ADMINISTRACE

Sem směřujte svoje dotazy a připomínky k administraci těchto stránek. Stále dokola tak totiž činíte do fór a blogů a startujete tím nekonečné řetězce mazání a přesouvání.

Buďte discliplinovaní. Na jedné straně si stěžujete na mazání a na druhé voláte po přehledném webu, protože zde nemůžete nic najít. Něco za něco - tento web není určen pro vzájemné vykecávání - na to jsou DS nebo IM. Pokud si chcete popovídat v osobní rovině, volte chat nebo inbox. Mějte na paměti, že musíme ručně mazat každý příspěvek po jednom, když denně naflákáte 30nesmyslů, tak nám dá docela práci to vyčistit. Nebuďte sobci a myslete na ostatní a na nováčky, kteří sem přijdou a budou se muset orientovat mezi vašim tlacháním. Pište jen důležité věci, související s tématem, nepoužívejte neustále reakce: "Díky..." "Také to zkusím..." tohle si nechte do inboxu.

V podstatě denně mají admini několik mailů od vás, uživatelů, kteří se na něco ptají, protože to nenašli ve fóru nebo v blozích. Přitom odpovědi na jejich dotazy tu jsou. Denně tito uživatelé, potažmo vy, v mailu prosí o přehledný web. Tak si to už konečně srovnejte v hlavě. Piště jen, když máte skutečně co říct. V opačném případě zmizí váš příspěvěk jako dým, na to se spolehněte.

Nedokážete si ani představit, kolik času nás stojí to tu udržovat. Pro mnohé z vás vše končí umístěním několika příspěvků, my, ač máme svoje vlastní životy, práci a hlavně nemalé zdravotní komplikace, které často přesahují problémy řady místních uživatelů, ve svém volném čase, nezištně, procházíme všechny vaše příspěvky, blogy a fóra a uklízíme je tak, aby po druhé byly k nalezení a aby se v nich nováčci zorientovali. Přestaňte proto nadskakovat, když se některý z vašich příspěvků ztratí a raději se zamyslete, zda byl skutečně přínosný a k věci.  

Huntere, doufám, že sis to

Huntere, doufám, že sis to nevyložil špatně, co jsi mi  před chvílí smazal. Měl zrovna jeden návrh: Zformátovat  pole "Zpráva" v "inboxu" stejně, jak pole "komentář" v "Poslat nový komentář". To, jak to teď je, to vyhovuje jenom pro krátké jednořádkové zprávy.

Co jiného jsem asi měl s

Co jiného jsem asi měl s takovou zprávou asi dělat, než smazat. Navíc to tam ani nepatřilo. pokud chcete něco konstruktivně řešit, tak založit téma ve fóru a nebo sem, případně mě do inboxu.

Stav pole komentáře já bohužel neovlivním, je pravda, že ve FF se mi zobrazuje na řádek, ale není problém si pole roztáhnout na větši velikost. Pokud s tím může někdo něco dělat, tak jen Adriana. 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Pokusim se s tim neco

Pokusim se s tim neco udelat, ale nevim. Je opravdu tak velky problem zatahnout za ruzek a rozsirit si tak okno podle vlastni potreby? 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Pokud se tým těch, kdo

Pokud se tým těch, kdo se

Pokud se tým těch, kdo se starají o tento web uzavře sám do
sebe a bude spokojen s tím, jak je to doposud, potom asi nezbude nic
jiného než neustále pacifikovat neukázněné uživatele. Prvně potřebujete mít
vizi. Pokud tým sám nepocítí potřebu změny, nic se dít nebude a to, že mezi
vámi není nikdo schopný reformu realizovat ještě neznamená, že to nejde. Pokud
budete mít vizi a půjdete za ní, stačilo by do týmu přibrat nadšence, kteří
něco umí a kteří mají chuť s tím něco udělat. Existuje přece spousta
projektů (včetně chlamydie.info), které vznikají zadarmo.

Huntere, Bunny, já

Huntere, Bunny, já pochopitelně nemám po kapsách žádný ucelený soubor návrhů, ale z fleku mě teď napadá:

Blogy a fóra budou vždycky obsahovat příspěvky, které inklinují k nějakému tématu(ům). Tudíž zavést strukturovaný seznam témat (třeba i s hierarchií), které budou slinkovány s tematicky zaměřenými příspěvky(blogů nebo fór), blogy a fóry samotnými,  příp.podtématy. Takto by informace nabyly charakteru dokumentace. Vlastně by se ani nic netřídilo. Jenom by se udržoval a vytvářel ten seznam a ten by se linkoval s tím, co už tade je. Určitě jsem někde narazil na web, kterej je tak udělanej, ale těď si nevzpomínám kde.

Dále třeba zavést systém více různých pohledů na blog nebo fŕum. Nehat původní blog jak je i se spamem a pohledy vytvářet už bez spamu. Tam by Ti už do toho nikdo nemohl kecat a hlavně bys nikoho z uživatelů nedráždil, že něco mažeš.

Tak by se blogy a fóra v původní  podobě staly pro čtenáře sekundárním zdrojem informací a jejich zaspamování by už tak nemrzelo. Dlužno přiznat, že správa obsahu by měla trochy více rolí než doteď, ale za mnohonásobně lepší dostupnost informací by stálo o změnách v tomto kontextu uvažovat.

