Po 8 letech

Zdar všichni.

Dostal jsem dotaz, jak to se mnou vypadá tak jsem po letech někde vyhrabal přihlašovací údaje.

Ve stručnosti: Žiju a funguju, všechno se zdá dobrý (zaklepeme). Ne že by to bylo úplně bez problémů. Jednou se příznaky vrátily, bylo to ... myslím tak po 2-3 letech klidu. Tentokrát jsem ale vytušil zradu hodně od začátku a hned si šel udělat testy. Bylo to pozitivní, takže se začlo zobat hned. Víceméně jsem okopíroval svůj protokol z první léčby. Nevím, jestli to bylo tou rychlou reakcí, ale podařilo se to zastavit dřív, než jsem byl na kolenou (resp v posteli) a zvládl jsem celou léčbu normálně s chozením do práce. Délka léčby byla kratší, nevím přesně, ale myslím tak půl roku. No a od té doby (znovu zaklepat) funguju naprosto normálně. Dost těžko srovnávat, protože člověk je o 9 let starší, než na začátku, takže jasně, že už neskáču jako puberťák. Nakolik na tom mají podíl bacily a nakolik věk si netroufám odhadovat. Ale aby si každej mohl udělat obrázek - když mám čas tak zvládnu rekreačně dělat jakejkoliv normální sport.

Hodně zdaru Vám všem a doufám, že Vám tím dodám trochu naděje.

Děkujeme za update, člověk

Děkujeme za update, člověk potřebuje slyšet jak pokračují ti, kteří jsou nějaký čas bez léčby a zda se to nevrací..projela jsem tvůj blog z 2009 a ty jsi měl "pouze" borelku a cpn vid? žádné viry a další bakterie? Možná proto i ta léčba šla vcelku rychle..

Ještě se zeptám změnil si nějak trvale životní styl po výlečení?

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Ani nezměnil, jen jsem trochu

Ani nezměnil, jen jsem trochu paranoidní ohledně infekcí - hygiena, umývání věcí a tak. A občas si vezmu NAC, třeba když jdu do bazénu, preventivně, pro pocit :-)

 

Ale to trochu souvisí s jinou

Ale to trochu souvisí s jinou věcí, během léčby se přišlo na lehčí imunodeficit. Trochu to vysvětlilo moje permanentní nemoci v dětství. Od té doby jsem taky alergickej na řeči o přehnané hygieně, že děti, kterým rodiče všecko dezinfikují a nenechají je normálně přirozeně ve špíně která prý "očkuje", jsou pořád nemocný. Ale co když je obráceně příčina a následek? Co když s tím ty rodiče začali až potom co bylo dítě porád nemocný že? :-)

 

Ahoj Aladine, děkuji za

Ahoj Aladine, děkuji za příspěvek. Už to vidím (to já se asi ve zprávě ptala, jak to dnes vypadá). Je skvělé vědět, že se z toho někdo dostal a funguje, tedy že se může hýbat a sportovat a skoro vše bez omezení. Hlavně když není ta hnusná všeničící paralyzující únava.

Přeji i nadále kvalitní život a již nikdy potřebu léčby, i když pokud bude včas rozeznán návrat - rychle přeléčit :-)

Ještě malá otázečka: po jaké době byla léčba ukončena (poprvé)?

LB od II/III 2016, V/2016 léčba ceftriaxon-pauza anulovala-VII/2017 Doxy 3 měs, X/2016 Mino&Azi, XII/2016 MCP potvrz LB+CPN-dále WP, I/2017 pulzy Enti

Jestli si to vybavuju dobře,

Jestli si to vybavuju dobře, tak poprvé to bylo 9 měsíců od začátku (tzn od prvního atb, ne plných dávek) do vysazení atb. NAC jsem ale bral ještě dlouho potom.

 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k