Som celkom zdravá - za moje problémy može, čo? No predsa psychosomatika!

Čaute, 

tak som dopadla tak, ako ste tu poniektorí predpokladali. Ani sa mi to nechce písať...

1. Bola som na Bulovke - na infekčnom: tam spravili kr. obraz, biochémiu - ako vždy vyšla v poriadku. To isté moč. 

Okrem toho dali vyšetriť 3 špec. patogény: 

yersínie - neg.

EBV - pamaťové, takže nič čo by riešili 

Borelie: negatívne. 

Dovidenia, ste zdravá už sa tu viac neukazujte. 

2. Bola som na imuno u Nouzu (u nejakej lekárky), zase krvný obraz Ok, biochemia OK. 

Chlam trach:  z kultivácie - moč - negatívna 

Mycoplasma hom: negat. 

Ureoplasma: negatívna 

To, že mám neustále infekcie moč. ciest a gyn. zápaly - nebrali do úvahy, to je asi normálne...

Erhlichia: slabo pozitívna - pamaťové - nebudú riešiť 

Málo NK killers buniek: "ale nič strašné" - nebudú riešiť 

Plus nejaké ďalšie testy na populáciu bielych krviniek: nič čo by stálo za riešenie 

Chlam. pneumonie: ani netestovali, "lebo nemám kašel a iné pľúcne prejavy", to že chlamýdia sposobuje ťažkosti dých. ciest len v primo infekcii - nebrali do úvahy 

Keď som povedala, že som mala pozitívne CPn a Mycopl. a beriem pár mesiacov ATB - tak to znamená, že som teda preliečená a viac mi ATB netreba. Ani sa nespýtala, aké konkrétne ATB som brala. 

To, že som takmer nevládala vyjsť do ambulancie na 2 poschodie po schodoch - asi normálne 

Takže, diagnóza: únavový syndróm. 

Dovidenia, nemajú mi ako ďalej pomocť, nech navštívim psychiatra Smile 

3. Bola som na imuno v Motole. Priniesla som výsledky z imuno od Nouzu.

Z rozhovoru: 

- ona - lekárka na chlamydie "neverí" 

- o 3.min neskor - keby som mala tak dlho chlam. ako hovorím, tak som už mrtva 

- o 3 min. neskor - keby som mala chlam. tak nevyzerám tak, ako vyzerám (ked som sa spytala, že ako by som mala vyzerat, tak odpoveď - že celkom inak, a nie tak "dobre, ako vyzerám")

Takže síce na ne neverí, ale verí, že človek s nimi vyzerá zle, a dokonca na ne aj umiera. 

To sa ani nedá komentovať... tieto myšlienkové nelogičnosti

Výsledok: ešte by niečo dovyštrovala, ale v tejto chvíli nemá žiadnu hypotézu, čo by mi mohlo byť, ale chlamydie to určite nie sú...

4. Bola som u Ďur.,  ale nie priamo u nej - neberie nových pacientov, takže nejaký mladý lekar. Tvrdil, že poďla symptomov, mám aj Borelie, napriek tomu, že mi opakovane vyšli v 4 testoch negatívne. Povedal, že nebude teraz robiť testy, lebo mám málo NK buniek, takže by preto mohli vyjsť falošne negatívne. Že najpr treba poriešiť toto - imunitu, najlepšie nasadiť polyoxidonium. (Ktoré v ČR nie je registrované. A moju imunitu riešiť tu v ČR nik nebude, lebo netreba - nie je čo.)

Dali mi to, čo dávajú všetkým:

1. Benemicin

2. Klaritromycin

3. Prokanazol - antimykotikum - to neviem vlastne načo 

Cena vyšetrenia: 100 Eur. Kontrola o 6 týzdňov. 

Doteraz som brala: doxy a azi. 

Až sa zmožem, oskenujem a dám tu komplet imuno výsledky, nech sa na nich niekto pozriete... 

Takže tak priatelia... nas...la som dnes 2 lekárky a zistila, že som zdravá. A že za všetko može psychosomatika.  

Ahoj, vzdyt jsme Ti ten

Ahoj, vzdyt jsme Ti ten prubeh psali - jak to bude vypadat u lékařů. A to same pri návštěvě u Mudr. Nouzy, presne to co jsem rikala a co jiz mame vsichni vyzkouseno. Takze tuto zkusenost jiz mas taky za sebou. A predpokladam , ze u Mudr. Durovske jsi v dobrych rukou a uzdravis se. Preji Ti hodne štěstí v léčbě.