Adriano, Huntere a ostatní

Adriano, Huntere a ostatní správcové obsahu, nechci nikomu radit z pozice "chytřejšího", ale už mockrát mě napadlo, že chyba není ani tak v lidech (ti budou vždycky potenciálně neukáznění), ale spíš v systému, s jakým to tu funguje. Ten dosavadní je sice svým způsobem geniálně jednoduchý a každý se v něm rychle zorientuje. Pokud se s tím ale stane to, co s tímto webem: ohromné množství neutříděných informací, bylo by na čase přemýšlet o systémových změnách. Doufám, že jsem tímto názorem nekopl do vosího hnízda:-)

Libore, jseš naivní.

Libore,

jseš naivní. Toto skutečně není profesionální činnost někým placená s hejnem placených programátorů. Toto vzniklo tak, jak vzniklo, takřka z ničeho, je to dělané za pochodu lidmi, kteří jsou rádi, že vůbec žijí a na tvrdo řečeno, mohli by se na to ajn cvaj! A každému novému chvíli trvá, než se zorientuje, než přijde na to, že toto není besídka zvláštní školy ani poradna jak vyšívat dečky. Nikdo tu není profesionál, všechny informace jsou získávány za pochodu a skutečně není v lidských silách zadarmo to, co by normálně tvořili dobře placení, zdraví zaměstnaci ve své pracovní době!

A bohužel ti noví občas chtějí okamžité odpovědi na poněkud bludné otázky a v tom je ten problém. Než by si prošli vše od HOME přes další, aby byli trochu v obraze, tak se ptají nedočkavě na kde co, jen ne na to, co je třeba. Ale já se těm novým ani nedivím, jsou-li ve stavu, kdy je jim blbě a jsou posíláni do pekel těmi, co by jim měli poskytnout profesionální pomoc, chytají se kde čeho, když jim mozek taky moc nefunguje. Ale to není chyba těhle stránek ani admíků, to je chyba někoho jiného!

Nicméně každý by si měl uvědomit, že základem je vždy ucelená informace, např. ten osobní blog, kde by měl každý popsat posloupně své trable, kdy a jak začaly, kdy a jak a čím byli léčení a s jakým výsledkem atd. Zkrátka aby to mělo nějakou vypovídací schopnost. Zároveň si každý na tom může dát ledacos do souvislostí a to je základ schopnosti jeho vlastní argumentace u lékařů. Ale výkřik do tmy v něčím naprosto odlišném tématu typu, udělal se mi pupenec, je to na Wheldona, to je vskutku jen na zasmání a smazání! Ale k topmu musí být někdo, do to taky smaže ......zadarmo, pochopitelně, v noci po své práci, pochopitelně!

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...6. 2007 zlepšení ve všem

Neutříděné informace?

Neutříděné informace? :-/ Mně to teda připadá skvělě utříděné, příručka k léčbě, dokumenty. Blogy za uživatele psát nemůžeme, ty si musí utřídit oni sami. Sama přemýšlím o přetřídění fóra, zatím jsem to celé nepromyslela, ale nebylo by špatné to roztřídit dle orgánů - žlučník, srdce, ledviny, pak neurologických obtíží - problémy z očima, ztráty čichu etc, a pak jednorázové dotazy ohledně léčby - reakce na ACC, dávkování entizolu, a tak. Líp už to ale utřídit neumím.  

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

A jaké systémové změny

A jaké systémové změny máš na mysli? Zkus něco navrhnout. Bez administrace se ale neobejde žádný web tohoto druhu. Pokud se to bude týkat adminování, dej to spíše do fóra administrace, zde se zveřejňují hlavně výzvy a upozornění. 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Jako libore, musím

Jako libore, musím naprosto souhlasit s Janem. Web opečováváme jak je to nevíce v našich silách a návštěvníci nám za to dají minimum - a to je ukázněnost. Vůbec nemáš představu, jak to tady vypadalo v počátcích, všechno v angličtině, žádné faqy a základní infa, to všechno jsme museli dát dohromady, aby to bylo přehledné. Tohle je jistě web pro lidi, ale takovýhle královský servis typu duplicitní blogy etc. nemůžeš od neplaceného webu čekat ani náhodou. Jestli můžeš ten neplacený web, kde tohle funguje dohledat, budu jedině ráda, dám si to do rarit. Utřídím fóra podobným způsobem, jak jsem navrhla. A serióznost příspěvků záleží pak na každém jednotlivém uživateli.

Pro nutkání "vykecávat" se mohou uživatelé použít chatbox, který bychom ještě rádi upravili anebo inbox.

 

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Promin Bunny, chat box je

Promin Bunny, chat box je ale k nicemu. Tusim, ze se tam prispevky neukladaji /jako v klasickych chatech, kde po odchodu vse zmizi/. Mazani duplicity chapu a beru, ale bohuzel casto se v poslednich dobach mazaly veci, ktere duplicitni nebyly. V necem s vami souhlasim /prehlednost atd../ v necem ne /mazani nepohodlnych prispevku apod/. Chapu vasi nelehkou situaci a ze je to narocne pri tolika prispevcich, ale dle meho nazoru je hranice mazani spatne urcena.  

