Entizol vs. Plaquenil (Quensyl)

Jak už tu bylo řečeno, na cysty borelií je účinnější Plaquenil, na krypty chlamek Entizol. Nejsem sama, kdo má obojí. Plaquenil budu brát s Azitroxem (příp. Klacidem nebo Minocyklinem), Entizol beru s Triprimem. Chtěla jsem se zeptat těch, co už vyzkoušeli jak Entizol, tak i Plaquenil (samozřejmě ne současně), jestli jsou reakce u Plaq. taky tak silné..? Plaquenil se bere týdny až měsíce v kuse, Entizol jen pár dní v měsíci.

A kdes vycetla, ze na cysty

A kdes vycetla, ze na cysty borelii je ucinnejsi Plaquenil? 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

A kdes vyčetla, že Entizol

A kdes vyčetla, že Entizol jen pár dní v měsíci? Aha, ve WP. Ale když ti nebude moc ubližovat, můžeš ho brát kontinuálně.

To už se tady

To už se tady probíralo:                                                  

 

http://www.chlamydie.info/node/1071

http://www.chlamydie.info/node/27

Mně šlo jen o porovnání reakcí při braní Entizolu a při braní Plaquenilu, zda jsou taky tak silné.

Neuroborelioza od r. 1995, chlamydie pneu - CAP od 11/2006 pro: silné závratě, zatuhlá šíje, srdeční arytmie, ataky paniky, pocit proplachování obličeje, vnitřní třes, noční zástavy dechu, ťukání v uších, lícní ztuhlost, atd.<

Neuroborelioza od r. 1995, chlamydie pneu - WP od 8.12.2007 pro: silné závratě, zatuhlá šíje, srdeční arytmie, ataky paniky, pocit proplachování obličeje, vnitřní třes, noční zástavy dechu, ťukání v uších, zimnice, lícní ztuhlos

Na Entizol cca 10dní v

Na Entizol cca 10dní v kuse po 1200mg / den naprosto bez změny stavu, ani po pivu s Entizolem se mi stav nezhoršuje :-)

Azitrox a Plaquenil 3měsíce,  v počátku zesílení bolestí drobných kloubů prstů, po cca 20 dnech ústup a jsou pryč skoro úplně.

Však se to nemusí

Však se to nemusí zhoršit s tím pivem hned..to pak po pár měsících na jaterních testech. S enťákem by se teda fakt pít nemělo.  

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

No jo, Robe, když ty

No jo, Robe,

když ty nejdřív pobiješ cysty Plaquenilem 3 měsíce. Teď toho na Enťák moc nezbylo. A těch 10 dní beze změny vypovídá, že bys možná mohl Entizol kontinuálně. 

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Ja nemám reakcie ani na

Ja nemám reakcie ani na Entizol a nemala som ani na Plaquenil. Plaquenil som brala 2 roky v kuse.

Wheldon od 21. 12. 06 

Tak

Tak přeci!!!!

Mikrobiologické výzkumy in vitro na vysoké škole Wädenswil pod vedením prof. Sieverse ukázaly, že hydroxychloroquin (např. Quensyl, Plaquenil) dokáže borélie zcela zničit, zatímco Metronidazolu se to nepodařilo.

No konečně Lymessi! Hned

No konečně Lymessi! Hned se mi bude Plaquenil s Azi 90 dní líp brát. A předpokládám, že reakce budou stejně hnusný jako u Metra.

Neuroborelioza od r. 1995, chlamydie pneu - CAP od 11/2006 pro: silné závratě, zatuhlá šíje, srdeční arytmie, ataky paniky, pocit proplachování obličeje, vnitřní třes, noční zástavy dechu, ťukání v uších, lícní ztuhlost, atd.<

Neuroborelioza od r. 1995, chlamydie pneu - WP od 8.12.2007 pro: silné závratě, zatuhlá šíje, srdeční arytmie, ataky paniky, pocit proplachování obličeje, vnitřní třes, noční zástavy dechu, ťukání v uších, zimnice, lícní ztuhlos

Lymessi, takže keď som

Lymessi, takže keď som bola v decembri 60 dní preliečená plaquenilom s clarithromycinom a mycomaxom na LB, moje súčasné problémy sú len z chlamýdií, to si chcel povedať? Teraz som na WP a pulzy entizolom to asi riešiť nebude. Pochopila som.

