Kryptokok

Vše o této parazitické kvasince.

Lymess zase boduje: Já

Lymess zase boduje:

Já bych těm papouškům a spol. taky nevěřil ani nos mezi očima. V bytě bych to nechtěl ani za nic. Nemyslíš, Jene.

Pro Johnaz:

trochu mi není jasné, proč jsi za 12 let léčby nepoužil intenzivněji Fluconazol a léčil ses jen bylinkami. Bylo by to snad rychlejší, co se týká vyléčení. Psal jsi, že jsi ho nemohl sehnat. Ale IT lékárny existují už nějaký ten rok....

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Já se papouška nebojím.

Já se papouška nebojím. Pepíček je kamarád a pěkně štípe do ucha a k tomu kocour a je o srandu postaráno. To je pak rachot, Pepa na lustru a kocouří drápy v mém rameni.

Izolovat se jaksi nemůžeme, jsme taky jen živočiši a nikdy člověk neví, co kde chytne. Ale to by člověk nesměl jíst, pít, jezdit metrem, koupat se v rybníku či v moři a vůbec nic.

Na papouchovi poznám, je-li nemocen či zdráv, a mohu se podle toho zařídit. Ale jak se mám vyhnout bacilonosičům v metru, to tedy nevím!

Když je někdo nezdravý, má být někde v koutku a koukat se vyléčit. Ale to by ho musel nějaký doktor nechat se léčit a ne ho posílat k psychoušům, jako nás všechny, ač jsme všichni kašlajíce vesele šířily chlamydie dál, neboť laboratorně apod. jsme byli všichni jen psychosomatici a to prý není nakažlivé. Ale lidská blbost je asi velice nakažlivá, soudě podle toho, co tady čtu, jak se chovají ti, co mají být oporou a spásou těch, co mají problém, ať je to chlamydie, borelie, kryptokok nebo rýma ...

Jinak o kryptokoku něco zde - Cryptococcus nebo kryptokokóza

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...6. 2007 zlepšení ve všem

březen 2013 ukončení CAPu 

Fluconazolem by měla být

Fluconazolem by měla být léčba nejrychlejší, ale není to pro všechny z hlediska dostupnosti a bezpečnosti, při takhle vysoké dávce a délce léčení by to mělo být pod kontrolou lékaře a ten hlavní argument je , že Fluconazol přijde na 15.000,-Kč a Vilcacora na 57,-Kč.

Papoušků bych se nebál, ptáci ho roznášejí jen ti co přilétají z tropů, kde se živí eukalipty, který Kryptokok často napadá. Takže pokud někdo nechodí zametat trus na statou půdu, tak odsud nákaza nehrozí. Největším roznašečem je nemocný člověk, protože Kryptokok je velice malý 3-5um (velikost částeček cigaretového kouře) spolu s odpařeným potem se zúčastňuje termálního proudění v místnosti a mimo organismus je schopen přežít měsíc. Samozřejmě pro nakažení je potřeba dostat pořádnou nálož a mít nějaké oslabení imunity, to zabezpečí většinou chřipka, EBvirus a podobně.

Jinak pocení je

Jinak pocení je nejjednodušší způsob jak Kryptokoka dostat z těla a pokud má někdo noční poty, rychle se zpotí při sebemenší fyzické aktivitě u citlivějších většinou ten pot mírně pálí, to je ta kvasinka, podobně když se rozškrábne léze, která teprve vzniká, tak to pálí jako sůl do otevřené rány. Léze jsou většinou nerozeznatelné od akné,ale vyskytují se jen u 15% lidí s touto nemocí . Jinak informací o této nemoci je u nás velice málo, já jsem zkoušel kontaktovat desítky lékařů a 90% neznalo ani samotný název nemoci, ale nikdo nevěděl jaké to má příznaky a jak by se to dalo diagnostikovat.

