Můj příběh s Mycoplasmou

Dobrý den, Ahoj,

jsem tu nová, tak jsem se rozhodla přidat nějaké info na blog, ať můžu s odstupem času sledovat vývoj Smile

Je mi 29 let a příznaky trpím 3/4 roku (což jsem šťastnej člověk, když čtu některé vaše příběhy) a stejnou dobu "pracuji" jako zubní lékařka. No vlastně už mnohem víc nepracuju, než pracuju a tady se vlastně dostávám k jádru problému.

Hned po nástupu do práce, v době velmi stresového roku a s novou prací (v silně infekčním prostředí) a tím dalším nášupem stresu, přišla viróza spolu s opary (na které trpím, když jsem oslabená). Ovšem tentokrát byly opary monstrózní, s oboustrannými zvětšenými lym. uzlinami na krku a otokem obou tváří. Opary odezněly, ale zůstaly chřipkové příznaky, suchý kašel a bolest v krku. Po 2 měsících moje obvodní lékařka udělala serologii na pár virů a bakterií.

U virů vyšly pouze IgG pozit. (EBV, CMV). Chlamydie pn. IgG pozit (ale nízká), Mykopl. pn. IgA hraniční, IgM pozit., IgG negat. Jsem vděčná, že moje obvoďačka aspoň tyhle testy udělala! Brala jsem Klacid 2x500 14 dní. Do toho zánět moč. cest. Na Nitrofurantoin přišla alergická reakce (?? horečka po 2. tabletě, k tomu plicní příznaky), na alergie ale netrpím ŽÁDNÉ a tak mě teď zpětně napadlo až na základě informací tady, jestli nemohlo náhodou jít o Herx reakci? Oboje atb jsem brala zároveň, pak Nitrofurantoin změněn na Cotrimoxazol. Ještě 1 měsíc trvala únava, pak vypadalo vše v pořádku a šla jsem do práce. Vydržela jsem tam krásných 14 dní a následně odpadla a to trvá doteď. 

Jak se to u mě projevuje: Mám permanentní teplotu 37,0-37,5, neustálou únavu i bez zátěže, po zátěži enormně. Vydržím denně fungovat chvíli - jsem max na 20% energie toho, co jsem zvládala před onemocněním. Se sportem jsem se pro teď musela s těžkým srdcem rozloučit - a to jsem před tím byla ve svojí životní formě, věnovala jsem se fyzicky celkem náročným sportům a hrozně mi chybí. Úporné pocení, které se poslední dobou zlepšilo a já si uvědomila, že jsem se naposled tak šíleně potila v dubnu. Občas se ale vrací, s menší intenzitou. Bolest kloubů, hlavně kolena, ale i další. Pocit sevřeného hrudníku při nádechu, bolest v krku, zvětšené krční uzliny, svalová únava - občas i bolest a záškuby. Zhoršení paměti a hlavně soustředění, to mě obtěžuje dost. Mentální práci zvládnu jen chvíli a dopoledne. Teď bych státnice asi nedala Laughing Zkreslené vnímání reality nejspíš nemám, takže to asi nebude brain fog. Neustálý pocit teploty, skleněné oči, pálení v očích - špatně snáším kontaktní čočky, které jsem jinak nosila běžně celý den. 

Nutno říct, že jsem s čerstvě nabytými zkušenosti ze studia zubního lékařství dlouho věřila lékařům. Takže jsem nechala svou obvodní dělat její práci a poctivě ležela doma. Vyloučila se angína, stěry krku i nosu v pořádku. Když se pořád nic moc nelepšilo, po 3 měsících jsem si znovu řekla o serologii. Udělaly se opět CMV, EBV - bez rozdílu. Chlamydie pn. už byla negativní i v IgG (lehce pod hranicí), kdežto Mycoplasma pn. měla ještě trochu vyšší IgM. IgA stále hraniční, IgG stále negat.

A tady mě mrzí má tehdejší neznalost. Lékařka řekla, že není třeba s tím nic dělat, výsledky jsou normální. Následovalo kolečko po infekčním se stejným závěrem (zde borellie a toxoplasma negativní - ale vysmáli se mi, že chci vyšetřit borelii), ORL, revmatologii (měla jsem trochu zvýšené ASLO, ale nic se nenašlo) a imunologii ve FN. Nikde nikdo nic nenašel. Během toho jsem z vlastní iniciativy začala řešit psychosomatiku, psychiku, zahrávala jsem si s alternativní medicínou, protože už jsem si začala připadat nějaká nenormální, tak jsem hledala alternativy. Bez úspěchu. Jeden úspěch ale byl, a to, že jsem začala s doplňky stravy. Už cca 4 měsíce jím vitamíny, enzymy, omega. Zlepšit stravu už ani moc nemám kam.

