Pro Jana - bolesti bederní páteře

Jane, já ti vlastně ani nevím, co mi pomohlo, je to na dlouhé povídání a je to asi souběh více věcí. Já jsem měla i tzv. "kořenové dráždění", to byly ty stavy, když mě to chytlo, že jsem ani nechodila. Ostatní dny - tupá bolest, kdy mi dělalo problém se ohnout a pak narovnat, bolelo to při dlouhé chůzi, ale i při dlouhém sezení či ležení, jakoby to zatuhlo a pak mě někdo musel z postele zvedat, nebo jsem musela na břicho a na kolena a pak se podepřít rukama.

Bylo to fakt šílených 10 let, kdy mi na to vůbec nezabíraly žádné léky, a to jsem zkoušela všechny, co se u nás daly sehnat. Jediné, po čem to trochu přešlo byl "Alnagon", který mi tehdy známá přivezla z Ruska, byl to asi fakt dryák, protože když jsem viděla, jaké po něm mám "návaly euforie", tak jsem ho brala jen opravdu tehdy, když jsem doslova bolestí lezla po zdi.... Proto ho taky potom zakázali a nebyl volně prodejný.

Tady u nás jsem lítala "od čerta k ďáblu", a pak mi manžel sehanal jednoho specialistu až v Holandsku, byl to neurolog. A přesto, že tady u nás mi lékaři tvrdili, že mám výhřez plotýnky, tak to nebyla pravda, a on mi řekl, že mám zánět nervu, a jak ten opuchlý nerv tlačí na ty kosti a šlachy, tak proto nemůžu chodit. A jsme zřejmě zase u té boreliózy, kterou jsem chytla pár let před tím... Pak, mi dával přímo mezi ty obratle do nervu nějaké injekce, které ten zánět nervu odstranili. Bohužel ta tupá bolest zůstala, ale alespoň jsem mohla chodit. Navíc od té doby to místo vpichu, včetně okolí, mám dost necitlivé, je to umrtvené asi napořád :o)

Pak ty bolesti najednou odezněly, cca na 4 roky, byl to ale klid před "bouří". Dodnes nevím, co to bylo, ale začalo mi to z ničeho nic při vaření šílenou bolestí pod prsy na žebrech. Ta bolest mě úplně zkroutila a nemohla jsem skoro dýchat. Pak se přidaly i pocity na zvracení, šílené bolesti v krku, chřipkový stav, schvácenost, občas deprese, v podstatě stejný stav, jako mívám nyní. Po několika mylných diagnózách - zánět pohrudnice, Tietzův syndrom, zánět mezižeberních nervů (opět zánět a nervy), a také po měsíci neúspěšné léčby různými antibiotiky a jedné hospitalizaci na Malvazinkách, jsem nakonec sama poprosila manžela, jak mi bylo zle, aby mě dobrovolně odvezl na Bulovku. Tam si se mnou nevěděli rady a tak mě šoupli na infekční, kde mě léčili jenom vlastně symptomy a nakonec se to svedlo na páteř a psychiku, jak jinak... :o)

V krevních testech nebylo nic zvláštního, pouze špatné jaterní testy, vysoký prolaktin, taky EBV, což tehdy ale nikdo neřešil jako něco závažného, a potom mě vyšly vysoké hladiny nějakých breberek - cocksackie typu B, to jsou enteroviry.... Dávali mi nějaké infuze, které mi stav o dost zlepšili, a po "x" antibiotikách, která nezabrala, mi pak dali Clindamycin, který možná zabral, ale bylo mi z něj tak blbě, že jsem ho celý nedobrala. Domů jsem šla v podstatě na revers, protože se nic moc nezměnilo, furt do mě něco cpali, hlavně taky na nervy, jak jinak, a mně bylo pořád zle. Pak mi už dávali i morfium, a říkali, že už nic silnějšího nemají, ale já mám pocit, že největší efekt měly právě ty infuze.

Pak jsem se léčila doma nějakými doplňky stravy a Wobenzymem, a nakonec si mě vzala do péče jedna fyzioterapeutka, žačka paní Mojžíšové, a ta mi řekla, že jsem měla komplet zablokovaná žebra, všechna, rotovanou pánev do prava a zablokovanou kostrč, která se dá odblokovat přes konečník. Ale nebolí to a pomůže, jen to je trochu trapná záležitost... :o) Chodila jsem k ní asi půl roku, než se to všechno dalo do pořádku.

