update, rok léčby za mnou!

Milí spolubojovníci,

chci přispět k vidění světla na konci tunelu a taky poděkovat za tyto stránky- bez nich už bych tu nebyla. Mám za sebou 13měsícu léčby na WP, 5 plných pětidenních pulzů a je mi nádherně zdravě. Energie mám už tak 80% původní, kondička věru chatrná, ale to dám teď do pořádku. Dřív byl jakýkoli pohyb utrpení a hned po něm totální vysílení, takže to dřív nešlo.

Co odeznělo:

-duševní mlha, smrtelná únava, bolesti a tuhnutí svalů, zimnice i pocení, třesy, i pozdější povrchní spánek, nekonečné záněty dutin, močáku, gynekologické atd.

Co částečně ustoupilo:

-pomalu ustupují i deprese, nervozita, pálení očí

Co ještě neustoupilo vůbec:

-žaludeční potíže- nadýmání skoro po vše- zde nejvíc pomáhá udržovat 4h odstup mezi jídly, dopoledne jíst jen ovoce, vůbec už nejím maso, mléčné výrobky a min. cukry a ty jen v podobě sladkého ovoce, bílá mouka je také tabu. Teď mi ještě zjistili alergii na kvasnice/droždí, takže proto možná ty trávicí problémy.Ale při přísné dietě je líp, jenže taky někdy podlehnu, ale pak se střevo dává i týden do pořádku a to po jednom blbém jídle.Myslím, že pořád je ve hře kvasinka a to jsem měla léčbu mycomaxem ve vysokých dávkách po dobu 3 měsíců- 600mg mycomaxu denně!!! Vůbec se divím, že jsem to dala, protože na začátku po jedné tabletě se zdálo, že se nedožiju rána.Ještě jsou někdy náročné pulsy a zvláště 20dnů po nich přichází herx a dost silný, ale vždy mě puls posune zase o kus cesty vpřed

Hodnoty u Klubala mám ještě vysoké, tak snad ještě léčbu nechá, vlstně ani nevím kdy a jak se správně končí...

Chci všechny povzbudit, protože ještě před půl rokem jsem měla nelidské bolesti a těžké deprese a popravdě se mi už nechtělo žít, teď je to o něčem jiném a zlom v léčbě přišel až po 3/4 roce/kdy už jsem to fakt chtěla celé vzdát) a taky po zvýšení azytromycinu na 500mg a změně Doxy za mino.

Nevzdávejte se a bojujte!

Anetko, to zní skvěle. Určitě

Anetko, to zní skvěle. Určitě nás zase updatuj. Moc držím palce, aby to vydrželo. Vyděržaj, pijoňér, vyděržaj:-)

Na WP 06/2012-04/2013 (atb, atp,antimykotika,alternativa),15 let bolesti hlavy,od 04/2012 pálivé bolesti hlavy,zad,srdce,kompletní insomnie,tuhnutí krku,od 06/2013 zbývá-slabý tinitus, občas bolest zad

Tak to potěší takové

Tak to potěší takové zprávy!

 

Tak by to mělo být, jasně, stručně, věcně, to byl záměr a představa tvůrců stránek. Díky Anetko!

březen 2013 ukončení CAPu 

Na to pálení a řezání očí mi

Na to pálení a řezání očí mi neskutečně pomohly slzy, nevěřil jsem že se toho zbavím jak to dlouho trvalo. V době kdyz jsem měl tyto potíže mě přepadly neskutečné deprese z rozchodu a pořád jsem brečel, pořád, spouštělo se to samo ...pomohlo až toto. Dodnes se mi to nevratilo, takže pokud je příležitost pěkně se vyplakej. Spravily se mi i krvavě rozpraskané žilky v oku. Často jsem myslel na něco čím se rozbrečím jen proto aby byly slzy. Pomohlo to

Anetka gratulujem. S tou

Anetka gratulujem.

S tou tvojou alergiou na droždie. Skús si doma piecť kváskový chlieb. 

http://www.viescojes.sk/clanky/obilie-a-cerealie/kvasok-je-srdce-zdraveh...