V květnu letošního roku jsem šla do práce a vydržela měsíc. To už jsem se začala víc zajímat o problematiku a došlo mi, že výsledky serologie asi nejsou tak super, jak mi bylo prezentováno na infekčním, obvoďačkou i na imunologii. Nechala jsem si předepsat znovu Klacid 2x500, tentokrát na 3 týdny. Po 10 dnech došlo ke zhoršení a já si nechala atb vyměnit za Doxycyklin. Nejspíš to byla reakce na vymírání bakterie, což jsem tehdy taky samozřejmě nevěděla a nechala atb změnit, i když změna za Doxy asi chyba není. Atb jsem brala celkem 30 dní, poslední 3 dny léčby teplota klesla na normání 36,8 a já byla nadšená. Energie se mi trošku vrátila, začala jsem chodit s chutí na krátké procházky se psem každý den. Sice odpoledne vždycky přišla šílená únava a odpadla jsem, ale přes den jsem na ty procházky měla vysloveně chuť (cca 3-4 km jsem zvládala). Pro mě skvělý úspěch a zlepšení. Po dobrání atb jsme konečně vyjeli na 4denní dovolenou s manželem, který trpí kvůli mé neschopnosti normálně fungovat taky a světe div se, druhý den na dovče jsem odpadla. Zlepšení vydrželo 10 dní.

Narazila jsem na tyhle stránky, ležím v nich už 3. den, v podstatě nedělám nic jiného :D Ale asi tudy povede i má cesta a připojím se k vám. Momentálně zkouším NAC test s ACC long, dala jsem si hned 2400mg denně, zatím 2. den a je mi o něco hůř. Jen nevím, jestli je tenhle test relevantní i u Mykoplasmy? Chci se objednat ke Klubalovi, ale mám VZP, takže hned měním pojišťovnu, ale to mi stejně od šílených pálek prozatím nepomůže.

Uvědomuju si, že nejsem dostatečně dovyšetřená. Zatím se řešila jen ta Mykoplasma, ale čtu tu, že řešíte i jiné breberky.

Znovu musím říct, že jsem fakt vděčná za existenci tohohle webu! Pomáhá a ještě bude pomáhat spoustě lidem. Takže moc děkuju!!

PS: A to už jsme s manželem plánovali miminko

Za jakékoliv názory, rady, kritiku budu ráda. Děkuju!

Lucka

 

Viz např. Sérologická

Viz např.

Sérologická diagnostika chlamýdiových infekcií a toxoplazmózy

Poslední pozorování doktora Strattona

Specialista z okruhu Vanderbiltu hovoří o léčbě Chlamydia pneumoniae 

v přírůčce nebo Chlamydia pneumoniae nezískaná, jak bys myslel  v dokumentech...

 

Testy neumí posoudit stav nákazy a postižení jí u pacientů v chronické fázi, umí jen akutní stavy, prvonákazy, a v této době se to považuje za "virosa acuta", dostane kloktadlo a má úcta Máňo. No a za pár let se jeden občas nestačí divit, co dokáže taková chronická nákaza udělat člověku za peklo na Zemi, obzvláště ve spolupráci s takovou směskou neřádů   "..U virů vyšly pouze IgG pozit. (EBV, CMV). Chlamydie pn. IgG pozit (ale nízká), Mykopl. pn. IgA hraniční, IgM pozit., IgG negat. ..", a když se přidá borelie, je průšvih na světě! Věčná "chřipka", únava, člověk k nepoužití, dle všelikerých testů však naprosto zdráv... no a 14 dní jednoho ATB je cesta do pekel, na chvilku se uleví, aby za chvíli bylo ještě hůře, než před tím... a než to jeden pochopí, nezbude mu nic jiného, než se pak cpát směskou ATB roky, viz třeba některý z Kombinovaných antibiotických protokolů (CAP) v přírůčce...

