Petr

Tak jak se vám schání Doxy...já objel asi 10 lékáren ale nakonec jsem je sehnal...nebo se to týká jen středních čech...

Ahoj Petře a měl jsi je na

Ahoj Petře a měl jsi je na předpis a nebo byl někdo v lékarně tak hodný a dal ti je i bez předpisu? A ve kterém městě jsi měl úspěch?

Zuzana

Ahoj na předpis ale v celé

Ahoj na předpis ale v celé republice nejsou ...výpadek ve výrobě ale jednu jsem našel kde ho maj ale neřeknu zatím kde protože si tam ještě půjdu pro další...ale bylo to asi na desátej pokus...v pátek to napíšu kdyžtak až budu zásobenej..Musí se hledat takové zapadlé malé lékarny...

taky sháním doxy a to akutně

taky sháním doxy a to akutně - nebo mino - cokoliv. spěchá, o výpadku jsem se dozvěděla dnes, včera jsem dojela poslední piluli. není a hned tak nebude. praha, za jakjoukoliv cenu včetně vlastní hlavy. pomoc.

 

 

Dobrá zpráva k doxy Situace s

Dobrá zpráva k doxy

Situace s doxy (ekvivalenty, lišícími se prodejními názvy a obsahujícími stejnou léčivou látku) není naštěstí tak dramatická, jak píše Petr.

Podělím se o čerstvé (5 min. staré) tel. info od magistra ze zcela nahodile vybrané lékárny (pro úplnost - byla to http://www.drmax.cz/lekarny/257-lekarna-dr-max-usti-nad-labem)

- Deoxymykoin 10 x 100 mg dlouhodobě není - údajně výpadek ve výrobě

- Doxybene 10 x 100 mg    dtto.

Ale: 

-  Doxybene 10 x 200 mg  

a

-  Doxyhexal 10 x 200 mg 

mají běžně a bez jakýchkoliv problémů.

Ivoš

nebo mino, nebo stříbrnou

nebo mino, nebo stříbrnou kulku a česnek, cokoliv.... za jakoukoliv cenu

fakt, jo? mně dneska v

fakt, jo? mně dneska v lékárně )praha) sdělili, že není a dlouho nebyla a nejspíš dlouho nebude jediná z těchto variant...

díky za naději...

Doporučuji: 1) zvol si

Doporučuji:

1) zvol si lékárnu 

2) poptej v ní dostupnost  těchto u nás uváděných modifikací balení doxy, ty 200 mg by měly být bez problémů 

http://mzcr.cz/leky.aspx?otevri=true&naz=doxyhexal

a

http://mzcr.cz/leky.aspx?otevri=true&naz=doxybene

3) Žádej na svůj recept od lékárníka onu dostupnou modifikaci  (v úhrnu s identickým množstvím léčivé látky).

Teprve kdybys u lékárníka narazila (nemusí to být neochotou lékárníka, mně se to stalo, když byla cena alternativního balení léku výrazně v neprospěch ZP),  pak  nutno zpátky za doktorem pro nový recept na tu variantu balení, kterou v lékárně aktuálně mají  (a starý nepoužitelný recept mu vrátit). 

hm, ten výpadok asi nie je

hm, ten výpadok asi nie je iba záležitosť posledných dní, ale postupne sa zbieral už dlhšiu dobu. Koncom januára som nemohol v prahe zohnať 20x200mg doxyhexal - lekárnička to napokon skladala zo 100mg balení a rôznych značiek, pričom aj ten výber alternatívnych výrobcov bol značne obmedzený. Tipujem, že ten "výpadok" je asi v tom, že teraz prioritne všetky balenia idú na západný trh a na nás dodávatelia kašlú. Tak to končí, keď si necháme rozpredať všetkých domácich výrobcov liekov :-(

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

No nevím ale já to probíral s

No nevím ale já to probíral s lékarnicí a žábná alternativa dostupná není alespoň u nás Praha Západ..a lékarnice říkala že nejspíš tu léčebnou hlavní složku co se dodává do léků doxy berou všechni výrobci od jednoho dodavatele a proto na trhu není nic s čím se dá nahradit .Protože se výpadek netáká jen jedné firmy..Přeji všem krásný zbytek neděle..

A ještě jedna věc byl jsem

A ještě jedna věc byl jsem akorát u doktora Klubala u sester když tam někdo volal že se nedá sehnat doxy a co má dělat čím to nahradit a sestry o tom problému také vědí a odpověděli do telefonu že se nic dělat nedá prostě ho nebrat a začít až bude...tak jsem zastříhal ušima a začal jsem objíždění lékáren...Ale po dvou letech se fakt cítím líp o moc co jsem na atb...už jsem se s nima skamarádil...

pred pár dňami mi úspešne

pred pár dňami mi úspešne dorazil doxycyklín z goldpharmy. Výrobcom je Aliud Pharma GmbH.

Taktiež nemecká Bodfeld Apotheke má doxy stále normálne v ponuke. Pri zaslaní českého receptu by mali bez problémov poslať doxy poštou, v režime plnej úhrady pacientom, viď moja skúsenosť: http://www.chlamydie.info/node/7715#comment-58093 . Ale vyjde to cenovo už skoro rovnako, ako nákup z goldpharmy.

Poprípade kto to má blízko do rakúska či nemecka, môže skúsiť s ísť nakúpiť s našim receptom tam.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Blbá zpráva k doxy Aktuální

Blbá zpráva k doxy

Aktuální info od lékárnice z http://www.drmax.cz/lekarny/105-lekarna-dr-max

Mají (na pultě jak jsem vyrozuměl) poslední balení doxybene 200 mg, jinak nic, výpadek má prý světový výrobce  doxycyclinu a návazně tím i finální výrobci léčiv, kteří jej pod svými firemními názvy obarví a poté lisují do tablet či sypou do tobolek. 

Kdybych doxy potřeboval a měl recept, neváhal bych, sednul bych k netu, vyhledal lékárny v okolí, obtelefonoval, zarezervoval  a poté hned vyzvedl.   

 

to nepíšeš nic nového to se

to nepíšeš nic nového to se ví od začátku...Ivošu právě otom se tu bavíme...radil jsi jiný lék se stejnou složkou...a nakonec to je tak že není jak jsem psal..

Pselave, teď ale napíšu něco

Pselave, teď ale napíšu něco nového:

Situace se mění rychle jak na bojišti.

"Deoxymykoin 10 x 100 mg máme, už je po výpadku, včera přišel, máme jich asi třicet balení"

odpověď lékárnice z http://www.drmax.cz/lekarny/168-lekarna-dr-max

na můj dotaz 6. 4. v 18:56.  

Euchrido, ještě dneska to stihneš vyzvednout.

super....

super....

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k