Chlamydia pneumoniae po prodělaném Covidu?

Ahoj,

v prosinci 2020 jsem prodělal Covid. Jen pár dnů teplota, střevní a žaludeční problémy, ztrátu chuti a čichu, bolesti hlavy. Vše proběhlo, tak nějak očekávatelně a bez komplikací. Celou dobu jsem vzdáleně pracoval na homeoffice a chodil i na procházky a po 10 dnech i lehce cvičil. Ovšem po cca 3 týdnech po prvnotní infekci započaly divné problémy. Nejprve jsem to já i všichni přikládali stavu po covidu (long covid), ale až do doby než jsem zjistil protilátky na CHP. Nyní mi to již přijde jako práce CHP.

Budu rád za jakékoliv Vaše komentáře a postřehy. Zatím se vše zde napsané snažím projít a vstřebat.

Historie a symptomy jsou níže.

 

Covid prodělaný v prosinci. První příznaky 15.12., pozitivně testovaný PCR testem 21.12.

Zpočátku normální průběh. Teploty do 38 st., bez kašle, bolesti žaludku, průjem, nadýmání, později bolest svalů a kloubů. Postupně vše odeznívalo.

7.1. problém se zkaženým tuňákem v toastu. Manželka i syn zvraceli cca 6-8 hodin. Já snědl jen kousek a měl jsem za dva dny velké bolesti břicha, postupně i teplotu a bolest svalů. Ustoupilo po 1 dnu. Zde začal úbytek váhy z 76 kg na 71 kg v 12.2., kde se úbytek zastavil. Nyní mám 72 kg.

12.1. pálení při močení, proveden test moči na zánět, neprokázán.

13.1. PCR test na covid negativní

21.1. po covid poprvé v práci (jinak byl homeoffice), po 8 hodinách v práci jsem dostal zimnici, trvala asi 1 hodinu.

22.1. stažené břišní svaly, jakoby v křeči a bolest břicha (přetrvává dodnes)

23.1. návštěva pohotovosti v TP, provedeno sono břicha, nic patologického nezjištěno.

25.1. další PCR test na covid negativní (OL chtěla vždy před její návštěvou udělat test)

26.1. návštěva OL a počátek pracovní neschopnosti

27.1. podezření na vysoký tep, započat monitoring tepu hodinkami

 • Klidový tep v leže 60-70
 • V sedě 90-100
 • Ve stoje nebo chůzi 100-120
 • Jakákoliv zátěž 120-140 tepů

2.2. započala nespavost (některé dny nebylo možné usnout vůbec, jindy jen 1-3 hodiny přerušovaného spánku), od 16.3. částečné zlepšení, již bez použití lexaurinu je usnutí OK, ale spánek je jen lehký a cca v 3-4 hodiny ráno probuzení)

9.2. infekční poradna – proveden odběr krve na KO (zvýšené leukocyty 11,2)

12.2. kardiologie- provedeno echo (systolická funkce LK na 55 procentech) a zátěžový test byl OK

15.2. neurologie -EEG OK, jinak se doktorka na mě ani nepodívala

20.2. pohotovost UL – vysoký tep, pocení dušnost, stav na kolaps – provedeny krevní testy, rtg plic, vše dle vyšetřujícího v normálu, výsledky v příloze (zvýšené leukocyty 13,6)

22.2. kontrola urologie-nic nezjištěno

23.2. kontrola gastro – provedena endoskopie, nic patologického nezjištěno

25.2. covid poradna na plicním v nemocnici UL, proveden spirometr, parametry OK

4.3. EKG holter monitoring na 24h, min. tep 49 ve spánku, přes den max 155 tep, dle vyjádření vyšetřujícího je to OK

11.3. kontrola OL – proveden odběr krve na KO a přítomnost protilátek na bakterie viry. (leukocyty 11,6 a CRP 1,2, jinak ok.)