 

Hodně štěstí.

březen 2013 ukončení CAPu 

Zdravim Honzo, Dekuju za

Zdravim Honzo,

Dekuju za reakci! Koukam, ze uz jste zde pekne dlouho. O to vic si cenim odpovedi, ze nekdo tak zkuseny dokaze dat lepsi nahled. Uz jsem se tu v textech snad rozkoukala a momentalne ctu spis jednotlive blogy. Zaujal me treba mmichal (doufam, ze to pisu spravne), i on bojoval s mykoplasmou a cap protokoly si ruzne upravoval, protoze na nej klasicky Wheldon uz nezabiral. Takze ted rozmyslim svou strategii lecby. Doplnky stravy a NAC uz beru. Uvidim a ozvu se casem s prubehem zas na blog.

Chronický únavový syndrom od 10/2018 - Mycoplasma pn, Borelie, reaktivace EBV, CMV, Cpn, Anaplasma, ASLO, Helikobater, Yersinie ent. 

Jo Michal bojoval a asi

Jo Michal bojoval a asi bojuje dál. Dej s ním řeč. 

 

Jinak jestli mohu poradit, jen nemnoho málo blogů je smysluplných, je to dost ztráta času. Podstatné je začít řešit problém čím dříve, tím lépe. Vzít v potaz vlastní imunitu, není-li v ní chybička, něco jako třeba CVID, co jeden zdědil A MOC S TÍM JEDEN NENADĚLÁ a hlavně to, že mudři to buď neumí, neznají, anebo naopak přliš mudrují a spekulují a cpou člověka kde čím, co jim sice nahání body u distribuce a výroby, ale celkově je to na nic. Dále souběh nákaz, doba, délka nákaz od prvopočátku, prostě dostat se do obrazu, do reálného obrazu. Nenechat se oblbnout krátkodobou monoterapií, je to cesta to pekel. A bohužel tu platí to, co píše Wheldon, "Nic z toho není zaručeno"! Koneckonců každý jsme jiný, každý má jinou nálož těch neřádů, jinou směsku těch neřádů, a co funguje u jednoho, u druhého nemusí. Jó, kdybych věděl tenkrát kdysi dávno při prvních příznacích, co vím teď, to by byla paráda. Možná by stačilo měsíc, dva, tři si dát WP, ale bohužel jaksi pozdě Bycha honiti. No a  na pozadí toho, co jsem sám prožil na vlastní kůži vím, že je těžko někomu něco radit. Tak hodně štěstí.

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Honzo, imunitu mám

Honzo,

imunitu mám vyšetřenou. Poslali mě pryč s úsměvem, že takhle krásnou imunitu nemá ani doktorka se setřičkou dohromady. 

Na tyhle stránky jsem se dostala po 2 krátkých monoterapiích (nejdřív Klacid, pauza x mesíců, pak Doxycyklin). Příznaky ještě horší, jak před atb. Jsem pro CAP rozhodnutá, i na základě dalších příznaků. Mám termín u Klubala za 2 týdny, ale i na něj jsem tu četla rozporuplné info, takže stejně si chci vše pohlídat sama a vést podle svého svědomí.

"Dále souběh nákaz, doba, délka nákaz od prvopočátku, prostě dostat se do obrazu, do reálného obrazu." Přesně jak píšeš, tohle je teď můj středobod. Příznaky mám 3/4 roku a v dg. Mykoplasmu, ale může tam být cokoliv dalšího, že... Takže bych to ráda nechala dovyšetřit, ať vím, s čím mám tu čest.

Omlouvám se, že jsem přešla do tykání, snad nevadí Smile Ale asi tu tykáte všichni. Co tě na webu stále drží? Koukám, že léčbu máš ukončenou 2013 a jednoduchá asi nebyla. Už jsi bez potíží úplně?

Chronický únavový syndrom od 10/2018 - Mycoplasma pn, Borelie, reaktivace EBV, CMV, Cpn, Anaplasma, ASLO, Helikobater, Yersinie ent. 

Tykání přešlo z cpnhelp.org,

Tykání přešlo z cpnhelp.org, Angličani na vykání zapomněli již dávno. Co tu dělám, v roce 2006 to spustila Adriana po souhlasu JimK z cpnhelp, a já byl u toho. A nějak mi to zůstalo, k mé škodě a nezměrné ztrátě času. Všichni nějak utekli, a mně nějak přišlo líto, že by to zmizelo  v nánosu spamů a psychopatů. V poslední chvíli to zachránil mmichal. Ale co bude dál, to nevím, jak dlouho to ještě vydrží. Záleží na jednom v pozadí, který to všechno drží zatím nad vodou, a asi i platí. Ten má už teď svatozář! 