Ano... je to presne tak...

Ano... je to presne tak... Ale mne by ani nevadilo, že tí lekári nevedia jasne čo mi je. Mne vadí, že sa ani nesnažia to zistiť! Čo mi navrhovala tá expertka u Nouzu - psychosomatickú liečbu u Nouzovj ženy - prostredníctvom Bachových esencií! = voňavých olejíčkov - esencií z kvetov. To by mi určite pomohlo. A potom kto je zrelý na psychiatra Laughing 

Pritom základom a princípom psychosomatiky je, že človek si prostredíctvom psychosomatických príznakov snaží získať nejaké druhotné benefity - docieliť viac pozornosti, ohľadov, úľavu od povinností, vyhnúť sa zodpovednosti, atd. O Dr. Balintovi - ktorý tento koncept do medicíny zaviedol, som na VŠ písala seminárnu prácu, preto viem veľmi presne, o čom je psychosomatika a ako funguje. Preto hovoriť o ľudoch, ktorí sa snažia svoje symptómy choroby naopak skrývať, nehovoria o nich, zbytočne sa nesťažujú, resp. nemajú nič, čo by nimi "získali", je celkom zcestné. Celkom nesprávne. Ale toto už tí géniovia doktori nevedia. Ich uvažovanie končí pri pojme psychosomatika, ďalej prázdno... 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

No, vidis, presne se stalo,

No, vidis, presne se stalo, to co jsem Ti o Nouzovi psala. Tu zkusenost, co popisujes máme vsichni. Takze ja se vubec nedivím. Jedinou pomocnou ruku najdes na konci sve ruky:). Kazdopadne se snad lecis u dobré doktorky..

Ohledne te psychosomatiky: muj poznatek je ten, ze si myslim, ze v mem pripade je treba stres, starosti velky problem a zjistila jsem, ze po vetsim stresu( ktere proste k podnikani patri) se mi to pekne rozjede. Musim byt na tohle opatrna a myslet na to. Abych se nestresovala. No, pak uz kdyz se to rozjede, tak nic jineho nez atb podle me nepomuze. Ale jak se člověku zacne delat lip a nezmeni ty vzorce a oslabuje svoje telo, imunitu stresem, strachem atd. Tak se toho da tezko zbavit. Ty Bachovky bych nezatracovala, ja je taky uzivam v dobe rekonvalescence+spolu s bylinama, smoothie, relaxaci- klavirni koncerty atd, snahou se více povznest nad malichernosti sveta. Takze nemoc urcite vede k zastaveni a zamysleni se, jak zvladame stres, tezke životní situace. Kdo toto umi dobre snaset s nadhledem atd. podle me titi lide nejsou tolik nemocní - par jich v okoli mam. Je to postoj k zivotu. 

Monika,  to je určite pravda,

Monika, 

to je určite pravda, že stres cez neuro-endokrinný systém aktivuje adaptačnú-stresovú reakciu organizmu, čo má za úlohu zachrániť organizmus a nastoliť zasa homeostázu a v organizme optimálny stav (cez fázy: mobilizácie-resistencie-a následného vyčerpania - ak sa to organizmu zvládnuť nepodarí).

A je aj pravda, že práve dlhodobý stres vedie postupne k tej fáze vyčerpania. To má za následok, že organizmus je bez efektívnej obrany - imunity, a preto neschopný bojovať s roznymi pategénmi: od vírusov až po baktérie, či iné. Ale vtedy už nestačí vylúčiť psychický stres. Lebo tie patogénu sú už v organizme a množia sa. Vtedy je treba bojovať s nimi. A tieto patogény práve sposobujú stres na bunkovej úrovni - vylučujú toxíny, zvyšujú oxidatívny stres cez voľné radikály, atd.

Stres preto nechápme, len ako psychický fenomén, stres može byť sposobený aj fyzikálnymi podmienkami (teplo, hluk, atd), a rovnako sú stresom a stresorom označené aj všetky mikroorganizmy, ktoré človeku škodia. Pokiaľ sa tie nepodarí eliminovať, tak sa možeš zo všetkých síl snažiť byť v pohode, a neznervouňovať sa, a zmeniť postoje k životu, atd... ale tie organizmy, ktoré ti sposobujú stres na bunkovej urovni sa ti zlikvidovať tým, že "sa zamyslíš a zastavíš" a svoje životné postoje nejako "prehodnotíš" už jednoducho nepodarí.

