Chlamydie trachomatis

Dobry den. Potreboval by som poradit. Cca 40 dni dozadu mi bola diagnostikovana Chla trach (bolesti mocovej rury a biely vytok). Nasadena liecba doxyhexal 200mg na 30 dni a azitromycin na 3 dni. Po cca 2 tyzdnoch vacsia ulava a cca na 4 dni uplne vymyznutie problemov. 2 dni pred ukoncenim liecby som opat zacal pocitovat palenie. Teraz 6 dni po ukonceni liecby opat pozit chlam. trach a vacsie bolesti uz aj na genitaliach. Abstinenciu od sexu som mal ale abstinenciu od masturbacie nie. Mohol byt relaps sposobeny tym? Dakujem za pomoc

Skôr by som to videl na

Skôr by som to videl na nedostatočnú liečbu. Samotné doxy+azi (v skutočnosti skôr monoterapia doxy) nepokrýva všetky životné fázy chlamýdií. Takže sa dá predpokladať, že chlamýdie sa počas liečby stiahli do hibernujúceho stavu a po skončení antibiotík sa vrátili k replikačnej fázi.

Nejaké základné info k téme je tu: Zkrácená příručka k léčbě.

Každopádne, liečba môže byť zdĺhavá, ale keď si relatívne krátko po infekcii, malo by to prebiehať rýchlejšie. Ideálne ale bude zohnať si plnú doporučovanú sadu protokolu: doxycyklín, azitromycín, entizol a na nej vydržať ideálne aspoň 3 mesiace.

Počítaj s tým, že to nebudeš mať jednoduché a budeš si musieť mnoho vecí naštudovať sám, pretože lekári liečbu chlamýdií vo všeobecnosti nezvládajú.

Taktiež počítaj s tým, že budeš mať problémy so zháňaním liekov, pretože lekári nie sú ochotní predpisovať antibiotiká na dlhšie používanie. Ak máš lekára, s ktorým je rozumná reč, posnaž sa ho presvedčiť, aby ti bol ochotný predpísať čo najviac z daných liečebných dávok.

Entizol je kľúčový. Bez neho je vždy riziko relapsov.

Ľudia tu na webe majú primárne skúsenosti s liečbou pľúcnej chlamýdie. Chronické prípady museli podstupovať atb liečbu nepretržite aj po dobu niekoľkých rokov. Dá sa to prežiť a sú prípady, kde sa ľudia týmto spôsobom naozaj vyliečili

Veľa zdraru

 

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Dakujem pekne. Precital som

Dakujem pekne. Precital som si zakladnu prirucku. Z nej mi jasne ze doxyhexal 200mg 1x kazdy den, azitromycin 500mg 1x pocas 3 dni v tyzdni ale ten entizol som nejako nepochopil. "Po dvou až třech měsících léčebné kůry přidáváme třítýdenní cyklus perorálně přerušovaně aplikovaného Metronidazolu. Během prvního cyklu metronizadolu je brán jen první den. Pokud je metronidazol dobře tolerován, prodlužujeme podávání v každém cyklu až na pět dní. Dávkování metronidazolu činí 400mg 3x denně. Pokud předpokládáme, že pacient je silně infikován chlamydiemi, může být aplikován v menší denní dávce."

To znamena ze prvy den 1 tabletka 3x denne. Neviem kolko trva 1 cyklus? Dakujem

Základná schéma je branie

Základná schéma je branie 1200mg entizolu denne po dobu 5 dní. Potom 3 týždne pauza. A potom ďalší cyklus. Tu na stránke sa tomu hovorieva "pulz", t.j. 5 dní entizolu.

Reakcie na entizol bývajú niekedy veľmi drastické, takže u ľudí, ktorí majú dlhé roky problémy sa doporučuje urobiť prvý pulz kratší, trebárs len 2-3 dňový, aby si človek otestoval reakcie na entizol.

Reakcie prichádzajú oneskorene. Prvý úder prichádza približne 4. deň od začiatku pulzu a dozvukové reakcie môžu trvať až 3 týždne (to jest, že človeku je hrozne zle aj keď už entizol neberie). Sú to primárne toxické prejavy zo zabitých baktérií a organizmus potrebuje čas, aby sa s tým vysporiadal. Pokiaľ máš veľmi krátko od nákazy, môže byť priebeh pulzov mierny alebo dokonca bezproblémový, ale nespoliehaj sa na to.

Ak to mentálne zvládaš, doporučujem prečítať aj celú neskrátenú príručku v liečbe, je tam viac dôležitých informácií o problémoch, ktoré sa môžu vyskytnúť počas liečby.

Zadováž si zásobu vitamínov, tak ako sú popísané na konci Wheldonovho protokolu. Reakcie na liečbu bývajú dosť toxické a vitamíny slúžia na tlmenie účinkov. Nezabudni na lactobacily.

Čo sa týka ostatných atb, tak dávkovanie je:

- doxycyklín 2x100 mg denne

- azitromycín 250mg pondelo-streda-piatok (resp. roxitromycín 2x150mg denne)

- entizol 1200mg viď vyššie.

 

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Urolog mi zmenil ATB na

Urolog mi zmenil ATB na ciprofloxacin 500mg 2x denne na dobu "zatial" 20 dni. Mam pocit, ze s tym nemaju moc skusenosti ked zlyha 1 liecba. K tomu mi uz nedal nic tak skusam na vlastne triko entizol 250mg 2x denne po 2 tabletky na 5 dni. Na 5 den sa mi velmi ulavilo (palenie v mocovej trubici prestalo). Teraz 2 den po entizole zacinam opat citit trubicu. Popri tom si davam 3x tyzdenne azithromycin. Vitaminy beriem vitamin C, omega 3 rybi olej, kurkumin, lactobacilus acidofilus. Zacinam mat problemy so spankom, kedze som nervozny a neocakaval som takuto dlhsiu liecbu. Najblizsie mozem brat entizol az o 3 tyzdne ako je pisane vo WD protokole? Alebo sa obratit na p. Durkovsku? Vie ozaj pomoct alebo len predpisuje lieky? Dakujem za kazdu pomoc

tak, kámošu: stručne, jasne,

tak, kámošu: stručne, jasne, výstižne. tiež som neveril a nechcel dlhodobú liečbu. urológovia, za ktorými som vtedy chodil boli banda, max. čo dokázali - dať mesiac či dva ciprofloxacínu a zahnať to do ešte väčšej chronicity. a robiť z človeka idiota a hypochondra, kreténa a padavku... roky som bol na tom tak, že bolesť prostaty a/ alebo semenníkov 24 hodín denne, až do miery, že by som bol "radšej pod drnom"... tu popisovanej liečbe som sa "úspešne bránil". ale len ona mi napokon pomohla. 14 rokov po začiatku problémov (a po dvoch rok a pol trvajúcich kúrach 4-kombinácie atb) som "skoro ok" - tak na 5-10 percentách bolestivosti, s tým, že mnohé dni som úplne ok. a keďže som realista, viem že ešte niekedy v budúcnosti ma nejaké dardy antibiotík čakajú. ale som ŠŤASTNÝ, že existujú. 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k