19.3. kontrola OL – výsledky z odběru na protilátky v krvi na bakterie a viry, hraniční hodnoty pro chlamydie CHP, nasazena týdenní terapie ATB klacid

 

 

Symptomy:

 • Insomnie
 • Bolesti břicha, nevolnost, plynatost
 • Stažené břišní svaly, problematické hlavně při sezení
 • Celková únava
 • Vysoký tep při jakékoliv menší zátěži
 • Bolesti hlavy
 • Občas zimnice, snížená odolnost proti zimě, Studené ruce a nohy
 • Bolest na hrudi
 • Oproti pre covid snížené TK, dříve 130/80, nyní 90-105/60-65
 • Teploty 36,8-37,2 st. C (vyšší teplota po ránu)
 • Bolesti a křupání v kloubech, hlavně ramenní a kolena

protilátky proti CPN má

protilátky proti CPN má polovina populace, to nemusí nic znamenat. Trochu charakteristické pro chronickou chlamydii jsou zvednuté IgA.

to co popisuješ může být cokoliv, klidně i ten long covid. Tyto věci nejsou prozkoumané. Obávám se, že ti s tím ani nikdo moc nepomůže. Takové věci jako ME/CFS, chronická chlamydie, borelioza nebo fibromyalgie jsou bohužel neprouzkoumné a nikdo je moc neumí léčit. Doktoři v nemocnicích léčí akutní věci, ambulantní specialisté jsou přetížení a navíc naučeni, že tyto nemoci jsou "psychosomatické". Zkus zdravou výživu, vitamin D, selen, ozdravný pobyt u moře a já nevím co ještě.

zatím několikaletou léčbu antibiotiky jen na základě toho co popisuješ mi nepřijde moc rozumné

 

no, ja by som to asi tiež

no, ja by som to asi tiež videl skôr na ten post-covid syndrome.

interpretoval by som to tak, že po covide máš vyčerpaný imunitný systém a že telo je preťažené oxidačným stresom, ktorý vznikol z predošlého zápalového procesu v rámci boja proti covidu. Vyčerpaný imunitný systém môže znamenať, že sa namnožili nejaké oportunistické patogény - herpes vírusy, candida, teoreticky aj nejaké bakteriálne infekcie. Oxidačný stres môže znamenať, že telesné orgány sa cítia "uboleno" a opotrebovano.

Na začiatok by som vyskúšal experiment s vysokými dávkami vitamínov, to by nemalo nijak zásadnejšie človeku uškodiť:

https://web.archive.org/web/20160619081545/http://chlamydie.info/files/t...

http://chlamydie.info/node/2483 (ignorovať samotný antibiotický wheldonov protokol a zamerať sa iba na záverečnú kapitolu s vitamínovými doplnkami)

Ideálne je zohnať si z daných doplnkov NAC, ktorý má mnohostranné účinky v organizme, ale colníci ho v poslednej dobe zabavujú (minimálne v čr to tak je). Dá sa kúpiť z poľských online lekární: http://chlamydie.info/content/nac-vitamin-d3-z-polskych-online-lekarni  . Zbytok vitamínov obvykle ľudia nakupujú z amerických lekární SwansonVitamins a Iherb , ale v poslednej dobe sú s tým otravné komplikácie a zdržania pri preclievaní, takže počítaj s dlhšími dodacími dobami.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

"...nasazena týdenní terapie

"...nasazena týdenní terapie ATB ..."

No, tak tohle může být takový testovací kámen. Pravděpodobně se ti udělá lépe, pokud to vydrží rok a déle, je to v pohodě, ovšem pokud to vydrží měsíc, dva, tři a pak to půjde sešupem dolů, pak to mělo být ne na týden, ale na déle, hodně déle a asi v té kombinaci na chlamky... No uvidíš. Jak říká Jacck, může to být cokoliv, ale vzhledem k tomu, že chlamky má kdekdo, aniž by mu to tak nějak zrovna teď vadilo, tak mohl být covid napotvoru ten spouštěcí bod, kdy chlamky se rozjely.

Jinak zpětně vzato. Mne ty potvory chlamky žraly roky, desetiletí, první co bylo, bolely mne nohy, jako děcku školou povinnému. Svedlo se to na platfus. Oplácali mi nohy sádrou, podle toho udělali vložky do bot, já je dal do bot a vzápětí pro přišerné bolesti noh letěly i s botami do škarpy. Pak nějak si nohy daly časem říci a daly pokoj. Nicméně ortopedické vložky nosím  už celoživotně. Krom těch prvních, ty se nějak nepovedly, asi. Pak dlouho celkem nic, až při zkouškách na výšce, bolesti na hrudi, jako by mne někdo proklál kládou, zažívací problémy apod. Svedlo se to na ofouknutí hospodským větrákem a přehršle piva, kouření. No a život šel dál, na neduhy jsem si nějak zvykl, počítal jsem s nimi, toaleťák vždy v kapse s sebou atd. 