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Majko, tak to som rozhodne

Majko, tak to som rozhodne povedať nechcel. Sice je klaritromycin s plaquenilem velice správná kombinace, ale nikdo ti nezaručí, že za těch 60 dní vybila tvoje borélie kompletně.

Škoda, že Stratton nestihl

Škoda, že Stratton nestihl vyzkoumat, zda hydroxychloroquin (Plaquenil) působí taky na chlamydiové krypty. Pak by nebylo co řešit...

Může mi někdo poradit,

Může mi někdo poradit, kolik Plaquenilu by se mělo brát denně v kombinaci s 3x týdně Azi?

Chci ten skvělý ústup všech potíží a dobrý stav Funyho ještě pojistit před úplným vysazením ARB. . Plaquenil už mám doma...

Díky. 

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

standardní dávka s

standardní dávka s Klacidem

Ahoj Leono,

standardní dávka s Klacidem je 2x200mg Plaquenilu denně. Myslím,

že s Azitromycinem bude dávkování Plaquenilu stejné. Já to tak beru taky. Hodně štěstí, myslím, že je to dobrá volba pojistit to Plaquenilem, aspoň na pár týdnů, či měsíc. Při takové krátké době by problémy s očima opravdu vzniknout neměly.

Posted Prosinec 4th, 2007

Zdravím všechny a prosím o radu. Vyšetřením v revmatologické ambulanci a dle pozitivních testů ANA a ENA diagnostikovala i mne paní doktorka SLE-systémový lupus erythematosus. Povídaly jsme si i o CPN. Přiznala, že stanovisko infekčního oddělení u většiny pacientů se jí nelíbí, tak je při pozitivních titrech přeléčí, ovšem klasicky. O protokolech nic nevěděla, nestavěla se sice záporně, ale po tom, co jsem jí řekla, že vše vím z netu, přestalo ji to zajímat. Mám sice pomalejší nájezd, ale tento týden přidávám dle WP Azi. Jenže si teď nevím rady s Plaquenilem, který mi předepsala revmatoložka. Snažila jsem se tady něco vyhledat, ale moc moudrá z toho nejsem. Obvodní lékařka, která mi sice prozatím antibiotika píše, řekla, že k tomu se nemůže vyjádřit, protože to není její odbornost. Byla sice trochu naštvaná, protože posudková udělala v mé kartě vítr a dostala jsem ultimátum, buď konec nemocenské, protože mi nic není, nebo psychiatrické vyšetření...tak se jdu vyšetřit. Dotazy na zkušenější: 1/ pochopila jsem dobře z prostudovaného, že Plaquenil pomáhá pouze na Borelie a nemám ho tedy uživat? Azi se užívá tři po sobě jdoucí dny v týdnu? (má obvodní paní doktorka to tak doporučila) Díky

Ano, Plaquenil není v žádném protokolu na chlamydie, zato pro borelie ve většině. Jestli má nějaký vliv i na chlamydie se neví.

Jinak Azi podle Wheldonova protokolu se užívá Po-St-Pá po 250mg. 

S Plaquenilem jsem tedy

S Plaquenilem jsem tedy vyrovnána, díky za odpověď, ale pořád mi vrtá v hlavně, že jsem nikde ve WP nenašla, že by se Azi měl užívat ob den. Jak jsem již psala má lékařka doporučovala užívat tři dny po sobě jdoucí a tak je to psáno i v příbalovém letáku. Vysvětlete mi prosím někdo jak to tedy je a pokud víte, proč? Děkuji zkušenějším!

WP od 10/07 pro Cpn - bolesti, křeče a pocit tlaku v oblasti žaludku a střev, stěhovavé bolesti velkých i malých kloubů, nepřekonatelná únava, opakující se chrapot, bolesti hlavy, očí...

Ahoj Avi! Sice nejsem moc

Ahoj Avi!

Sice nejsem moc zkušenější - ale nejdříve osobní zkušenost: Plicní Dr. taky manželovi řekl, že má Azitrox 500 mg užívat tři dny po sobě, v lékárně mi řekla lékárnice totéž.  Ale my jsme podle protoku dali jen 250 mg, a to 3 x týdně - obden. Dr. Nouza nám dokonce řekl, že to máme brát obden - tedy každý druhý den. Bereme Po,St,So - 3x týdně.