WP od 26.6.2007 pro stale se opakujici zanety HCD, migreny, bolesti zad, chronicky unavovy syndrom, problemy s dychanim, zhorseni zraku a dalsi problemy

 

WP od 26.6.2007 pro stale se opakujici zanety HCD, migreny, bolesti zad, chronicky unavovy syndrom, problemy s dychanim, zhorseni zraku a dalsi problemy

Chatbox se chystáme

Chatbox se chystáme upravit, řešila jsem to s adrianou, ráda bych, aby se několik nejnovějších příspěvků zobrazovalo jako v posledních komentářích a aby tam byl vidět počet uživatelů v chatu prezentních, děláme na tom.  

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

V klasických chatech se to

V klasických chatech se to neukládá a ani bych to nechtěla. Po dni nebo dvou by to mělo mizet. 

Diskuze ve fórech zůstávají zachované.  

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

skvele, to bohate staci.

skvele, to bohate staci. Kdyz se to tam dva dny bude ukladat temer kazdy ma moznost se tam k tomu vyjadrit a postezovat si. Tim vyresite hodne zbytecnych prispevku, kdy lide zadaji o malou radu. 

WP od 26.6.2007 pro stale se opakujici zanety HCD, migreny, bolesti zad, chronicky unavovy syndrom, problemy s dychanim, zhorseni zraku a dalsi problemy

 

WP od 26.6.2007 pro stale se opakujici zanety HCD, migreny, bolesti zad, chronicky unavovy syndrom, problemy s dychanim, zhorseni zraku a dalsi problemy

Vazeni, rada bych, aby se

Vazeni, rada bych, aby se tu otevrela vazna diskuse o  administraci tohoto webu.

Mnozi se stiznosti na zbytecne mazani prispevku Hunterem a Bunny a na jejich prisne, leckdy az arogantne vnimane jednani. 

Jsem v dosti nelehke situaci a je potreba si trochu ujasnit, jakym smerem se budeme ubirat dal.

Problemu je nekolik.

1. Za dobu nasi kratke, ani ne rocni existence jsme se neuveritelne rozrostli do poctu temer tisicovky registrovanych uzivatelu, nemluve o poctu hostu. V takovem mnozstvi neni mozne, aby web fungoval bez regulace a alespon nejakych zakladnich a jasnych pravidel.  

2. Navrhu na zlepseni ma kazdy spoustu, ale tech, kteri jsou ochotni neco realizovat je minimum- tudiz chybi zdroje. Jakekoliv nadsence vitam, lec nikdo se nehlasi. Cinnost tady totiz neni placena. Jan a Lymess  nijak zvlast organizacne neadministruji, to znamena nijak netridi informace, nepresouvaji atd...Tato zodpovednost lezi v podstate nyni na bedrech Huntera a Bunny. Lymess a Jan jsou hlavne jakousi odbornou zastitou. Na me zatim lezi provoz a technicke zabezpeceni, pripadne administrace obsahu. V soucasnosti mame zarucen provoz i pri dalsim narustu poctu uzivatelu, ale berte prosim na vedomi, ze se nemohu venovat profesionalnimu vyvoji po tech. strance.

Vse, co tu funguje, funguje na principu dobrovolnosti a proto chci jeste jednou podekovat vsem, kteri se jakymkoliv zpusobem zaslouzili o sireni tolik potrebnych informaci. At uz je to Li za preklady, Kamarad za neunavne tahani novacku z bryndy, Keira za vitani novacku, Jorik za sbirani novych informaci,  Ivetta, Kamil, Karel, Pepe, Bullbaj, Optimista a mohla bych tu vyjmenovat dlouhy seznam vas (omlouvam se, ze nejmenuji vsechny pravidelne prispevatele). Kazdy z vas je pro web nejakym prinosem.

Nyni balancujeme na tenkem lede udrzet web na smysluplne a uzitecne urovni, coz pri nasem poctu uzivatelu neni vubec jednoduche. Neni mozne, aby meli uzivatele pocit, ze je nekdo prudi nebo buzeruje, na druhou stranu je potreba mazat nesmyslne prispevky. Osobne si myslim, ze prisel cas, aby se nas tym udrzbaru rozrostl o dalsi cleny.

Stale mam v planu zalozit obcanske sdruzeni, kdy by pak nektere cinnosti mohly byt i placene, ale zatim to je stale hudba budoucnosti. 

Libi se mi myslenka, kterou mi poslala Li o dalsim fungovani:

Můj osobní názor je,že konkrétně forum a různá témata k tomu,by se
mělo udržet bez nějakých příliš nepodstatných myšlenek.Blog-beru něco
jako osobní deníček a tam by to mělo být volnější a citovější.Snad jen
možná dát nějaký limit blogů,aby jich člověk nezakládal několik.Třeba 3
za rok nejvíce-a jinak dost.

Chtela bych tedy slyset i dalsi Vase nazory, jak by to tu melo vypadat, abychom se vsichni citili dobre.