Pak jsem jel jednou na Slovensko a cestou dostal hlad. I zastavil jsem u Devíti křížů a dal si jídlo. Bylo naprosto bez chuti, málem jsem to hodil kuchaři na hlavu. A jel dál. Cestou mne stoply nějaké holčiny. Já topil, byla mi zima, jim bylo horko... Vysadil jsem je u nádraží a pokračoval do cíle. První co bylo, když jsem dorazil do cíle, že mi nalili horký čaj a slivovici. Tu ale naštěstí včas stáhli a vyhnali mne k doktorovi. I tak jsem už na cestu sotva viděl. Dostal jsem neschopenku, a že se mám do tří dnů hlásit u svého obvoďáka! No to nešlo, byl 400 km daleko, tak jsem alespoň zavolal na kolchoz, že se asi ta "dovolená" protáhne. Řekli mi, že nejsem sám. No nic, po téhle epizodě to šlo se mnou s kopce dolů, klouby, atd. Po téhle "chřipce" s bezchutí, zimnicí atd. začaly problémy i tebou popisovanými. Ale až po pár letech byly teprve potvrzeny chlamky SZÚ, doporučen Klacid na tři týdny, úleva na chvíli a pak zase zpátky do pekel, několikrát znova monoterapie různými ATB, chemoterapeutiky až do úplného hořkého konce... viz blog. 

Každopádně ti přeji, aby to bylo u tebe jinak, aby ti pomohly rady mmichala s vitamíny atd. Ale pro jistotu studuj problematiku chlamek, možná se ti to hodí, pokud ten Klacid nezabere. 

Hodně štěstí.  

březen 2013 ukončení CAPu 

Ahoj, já si také myslím že v

Ahoj, já si také myslím že v důsledku náhlého oslabení IS se ti mohly začít rozjíždět třeba doposud spící ínfekce... zatím bych co nejdřív přechodně nasadila hlavně hoodně vitamínu C a vysoké dávky vitamínu D (8000-10000 miu denně), klidně i další doplňky v odkazech, ale céčko a déčko jsou podle mně zásadní, přidala bych i liposomální glutathion. Pokud ti nemůže někdo napsat imunor tak bych zkusila třeba kvalitní kozí kolostrum nebo houby (např. reishi, cordyceps), ale ve větším dávkování než píšou na příbaláku. Pokud jsi doposud neměl žádné plíživé problémy tak je šance, že by se to mohlo nějak uklidnit:-)

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 WP Mino+Azi, od 11/2016 SP Amoxi+Azi/Klacid+Bene, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi/Klacid+Mino, od 02/2019 Mino+Bene+Azi/Dalacin

Ahoj, děkuji za vaše

Ahoj,

děkuji za vaše komentáře. Pro jistotu jsem byl i u dr. Klubala a nechal si udělat další krevní testy. Nyní počkám na výsledky. Doporučované vitamíny a doplňky se hodně shodují s tím, co je doporučováno na fórech pro long covid. Takže to už užívám 2 měsíce, zatím bez valného efektu. Ještě zkusím kozí kolostrum, to jsem ještě neměl. Týdenní ATB klacid nijak zásadně nezabrala, kromě toho, že mi ještě víc zhoršila střevní mikroflóru, protože ač na kvalitních probiotikách, tak jsem po nich zase dostal průjem.

Opět se ozvu až budu mít výsledky testů.

S Klacidom s pomalým

S Klacidom s pomalým uvoľňovaním som nikdy nemal dobré skúsenosti. Už po 3 dňoch užívania nasledovala zhoršená črevná mikroflóra a s tým súvisiace problémy. Naopak zahraničné (grécke a nemecké) claritromycíny bez postupného uvoľňovania mi na črevá žiaden problém nerobili. Proste sa rýchlo vstrebali do krvi a tam si robili svoju prácu. Na našom domácom trhu sa však pravdepodobne claritromycín bez postupného uvoľňovania nedá kúpiť. Taktiež doxycyklín a azitromycín boli bezproblémové, tie sa dali užívať celé mesiace nepretržite, bez akýchkoľvek črevných problémov.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k