Pak jsem souběžně ještě chodila k MUDr. Miklánkovi, který mi dal nějaká homeopatika právě na ty enteroviry, takže vlastně dodnes netuším, co vlastně mi pomohlo a ani to, co to bylo, ale tak nějak to časem "vyšumělo", a od té doby jsou záda celkem v klidu. Občas mě bederka sice chytne, to jo, ale mám na to speciální cviky a za den to je pryč. Tak snad mi to vydrží a nespadnu zase dolů ještě s těma zádama. Úplně mi stačí to ostatní :o( Takže asi tak :o)

Association of Chlamydia

Association of Chlamydia pneumoniae with Chronic Human Diseasesnebo   http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1069417X0089010X

 

"Neurological Diseases 

 

The serologic association of C. pneumoniae infections with neurological diseases began with several individual case reports that linked this microorganism with Guillain-Barre syndrome (86) and lumbosacral meningoradiculitis (87). These observations were followed by additional reports associating C. pneumoniae with meningitis (88,89). The association of chlamydial infections with neurological syndromes has been strengthened by a large serological survey of patients with neurological disease (90). These observations suggest that C. pneumoniae may be more prevalent as an associated agent in central nervous system (CNS) diseases than appreciated (90) and that chlamydial infections should be included in the differential diagnosis of neurological syndromes (91). The first direct evidence that C. pneumoniae infection may be risk factor for a chronic neurological disease was a study that demonstrated that C. pneumoniae is present, viable, and transcriptionally active in areas of neuropathy in the Alzheimer’s disease brain (92). This was followed by a report of a case in which C. pneumoniae was isolated from the cerebrospinal fluid (CSF) of a patient with multiple sclerosis (MS) (93). Antichlamydial therapy markedly improved the course of MS in this patient..."

 

No a když se přidaji kamarádky borelky atd. plus viry, ani jedno ani druhé se nehledá  ani se nenajde u chronika... inu holt ta "psychosomatie" je svinstvo! 

Byl jsem na tom podobně, infuse pomohly od nejhoršího, měl jsem štěstí na neuroložku, taky se brousily už skalpely, naštěstí doktor dle MRI došel k závěru, že by to mohlo být ještě horší se do toho hrabat a pak jsem se začal krmit CAPem... Nicméně ploténka tam byla a tlačila, ale hlavně prý byly ty nervy, kořeny oteklé... byla 14 denní hospitalizace, rehabilitace, naučili mne různé cviky, ale pomohlo pořádně až to letité krmení se CAPem...

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane, díky moc za příspěvek,

Jane, díky moc za příspěvek, určitě si ten článek velmi ráda přečtu, je to každopádně zajímavý. Akorát mám pocit, že jsme všichni dost v p.... Sealed

Já nejsem já....  :o(

No procházka růžovým sadem to

No procházka růžovým sadem to není, to tedy ne. A přitom by stačilo tak málo, vzít v potaz ty proklaté infekce a vyléčit, začít je léčit hned v počátcích, než se to rozleze po celém těle včetně mozku, když je poškozeno už kde co, cévy, nervy bez myelinu, žlázy, kdy hormony už neřídí, ale dělají paseku, kdy nervy neřídí, nekoordinují a svaly nevědí, jestli se mají zkrátit nebo uvolnit, každý svazek dělá něco jiného, jsou v křeči, při šlápnutí na kamínek člověk udělá kotoul nazad apod., oči jdou šejdrem, zuby bolí a padají, uši hučí... nejhorší je, že když si takhle jeden rozbije někde čumák, když se jen tak z ničeho nic rozplácne v plivancích, náhodou ho někdo sebere, když zjistí, že z něj netáhne kontušovka či rum, odvezou ho kamsi, kde mu nejdříve nemohou změřit tlak, protože systolu považují za diastolu a diastolu neslyší, takový tlak jako 60/40, pak ho odvezou na kardiologii a tam zase naměří normální tlak a pošlou člověka domů, že je blázen a toho, kdo před tím naměřil těch 90/40 mají taky za blba a tak to jde dokola...

březen 2013 ukončení CAPu 

No tak nějak.... :o) Jen bych

No tak nějak.... :o) Jen bych to ještě doplnila, jak píšeš - "když se jen tak z ničeho nic rozplácne v plivancích, náhodou ho někdo sebere, když zjistí, že z něj netáhne kontušovka či rum, odvezou ho kamsi, kde mu nejdříve nemohou změřit tlak".... A sice - že se předtím než ho odvezou ještě objeví nějaký "chmaták" a totálně tě obere o všechno, co máš u sebe... Akorát ty breberky člověku zůstanou :o(

Já nejsem já....  :o(

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k