 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Věřím, že času  tu

Věřím, že času  tu musí admini trávit nekonečně mnoho...zároven chápu ty,kteří  v rámci diskuse píšou příspěvky typu,vítám tě m ilý novýáčku,taky to známe apod....jde o lidskou rovinu a konverzaci,bez těchto poznámek,které z těchto stránek dělají nejen odborný server,ale také server s "lidským rozměrem" ,kde panuje porozumění a snaha pomoct individuálně nejen radou,ale i povzbuzením .Takže až tak uplný příznivec mazání nejsem,spíš jde o to,jak odlišit plkání od odborných debat...myslím, že v současné podobě stráneik-jejich struktuře-to příliš bez onoho mazání nepujde.

Co se týče přehlednosti, web se mi také jeví jako hůře přehledný. Co do struktury se mi jako  o něco přehledněšjí jeví web RS kářů,kde jsou témata snadněji čitelná. Alespon podle mého názoru...viz http://klubsms.cz/forum/index.php

Pokud by šlo o možnost získat šablonu na takto ztvárněné forum,znám osobně admina těchto diskusních stránek.  Jenže asi zde jde také o podobnost se stránkami cpnhelp....Dalsím návrhem by bylo to,že by odborné články byly součástí těchto stránek, diskutovat by se ale dalo na stránkách fungujících v odkazišti a graficky vypadajících např.jako stránky RSkářů. Mimochodem diskusní stránka klubu SMS je graficky podobná,možná stejná,jako stránka Marshallova protokolu (tam je ale moderovaná)

 

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.Wheldonův protokol plánuji

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Promiň adriano, ale musím

Promiň adriano, ale musím se smát. Když jsem navrhnul, že jedním z efektivních řešení by bylo omezení zakládání blogů na uživatele, protože někteří zakládají blogy doslova na každou blbost, tak byl můj návrh vytažen z kontextu soukromé pošty a vláčen sem a tam a používán coby strašák a kampaň proti mě. Jak ve štvavých příspěvcích kamaráda, tak dalších, kteří mu přizvukovali a přitom vůbec nevěděli, jak to bylo původně myšleno, protože nedokázali věc řešit přímo se mnou. Takže když totožná myšlenka vzejde od Li, tak je to v pořádku, když ode mě, tak tu někteří typičtí přeháněči tahají slova o policii, špatném vtipu, šikaně a podobně. Nemohu se proto zbavit dojmu, že do problému zasahují osobní emoce některých, kteří prostě nepřenesou přes srdce, že jim někdo reguluje tok jejich příspěvků. Že ten smích je hořký snad nemusím ani zmiňovat.

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Co se tyce chatu, kde bude

Co se tyce chatu, kde bude videt historie a primo na strankach se budou zobrazovat posledni prispevky, tak musim podotknout, ze zatim je to pro me technicky nemozne. Pokusim se to casem nejak zrealizovat, protoze by to byla dobra sluzba, ale bude to chtit praci programatora, takze strpeni. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adriano, díky za možnost

Adriano, díky za možnost projevu. Já myslim, že tenhle web je přehledný dost, vše je pěkně utříděné a na očích, takže nějaké velké změny by snad ani nebyly potřeba, i když je pořád co vylepšovat, to je jasný. Tady je prostě problém rozumný domluvy mezi adminama (Hunter, Bunny) a náma uživatelama. Stačilo by se prostě dohodnout, udělat kompromis a hlavně slevit z arogantního jednání, protože to lidi prostě odradí, mě určitě. Myslím že každý už ví, že věci jako dovolená na Krétě sem nepatří a bude se na to dávat pozor. Horší to bude asi s nováčkama, ty se prostě budou pořád ptát na to samý, než pochopěj, že si maj nejdřív vše pročíst a pak teprv hodit dotaz a to ještě na správný místo. A to chce samozřejmě trpělivost, tuhle funkci výborně zastával Kamarád, takových je málo. Prostě a jednoduše by lidi neměli mít pocit že spáchali zločin, když napíšou do fora nějaký dotaz či připomínku, myslím, že se atmosféra uvolní a i sami uživatelé si budou dávat pozor, aby nepsali blbosti a nezatěžovali adminy. S Li myšlenkou souhlasim, deník víc pojednává o pacientovi, může se rozepsat pokud se to týká jeho stavu, léčby atd., do fora pak konkrétní dotazy. Toť můj názor.

Možná ještě vytvořit nějaký pravidla pro diskuzi ve foru a vytváření blogů a vyvěsit, aby byly na očích, tím by se možná mohlo předejít zbytečným příspěvkům, teda pokud by si to uživatelé nejdřív přečetli no. 

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, chronickou chlamydiozu - zimnice, zhoršení zraku, ztuhlost a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd.


Nemohu jinak, ale musím se

Nemohu jinak, ale musím se v tomto ohledu opět otevřeně zastat adminů (tj.především H+B).  Jde o to, že tento web má do značné  míry širší záběr,  funkci a dfc. i poslání než "jenom" tvořit podpůrné fórum, na kterém se scházejí a debatují pacienti s CPN a CTR, léčící se pomocí Wheldonova protokolu či nějakého jím inspirovaného CAPu. Tyto stránky díky churavějícímu českému zdravotnictví neschopnému a neochotnému v dostatečné míře přebírat/využívat nejnovější vědecké poznatky ohledně léčby naší(ch) nemoci(í),  do značné míry fakticky supluje funkci jedinného alespoň částečně  fundovaného-odborného   portálu zabývajícího se novými přístupy a výzkumy  ohledně diagnostiky a léčby chlamydiových  infekcí.