Nehovoriac o tom, že chronická bolesť, ktorú pri týchto ochoreniach zažívame - je ďalším extrémnym stresorom. Ktorý ďalej oslabuje imunitný systém... Nehovoriach o tom, že strata práce, uplatnenia, často aj priateľov, strach o existenciu, proste total spoločenského života, ktorý človek mal - je zase jedným ohromným stresorom. Ktorý ťažko eliminuješ "zamyslením sa a prehodnotením postojov"... 

Ale myšlienka, že stres ovlyvňuje cez hypotalamo-hypofizárnu osu imunitný systém, je samozrejme správna. Aj to, že chronický stres je zničujúci a často vedie aj k smrti. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Ano, urcite. Vzdyt tam pisu,

Ano, urcite. Vzdyt tam pisu, ze v pripade, ze je onemocneni rozjete , ze podle me to bez atb. nejde. Ale jakmile se z toho clovek trochu dostane, tak zase pokud ma stejne myslenkove pochody a porad dokola ho stresuje plno veci v životě. Bude se tocit v kole porad dokola, dokola, dokola.

Jeste si tak rikam, ze atb.

Jeste si tak rikam, ze atb. je jedna cast k uzdraveni, ale musi tam byt souhra plno dalsich veci jako strava, pohyb, spanek, bylinky, radost ze zivota atd. Atd.

Antibiotika jsou jen jeden clanek ve skladacce.

Monika,  veď ja s tým

Monika, 

veď ja s tým súhlasím. A rozumiem, čo hovoríš...Smile

Akurát tieto reči o "prehodnocovaní postojov" v momente, keď už je človek fakt chorý, sú vodou na mlyn presne tým lekárom, ktorí hovoria o "psychosomatike" a odmietajú preto človeka liečiť a posielajú ho k psychiatrom. Čo je ale v tejto fáze už, samozrejme, neúčinné. (Kde, navyše, ani k tomu "prehodnocovanie postojov" nedojde - psychiater človeku akorát tak drbne AD a pošle ho tiež domov. Smile

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Presne tak. Kdyz uz je blbě,

Presne tak. Kdyz uz je blbě, je potreba se zacit lecit a v dobe lecby se zacit zamyslet nad tim proc onemocnění vzniklo. Treba u sebe to vim naprosto presne, s tou chronickou borelii asi chodim dlouho, ale nejak jsem to dala. Pak jsem mela v srpnu klistata, no a na podzim jsem rozjela moje akce jako, ze jsem zacala chodit kazdy den do skoly na anglinu- x hodin, potom soukrome hodiny s anglicanama, pak podnikani, rodina, dite- uceni do skoly, kroužky, posilovna, moje milovane hulky a beh, po noci projekty, o víkendech litani do Anglie. Takze jsem skoro nespala. Kdybych odpocivala, telo by se mohlo snaze se vsim vyrovnat i treba s borelii a mycoplasmou pneumonie ( chycene od dcery))a jeste ke vsemu plno stresu. Dale uz mam stare rodiče( 80 let)- strach o ne, manzel a dite- opet strach, uzkost o ne, furt neco. Takze takovy permanentni strach, stres.

 Kdyz uz jsem onemocnela - musela jsem to resit atb. Jinak to neslo, ale také jiz vim, ze nebudu delat chyby jake jsem delala a zmenim postoj tak, abych telu doprala se s budouci infekci lepe vyrovnat.

ahoj, s timto musim plně

ahoj, s timto musim plně souhlasit :) stres vede k chorobám a ztrátě imunity, jenže když už rozjede nemoc, at už chronickou nebo nějakou aktuální, je třeba už léčit i nemoc a pak je jedno, zda je ze stresu, nebo ji člověk někde ,,vdechne,, nebo se nakazí klíštětem...stres to jen vše podpoří a strach těm nemocem jde víc naproti, ale když vznikne i rakovina ze stresu, taky se musí léčit rakovina a ne stres, jinak by pacient zemřel. A pak, pokud to člověk překoná, at je to jakákoliv nemoc, znamená to, že dostal novou šanci a je třeba kompletně ten život a myšlení překopat. Jinak mu to ty klacky pod nohy a životní zkoušky bude házet pořád dokola a znova a znova dokud se nepoučí...nejhorší je, že to může začít malým zdravotním problémem, který přeroste pak v obrovský problém. To je jak s depkou, přijde malá depka, pár slziček a časem z toho může byt obrovska deprese a taky to muze trvat mesice, roky, stejne tak jak s mnozením bakterií. Bud to člověk v sobě nějak zasaví, nebo se to rozvine v plné síle, když nevnímá už ty provopočáteční varovné signály...takže bohužel, nemoc je následek stresu, někdo má sto klištat a nic, někdo chytne jedno v životě nebo ani to ne a má boreliozu..někdo může být v místnosti s lidma, co kašlou, mají rýmu, atd a nic, někdo se pět minut projde venku a vrátí se s plicníma chlamydiema..a v tom to vězí... hodně zdravíčka přeju :)

