Moje cesta od začátku

První zápis do blogu o tom, jak to všechno začalo a jak to probíhalo.

Na ten den nikdy nezapomenu, bylo 2.9.2012. Měla jsem být v práci jen do 12.00 a pak jít ke kadeřnici. Zcela nečekaně zničehonic mě kolem 10.00 začalo extrémně bolet břicho, měla jsem silné křeče a po hodině jsem začala i zvracet. Namísto kadeřnice jsem šla domů do postele. Myslela jsem, že mám střevní chřipku. Po týdnu doma mi sice bylo lépe, ale břicho mě pořád bolelo a byla jsem zcela unavená, zničená.

První návštěva praktické Mudr: dostala jsem informaci, že pravděpodobně jsem prodělala silnější střevní chřipku, ať si koupim probiotika a zdravě jím - ok - podle toho jsem se zařídila

Byl konec září a břicho mě stále bolelo, neměla jsem chuť na jídlo, po 12 hodinách spánku jsem byla unavená a měla jsem problém vstát.

Druhá návštěva praktické Mudr: s poměrně kyselým pohledem mě Mudr poslala na krev, že se teda na mě podívá - provedla základní vyšetření krve - informace pro mě, že jsem zcela zdravá a vůbec nic mi není - na mé naléhání mi nechala udělat sono břicha, kde se rovněž nic neprokázalo

Čas plynul, byla polovina října a já jsem byla stále zcela unavená. Břicho mě pobolívalo, ale už jsem neměla zásadní bolesti. Koncem října se začaly dít další "divné" věci. Začínala jsem cítit, že mi rychle bije srdce. Respektive zažívala jsem záchvaty bušení srdce.

Třetí návštěva praktické Mudr: natočila mi EKG, sdělila, že mi skutečně nic není, prej se sama sebou moc zabývám a sleduji se... myslela jsem, že budu brečet. Byla jsem unavená, co večer mi bušilo srdce a s informací, že se sama sebou moc zabývám.

Tehdy jsem začala už pomalu googlit. Vyskakovaly na mě různé možnosti diagnozy od tetanie až po crohnovu chorobu.

V druhé polovině listopadu jsem dostala angínu - respektive nikdo mi žádný test nedělal. Bolelo mě strašně v krku.

Čtvrtá návštěva prakt. Mudr: podle mandlí a krku jsem prý měla angínu, Mudr mi napsala ATB Fromalid na 1 týden - ejhle - k mému úžasu po 1 týdnu užívání těchto ATB se mi udělalo hodně dobře, přestalo mě bolet břicho, opadla únava a já se cítila dobře... už jsem si začínala myslet, že jsem se skutečně hodně sledovala... ale netušila, jsem, co příjde...

Bylo kolem 10.12. a já dobírala ATB Fromalid, nálada se hodně zlepšila, věřila jsem, že je všechno za mnou. Pak přišla jedna neděle. Den, kdy jsem hodně odpočívala, byla s kamarádkou na kafe, takový pohodový den. Kolem 18.00 jsem přišla domů, sedla si k TV... z minuty na minutu mi začalo tak extrémně bušit srdce, že jsem začala přemýšlet, že mám infarkt, že můj život končí... třepalo se mi celé tělo, cvakaly mi zuby, byla jsem zelená, byla mi zima... Přítel zavolal 155... Sanitka mě odvezla do jedné z pražských nemocnic. Na interne mi natocili EKG - sdeleni, ze mi nic neni me uplne neprekvapilo. Vysledek byl, ze udajne moc pracuji a moc se stresuji. Doporuceni vzit si dovolenou. Jako bonus mi pridali 2 baleni neurolu, že kdyby to zase přišlo...

Celé Vánoce jsem prožila ve strachu. Srdce mi bušilo každý druhý den, naštěstí ne tak intenzivně. Byla jsem unavená, bolely mě svaly, pobolívalo mě v krku. Byla jsem na návštěvě u rodičů, kteří řekli, že vypadám strašně a že se o mě bojí.

Mamka mi doporučila, že mám chodit rychlou chůzí, že to udělá dobře na srdce. OK, chodila jsem každý den rychlou chůzí, sníh ne sníh. Dělalo mi to reálně dobře a praktikuju to dodnes.

