Říká mladý lékař staršímu kolegovi...

Přišel mi mail, prý  "dobrý vtip... prý "je to lepší než všechny vtipy a moudra dohromady..."

 

Předmět:  Říká mladý lékař staršímu kolegovi... je to lepší než všechny vtipy a moudra dohromady...

 

Říká mladý lékař staršímu kolegovi: "Těch chorob je tolik, jak je mám poznat? "

 

Zkušenější lékař se usměje a říká: "Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření.  Ožralovi, že z chlastu. Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu. U chcípáka na podvýživu. Když v práci dře nebo je sportovec, tak to prohlásíš za přetížení nebo přetrénování. Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu. Mladému, že jde o růstové problémy. Starému, že je to ve stáří normální. A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a neopáleným, to už snad chápeš sám, vždyť na co bys jinak měl ten čerstvý diplom. Vyúčtuješ si měření krevního tlaku a poplatky a hlavně mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího dealera. Když přitom bude remcat, že mu minule po těch prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají, tak mu řekneš, že lékař jsi ty a ne on, že musí něco vydržet, že začnou zabírat až po delším čase, že je určitě bral nepravidelně nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál. Když bude hodně otravný, vyměníš mu je za prášky od druhého nejlépe platícího dealera, poznamenáš, že tyto už jsou ty vůbec nejlepší, že jsou ze Švýcarska a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze  svého."

Mladý: "No, ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?"  

Zkušený: "No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi."

Mladý: "Ale co když se ho ani potom nezbavím?"

Zkušený: "V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných vyšetření. A máš od něj pokoj nejmíň na rok. A kdyby i to náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít jiné starosti, nevzpomene si ani, jak se jmenuje, natož aby tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu."

Mladý: "Díky za rady, nepochybně ze mne bude výborný lékař."

 

 

Ten panchart snad opsal můj životopis!

 

Krásně pravdivé ! Ano, takto

Krásně pravdivé ! Ano, takto nás léčí....

" nebo řekneš, že je to

" nebo řekneš, že je to psychosomatické a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi "

To je takový vtip, že už se to už tady kdekomu stalo.....Nejhorší je, že realita je jako ve Vesničce mé.. - takhle se léčí u těch živnostníků co si říkají doktoři...

 

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k