Update zdravotního stavu

Omlouvám se, že to píšu sem, ale do blogu mi "update" mého stavu nejde napsat. Je to prostě zablokovaný a bohužel se mi to stává často.

Všechny vás zdravím a po dost dlouhé době přidávám „update“ zdravotního stavu. Možná to ani nikdo číst nebude, ale neměla jsem vůbec čas sem přispívat, protože celý tento rok řeším doslova jeden horor za druhým, takže už se modlím, aby tenhle rok skončil… :o( Ale to je jiná kapitola :o)

 Každopádně, díky těmto celoročním hororům, můžu vyvrátit tvrzení některých lékařů, že moje potíže jsou psychického původu, protože to bych teď musela být zdravotně úplně na dně, což díky bohu, nejsem.

 Od konce roku 2012 jsem na CAP, Mynocyclin, Sumamed a Entizol. Zkoušeli jsme s dr. Klubalem i Rifampicin, ale po něm mě hrozně bolel žaludek, takže jsem ho musela vysadit. Občas mi dá něco na plísně jako Fluconazol, Nystatin, apod.

 Myslím si, že Nystatin měl velký podíl na celkovém zlepšení mého zdravotního stavu. I magistra v lékárně mi říkala, že to je prý hodně dobrý lék.

 Co se týče krevních testů, tak chlamydie a ostatní breberky sice ustoupily, ale borélie se tam stále drží. V té tabulce hodnot (elektroforéza nebo co to je) jsou tam stále „čárky“, které tam být nemají, a jsou stále pozitivní ve WB, ale zajímavé je, že pozitivní je pouze hodnota v IgM… IgG je negativní.

 Infuze vitamínu C jsem měla naposledy v září asi 10 dávek a budu zase pokračovat asi od nového roku. Je to taky určitě pro tělo dobré.  

Jinak jsem skutečně vděčná MUDr. Klubalovi, že po dlouhé době můžu opět konečně normálně fungovat a žít jako zdravý člověk:

  -           nemusím rušit domluvené schůzky kvůli těm šíleným chřipkovým stavům

 -           bolesti v krku už vůbec nemám a také skoro nechraptím

 -           ty červené „šlicy“ v krku mám jen občas

 -           pálení a bodání v plicích také úplně zmizelo

 -           stejně tak jako bolest v srdeční oblasti

 -           únavy také ustoupily

 -           a téměř ustalo i to nenormální pocení

 

CO PŘETRVÁVÁ:

  občas se při změně počasí objeví chřipkový stav, ale například od října to bylo jen jednou a na pár desítek minut. To se s dřívějšími chřipkovými ataky trvajícími i dva dny, kdy jsem jenom ležela, vůbec nedá srovnat.

  Co ještě občas také řeším, je zahleněnost. Hleny v krku a v průduškách jsou tak lepkavé, že prakticky nejdou ze sliznice odlepit. Prostě lepidlo. Místo pod hleny je vždy zarudlé a podrážděné.

Takže to mě občas obtěžuje, ale vypozorovala jsem, že to je trochu lepší, když nejím pozdě večer, a nejím moc mléčné výrobky. Každopádně je to asi tak od 60% lepší než před 3 lety, kdy jsem měla hleny prakticky pořád, a někdy i s příměsí krve.

 Jinak stále řeším různé bolesti kloubů azáněty šlach. Je pravděpodobné, že tam bydlí ty odporný borélie a pochutnávají si na mých chrupavkách… :o(

 

CO SE OBJEVILO NOVĚ:

 

 Asi před rokem mi zčernaly tři nehty na nohou, ale to jsem zde už uváděla. Vůbec to neodrůstá a je to jakoby ve svislých  pruzích. Byla jsem na stěrech, ale plíseň to prý není, i když dr. Klubal si myslí, že ano, a že v laboratoři ty testy nedělají správně. Černé tečky až fleky se mi začaly objevovat také na jazyku… :o(

 

 Když jsem byla na krčním, tak tam lékař ve sputu objevil něco jako „aspergillus“ a posílá mě na Bulovku. Jenže po zkušenosti, kterou jsem tam měla při mých posledních vyšetřeních, se mi tam ani trochu nechce…

 

 Další věc, která se u mě objevila nově, je dost znatelné řídnutí vlasů na temeni hlavy, i když to samozřejmě může být spojené i s věkem či hormony, apod.  Asi rok užívám léky na štítnou žlázu pro lehce sníženou funkci, i když dle doktora Klubala je štítná žláza v normě, tak nevím. Takže to je možná i z těchto léků, anebo prostě z těch antibiotik a celkově dlouhodobé léčby.

 

 Ale každopádně pozitivní je to, že po celou dobu, co jsem na WP, jsem ani jednou nebyla nemocná s jakoukoli virózou či chřipkou. Zvláštní… :o)

 

Takže to je zatím všechno. Chystám se opět na kontrolu k dr. Klubalovi, tak uvidím, co bude.

 

A DOTAZY NAKONEC: máte někdo podobnou zkušenost s černáním nehtů či jazyka? A záněty šlach či padání vlasů? Moc děkuju za případné odpovědi a rady a přeji všem pěkný zbytek víkendu.

 

 

 

 

 

skopírované do blogu:

skopírované do blogu: http://chlamydie.info/content/update-zdravotniho-stavu-0

možno tu máme hyperaktívny spamfilter, skús kontaktovať adrianu.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Díky, zeptám se jí. Často se

Díky, zeptám se jí. Často se mi totiž stává, že tu něco píšu, potím se s tím hodinu, a pak to prostě někam doslova "vyšumí", to jsem potom na infarkt.. Proto si ten text někdy píšu mimo tyto stránky, prostě do wordu, a pak to sem jednoduše zkopíruju. Jenže mi to potom dost často nejde "odklepnout" a publikovat, ale netuším proč. Nejsem moc odborník přes pc.

Já nejsem já....  :o(

Ahoj Angel, ryhy na nechtoch

Ahoj Angel, ryhy na nechtoch bývajú znakom zníženého vit.D v tele alebo aj candidy. Čierne fliačky sa zase vraj vyskytujú aj u ľudí s poruchami funkcie pečene alebo obliciek. Za tým môžu byť možno aj chlamky alebo nejaké vírusy a plesne. Pečeňové testy si mala ok?

Ahojky. Michale, díky za

Ahojky. Michale, díky za zkopírování odkazu, posledně se mi to fakt za celý večer nepodařilo...

Nova, děkuju za odpověď. Co se týče testů, tak podle dr. Klubala je prakticky vše v normě, jen mám stále špatné červené krvinky, jinak nic mimořádného. Pravda je, že na začátku léčby jsem ty jaterní testy moc dobrý neměla, ale teď to bylo v pořádku, tak nevím.

Každopádně chci jít znovu na kožní a možná zkusím cévní, jestli není zakopaný pes tam...? Jinak mě už nic nenapadá :o(

Já nejsem já....  :o(

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k