Do nového roku jsem vstupovala s tím, že musím změnit životní styl, abych byla zase zdravá a s plnou důvěrou, že vše bude ok. Hned první týden ledna byla:

Pátá návštěva u prakt. Mudr: stále mi bušilo srdce a byla jsem unavená, Mudr už byla nepříjemná - dle jejího vyjádření mi nic nebylo - diagnoza prej: panická porucha - a už jsem měla zobat antidepresiva... Tato návštěva pro mě byla klíčová - na jednu stranu jsem byla nešťastná, bylo mi do breku. Na druhou stranu se ve mně probudila nějaká síla, že to tak nenechám.

Začala jsem intenzivně googlit. Prvné vodítko bylo k borrelioze /tu jsem nakonec neměla, ale aspoň správný směr/. Hledala jsem lékaře, co by mě léčil, ale byla to skoro bezradnost podle informací na netu. K praktické Mudr už jsem nechtěla jít. Stejně by mě řekla, že patřím do blázince. Narazila jsem na Mudr Klubala. Po tom všem ztraceném času a útrapách jsem vlastně byla ráda, že se u něj platí.... Možná jsem byla naivní, ale ve mně to vzbudilo důvěru. Asi jsem měla obrovské štěstí, ale hned po registraci se uvolnil termín - dostupný do 5 dní od mé registrace. Neváhala jsem a brala jsem ho.

Následně už věci braly rychlý spád. Byla jsem u Klubala, který se mi věnoval asi hodinu. Vše jsme probrali. Vytáhl ze mě takové informace, které jsem si ani sama neuměla dát do souvislostí. Druhý den jsem už šla na odběr, asi 12 zkumavek krve jsem tam nechala.

2 týdny čekání na výsledky byly strašné. Často mi mravenčily nohy, měla jsem tiky v oku, tiky ve svalech. Byla jsem extrémně unavená, zároveň podrážděná a nešťastná.

Výsledky přišly a já zjistila, že existuje plicní chlamydie :(

Výsledek byl: chlamydie pneumoniae, v minuslosti prodelana chlamydie trichomatis a ureaplasma, ehrlichie, mírná helikobakterová infekce žaludku, yersinie ve střevě a k tomu velmi akční EBV. Žádné alergie, vzhledem k infektům výkyv v krevním obraze, zvýšené IgM a zvýšené hodnoty v testech gastroenterologická část.

Strava: 2 x denně doxy 100 mg, sumamed 500 mg - po, st, pa - po nasazení okamžitá reakce. Myslela jsem, že umřu, vyskočila mi teplota na 38.5, bolelo mě celé tělo, potila jsem se, hlava mi třeštila. Doxy mi nesedělo - svědilo mě po něm celé tělo a bylo mi na blití. Začala jsem se hodně přejídat, abych ho mohla užívat. Tělo jsem si mazala kokosovým olejem, který mi hodně pomáhal na reakci na doxy /Klubal mi napsal, že to musím vydržet/

CCa po 14 dnech užívání se mi začalo dělat dobře. Byla jsem hodně unavená, ale ostatní se velmi zlepšovalo, příznaky odeznívaly. ATB jsem brala ještě další 2 měsíce.  Venku už byl duben, když jsem s nima končila. Byla jsem uavená, ale jinak než předtím. Můj stav se během května - srpna výrazně zlepšil - od května jsem chodila běhat, přidávala jsem pokaždé pár metrů. U Klubala jsem byla v červnu na kontrole. Hromada věcí se zlepšila, ale nebylo to zcela pryč. Tehdy mi řekl, že mi další ATB nedá, že dá šanci tělu. Měla jsem velkou radost. Celé léto jsem se cítila skvěle, užila jsem si to, byla u moře, uběhla 10 km běh na konci srpna. Koncem srpna jsem byla rovněž na dalším odběru.

Dle výsledků podle Mudr Klubala převládá stále "mírná" /nevím, jak to chápat/ chlam. infekce, ehrlichie + pametova stopa po ureoplasme + EBV je stále činný. Doporučení - opakovat ATB terapii ještě jednou, a to na 1 měsíc, případně 2měsíce. Takže teď jsem zase na ATB... uvidím, jak to dopadne... Bojím se, protože jsem začínala brát ve stavu, kdy jsem se cítila zcela zdravá... žádná přehnaná reakce se nekonala... Jsem po nich akorát unavenější a čekám, co bude dál.... věřím, že to zvládnu.