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Děkuji všem! co se kvásku

Děkuji všem! co se kvásku týče, tak je to to stejné...chleba jsem ekla cca 2 měsíce z vlastního kvásku a z cerozrné mouky a semínek.Hned o něm dobrý,ale druhý den toté co po drodí-silné nadýmání a křeče. Ještě jsem zapoměla, že docela přísně dodržuji dělenou stravu a to dost omáhá, ale i řes všechny dietní opatření přijde někdy tak silné nadýmání a křeče a nejsem schopná určit z čeho... asi střeva ještě potřebují čas :-) A také jsem zapoměla napsat, že jsem se po 3 letech vrátilla do práce a na hlavn pracovní poměr a zatím to zvládám :-))

Aneta

Anetka, kváskový chlieb má

Anetka, kváskový chlieb má svoje špecifiká. Nesmie sa jesť skôr ako 12 hod. po upečení. Ak sa zje čerstvý tak to je pohroma.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

A ten kvások si ako robila? Z

A ten kvások si ako robila? Z droždia?

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Anetka ako čítam tak čítam,

Anetka ako čítam tak čítam, ale stále tam vidím, že si kvások doma robila z droždia a potom ti až zistili alergiu na kvasnice/droždie. (Alebo sa mýlim?) Droždie obsahuje jeden druh baktérie - húb, ktoré spôsobujú kvasenie. V droždí môže však byť aj Candida albicans. 

http://sk.wikipedia.org/wiki/Kvasinka

Pravý kváskový chlieb sa pečie len z múky a vody. Prísady - ako soľ, rasca-kmín, rôzne semiačka..., sa pridávajú len kvôli chuti. Nepoužíva sa žiadne droždie. Kvások sa pripraví tiež len z múky-najlepšie ražnej a vody. Pripraviť takýto kvások je riadna zaberačka. Trvá to 7-10 dní, ale keď sa podarí ho vypestovať, tak už je to nastálo (kým sa neurobí chyba a kvások sa nezničí Cry). Ja som vyhodila 5 kváskov po 2-3 dňoch, lebo som videla, že z toho nič nebude. Ale nakoniec sa mi ho podarilo vypestovať a teraz už pečiem asi 3 týždne kváskový chlieb a už cítim pozitívne zmeny na sebe. V prvom rade sa tak vyprázdňujem, ako som nikdy nepoznala. Aj 2x denne a zakaždým množstvo ako v čase úpornej zácpy (u mňa skoro celý život) za celý mesiac. Prepáčte mi, ale mnohokrát smrad, ako keby roztrhlo 10 tchorov. Musia ísť zo mňa vyhnité staré nánosy v črevách. Niekoľkokrát sa mi stalo, že som dostala kŕč do čriev, ktorý išiel až do kĺbov a nôh a ohnivá čiara na WC. Okamžité vyprázdnenie a veľké uvoľnenie. Teraz si už vravím či črevá nesúvisia aj s kĺbami.

Prečo som začala piecť kváskový chlieb? Lekár mi zakázal jesť čokoľvek kysnuté z droždia. Alergia? 

Kváskový chlieb, resp. kvások obsahuje asi 40 telu prospešných a prirodzených baktérií. Vytvára v tele a aj mu dodáva len a len telu prospešné látky(vitamíny, enzýmy,...). Vytvára v črevách zdravú črevnú flóru, podporuje imunitu. Droždie je umelo vyextrahovaná a umelo vypestovaná len jedna z týchto 40 baktérií. Nakoľko nie je rovnováha prospešných baktérií, prevláda len jedna a týmto môže telu škodiť - alergia?

Anetka, ja som takisto nemohla jesť (ani nejedla) mliečne výrobky, mäsá, biele pečivo a biely chlieb. Toto bolo roky - 15, 20?Jedla som len "celozrnný" chlieb, ktorého kvalita je otázna. Ako som začala jesť kváskový chlieb, asi po 2 týždňoch som bola stále hladná a cítila som, že môjmu telu niečo chýba. Dostala som chuť na syr, tak som si ho dala. Cítila som sa po ňom výborne a konečne nasýtená! Taktiež som začala jesť mäso, ale nie zo supermarketov, ale z fariem a domáceho chovu. Lekár mi povedal, že môžem jesť mäso, ale len zo zvierat, ktoré chodia po zemi - čiže nie ustajnené, ležiace vo veľkochove. 2-3 krát do týždňa jem takéto mäso a cítim sa fajn - žiadna únava po obede. 