 

A jestli jsem bez potíží? Víš drobet příliš široká otázka na dědka skoro v 70.  Drobet jsem zestárl, 17 mi už nebude, a nedokáži rozlišit, co je stářím, co je následek toho svinstva, co by bylo, kdyby bylo, kdyby se mi dostalo vědomostí potřebných a hlavně řádné léčby včas, při prvních potížích v deseti, dalších dejme tomu v 35, jak šel čas a narůstaly potíže... když jsem se dozvěděl o existenci nějakých chlamydií, a to ještě díky omylu z počítače vyděšené doktorky, zapomněla ve vylouděné zprávě ze šablony vymazat kromě gynekologické anamnézy i náběr chlamydií coby pohlavní choroby... byl jsem ve stavu, že na mne ze zrcadla koukal 90 letý dědek se všemi problémy k tomu patřícími, mimo jiné jsem bez berlí neudělal krok, tenkrát byly povodně a já koukal na tu hrůzu klátě se o berlích s Petřína, bolely uši, zuby, oči, klouby, střeva, celý člověk, a když jsem chtěl něco jiným sdělit, uprostřed věty krom toho, že jsem zapomněl řeč, vypadlo ze mne nějaké totálně nesmyslné slovo a všichni na mne koukali jak na idiota, nebo když jsem při spěchu na metro sebou praštil uprostřed schodů do plivanců, jen jsem slyšel, ten jí má jak z praku, vožrala vožralej.... tak to je pryč, ale do autobusu mne nikdo nedostane, ani do vlaku. Prostě když musíš, tak musíš, a tam, kam chodil i císař pán pěšky to není vždy podle mého gusta, cuká to, a koupelna či bidet chybí, ruce polámané při pádech jsou v tomhle smyslu dost nepoužitelné... Ale jinak dobrý! V porovnání s jedním postiženým, oba jsme chodili na jednu reumatologii v 80. letech, já jsem dal na cpnhelp.org , on to nechal na mudrech.  Nechtěl bych být v jeho kůži! Nikomu to nepřeji. 

To asi tak k tomu "...jednoduchá asi nebyla. Už jsi bez potíží úplně?.."

 

březen 2013 ukončení CAPu 

" Jó, kdybych věděl tenkrát

" Jó, kdybych věděl tenkrát kdysi dávno při prvních příznacích, co vím teď, to by byla paráda. Možná by stačilo měsíc, dva, tři si dát WP, ale bohužel jaksi pozdě Bycha honiti."

Bože, kolikrát já si toto opakoval!!!!!

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapii

ŽE JO? A nejhorší na tom je

ŽE JO? A nejhorší na tom je to, že je to furt stejné, nic se nezměnilo. To bude asi tím, že MUDr. je medicinae universae doctor, čili doktor veškerého lékařství, přičemž doktor znamenal učitel, předepíšu ti pudr a podepíšu se MUDr...

Při mých prvních problémech po nějakých chlamydiích ani pes neštěkl, byl jen trachom a papouščí nemoc. A já měl ploché nohy! Ale to bylo dámy a pánové někdy v roce 1958... no a dnes po 60 letech mnozí také učitelé to nevidí jinak a učí tak, jak tenkrát! A hlavně ti učitelé z moci svého postavení se řídí pořekadlem, kdo nejde s námi, jde proti nám!  

březen 2013 ukončení CAPu 

ohledně mycoplasmy blbé

ohledně mycoplasmy blbé zprávy, protože o té je toho nejspíš známo ještě míň než o chlamydiích. Je to svinská bakterie, co není pořádně prozkoumaná, dokáže se velice dobře vyhýbat imunitnímu systému a spouštět různé autoimunity atd.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC523564/pdf/0068-03.pdf

Wheldonův protokol co najdeš na těchto stránkách je cílený na chlamydie. Na Mycoplasmy nevím jestli něco podobného existuje. Takže jako obecně u všech chronických infekcí bych vsadil na doplnění chybějících vitamínů a minerálů (to mají s chronickou infekcí všichni). Pokud jde o mykoplasmy, tak ty nemají buňečnou stěnu, takže spousta antibiotik co působí na buňečnou stěnu na ně nebude fungovat. Ale azihtromycin s docycyclinem na ně fungují. Metronidazol nejspíš ne. Jo, a tomu imunitnímu systému unikají hodně taky díky biofilmům, tak si zkus najít, jak rozpouštět biofilmy. Byly tu o tom nějaké diskuze, ale já s tím nemám žádné zkušenosti, tak ti třeba poradí někdo jiný

http://www.antimicrobe.org/h04c.files/history/Microbe-Simmons%20et%20al-...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k