A tady je odkaz na Strattonův protokol:

http://chlamydie.info/node/688

Pokud je možné začít s antibiotiky, začal bych makrolidem.
Upřednostňujeme azitromycin (antibiotikum používané k zabránění bakt.
replikace), snadno se podává a vychází levněji od doby, co mu prošel
patent. Podával bych pouze jednu tabletu 250 mg azitromycinu a čekal bych 2 týdny,
abych viděl, zda se dostaví nějaká reakce. Pak bych podal dvě tablety
(250 mg), jednu v pondělí a jednu ve středu. A opět bych čekal 2 týdny.

Pokračoval bych takto, přidáváním každé dávky dokud by pacient
nebral 250 mg azitromycinu Po/Stř/Pá.
Pokud má pacient hrozné reakce
(tím je myšleno, že nemůže pracovat – většina lidí se snaží pracovat a
starat se o rodinu v průběhu této terapie), zpomalil bych proces.

Zdraví Žaneta

 

Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie

Je pravda, že ve WP se

Je pravda, že ve WP se píše 3x týdně a není tam jasně napsáno, že to má být obden, ale já si myslím, že léčba 3x po sobě v následujících dnech, jak píšou v letáku, je vhodná pro jednorázové přeléčení nějaké jednodušší infekce. Azitromycin přetrvává ve tkáních snad kolem 70 hodin, proto se při dlouhodobé léčbě bere obden.

Ano, je to napsano takto:

Ano, je to napsano takto: (azithromycin 250mg tři dny v týdnu je alternativou.)

Mysli se ale skutecne po,st,pa.. (NE po sobe jdouci dny)

Děkuji moc, hlavně

Děkuji moc, hlavně Wojtovi za argument. Bohužel jsem od přírody takový ten analytický typ, jak říká moje kamarádka úspěšná obchoďačka. Takže ať se mi to nemíchá, najíždím na Azi v pondělí. Jen mne zarazilo v komentáři Žanety, že berou Azi 250 mg 3x denně. Já z protokolu pochopila, že 250 mg 1x denně. Takže další pro mne nejasnost? 

WP od 10/07 pro Cpn - bolesti, křeče, pocit tlaku v oblasti žaludku a střev, stěhovavé bolesti velkých i malých kloubů, nepřekonatelná únava, opakující se chrapot, bolesti hlavy, očí...

Jo, to bude určitě

Jo, to bude určitě překlep, 3x denně se Azi nebere.

 Byl to překlep -

Byl to překlep - omlouvám se.

Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie

Ahoj AVI, Azi se bere 3x

Ahoj AVI, Azi se bere 3x týdně 250mg např. - po,st,pá tak jak píše janom.

Chronická únava, závratě, zvýšená potivost, svalový třes, zvýšená teplota. Na Wheldonově protokolu od 7/2007

 


Na

Na http://lymemd.blogspot.com/ pisou o plaquenilu nove info. A to ze podle vyzkumu Evy Sapi zvysuje tvorbu cyst borelii, ne snizuje. Podle ni tri leciva prokazala schopnost redukovat naloz cyst. V poradi se zvysujici se potenci: albendazol, metronidazol, tinidazol.

Je to posledni clanek z 30.rijna.

 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mpn, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

priamy link na článok:

priamy link na článok: http://lymemd.blogspot.com/2009/10/odds-and-ends-and-ilads.html 

WP od 05/2008.Mycopl.Pn,Cpn, reaktivované EBV,Pseudomonas aeruginosa.CFIDS.Kvôli častým zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii. Od apríla do júna 2009 dočasne preruš.WP kvôli ATB liečbe Pseudom.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Mohl by mi někdo ujasnit

Mohl by mi někdo ujasnit (odkázat), jestli tetracykliny ovlivňují vstřebávání a účinek metronidazolu pozitivně nebo negativně? Našel jsem totiž zatím protichůdné informace.