Diéta, na ktorej si ty a ja som bola roky, nevedie k ničomu. Hoci som sa vtedy cítila lepšie, ale choroba (RS = infekcia) pokračovala na pozadí a telu chýbajú potrebné živiny. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Hele - dobrý, fakt mně

Hele - dobrý, fakt mně vždycky zahřeje, když se ukáže, že celé toto ATB šílenství někam směřuje a má to význam. Vždycky to taky chápu jako políček těm zdarvoživům a doktorům, co tvrdí že tato léčba je úplná blbost, že je "přece jasné, že to je PSYCHOSOMATICKÉ!" Ale bacha na starého Zacha - nesueknout to "teď jsem zdráv". Relaps je velmi obvyklý, chce to odcházet od léčby pozvolna, přerušovaně. Z trpké zkušenosti se to vrací velmi velmi často. Dobrou cestou se zdá být po přerušované léčbě "dorazit" to bylinnými preparáty, co tu popisoval Jarda - Cyklista jako léčbu z BCA Augsburg. Postupem času vidím, že otázka imunity po překonání největších problémů je velká věc. Nevycházím z žádné studie, empiricky musím po čase konstatovat, že tomu ale přicházím na kloub. Systematickým bobardováním ATB člověk dokáže převálcovat mikroby, nicméně imunita je osalbená. Na mně konkrétně se začaly plíživě a nenápadně nalepovat druhotné problémy - záněty pod zuby. Tváří se jako bolesti po kazech, zubař rozbombardoval zub až ho zlomil a prd našel. Museli mi ho extrahovat. Poté mi odula celá půlka spodní dásně a už 1/4 roku se udržuje jakýsi stav - nestav a bolí. Oni neví o co jde, já možná ano. Nebo již asi potřetí za 1/2 roku jsem nakoupil od spolupracovníků rýmu  - virózu. To potká každého. Jenže já to mám v katastrofické formě 3 týdny vkuse! Teď zrovan absolvuji zase útok salvou  ATB tak do Mikuláše, lepší se to (zuby). Budu muset s Klubalem prodiskutovat imunitu a zkusit nějaké imunitní přípravky (Imunor?). Také ty byliny z BCA chystám vyzkoušet. Sem se nějak rozkecal - závěr, i když to dost vyřeší palba ATB, není vyhráno. Je třeba to nějak dokončit a asi se zabývat imunitou.

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co

Děkuju všem. Kvásek jsem

Děkuju všem. Kvásek jsem dělala jen z celozrná mouky a vody, pak si ho brala od kamarádky a pak vždy oddělila kousek těsta a ten dokrmovala. Vše bez droždí. Je ale pravda, že jsem nevěděla, že se nesmí hned jíst, takže to zkusím znova :-)

Leraku prosím, co znamená postupně vysazovat???právě z relapsu mám dost strach. Jak dlouho mám nechat léčbu?dva roky stačí?

Aneta

Anetka držím ti veľmi palce,

Anetka držím ti veľmi palce, aby druhý pokus vyšiel. Ja z prvého chleba som nevydržala a asi po 2 hod som si dala 2 hryzy. Celú noc som mala bolesť v črevách a nafúknutie ako hrom- pritom som vedela, že chlieb môžem až po 12 hod. Najlepší začína byť na tretí deň - ale dovtedy už nie je, lebo je zedený. Tento chlieb je najlepšie prirodzené obnovovanie črevnej flóry a potom udržiavanie zdravej flóry. Tiež na črevnú flóru je výborná slovenská bryndza - tá čo sa z nej robia pravé bryndzové halušky. Ale bryndza musí byť 100% ovčia. O kvasenej kapuste/zelí určite vieš. Keď ti probiotiká nerobia dobre tak pre teba je najlepšie to riešiť stravou.

Tiež je potrebné kváskový chlieb dôkladne požuť.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Leraku na imunitu zkus

Leraku na imunitu zkus probrat s Klubalem igamplii. Pravda je ku.evsky drahá a mě ji píše na hradí pacient, ale jinak spokojenost nad míru. Plus zkus zařadit nějaký byliny (pokud už jsi nezařadil ovššem ;) 

Moje tělo už není moje, teď je ze mě chodící mikrobiální Noemova archa, a proto se držím hesla "Usmívej se, bude hůř!" :)

Anetko a co laktobacily? Jak

Anetko a co laktobacily? Jak doplňuješ? Já bych ty tvé potíže s trávením docela i šacovala na vybombardovanou střevní mikroflóru.