Jako takové se chtě nechtě (byť to v této podobě pravd.nebylo původním záměrem zakladatelů?) musí snažit zde umístěné a neustále se rozrůstající zdroje informací nějakým způsobem strukturovat a třídit, aby vůbec byly dohledatelné a nepozbývaly tak postupně své hodnoty v množství nic neříkajících příspěvků a zbytečných reakcí. Vzhledem k exponenciálnímu nárůstu počtu často neukázněných přispěvatelů se pak není čemu divit,  že se admini občas stávají podrážděnými a reagují někdy ostřeji než je nutné. Věcně mají nepochybně pravdu a pokud jde o formu ...tak každý z nás (mě nevyjímaje;) má občas nervy na pochodu...což je myslím zcela pochopitelné. Ono je strašně hezké a lehké kritizovat, ale to, že by se někdo ze "ztěžovatelů" dobrovolně přihlásil adrianě na admin. fci. a pomáhal jim s tím jsem doposud jaksi nezaznamenal...

Pokud bych měl být osobní, tak si nemohu pomoci - Hunter a Bunny mně mnohokrát velmi mile a laskavě pomohli  a nikdy jsem s nimi neměl (na rozdíl od některých jiných méně tolerantních a více ješitných lidí...) žádný komunikační ani věcný problém.

Závěrem si myslím, že stávající systém (jak už napsal myslím libor) je geniálně jednoduchý a stále plně funkční...Se stoupajícím počtem lidí pouze stoupají nároky  jak na administraci, tak  zejména na  osobní autokontrolu/censuru jednotlivích uživatelů webu, kterou někteří lidé neberou bohužel příliš vážně.

Řešení podle mě spočívá ve vymezení několika jednoduchých, základních pravidel chování uživatele, na kterých se tu většinově shodnem, která budou všeobecně známá a respektovaná - v opačném případě by následoval automaticky zásah adminů . Tyto částečně "oktrojovaná" pravidla  by měla obsahovat 5-10 základních bodů a měla by tvořit něco na způsob společné dohody (společenské smlouvy;),  ke které se bude muset každý uživatel přihlásit a tím pádem ji i dodržovat. Pokud jde o ty body...to je otázka diskuse...

Co se týče diskutovaného mazání příspevků...

Co třeba říci, že všechny příspěvky ve fóru by měli mít více či méně podstatnou informační hodnotu vztahující se k danému tématu a zde by měli adminové tvrdě dohlížet na jejich obsah ... fórum by tak mělo řekněme odbornější ambice.

Blogy by byly doménou jednotlivých uživatelů a do jejich struktury a obsahu by se zasahovalo méně...Na druhou stranu i blog by měl být veden dle jistých pravidel, která by se měla sepsat a dodržovat - minimálně by v něm měly být uvedeny dostupné diagnostické výsledky (nejlépe v tabulce a co nejpodrobněji včetně data a názvu laboratoře)  a přesně popsána dosavadní i stávající léčba. 

Maximum osobních vzkazů, podpůrných reakcí a méně podstatných dotazů by mělo být řešeno pomocí inboxu !

Na CAPu od 30. 5. 2007 pro chronickou "pětiletou" CTR (+ pravd. i CPN) CAP - 100mg minocyklinu + 3 x 500mg azithromycinu + pulsy metronidazolu.

 

Na CAPu od 30. 5. 2007 pro chronickou "pětiletou" CTR (+ pravd. i CPN) CAP - 100mg minocyklinu + 3 x 500mg azithromycinu + pulsy metronidazolu. 

Já bych to nijak

Já bych to nijak nedramatizoval. Na úpravu a přehlednost bude mít každý stejně jiný názor, kor ti, kteří jsou zvyklí i na jiné weby.

A spor Kam. kontra B a H je případ sám pro sebe, který časem jistě vyšumí.

Sám jsem zastáncem mazání plevelných přípěvků. A taková ta všelijaká poděkování či vyjádření soucitu a podpory - ty mají pouze krátkodobý význam. Stačí, když si je dotyčný jednou přečte a za pár dní mohou zmizet. Klidně bez upozornění. Po těch už se stejně nikdo nikdy pídit nebude.

Takže kdyby to bylo na mě, tak ať B a H klidně odplevelují dál, jen možná s trochu větším citem a s určitým časovým odstupem (viz vyjádření výše).

Já se do toho snad zapojím více, aby v tom nebyli sami.

 (Tak se těšte :o)))

Přesně tak to funguje.

Přesně tak to funguje. Není mazáno nic, co souvisí s léčbou. A některé příspěvky nevalné hodnoty necháváme viset třeba den, než si je přečte uživatel, kterému jsou mířeny a pak jsou smazány. Problém je to tiž v tom, že pokud tamnechám takový příspěvek déle, tak se najednou seběhnou uživatelé, kteří nijak výrazně nepřispívají a začnou na něj odpovídat - samozřejmě na té samé, nebo nižší úrovni, jako byl příspěvek původní. Zvládnout potom takhle rozjetou pseudodiskusi je velký problém, protože se do ní občas zaplete něco důležitého a místní uživatelé, hlavně ti co nejvíc řvou, vůbec nevědí, že já nemůžu smazat příspěvek, ať je sebeblbější, když je na něj navázáno něco důležitého, protože to se pak smaže také. Takže proto se snažíme tyhle bezrozměrné diskuse utnout okamžitě, nebo i prosíme uživatele, aby na to neodpovídali, že to bude smazané - s respektováním toho se setkáváme velmi zřídka.

