídila? Mám momentálně takové bolesti, že se nemůžu pořádně ani nadechnout, buď zánět pohrudnice nebo zápal plic, nebo obojí... Moje obvodní má dovolenou, tak od 12 ordinuje její zástupkyně. Uvidím, co mi poví, jsem přeci simulant, tak se docela "těším" ... Pak tedy požádám o kontakt, Jane, abych si obstarala vyšťavené kobzole a tak... Aja

Solná svíčka tě

Solná svíčka tě samozřejmě bolestí nezbaví, ale to už asi víš.  

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Pravda, nezbaví.... ale

Pravda, nezbaví.... ale hezky se na to kouká

Ája

Znám to, nenech se odbýt.

Znám to, nenech se odbýt. Na rentgenu možná nic nenajdou, možná nějaký stín, poslechem taky nic. Máš teploty?

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Zdravím, Jane - teploty

Zdravím, Jane - teploty nemám u z od Kuvajtu napadení.. Od doby, kdy mi v 6 letech vytrhli krční mandle, tak nejvíc jsem měla 37,2°C. Pravda je, že ale občas mám pocit, že mám přímo horečku, ale teploměr vykazuje 35,6°C... Je to divné a mnoho lékařů vykazuje přímou úměru - nemáš teplotu, nejsi marod...V sobotu jsem dobrala Cotrimoxazol co 12 hod., na mnou diagnostikovaný zánět pohrudnice. Náhradní lékařka (moje měla dovču), tak mě poslala na chrurgii, že se jí nezdálo něco kolem žlučníku, který již 27 let odpočívá v pokoji kdoví kde. Asi ty chlamydie způsobují různá zduření, mě například po obou stranách na místě, kde je štítná žláza... Myslíš že to má souvislost?

Aja 1-já to řeším

Aja 1-já to řeším Wheldonem.-)
< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Ajo, zrovna jsem Ti to

Ajo, zrovna jsem Ti to napsala do mailu...no byla jsem v úplně té stejné chlamydiové poradně jako ty a ve stejný den. Ten svět je ale malý...

 

 

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 do 8/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...

Dnes vás zdravím ještě

Dnes vás zdravím ještě jednou, já, Ája - simulant...

Dnes mi přišly výsledky z chlamýdiové poradny

zde jsou výsledky:

IgG - 1200 (tj asi 1,2)

IgA - 700 (0,7)

IgM - 700 (0,7)

s popisem Trachom.: IgG, IgA negat. Pneum. IgG 1300, IgA 700, IgM negat.(bez udání hodnot)

Dg. Stp.léčbě chlamydiové infekce v 11/06 - titry celkem nízké

Doporučení: bez opakování antibiotické terapie, další kontrola sérologie 19.září 2007

Co tomu říkáte? Že by byl můj optimismus opravdu tím pravým lékem? Že bývám oteklá jak obodaná stádem vos (hejno je nic, stádo je mocnější), že se cítím na "mladou mumii", že mám potíže jako vy všichni..., no napsáno to bylo jasně. Simulant půjde k další konzultaci, ať se neřekne, že se nic nedělá... Jsem na tom podstatně lépe než Vlaďka, která tam byla také (v "poradně"), protože ta už tam aspoň nemusí, je prý zdravá... Co dodat? Asi pokorně čekat, až si vykoleduju tu sklerozu,(beztak ji už mám podle příznaků, aniž bych ji opravdu chtěla mít...) co je někde roztroušená, všechnu ji zesbírám, abych ji měla jen pro sebe -  podle hesla "hamty-hamty, ať mám víc než tamty.." 

Sama vidím, že nejen, že výsledky nejsou alespoň v normě, ale ani se dobře necítím. Co s tím, když lékař konstatuje, že je to jinak. Až půjdu zítra na kontrolu ke své obvodní, tak nevím, jak uspěju s tím, že mi nezbude, než spustit Wheldona. Napíše mi ale antibiotika NĚKDO, když jsem podle nich "ZDRAVÁ"??? POMÓÓÓC !!!(to poslední slovo jsem jen zašeptala...)

Ája

Ajo1, nezoufat, doufat!!

Ajo1,

nezoufat, doufat!! Zase mi tam chybějí referenční meze. To tam správná laboratoř vždycky píše. Pokud bych vycházel z čísel v závorkách: Jsi negativní v IgM /akutní infekce/ a v IgA /chronická infekce/. Dále jsi pozitivní v IgG /pamětové protilátky/, ALE, pokud jsou potíže, i pozitivní IgG znamená chronickou infekci!!

