Víte o tom něco???

Vědci z Duke University Medical Center navrhli molekulu, která blokuje obranné mechanismy chlamydií, sexuálně přenosných bakterií. Chlamydiové infekce jsou ze začátku bez symptomů, ale mohou se rozvinout v chronické onemocnění a neplodnost u žen. Pro muže nepředstavují zdravotní riziko.

Po léčbě antibiotiky mohou být lidé chlamydiemi brzy znovu nakaženi. Tento objev umožňuje při léčbě chlamydií využít nový přístup. Místo přímé likvidace buněk antibiotiky budou bakterie odzbrojeny a se zbytkem si poradí lidský imunitní systém.

Faktorem virulence chlamydií je enzym protéza CPAF, ten bakterie chrání v jejich skrýši uvnitř lidských buněk. Vědci navrhli molekulu, která dokáže blokovat aktivitu CPAF uvnitř lidských buněk. Tento inhibitor by mohl být součástí nové generace léků proti chlamydiím. Výsledky výzkumu hovoří jasně: po inhibici CPAF spáchají infikované buňky „sebevraždu". Jejich zánik provází i úhyn chlamydií, tím dochází k ukončení infekce.

Článek se objevil na stánkách časopisu Cell Host and Microbe.

Vlasta Stancová

Zdroj:

www.dukehealth.org

možná by to chtělo dát odkaz

možná by to chtělo dát odkaz na ten původní článek, ne? Jinak to zní zajímavě

ale tam se nic nepíše o

ale tam se nic nepíše o žádném novém antibiotiku, jen to popisuje ten CPAF.

něco je tady

https://www.rxwiki.com/news-article/sexually-transmitted-infections-have...

ale je to z roku 2011

Hledal jsem

Hledal jsem na www.dukehealth.org , ale tam je momentálně hlavně COVID-19 Updates, a kde to tam vzala Lendue, to ví jen Bůh a Satan... a ona! Zkrátka příspěvek na baterky.

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k