Cpn v IgG, EBV, subfebrilie, únava, bolesti kloubů a svalů, neurologické potíže...

subfebrilie, únava, bolesti kloubů a svalů, neurologické potíže

Má prosím někdo

Má prosím někdo zkušenosti s přidáním plaquenilu k WP z důvodu boreliózy? Lze brát v době pulzu entizolu plaquenil a entizol SOUČASNĚ? Případně zda jsou nějaké nové informace ohledně příspěvku výše (plaquenil zvyšuje tvorbu cyst borelií) - k čemu se spíše přikláníte? Ničí plaquenil cysty nebo je naopak "tvoří"?

Na Wheldonově protoloku od 04/2008 (CPN, borelióza), zejména únava, zvýšená teplota, neustávající kašel...
Na WP od 04/2008 (CPN, borelie afzelii a garinii, toxopl., pozitiv.autoimunita), 09/2010 dočasná výměna doxy za mino, 04/2011 zpět k doxy, 11/2011 rifampicin, 06/2012 přerušeno

PLAQUENIL NEÚČINNÝ?? Pro

PLAQUENIL NEÚČINNÝ?? Pro ty, kteří řeší současně i boreliozu, dávám odkaz na zajímavou diskuzi, kterou jsem našla na borelioze.cz. Zkopírovala jsem část, kde v dopise sám Sievers říká, že plaquenil na cysty borelií nepůsobí. Jak byste se k tomu vy, kteří plaquenil berete nebo plánujete přidat, stavíte? Díky moc za všechny názory, Kiki.
http://www.borelioza.cz/cs/diskusni_forum/prispevky_diskuse/lecba_dr_schardta/?flt=0
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Vážený profesore Sieversi,
... Co si myslíte o průzkumu Evy Sapi, předneseném na konferenci ILADS v říjnu 2009? Podle ní plaquenil vyvolává vznik cyst, místo aby je ničil. Já tomu nevěřím. Máte nějaké nové informace o plaquenilu?
...S úctou a díky za radu i všechny Vaše práce na toto téma

Hallo
Danke für die Anfrage. Die http://www.bsg-sw.blogspot.com/ hat eine gute homepage über das Thema. Von Patienten habe ich erfahren, dass eine höhere Dosis von Minocyclin 2 x 100 mg besser ist. Dies sollte aber mit dem behandelnden Arzt abgesprochen sein. Das Quensyl lindert die Entzündungsschmerzen bei Lyme Arthritis. Wir konnten keine aussagekräftige Wirkung gegen zystische Formen der Borrelien mittels Quensyl nachweisen.
Herzliche Grüsse aus der Schweiz
Martin Sievers

Vážený profesore Sieversi,
děkuji za rychlou odpověď. Bohužel zde nemáme lékaře, kteří by uměli - nebo chtěli - léčit boreliozu. Myslím, že někteří ani nevědí o existenci cyst. Proto jsem velmi vděčná za Vaši konzultaci.
Musím přiznat, že Vaše informace o plaquenilu jsou velmi překvapující, interpretace Vašich studií i směrnice Borreliose-Gesellschaft uvádějí, že plaquenil je účinný proti cystickým formám (http://www.borreliose-gesellschaft.de/Texte_und_Empfehlungen/Empfehlunge...)
Takže zůstává proti cystám s jistotou účinný pouze metronidazol?
... Mnoho lidí věří, že říkáte o plaquenilu, že je proti cystám účinný - a pokud to není pravda, bude to pro všechny znít revolučně. Cítím povinnost jim to říci.

Noch eine kurze Abmerkung. Das Minocyclin sollte in Absprache mit dem behandelnden Arzt über ein halbes Jahr eingenommen werden. In einem Zellkulturmodell (Borrelien wachsen in der Zelle) waren die beiden Mittel in der Kombination sehr erfolgreich, um alle Formen abzutöten. Der Hauptwirkstoff ist das Minocyclin. Das Quensyl alleine hat vermutlich nicht die entsprechende Wirkung. Metronidazol wirkt nicht, Borrelien können dies nicht in die aktive Form überführen.
Herzlichen Gruss
Prof. Sievers, ZHAW, CH-Wädenswil


Na Wheldonově protoloku od 04/2008 (CPN, borelióza), zejména únava, zvýšená teplota, neustávající kašel...
Na WP od 04/2008 (CPN, borelie afzelii a garinii, toxopl., pozitiv.autoimunita), 09/2010 dočasná výměna doxy za mino, 04/2011 zpět k doxy, 11/2011 rifampicin, 06/2012 přerušeno

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k