Krátka správa

Nemám čas na to, aby som rozpisoval akékoľvek podrobnosti, tak len dávam na vedomie komunite, že ešte stále existujem.

Približne 2 roky som viac-menej úplne od konca antibiotikového protokolu

Posledné 2 roky som bol bez antibiotík, iba sporadicky som dal pár týždňovú udržiavaciu týždňovú atb kúru, keď som mal pocit, že sa stav zľahka začínal zhoršovať.

Posledný rok som aj prakticky úplne bez užívania vitamínov (obvykle si dám z každého vitamínu z Wheldonovsho zoznamu 1x týždenne).

Keď som začínal WP pred 11 rokmi, mojím dominujúcim problémom bola zničujúca únava chronického únavového syndrómu (problém zájsť si čo i len do obchodu pred domom niečo nakúpiť).

V tomto ohľade je súčasný stav veľmi uspokojivý - nie je to síce fyzička plne zdravého človeka, ale značne sa to tomu blízi. Bežné denné fyzicky nenáročné aktivity zvládam úplne bez problémov, vrátane celodennej aktivity od rána až do neskorého večera (v minulosti ma odrovnala akákoľvek mimodomová aktivita trvajúca dlhšie než hodinu). Fyzicky náročné veci ako prenášanie ťažkých predmetov sú zatiaľ mimo moje možnosti, ale to ma netrápi.

Čo je trochu horšie než v minulosti je psychika. Nenazval by som to vyslovene nábehom na depresie, ale skôr len chýbajúci pocit nadšenia. Prisudzujem to však viac environmentálnym vplyvom, než pôvodnej chorobe alebo následkom ATB liečby. Ako najpravdepodobnejšie príčiny vidím problémy s kvalitou pitnej vody v lokalite, kde bývam a nie práve ideálna čistota vzduchu.

Ďalšia vec, ktorá ma výrazne hnevá v poslednej dobe, je zhoršenie pamäte. Vždy som si zakladal na tom, že mám vynikajúcu pamäť, ale posledný polrok sa zhoršila. Je to nepríjemné hlavne v kontexte toho, čo sa odo mňa očakáva v práci.

Sú tiež dni, kedy je to horšie so sústredením pri počítači (niečo na štýl mozgovej hmly z čias atb protokolu, ale miernejšie).

V poslednom roku som zistil u seba nový nezvyčajný problém a to tzv. elektromagnetickú hypersenzitivitu (EHS). Inak povedané, precitlivelosť na tzv. "elektrosmog", t.j. precitlivelosť na všetky typy elektromagnetického žiarenia, ktoré produkuje naša moderná technika - telefóny, wifi routery, smartfóny, notebooky, mobilné vysielače na strechách atď... Je to značne mrzutá komplikácia, ožarovaniu z elektroniky sa v dnešnej modernej dobe človek prakticky nemá šancu vyhnúť.

Pred rokom som si robil naposledy testy na mykoplazmy. Napriek 10 rokom ATB protokolu boli stále výrazne pozitívne, bez ohľadu na subjektívne pomerne dobrý zdravotný stav.

Neustále pretráva problém so zahlieneným hrdlom, bez ohľadu na dlhé roky na protokole. Podozrievam ako jednu z príčin prach v našom byte.

Naopak sa mi úspešne podarilo zbaviť silnej seboroitickej dermatitídy (lupín) vo vlasoch.

---

Keby som to mal v stručnosti zhrnúť. V porovnaní s katastrofálnym stavom pred liečbou je môj stav mnohonásobne lepší. Nevyrovná sa to síce plne zdravému človeku, ale ohodnotil by som to na nejakých 90%. Je možné, že tých zostávajúcich 10% sa nedá dosiahnuť práve kvôli zlému životnému prostrediu, v ktorém musím prežívať (elektrosmog, nedostatočne dobrá pitná voda, atmosférický smog vonku za oknom)

Ahoj Michale, super, držím

Ahoj Michale, super, držím palce, ať to držíš na uzdě :-) na 100% je to podle mě těžký dotáhnout, resp. taky se pohybuji 90-95% po x letech všeho možnýho, ale hlavně ať to není horší..ono ve finále kdo dneska ma 100% zdraví..moc lidí neznám..i tech co neprosli timto co my...jinak kvalitu vody si můžeš zlepšit dobrym filtrem na vodu, sama jsem si koupila 2 roky zpět, zbavuje vodu chloru, fluoru a tezkych kovu, pesticidu, voda i lip chutna, takze to castecne lze ovlivnit..s kvalitou ovzdusi je to horsi, taky vnímam, ze to neni co to byvalo kor vetsi mesta, s tim asi nic nenadelame..vcetne toho zareni, kdyby lidi aspon na noc ty wifiny a mobily vypinali, ale holt takova doba...a neni uniku ...

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k