Čili Wheldon. Přesvědčit obvoďačku na léčbu, jinak internetové lékárny. Vždy je nějaká cesta!! Nečekat, jednat! Držím palce. 

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Ajo, nezbyva mi, nez

Ajo, nezbyva mi, nez souhlasit s Kamaradem. Taky se v tech testech takhle moc neorientuju. Ale potize jsou vzdy dulezitejsi...Navic pred tim jsi mela vysoce pozitivni testy a laborky delaji spoustu chyb. Rozhodnuti, jak se lecit, je na tobe. Mas mou plnou podporu, alespon takhle na dalku, kdyz vic pro tebe asi nemuzu udelat. Pokud nepresvedcis lekare, je tu jeste cesta inet lekaren, s kterou ti urcite zdejsi navsetevnici radi pomohou. Jinak me napada, co ten tvuj znamy lekar? Nenechal by se presvedcit treba po podpisu pozitivniho reverzu?

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Známý lékař? - odešla

Známý lékař? - odešla jsem z města, ve kterém jsme oba bydleli už před deseti lety a přestěhovala se po rozvodu jinam, to ale nevadí, to není podstatné. Důležité je, že on je dětský lékař - kardiolog, ne obvodní. A s tím mi on nejspíš nebude schopen pomoci, neboť pojišťovna je prevít, ta by mu asi dospělého pacienta nezbaštila.Proto se na něj asi nemá smysl obracet. Zkusím svou obvodní a  požádat ji, ať mne pošle k odborníkovi na RMS - protože logicky, mám-li chlamydie pneum., ty způsobují roztroušenou sklerozu (jak si můžeš přečíst, mám mnoho shodných příznaků, i tu "elektřinu", když trochu sklopím hlavu, "umřu" od pasu dolů (ne však stále), poruchy zraku, paměti (ta mlha v hlavě), bolesti nohou ruce a nohy v "betonu", nevyzpatatelné a nečekané bolesti třeba oka, kloubů (potvrzená artroza II. stupně)....mohla bych napsat knížku. (ale to asi my všichni), někdy mě to "bere" na pravou stranu ( a to nejsem ani docela málo ožratá - neb alkohol nepiju), někdy kulhám (ale mám prý kratší jednu nohu a příčně ploché spodní tlapky - nosím ortopedické vložky), bolí mne hlava, krční páteř (to mám od sezení u počítače-prý), někdy mě neposlouchá celý člověk, ale to si nejspíš něco vymýšlím, abych byla zajímavá.A snad jsem ani nikdy nebyla na 14 dnů slepá...snad se mi to všechno jenom zdálo, nebo jsem snad blázen, kdo ví?

Mno mohl by napriklad psat

Mno mohl by napriklad psat na hradi pacient. Pak by to pojistovnu vubec nezajimalo, ale to vis asi ty lip, co je mozne. Na ctrnact dni oslepnout je tedy priserne, o ostatnim nemluve. Obvodacka by si minimalne mohla precist Wheldonuv protokol v cestine a dat si to dohromady s tvymi potizemi. Treba by ji pak svitlo.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Ajo, 6.3. jsem zde psala

Ajo, 6.3. jsem zde psala také svůj komentář, ale koukám, že zde není. Tak tedy znova. No mně také přišly v pondělí 5.3. výsledky z chlamydiové poradny (je to celkem logické, že když jsme byly v poradně ve stejný den, tak i výsledky budeme mít ve stejný den). Vlastně, nepřišly mi výsledky, ale zpráva od paní doktorky. Podařilo se mi ji tehda ukecat kromě ELISY ještě na WB a HSP 60. No docela jsem koukala, co mi paní doktorka ve zprávě napsala. Nicméně jsem se s tím nespokojila a hned volala sestře, že bych si prosila poslat přímo výsledky z laboratoře. No měla k tomu hodně komentářů, nemohla najít moji složku, pak si vzpomněla, že už mě vyřadila, protože jsem se k ním do poradny dostala omylem, neb jsem naprosto zdravá. No komedie. Ale výsledky by mi měly dorazit, tak je pak hodím do svého blogu.

A co se týče těch tvých: je to opravdu 1200 a 700, NE 1,2 a 0,7. Je to jiná "forma" testů, než kterou zde většina uvádí. Pokud máš uvedenou hodnotu, jsi v daném titru pozitivní. Pokud máš uvedeno pouze negativní a žádnou hodnotu, jsi opravdu v daném titru negativní a nebo byla hodnota tak nízká, že se považuje za negativní. Referenční meze uváděny nejsou, pouze komentář laboratoře. Nicméně věř, že tvé výsledky byly i laboratoří hodnoceny jako v normě. Já jednou měla u Cpn v IgG 2000 a bylo doporučeno sledování a provést kontrolní testy za 2-3 měsíce. Když mi hodnota klesla, byla jsem vždy hodnocená jako v normě, tedy "zdravá". Takže asi tak.