Osobně si myslím, že celý web je systematicky kvalitní a na jeho udržení stačí pár lidí. Armáda adminů bude velký problém, protože si budou navzájem působit problémy, tím že budou přesouvat něco, kam zase nebude chtít jiný admin. Pravidlem každého webu je, že admin je jeden, max. pár lidí a ti pak spravují konkrétní okruhy. Proto jsem proti dalším adminům, vše mohou zvládnout i ti stávající za jedné podmínky - že uživatelé budou krotit svoji touhu psát, a hlavně, že ti agresivnější přestanou montovat do diskusích osobní příspěvky, místo seriózního řešení problému s adminem v jeho poště. Proto takové příspěvky mizí okamžitě, bez diskuse.

 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Hunter: "tak tu někteří

Hunter: "tak tu někteří typičtí přeháněči tahají slova o policii, špatném vtipu, šikaně a podobně."

No, myslím, že slova o špatném vtipu jsem v oné plamenné diskusi použila já, a to v kontextu celé diskuse, a jako "typický přeháněč" si opravdu nepřipadám. No jen detail, můžete to smazat.

Dani, já vím, že jsi to

Dani, já vím, že jsi to byla ty. A teď mi řekni, jestli vůbec víš, o čem byla řeč, nebo jestli jsi se nechala ovlivnit zkomolenými a výkřiky kamaráda, který vytahal z mého soukromého mailu věci z kontextu a použil je proti mě, protože vede spor na osobní úrovni? Nebo jsi věděla přesně, jak jsem danou věc myslel? Obvykle když o dané věci nic nevím, tak se buď zeptám, jak to tedy je a nebo mlčím. Co myslíš?

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Huntere, já si hlavně

Huntere, já si hlavně myslím, že jsem nijak nesplňovala charakteristiku "typického přeháněče". Nemyslím si, že Kamarád publikoval pouze zkomolené výkřiky, prezentoval svůj názor zrovna tak, jako ty a Bunny. Reagovala jsem v kontextu diskuse, tzn. obecně na možný návrh omezení počtu příspěvků za měsíc, spíše šlo o jakousi faktickou poznámku. Více bych se k oné polemice nechtěla vracet, snad trochu přispěla i k určitému vyjasnění postojů a uvolnění atmosféry, a přinese do budoucna nějaká pozitiva.

Jsi na omylu - on

Jsi na omylu - on publikoval svůj názor na něco, co vůbec nebylo určené jemu, a ten názor podpíral zkomolenými infromacemi, které pak mohly v řadě uživatelů neznalých tématu - např. v tobě, vyvolat to, co on přesně chtěl - averzi vůči adminům, konkrétně mě. To nebyl názor, nýbrž záměrné lživé tvrzení a proto byla celá ta diskuse zlikvidována, protože se v ní neřešilo konkrétně se mnou, o co šlo, ale plamenně se tam útočilo na adminy na základě něčeho, o čem vlastně nikdo nevěděl, co je. Charakteristiku typického přeháněče budeš splňovat ve chvíli, kdy svůj postup stejným způsobem zopakuješ. Použil jsem to označení paušálně, všichni víme, na koho to míří, takže pokud se tě to dotklo, tak se ti omlouvám a doufám, že příště budeš reagovat na základě skutečných faktů a ne jen na základě cíleně směrovaných lží.

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

A chtělo by to méně

A chtělo by to méně agresivity. Což bude možná u někoho těžké, neb zvýšená agresivita je též jedním z příznaků našich nemocí. Už vidím ty potvory chlamýdie a borélie jak se potutelně usmívají a říkají si: "To jsme jim to pěkně zavařily!!!"

A přece jim tu nebudem pro srandu. Že jo?

 

Ta tu byla v dobách

Ta tu byla v dobách Kolbena a Daňka a Vaška, ale to je dávno pryč. Po těch měsících už člověk adminuje bez emocí, akorát sem tam se nestačí divit, co se o sobě dozví.  

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Huntere, těch věcí,

Huntere, těch věcí, které se tam řešily (nejen určité omezení příspěvků) bylo více. Nemá smysl pokračovat v diskusi na toto téma, navíc, když zde není hlavní aktér - Kamarád. Nedotklo se mě nic, to opravdu ne.

Souhlasím, ale považuji

Souhlasím, ale považuji tuhle věc za uzavřenou a pokud se bude rozebírat opět u někoho v blogu nebo ve fóru, bude opět smazána.  

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Bunny, pokud narážíš na

Bunny, pokud narážíš na citaci "...Určitě jsem někde narazil na web, kterej je tak udělanej, ale těď si nevzpomínám kde...", viz.příspěvek z 16.7., tak v něm netvrdím, že je to zadarmo. Na http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/default.aspx je to principiálně podobné, ale zdá se mi to moc složité a zadarmo to určitě není. Pokud narazím na to, co jsem původně myslel, pošlu ti link.

P.S.: nějak se tady porouchala chronologická návaznost příspěvků.