preco ti dali benemicin?

preco ti dali benemicin?  pulzovala si niekedy? vsak vezmi svoj zivot do svojich ruk a nenechaj sa didlikat Vasimi ceskymi hlupakmi......zda sa mi,alebo ti SVK lekari su lepsi ako ti ceski? .... coraz viacej cechov stretavam v ordinaciach na SVK... cim to teda je preboha? ... 

no, to je otázka, čím to je?

no, to je otázka, čím to je? Sice nevím, co to je SVJ, ale to je celkem fuk. Víš, mého švagra nechtěli pustit do Čech, na endoprotezu. Nakonec pustili, soudruzi, když jel na kontrolu, soudruh obvodní měl přestavu, že mu stačí na to jeden den, co to je nějakých 400 km narvaným vlakem tam a zpět plus MHD atd., že, pro chalana o berlích po endoproteze, a večer že už nejspíš bude budovat kominismus zase doma na Slovensku... i tak přežil obě endoprotezy, jen to mělo jeden malý háček, ten nesoudruh, co mu povolil Prahu, připsal po návratu řešit na onkologii močák... V Praze to samé potvrzeno. No a víš, jak to dopadlo? Až když ta jeho obvodní nebyla, snad měla průjem či co, vzali ho ve vedlejších dvedřích, kde po předložení na vlastní pěst zajištěných laborek snad v Ilavě ho okamžitě poslali do Žiliny. No a pak už byl pohřeb, bylo pozdě. Ono jaksi všude jsou dobří a nedobří, lepší a horší od průměru, tzv. gausova křivka a ta platí tam i tady, stejně jako v Americe či Austrálii, bohužel obecně ten průměr v této oblasti chroniků je všude víc, než mizerný! A když byl Klubal začínal, nebyla ještě Ďurovská, byl jen z nouze Nouza, a taky svého času Bojar, než zpychl a zapomněl, že on byl první, kdo tu mluvil o borelii, dnes na to zapomněl a na pacienty posílá psyhouše taky, dnes je Klubal, Ďurovská a snad ještě funguje drobet Kozma, a to je všechno. Tristní, že, dnes, a nebýt Jima Kepnera a jeho cpnhelp, asi by bylo dodnes úplné h....! Tak asi tak.

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane,  u Kozmu som v Blave

Jane, 

u Kozmu som v Blave cca pred mesiacom bola. Pracuje v nejakom novom súkromnom zdravotnom stredisku, kde má na pacienta 20 minút. Keď som spomenula chlamýdie, to, čo na ňom bolo vidieť bol neuveriteľný STRACH - strach čokoľvek povedať, akokoľvek sa vyjadriť. Proste povedal, že o tomto sa so mnou baviť nebude, lebo "sa nenechá zavrieť". Neviem, čo presne sa mu stalo ale muselo to byť dosť vážne. Takže Kozma je už ako potenciálny lekár na tieto chronicity, myslím celkom z obliga. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Bitcoin, Benemicin mi dali

Bitcoin,

Benemicin mi dali predsa u Dr. Ďurovskej, na Slovensku.  V ČR mi nedali nikde nič, lebo som podľa nich zdravá. 