Do poradny bych už asi nešla. Mám pocit, že paní doktorka léčí dle výsledků krevních testů a nikoliv dle potíží pacienta. To i má praktická lékařka je v tomto o hodně tříd výše, protože bere v potaz potíže pacienta (samozřejmě s přihlédnutím na výsledky). Je to ale jen můj dojem z poradny.

 

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 do 8/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...

Zdravím Tě Vlaďko, ty

Zdravím Tě Vlaďko,

ty hodnoty jsem napsala, jak byly uvedeny a do závorky jak to má asi být.

Ale  - a teď všichni prosím zpozorněte a kdo můžete k tomu něco říci, prosím řekněte. Když jsem donesla výsledky mé obvodní, přečetla na nich (krom jiného,) že není již třeba žádnou antibiotickou léčku a když jsem se nechápavě bránila, že přeci výsledky hovoří jasně, bylo mi řečeno: Každý to má jiné. Není prý pravda, že mezní hranice (např IgA 0,89) je daná i pro mne. Když mám hladinu např.IgA - 1,3 a jsem bez potíží (PŘECI NEJSEM !!!!) je TATO hodnota pro mne hraniční a žádných 0,89 a basta.

Takže co na to povíte, vy všichni simulanti, otravové, psychopati... je mi to líto, cítím se totiž jako ten největší simulant, otrava a psychouš. Nedostanu já nakonec nějaký metál za prvenství? KDO MÁ PRAVDU ??? (Samozřejmě, že se Vám  omlouvám a nikoho z Vás nechci urazit výše uvedeným popisem..)Ája

Ajo, paní obvodní

Ajo,

paní obvodní doktorka si dala buď pořádného frťana, než šla ordinovat, nebo ji něco těžkého spadlo na hlavu. Doslova totiž blábolí naprosté nesmysly. /To o tvé "soukromé" mezní hranici laboratorních hodnot, kterou ti na místě určí ona - to je snad v ČR opravdu unikát!! Šup s tím do perliček/. S tou bych se tedy rozloučil navždy a natotata.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Ajo, ještě jednou k tvým

Ajo, ještě jednou k tvým výsledkům. Lékařka z poradny uvedla hodnoty 1200 a 700 a uvedla je správně. Jestli se domníváš, že to mělo být 1,2 a 0,7, tak se domníváš špatně. Jak už jsem ti psala, je to jiná "forma" testů, než zde má většina, a neplatí referenční meze 0,9 - 1,1 ! Pozor na to. Nezaměňuj si to prosím. Testy s výsledky, jaké máš ve zprávě z poradny, dělají v Ostravě ve Zdravotním ústavu. Pokud bys chtěla vědět více, musela by ses obrátit přímo na ně.

A teď k výroku tvé obvodní. No to se jí fakt povedlo. Vím, co tím asi měla na mysli, ale pěkně to zkomolila. Uvedu příklad...má kamarádka má astma a pravidelně dochází na spirometrii. Kdyby její lékař hodnotil výsledky její spirometrie s tím, co udávají tabulky našeho zdravotnictví, tak by už asi nebyla mezi námi. Má ale dobrého lékaře, který ji zná a zajíma se o všechny její zdravotní problémy komplexně. No a tento lékař ví, že co pro jiného je dle tabulek norma nebo dobrý výsledek, je pro moji kamarádku stav velmi vážný, se kterým je třeba okamžitě něco dělat. Prostě dle zkušeností upravil tabulku mé kamárádce na míru..... No a totéž udělala lékařka tobě - upravila tabulkové výsledky tobě na míru, akorát to pěkně zkonila. Místo, aby vzala v potaz, že i když jsi negativní nebo hraniční či lehce pozitivní, ALE JE TI NA UMŘETÍ A TO, CO VEDEŠ, SE S NORMÁLNÍM ŽIVOTEM MOC NEDÁ SROVNAT, a upravila tu tvou pomyslnou tabulku, resp. vzala v potaz, že JE TŘEBA TO ŘEŠIT, byť nejsi hodně pozitivní, tak to obrátila a interpretovala to přesně naopak. No asi bych se také poohlídla po nějaké jiné.

 

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 do 8/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k