Libore tyhle dva weby se

Libore tyhle dva weby se vůbec nedají srovnávat. Jsme holt neziskový a zadarmo tady máš myslím to nejlepší, co můžeš dostat.

To neporouchala, někdo holt má vlákna zapnutá, někdo ne. Navíc po přesunutí z fóra Výzva a upozornění už není možné na vykopírované příspěvky odpovídat. 

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na tohle se nedá říct

Na tohle se nedá říct nic než LOL :) My tu hostujeme na free enginu, doménu vlastní soukromá osoba, o web se starají sami uživatelé, žádný profit, žádné peníze a ty nám sem podstrčíš web s microsoftem, finančním gigantem. Pochop, že funkční engine musí buďto někdo naprogramovat (zadarmo těžko) nebo se musí již hotový koupit. Jak vidíš, pro obojí jsou potřeba peníze, o taxe programátora snad nemusíme mluvit, hotové enginy redakčních webů se pohybují v nejnižších řádech desetitisíců. Nevím, kde bys chtěl na tohle vzít peníze, když jsme neziskoví, dokonce nemáme ani statut nějaké organizace. Ono je hezké říka - něco by se s tím mělo dělat, ale kdo to udělá? Ty? Já? Někdo z uživatelů? Zcela zdarma, ve svém volném čase, kdy leži s bolestmi kloubů, nebo vidí rozmazaně? 

Engine drupalu je naprosto dostačující pro web tohoto druhu,  navíc je free. Ty prostě chceš něco, co tu není možné udělat bez financí, lidských zdrojů a času. Přitom tyto stránky poskytují dostatečný servis všem nemocným, aby se mohli, teoreticky, vyléčit. Podívej se na cpnhelp, běží taky na drupalu, vše co potřebuješ tam najdeš a lidé se podle ní léčí a úspěšně. Kromě detailů není nutné tady cokoliv měnit. 

Takže jako argument najdi něco porovnatelného, nějaký podobný pacientský web, který spravují sami pacienti a ne stránky microsoftu. 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Ten příklad jsem uvedl pro

Ten příklad jsem uvedl pro pochopení jistého principu a ne proto, aby se to okopírovalo. A taky se podívej na to, co jsem psal 17.7. Tam ti s předstihem odpovídám na to, co píšeš v předchozím příspěvku.

Promiň, asi jsem

Promiň, asi jsem nechápavý, můžeš mi ten jistý princip vysvětlit? Já vidím jediný . Microsoft zaplatí programátory a adminy, kteří web udržují. Ti ho vyladí do vhodné podoby, to vše ve svém pracovním čase, za finančí odměnu. 

Podívej, ty pořád vidíš chybu v systému, ale ten je naprosto dostačující. Problém je někde jinde, problém je v neukázněných uživatelích, kteří nechtějí respektovat pár pravidel. Když je proti nim zasaženo, tak se urážejí a dělají scény. Nevidím důvod, proč udržovat duplicitní blogy, nebo struktury, které by dovolily spam a jiné zase ne. Vše stojí na lidech a jejich ukázněnosti. Pokud budou respektovat systémová pravidla, která nejsou nijak omezující, tak vše bude fungovat.

My napomůžeme přehlednosti ještě lepším strukturováním fóra, na což se chystáme, ale nikdo to po nás nemůže chtít hned.

 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Princip jsem popsal v

Princip jsem popsal v příspěvku z 16.7., kde jsem citoval (zkracuji): „Blogy a fóra budou…ale těď si nevzpomínám kde“. Dosavadní systém je dostačující, ale problematický v tom smyslu, jak je zde prezentováno. Já jsem za sebe uvedl příklad, co by se s tím z pohledu uživatele/administrátora dalo udělat, aniž bych zkoumal střeva dosavadního systému, ale teď mám pocit, že jsem to raději dělat neměl.

No, neměl.

No, neměl.

PROSIM VSECHNY, ABY SI

PROSIM VSECHNY, ABY SI ZAKLADALI POUZE JEDEN BLOG, KDE BUDOU PSAT POKRACOVANI SVE LECBY A NE 3 NAJEDNOU NEBO KAZDY DEN JEDEN. TEPRV KDYZ VAM PRVNI STACIT NEBUDE, POKRACUJTE PROSIM DALSIM... 

diky za spolupraci 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adriana Na dalsi blog si

Adriana

Na dalsi blog si snad musi clovek zalozit dalsi profil pokud to chapu spravne, blog prece na jednom profilu muzes mit jeden a pridavas tam dalsi prispevky. Ale kdy nad tim tak premyslim, tak asi to myslis, tak abylidi psali vse do jednoho prispevku, nebo je moznost zalozit si vice blogu?

Jinak drive se starym designem fungovalo oznacovani navstivenych odkazu nejakou barvou, nejde to prosim zprovoznit i na novem designu? 

 

Prodělané chlamydie trachomatis, testy nalezena IGg pozitivita i u CPN, ureaplasma a taky spousta problemu typickych pro CPN. O leceni podla protokolu zatim uvazuju.

Prodělané chlamydie trachomatis, testy nalezena IGg pozitivita i u CPN, ureaplasma a taky spousta problemu typickych pro CPN. O leceni podla protokolu zatim uvazuju.