Jinak gratulace k úspěšnému zlepšení stavu ;)

Moje tělo už není moje, teď je ze mě chodící mikrobiální Noemova archa, a proto se držím hesla "Usmívej se, bude hůř!" :)

Postupně vysazovat je otázka.

Postupně vysazovat je otázka. Moje doměnka je taková, že bakterie-mrchy przní DNA. Když ty mrchy jsou mnoho času ustrkaný v koutě, tak se možná DNA vzpamatuje...nebo taky ne. Takže pokud se tomu tak nestane, zůstane IS na ty mrchy krátký. Proto můj dr. nyní sleduje už jen CD-57 a neřekne za dva roky vysaď bude to dobrý...   jestli tomu Anetko rozumíš... ten čas neví nikdo.

Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

No a) v samotném základním

No

a) v samotném základním popisu WP je přerušovaná léčba (ty barevné proužky), kdy se pak vždy na konci měsíce na 14 dní nasadí ATB a pak poslední týden puls. S Klubalem jsme se dohodli, že to vzhledem k mé kombinaci nasadíme á 1/4 roku. Vždycky z něj páčím i Entizol, on nějak není jeho příznivec.

 

b) co je igamplie?

K.

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co

Igamplie je injekční roztok s

Igamplie je injekční roztok s imunoglobulinem (IgG), získávaným z krevní plazmy dárců, aplikuje se u imunodeficitních lidí cca 1x za 4 týdny.

Viz: http://www.lekarna.cz/igamplia-160mg-ml-1x2ml-320mg-injekcni-roztok/

Moje tělo už není moje, teď je ze mě chodící mikrobiální Noemova archa, a proto se držím hesla "Usmívej se, bude hůř!" :)

Sestro a ty se nebojíš, že

Sestro a ty se nebojíš, že budeš obsahovat to samý jako dárce? Třeba další mrchu?

Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

To víš že se bojim a jsem si

To víš že se bojim a jsem si toho rizika dobře vědoma, ale tak nějak se uklidňuju tím, že je mi to pícháno pod vlivem haldy atb, který by mě měly, jak doufám, před přenosem dalších potvor uchránit.

Moje tělo už není moje, teď je ze mě chodící mikrobiální Noemova archa, a proto se držím hesla "Usmívej se, bude hůř!" :)

Díky Leraku... co se týká

Díky Leraku... co se týká lactobacilu Gio, tak pravda tady je to se mnou špatné...půl roku jsem brala palby VSL 3 tedy snad zatím nejsilnějšího probiotika, pak od Swisu a plno dalších a stav se zhoršoval, tak jsem úplně vysadila a bylo líp.. teď když nasadím na pár dní zase probio, tak opět nafouknutí, pocity na zvracení a břicho tvrdé jak kámen, takže to vždy vydržím pár dní a zase vysadím.Znáte to také někdo? mám se to snažit vydržet? nejdřív jsem myslela, že je to druhem probiotik, střídala výrobce a dávky, ale platilo čím silnější tím horší:-( fakt nechápu...Jak se staví Klubal k přerušované léčbě??

Aneta

Já měla před začátkem léčby

Já měla před začátkem léčby průjem. Hrozně divný, pouze do poledne. Odcházela voda, nebyl to ani průjem, spíš něco, při čem tělo ztrácí všechny živiny a životní energii. Když ten den došel průjem, nastala smrtelná únava. Totéž - obrovské objemy moči každou chvíli. U mě to zhoršuje ranní vstávání nebo chůze. Rovněž mám nafouknuté břicho. Bezlepkovou se držet snažím, jenže jsem tak slabá, že se prostě najíst musím.

A clostridium perfrigens

A clostridium perfrigens  tinikdp predtim netestoval?

Clostridium perfrigens je co?

Clostridium perfrigens je co? Projevuje se jak a prosím konkrétní popis. Tenhle průjem je asi u 6 onemocnění. To je bakterie, která nafoukne mrtvoly? No to potěš Pánbůh, s tím bych ale asi už nebyla. To postupuje dost rychle, ne?

Anetko, blahopřeju! Je fajn

Anetko, blahopřeju! Je fajn si přečíst i nějaké pozitivní příspěvky a vědět, že ta léčba má nějaký smysl. Držím ti palce, ať je ti čím dál líp! :o)

Já nejsem já....  :o(

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k