Tak. S tímto se ztotožňuji.

Tak. S tímto se ztotožňuji. Krom Klubala, protože bydlím v Polsku. Zcela totožný průběh. Nechal jsem si napsat od doktora 3 balení Doxy a 3 tabletky Azi. Jsem 3. Den na doxy a zitra chci zkusit azi. Čekám na reakci, zatím je mi celkem fajn, jen jsem takový ... No bez humoru. Uvidíme. Takže vítej v klubu.

Když jsem to začínala užívat,

Když jsem to začínala užívat, tak jsem vůbec nevěděla, že se jedná o "něco nestandardního". Až později jsem si tady přečetla o reakcích. Šla jsem do toho zcela bez strachu. Rovnou doxy + azi a je pravda, že první den, kdy jsem brala doxy i azi, tak jsem zažila doposud nezažité. Mně se ten humor začal vracet cca po 14 dnech. Teď to beru znovu, protože Klubalovi věřím, a naštěstí zatím zásadní reakce není.

To je super ukázka toho jak

To je super ukázka toho jak se to dá mmožná vcelku včas podchytit a léčit. Ze zlepšní a herxů je jasné, že Ti léčba zabírá. Postupuj dle rady dr., věřím, že už má dlouhodobější zkušenosti s námi marody a že "ví co dělá".

Na WP 06/2012-04/2013 (atb, atp,antimykotika,alternativa),15 let bolesti hlavy,od 04/2012 pálivé bolesti hlavy,zad,srdce,kompletní insomnie,tuhnutí krku,od 06/2013 zbývá-slabý tinitus, občas bolest zad

Ahoj, aj mne vsetky problemy

Ahoj, aj mne vsetky problemy zacali tyzdenym hnackovanim a vracanim a potom to cca postupovalo ako u teba..liecim sa 4 mesaice a tiez mam nejake zlepsenia..ale bohuzial nie take rychle ako ty..drzim palce :)

borelia, mycoplazma..zasklby, klby, slachy,svaly,brain fog,tuhnutie nohy, ochrnovanie ruk a kopa dalsich priznakov..zaciatok liecby mudr.Durovska jun 2013 (najprv amoxi+nizoral, potom klari+plaquenil+medoflucon),

od septembra 20133 (klari, NAC, doxy, n

o koukám taky hustej

o koukám taky hustej příběh...jsem v práci a dost ko, dneska jsem byla na imuno, místo klacid užívám azi, toznamená dnes jsou to 4týdny, 1týden 100gdoxi, druhý 1ráno a večer, pak klacid obden ten mi nesedl a mám azi 500g, a injekce imudion - to nejlepší prej na imunitu co může být......třetí týden mě začli pálit dost dost klouby- lokte a kolena, tedka už to bolí kolem nich apálí trochu mín, ale dost mě bolí tříslo pravý a kyčel a uzlina zítra jdu k primářce přes známeho na imu do Krče...nicméně, já celou dobu i elisa i western blot i pcr - negativní chlamydie,  a bore. krom pcr to mi nuedělali, ale brali mi ten mozkomošíní mok a vše negativ...ale 14dní jsem už tenkrát brala ten klacid - mohlo to být tím ovlivněno, já jen nechápu že 3týdny po dobrání klacid mě to nebolelo, pak jsem začla čůrat krev - zánět močáku a do dvou týdnu se mi vrátily ty ruce a nohy, jsem na pokraji sil, co víc dodat obden mám chut si volat rychlou...ale stejnak nepomůžou, jo jen je zvláštní že tedka jak mi dělali aslo, takmám prvně zvýšene crp, že by z toho jestli tam ty sračky mám tak to leze ven??????

a myslíte si , že ACC je nutný??? já nekašlu a ani nemám rýmu nic, v únoru mi našli mycoplazma plicní pozitivni 1,06 a doktor, že to má každej, myslíte si že je to z toho všeho v celým těle, ta bolest lýtek a paží a pálení kloubů?????v dubnu - pozitivní ebv, mycoplasma pneu, enteroviry, coxsakie...nyní už prej nic..jen pamětový látky....ale je mi hrozně:((((

—a myslíte, že na závěry po 4týdnech užívání je asi brzo že??? kolik minimálně, dva měs, nebo tři????? chodím k nouzovi ale nevim

markéta30

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k