Blogu muzes mit kolik chces

Blogu muzes mit kolik chces prave, staci klepnout na novy blog ve svem menu. To vysviceni uz tady asi nepujde se obavam.  

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

At se divam, jak se divam,

At se divam, jak se divam, tak vidim stale jen jeden blog a nenechazim moznost jak zalozit jiny, jen jdou pridavat prispevky do stavajiciho. Ajo blick cvak vytvorit obsah, tak uz tomu rozumim.

S tou zmenou barev uz navstivenych linku je to blbe, to je jeden ze zakladu na strankach kde jsou nejake blogy, diskuze atd. A nejaky jiny zpusob oznacovani nefunguje?

Prodělané chlamydie trachomatis, testy nalezena IGg pozitivita i u CPN, ureaplasma a taky spousta problemu typickych pro CPN. O leceni podla protokolu zatim uvazuju.

Prodělané chlamydie trachomatis, testy nalezena IGg pozitivita i u CPN, ureaplasma a taky spousta problemu typickych pro CPN. O leceni podla protokolu zatim uvazuju.

Protože je ta diskuse

Protože je ta diskuse Herxy. uzavřená, odpovídám sem, páč sem se to celkem hodí.

No ono to není tak

No ono to není tak jednoduché Radko, to bych tu musela být 24 hodin
denne a každej novej příspěvek kontrolovat a vážit či se hodí nebo ne a
na to fakt není čas..stačí že tu nejsem jeden den a je tu tolik novejch
příspěvku že nestíhám a pak něco smažu někoho se dotknu ten se ohradí a
začne z toho nekonečná diskuze, takže to nechávám být a pokud to není
vyloženě provokatér či příspěvky o " jak se máš a kde bydlíš" tak to
neřešim, nehledě na to že sem to tu x krat zminovala a prosila at lidi
píšou jen to nejnutnější a ne každej prd ale lidi moc neposlouchaj a
chtěj se vykecat a tenhle web je o lidech, jaký si to tu udělaj takový
to mají, asi tak a dokud to nepochopěj, můžu to mazat
donekonečna..každopádně pokud si někdo myslí že by to dělal lépe tak at
se domluví s adrianou a já mu to ráda přenechám, opravdu..třeba mmichal
nebo radka...ten tu asi je 24hodin denne podle toho co mi poslal do
inboxu:-)

ale jinak sohlasim ze tu je bordel a nekdy mi je z toho
opravdu i zle, ale jak mi poslal mmichal promazavat jednotlivy
diskuze..to by bylo tak na tejden...pac to musis mazat po jednom, kdyz
to neni na sebe naveseny.

Ps
a to to tu jeste jakztakz udrzuju tim ze presouvam kam to patri a delam
lidem blogy kdyz to napisou do fora atd ale to neni moc videt no...holt
chce to hlavne DISCIPLINU od uzivatelu  

Keiro, prosit není na nic, disciplína se holt musí tvrdě udržovat a je jasné, že jeden člověk to nezvládne. Já jsem adrianě pomoc nabízela, ale jsem ráda, že to nepřijala. Protože já bych mazala 80%  plků a velice brzy bych byla "odejita". Smutné je, když po takové době existence webu nemá jeho majitelka jasno, jak mají stránky vypadat, resp. nebyla schopna podle své představy dát dohromady funkční tým. 

Keiro, a pokud se týká borelioza.cz, tam mají jasno - podle majitele je demokracie cennější než kvalita informací. Vždycky záleží na majiteli. Uživatelé se buď přizpůsobí nebo odejdou. 

Tak se tu mějte pěkně. 

Radka - syn Tomáš, 6 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

Vážení, viz Podmínky

Vážení, viz Podmínky užití

 

"1. Blogy používáme pro navazující popis, jako např. záznamy a vlastní zkušenosti z léčby, úvodní poznámky, výpovědi apod. Pokud chcete na začátku uvést svůj příběh, založte si prosím vlastní blog (položka "vytvořit obsah" v menu vlevo dole)..." a další,

a vzhledem k naprosté ignoranci daných pravidel ze strany uživatelů, bude vše co nesplňuje tato pravidla mazáno!

 

Případné nabídky či požadavky na výpomoc chybějících lentilek, užijte  vpravo nahoře odkaz na Fórum a tam do Online Pharma (vyradené neaktuálne témy).  Jinak bude vše z technických a administrativních důvodů mazáno. Stránky jsou díky jednorázovým nabídkám přebytků lentilek totálně nepřehledné a stává se z toho podivný jarmark.

březen 2013 ukončení CAPu 

suhlasim, ako v uzhorode na

suhlasim, ako v uzhorode na trhu. k veci skoro nic nove len same trhovnictvo. ok, niekomu nieco vystalo, nieco chyba, ale to sa da aj bez velkeho humbuku robit, okrem toho ksefty s atb nie su legalne a zabudnite, ze internet je "anonymny" priestor. ked sa jedneho dna niekto nasere, mozu tieto uzitocne stranky zavriet a predavacov s nimi... 

no právě, vyvolává to

no právě, vyvolává to zbytěčnou pozornost Eulálie Čumpelíkové a mravní policie. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Poslední varování! Co nebude

Poslední varování! Co nebude v souladu s "Podmínky užití" se prostě smaže. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k