Prečo mi dala u Ď. Benemicín? Tak asi je to poďľa protokolu... (Straton -tvrdil ten mladý lekár). A preto, že Doxy som brala iekoľko mesiacov a sama som ho preto chcela zmeniť (aj kvoli letu a fototoxicite). Pulzy Entizolom som mala 3. Lekár u Ďur. mi ho nedal, že až na budúce... čo mi až tak nevadilo, lebo kedže budem meniť liečbu (z azi+ doxy na Beni+klary), tak sa mi do toho ešte Entizol nechce miešať. 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Lukrecia: tady vidis, ze co

Lukrecia: tady vidis, ze co doktor to nazor... ale lide co borelie maji pripadne je resi dlouho uz neco znaji.. muzu ti jen rict, ze borelie teoreticky muzes mit a testove je klidne nekolikrat vubec nenajdou (nevim jaky test jsi mela) ale i Klubal si dela rozpis jednotlivych antigenu a vyhodocuje sam (ale ne jeden test, nybrz v case!) uz prej zazil kolikrat ze se borelie schovava. Jinak pokud mas anaplasmu (erlichie) muze to bejt indicie. Ale pokracuj :)

Zatim vis, ze nevis.. ale tak Wheldon nebo Stratton resi snad siroke spektrum chronickych problemu.. musis zkouset.. jak psal bitcoin ... ber co beres ale priprav se na pokus pulzama (na cysty)... ja teda taky jeste nepulzuji (pokracuji tak nejak pomalu) ale Entizol uz jsem nakoupil a az se budu cejtit chvilku lepe, zkusim...

 

watch my profile

Lapcom, testy na Borelie boli

Lapcom,

testy na Borelie boli 4! a v roznom case - v priebehu asi 8 mesiacov (WB, Elisa). Tiež si hovorím, že najdoležitejši je aj tak, aby nasadená liečba bola účinná na všetky potenciálne patogény. A to je, či už sú tie patogény chl., alebo borelie, alebo erhlichie, alebo ureaplasma... 

Snažila som sa oboch imunologiciek pýtať, či nie je možne, že ak v prípade, že mám tieto patogény dlho, veľmi dlho, že imunitý systém proste prestal tvoriť špecifické protilátky (lebo klasická stresová reakcia - krivka (Hans Sellye) = po období mobilizácie organizmu, a teda snahe sa brániť, proste prichádza nevyhnutne obdobie vyčerpania a organizmus protilátky tvoriť postupne prestáva). To im pripadala úsmevné, a bolo mi povedané, že to tak nie je, lebo  by to bolo zjavné v krvnom obraze - na bielych krvinách. A tam nič anomálne nevidia. Ďalšia moja snaha - tvrdiť, že ak sa jedná o intracelulárne paratity, tak biele krvinky ich ťažko rozpoznávajú - lebo sú vo vnútri bunky a nie na ich povrchu - čo je pre rozpoznanie cudzorodej látky kľúčové... ani to nepomohlo. Testy nič neukázali - tak nie je čím sa zaoberať. Bolo mi povedané, že som v tenzii a som agresívna (lebo sa pýtam, a spochybňujem ich závery). Smile

Na čo som odpovedala, že áno, som v tenzii, lebo mám 24-hodín denne bolesti a nevládzem prejsť 500 metrov, a moja "agresivita" je zmena streatégie - pretože som x-rokov bola milá a priateľská a diplomatická voči lekárom, a nikam to neviedlo. 

Bohužial, ani toto nikam neviedlo. Laughing

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

JAN: SVK nie SVJ .. CZ:SVK

JAN: SVK nie SVJ .. CZ:SVK

Nevím, co je SVK, ledaže by

Nevím, co je SVK, ledaže by to byla nějaká studentská vědecké konference, jako tady https://www.lf1.cuni.cz/svk, nebo Studijní a vědecká knihovna...  Jinak nic googel ani Bing či podobné agentury ani univerzální JPP nenabízí. SVJ je nejspíše společenství vlastníků jednotek... přišel jsem zrovna za schůze, tak se to jaksi popletlo.

březen 2013 ukončení CAPu 

JANO ty si teda ine poleno:

JANO ty si teda ine poleno: bud si na praskoch alebo absolutne nevzdelany chlap:

https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=SVK

https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=code+SVK

https://countrycode.org/slovakia

take nieco ako 3 digitalny kod nepoznas? 

hlavne ze CZ poznas ty vseved

  Otevři si ty tvoje odkazy a

 

Otevři si ty tvoje odkazy a najdi tam SVK... https://fns.uniba.sk/svk/ 

CZ mi taky moc neříká, bývalo CS, terazky som majorom, a tak mi z toho Absurdna zůstalo CZ a SK... 

 

https://www.indprop.gov.sk/swift_data/source/pdf/standardy_a_odporucania...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_pozn%C3%A1vac%C3%ADch_zna%C4%8Diek_...

 

"...take nieco ako 3 digitalny kod nepoznas?  hlavne ze CZ poznas ty vseved..."  aby ses z toho nepokakal! A co Valašské království? 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k