 

Kryptokoka normalne

Kryptokoka normalne diagnostikujou laborky jako jakekoliv jine kvasinky. V tom nevidim problem. Viz. http://www.szu.cz/cem/zpravy/zpr0903/e348.htm

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Laboratoře dokáží

Laboratoře dokáží diagnostikovat Kryptokoka jen v Petriho misce ve statisícovém kultivátu a to jen odhadem a jen některé kmeny, v lidské tkáni živého člověka to nedokáží.

 

Používají se dvě metody, kultivace a k tomu je zapotřebí stovky aby se vypěstovali statisíce, to trvá několik měsíců a přímá mikroskopie, kde pro rozpoznání kapsule se používá barvivo. Bohužel jsou i Kryptokoky bez kapsule nebo s minimální kapsulí, které nemusí na barvivo reagovat, proto se laboratoře testují jen kmenem Cryptococcus Neoformans varianta Neoformans, jež má největší kapsuli, aby vůbec nějaký výsledek dostali, dneska už jsou ale známy stovky variant Kryptokoka. Větší problém ale je kde v organismu najít takové množství, aby to bylo možné detekovat, protože Kryptokok je v organismu rozptýlen. Podobně jako nelze najít 100 medvědů na jednom místě. Pro představu při milionu Kryptokoků, jež už mohou způsobit ochrnutí, vychází 10 Kryptokoků v 10ml krve, jak je tam ale najít, když jsou zhruba stejně velký mezi 50 miliony červených krvinek, 4 miliony krevních destiček a 100 tisíci býlích krvinek. Malá citlivost těchto metod je důvod proč umožňují diagnostiku jen HIV-AIDS pacientů, kde dochází k přemnožení podobnému jako u měsíce mrtvého člověka, také k pozitivní diagnostice Kryptokoka u HIV dochází většinou pár dní či týdnů před smrtí, kdy ten proces už je nezvratnej.

 

 

Píše johnz: "pocení je

Píše johnz: "pocení je nejjednodušší způsob jak Kryptokoka dostat z těla"

Jen aby to počasí ještě pár dní vydrželo...

Jako na houpačce je to s

Jako na houpačce je to s ATB vždycky, něco zlepšují něco zhoršují, například rovnováhu kvasinek a tyto nemoci CFIDS jsou na symbioze kvasinek založené. Léčením se také synchronizuje buněčný cyklus  Kryptokoka a díky tomu se stav zlepšuje a zhoršuje v 5 týdením cyklu, někdy je to označováno jako herxy. Dobrá zpráva je že WP funguje a opravdu léčí , špatná zpráva je že zřejmě  nedokáže tuto nemoc zcela vyléčit , je možné že je to doživotní nemoc, proto také prosazuji méně radikální léčbu s minimem vedlejších účinků, pomocí čajů.  Mechanismus nemoci, nebo spíše imunitní reakce je podobná jako u podobné granulomatózní  namoci TBC, což bývá také celoživotní nemoc, přesto že plicní forma se vyléčí poměrně snadno a rychle, nemoc se může kdykoli vrátit. Kryptokokóza vzniká také jako plicní , rychle ale , během 2 měsíců přechází do diseminované formy, tato forma by měla odpovídat CFIDS.  Důvod proč jí nelze tak snadno vyléčit je zřejmě ten, že  vznikne kostní forma , kdy léčiva do kostí těžko pronikají a tak kostra je zdrojem patogenu, který se  pak roznáší krví do  celého organismu.  Na Kryptokoka neexistuje zatím žádná diagnostika, ale jsou různé příznaky, které mohou svědčit o této nemoci,  například  bílé skvrny na zubech, což je metabolický vápník , jež používá imunitní systém stimulovaný vitamínem D k ničení tohoto patogenu. Já používám čaj jehož hlavní složkou je Vilcacora zhruba 10 měsíců a kromě knedlíku v krku všechny problémy odezněly a po 13 letech umírání se cítím velice dobře.

toto je odpověd na blog FALKA 10 měsíců WP

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k