Wheldonův protokol a Helicobacter pylori

Tak jsem v červnu najela na Wheldonův protokol. Bohužel zatím v jeho starší verzi. Pro podezření na boreliózu (červená skvrna na noze připomínající erythema migrans, klíště jsem neměla, nikam nechodím, muselo mě něco štípnout) mi byl předepsán Amoxicillin 1000 mg 2 x denně a to na měsíc. Začala jsem postupně, ale už nějakou dobu jsem na výše uvedené dávce. Nyní ale stojím před rozhodnutím, jak dál s protokolem pokračovat. Již dost dlouho mě mj. trápí zažívací potíže a nezdálo se mi, že by za tím byly jen chlamydie. Nechala jsem se otestovat na Helicobacter pylori a byl tam – mám pozitivní chronickou infekci. Doporučena mi byla léčba:

Amoxicillin 1000 mg 2 x denně + Klaritromycin 500 mg 2 x denně + Omeprazol 40 mg denně – užívat týden

a nebo

Metronidazol 400 mg 2 x denně + Klaritromycin 500 mg 2 x denně + Omeprazol 40 mg denně – užívat týden.

Druhou variantu jsem zamítla rovnou, asi by mě to nyní porazilo. Uvažuji ale o první variantě. Amoxicillin již užívám, Omeprazol také (byť nyní v nižších dávkách) a prostě bych najela na ten Klaritromycin, ale opět postupně, takže kombimaci bych užívala déle. No a postupně bych Klaritromycin vyměnila za Azitromycin nebo Roxithromycin a Amoxicillin nahradila za N-acetyl cystein a jela bych už současný Wheldonův protokol. Doxycyklin bych přidala později.

Nicméně stále zůstává ve hře ta borelióza, ale to budu řešit, až mi ji prokážou z testů. Na ty jdu na začátku července, takže výsledky budu mít nejpozději v půlce července.

A nebo teď toho Helicobactera nemám řešit a mám najet na Doxycyklin? Nejsem si ale jistá, zda Wheldonův protokol pokryje i Helicobactera. I když by vlastně mohl, protože prý místo Klaritromycinu je možno užívat Azitromycin, takže až bych začala pulzovat Entizolem, tak bych měla pokrytého i Helicobactera. I když pravda, ten vyžaduje, aby se Azitromycin užíval 3 dny v dávce 500 mg co 12 hodin. Ale co my víme. Třeba bude úplně stačit ta dlouhodobá léčba dle WP, která by měla na chronické infekce způsobené gramnegativními bakteriemi platit. A Helicobacter gramnegativní bakterií je.

Každopádně budu ráda za Vaše názory či rady.

Me se to zda velmi rozumne,

Me se to zda velmi rozumne, co pises. Urcite se to takhle kombinova da. Ja bych klidne lecila toho helicobactera tyden podle jejich navodu a pak presla plynule na Wheldona. Pokud by helicobacter po tydnu nechcipnul, tak ho Wheldon dorazi. Zaroven bys mela pokryte chlamky i pripadne borelie. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Amoxicillin již užívám,

Amoxicillin již užívám, Omeprazol také (byť nyní v nižších dávkách) a prostě bych najela na ten Klaritromycin, ale opět postupně, takže kombimaci bych užívala déle. No a postupně bych Klaritromycin vyměnila za Azitromycin nebo Roxithromycin a Amoxicillin nahradila za N-acetyl cystein a jela bych už současný Wheldonův protokol. Doxycyklin bych přidala později.

Já bych to udělal taky tak.

Ahoj Vladko, mám podobný

Ahoj Vladko, mám podobný problém, pozitivní na Hel. v IgA a k tomu zažívací potíže, u kterých ale těžko rozpoznám, co dělá H a co zas Ch. Já osobně spoléhám tak trochu na Wh. a věřím že až nasadím Entizol tak bych ho mohla likvidovat spolu s chlam, přesně jak si napsala. Tvůj návrh se mi ale nezdá marný, chvíli jet kombinaci na Helicobactera a pak plynule přejít na Wheldona. Nebo normálně jet Wheldona a postupem času vyměnit  Azi/Roxi za Klarithromycin a přidat Omeprazol. Nevím jestli ACC působí v tomhle případě stejně jako amoxicilin. 

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, chronickou chlamydiozu - zimnice, zhoršení zraku, ztuhlost a třes svalstva, závratě, návaly nevolnosti atd.


Ten metronidazol už není

Ten metronidazol už není na helicobactera stejně to nejlepší, už se vyskytují kmeny na něj rezistetní. 

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k