medzi partnermi- stále si prenášame mykoplazmu pne. ako ju raz a navždy vyliečiť?partner ma ňou stále infikuje.

dobrý den,

 Roky som mala pri partnerovi pocit, že ma pri ňom bolí hrdlo, škriabe ma v ňom, nechápala som, prečo. Lekári tiež nechápali, čo je so mnou, chronický zápal hrdla, odbíjali ma, vkuse ma bolelo v krku, škrabalo. STále preliečovali neučínnym Zinatom, cefuroxim. Ja som šla umrieť najmú počas zimných mesiacov. Raz bolelo hrdlo partnera, raz mňa. Dokonca partner mával produktívny kašel veľmi divný, ako hlieny -roky to trvalo. Nakoniec sa to tak vyvrbilo na zač. roku 2017, že mi bola diagnostikovaná mykoplazma pneumoniae
Tu su moje výsledky z konca marca 2017 
S anti mykoplazma pn IgA 1,53 pozitívne

S anti mykoplazma pn. IgM 1,6 pozitívne

S anti mykoplazma pn IgG 18,8 -hraničné

Lekár povedal, že mám zvýšené mykoplazmy, dal mi na tri týždne azitromycín, vybrala som to. Po kúre znova mi bolo zle, partnera vtedy tiež bolelo hrdlo, aj hlava. Skúsili sme teda požiadať Mudr. aby mu vzala mykoplazmy. Partnerove Hodnoty  po AZITROMYCINE  na konci aprila nasledovné:
Mycopl. pneum. IgA ELISA 58.5 > (0.0 - 17.9)
Mycopl. pneum. IgG ELISA 138.1 > (0.0 - 17.9)
Mycopl. pneum.IgM ELISA 1.00 > (0.00 - 0.89)

Na toto mu lekar povedal, ze nema akutnu infekciu, ale IBA PREKONANU a je to bezny nalez, ze co ho "otravuje". 

Najhoršie je ale to, že partnerovi nie je AZ tak zle, ako mne. Jeho nebolia ani uzliny ani nemá také šialene bolesti hrdla akLo ja. Aj práve teraz, má iba mierne upchaty nos.nic viac. Mne je jasné, že partner ma stále infikuje. A lekár na to povedal, že po liečbe azitromycinom 9 tabnletiek to nie je možné... VRAJ TO UZ NEMA AKUTNE.

Ja som ešte po azitromycine brala doxyhexal na 21 dni, partner už nie, leboo jeho lekár povedal, že to nie je potrebné, kedže ho nebolí hrdlo ani nemá nijaké príznaky, hodnoty kontrolné mal však stále vysoké. Vybrala som aj dávky imunomodulátorov- ribomunyl, imunor počas leta. Partner nie.

Leto sme prežili OK, bolo nám fajn, necítila som nič zlé. Prišiel oktober a ja začínam cítiť to isté, čo vtedy na zač. roka- uzliny bolia, infekt hrdla, červený nosohltan, bolestivé hrdlo, ktoré po ničom nechce prejsť, pichanie v strednom uchu, bolest hlavy, unava. Na kontrolný odber na mykooplazmy idem až v decembri na infekčné, partner detto.
Nechcem vkuse brať ATB, nechcem aby ma vkuse boleli uzliny a cítila sa malátna a chorá, nedá sa tak existovať. Čo máme robiť?

Nechcem sa pasovať za doktora, ale mne sa tie hodnoty nezdajú normálne a bežné, čo má môj partner. podľa mna sú strašne vysoké! a lekár ho úplne odbil.
Prosím Vás, čo máme robiť. Mne sa zdá, že partner mi to stále prenáša, akonáhle sme v kontaktnej zone intímnej a sme spolu v jednej malej nevetranej miestnosti tak ma znova bolí hrdlo, škriabe ma, uzliny bolia, ako aj teraz. Jemu nie je nič.
Ale napríklad teraz partnera nebolí hrdlo, žiadne problémy, je zdravý a Mna šialene bolia uzliny aj hrdlo. Na kontroly obaja ideme až v decembri, čo mám robiť, je možné, že partner mi stále zanáša infekciu hrdla v podobe mykoplazmy? Mali by sme sa zase obaja liečiť? má to nejaký zmysel? Ja však takto nemôžem žiť nakoľko stále mám bolesti hrdla aj uzlín, akonáhle sme spolu s partnerom pri sebe. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

 

čo máme robiť? liečiť sa rovnakým ATB na rovnako dlho,alebo čo s tým?

 

najhoršie je, že mňa trápi to, že partner si myslí, že je v poriadku s takýmito testami, hoci je evidentné, že nie je kedže ma stále infikuje. nie je myslitelne aby partner pri mne bol v intimnej zone, ze sme pri sebe na par centimetrov objimeme sa, rozrpavame pri sebe blizko a mna hned hrdlo strašne boli, uzliny, ucho..doslova do par hodin.

 

pisala som tu pred casom pod inym menom,ale pisem znova.

lebo sa u mna prejavuje OPAT mykoplazma zakerna hnusna :( 

 

viete s tym,ako bojovat? co nasadit ?prejde to niekedy,ci sa mam rozist so zivotnym druhom?

prosím vás ako docieliť, aby

prosím vás ako docieliť, aby sme sa stále s partnerom neinfikovali touto pliagou???vdaka za každu odpoved

U doktotů pomoc nehledej,

U doktotů pomoc nehledej, nedočkáš se jí!  Podle mě není jiná možnost, než se léčit oba. Je to o imunitě, pozor i na pracovní prostředí. Můžeš se rozvézt a léčit sama, ale najdeš někoho zdravějšího?  Podle mě to chce dobré testy, aby se vědělo, co vše máte, pak léčbu, podpořit imunitu, vitamíny, minerály....... Pokud nemáte vyloženě známého dokotra, jedině Blava, Praha. Čím dříve, tím lépe. 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k