Chlamydia pneumoniae získaná, jak bys nepomyslel

Chlamydia pneumoniae not caught like you though
Chlamydia pneumoniae nezískaná, jak bys myslel
23. dubna, 1999

 

Nancy Humphrey

Vyslov Chlamydia pneumoniae a než dojde na „pneumoniae“, většina lidí už myslí na
pohlavně přenosnou nemoc.

„Jakmile lidé slyší název Chlamydia, ucpou se jim uši“, říká Dr. Charles W. Stratton, docent patologie. Oni buď neslyší nebo nerozumí druhé části – pneumoniae. Myslí na Chlamydia trachomatis, běžnou to příčinu pohlavně přenosné nemoci. Chlamydia pneumoniae je ta, kterou není zrovna legrace dostat.

Organismus Chlamydia pneumoniae (C. pneumoniae) poprvé popsaný v r. 1988, není pohlavně přenosný druh. Je to organismus vzduchem přenosný, který získáte vdechnutím o té, co ho nositel vykašlal.

„Vznášejí se jako jádra kapének, podobně jako TBC. Lidé kašlou a vypouští tato nakažlivá tělíska. Ona plují prostorem. Vy dýcháte. Ona vstoupí a vy dostáváte svá vlastní.“

Je to o tom, jak fungují uvnitř těla, co Stratton, Dr. William M. Mitchell, profesor patologie a spolupracovníci hledali po celých minulých pět let.

Výzkum organismu zesílil když Strattonovi spolupracovníci ve Vanderbiltu a jiných lékařských střediscích v celé zemi včetně Johns Hopkins a The Mayo Clinic, brali v úvahu roli chlamydie u nemocí jako např. u roztroušené sklerózy, zánětu kloubů (revmatické artritidy), pyoderma gangraenosum – (kožní hnisavé onemocnění charakterizované ohraničenou nekrózou), onemocnění věnčitých tepen a zánětu močového měchýře (Interstitial Cystitis).

Chlamydie je potměšilá a záludná, říká Stratton.

Jestliže buňku napadnou viry a jsou-li aktivní, začlení se do lidské DNK a v podstatě ovládnou buňku.

„Řeknou buňce, dnes se nebude dít nic, kromě výroby virů a buňka to často nepřežije,“ říká Stratton.

Chlamydie ale usiluje o něco jiného.

Nejdříve po vdechnutí chlamydie může nakazit řasnaté buňky, řasinkový epitel, vystýlající dýchací cesty. Řasinkové buňky pracují jako vynašeč posouvající vpředhlen. Chlamydie může ochromit tyto řasinkové buňky, protože jim krade jejich životní sílu, energii. Hostitel tak přijde k ošklivé dýchací (respirační) nákaze.

Tělo odpovídá obranou na jakoukoli aktivní nákazu. Součástí této obranné odpovědí jsou snahy monocytů a makrofágů pohltit choroboplodný zárodek a zabít ho.

Ale ne vždy se jim podaří chlamydie zabít. Místo toho roztrušují vetřelce v obvodových (periferních) krevních jednojaderných buňkách – mononukleárech [1] a ten může v klidu a tiše zamořovat další buňky těla.

„Při této tajemné, skryté nákaze nemáte žádných příznaků. Protože Chlamydia ale není skutečně žádný virus, pak jestliže způsobuje skrytou nákazu, tak také tráví – metabolizuje. Jí, pije, zpívá a tančí. Je živá, žije.“

Vzhledem k tomu že chlamydie neumí vytvářet svojí vlastní životní sílu – energii, musí jí krást z lidských buněk. A to znamená ve svém důsledku, že chlamydiemi nakažené buňky nepracují, nefungují správně.

„A je-li už chlamydie aktivně metabolizující v buňkách, má něco za lubem. Krade životní sílu. Neumím si představit ničehož dobrého, co by vzešlo z přítomnosti chlamydií v lidských buňkách.“

A tak je-li chlamydie v periferních krevních mononukleárech a někde v těle hostitele probíhá zánět, má hostitel smůlu, říká Stratton. Jakýkoli druhořadý zánětlivý proces se může stát druhotně nakaženým (zamořeným) chlamydiemi bez ohledu na to, co je zdrojem zánětu, říká Stratton.

„Tak a máte přetrvávající problém,“ řekl Stratton. „Teď máte větší vytrvalou nákazu v tkáních, je jedno jestli je to mozek (RS) nebo v kloubech (zánět kloubů - revmatická artritida).“

„Máte-li zánět, zanícení, pavoučí kousnutí, virovou kloubní nákazu, virózní zánět mozkových blan (meningitidu) nebo zánět mozku (encefalitidu), je jedno, co to je, jestliže se chlamydiemi zamořené buňky náhodou vyskytnou v zanícené oblasti, pravděpodobně jste právě rozjeli vlastní chlamydiovou farmu.“

Stratton říká, toto neznamená bezpodmínečně, že chlamydie způsobuje tu nemoc, ale pravděpodobně nahrává těžšímu průběhu té nemoci. Mohou zde být mnohé příčiny RS, zánětů kloubů (revmatické artritidy) nebo dalších chorob, u kterých se věří, že chlamydie může hrát roli.

„Jedna úvaha je, že Chlamydia není příčinou ničeho jiného než pneumonie (zánět plic; zápal plic), nicméně ale jestli jednou zapříčiní plicní nákazu a dostane se do vašeho periferního krevního oběhu a jeho mononukleárů, je schopna zapříčinit druhotnou nákazu (sekundární infekci) v dalších tkáních, pakliže se nakažené bílé krvinky nahodile dostanou do těchto tkání.“

„Může být, že RS je infekce mozku zapříčiněná viry a mnoho lidí dostanuvší takovou virovou nákazu mozku mají bolení hlavy trvající týden a pak je lépe. Ale přihodí-li se mít tak či onak chlamydie, může to pokračovat chronickou, přetrvávající chorobou, jak jsme naznačili.

 


[1] mononukleáry – označení pro skupinu bílých krvinek, které mají na rozdíl od tzv. polymorfonukleárů okrouhlé či oválné jádro. K mononukleárům se řadí lymfocyty a monocyty

Jane, moc pekny clanek,

Jane, moc pekny clanek, dekujeme za prelozeni. Dobre vystizne napsany, zase vim o trochu vic :) Kez by toto zajimalo i doktory! Je pravda, ze ani ja, dojde-li rec na moje nemocne zdravi, se nechlubim tim, ze mam v tele i chlamydie, protoze rikat to cloveku, ktery nema o tom ani paru, aby na me pak divne hledel  a vysvetlovat to, co uz mam nacteno (a stale dale se docitam), nema pro me smysl a hlavne te energie na vysvetlovani uz tolik neni, co driv. V mem okoli, pokud se zajima nekdo o to, co mi je, rikam, ze mam chronickou boreliozu, ktera si zada dlouhou atb lecbu, nic vic, nic min. Nemusim tak nic vysvetlovat a mam klid. I tak jsem se setkala s tim, ze ne vsichni vedi, co je to borelioza, natoz nejaka chlamydie jeste k tomu pneu nebo tracho...

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnovahy, buseni srdce, pichani na hrudi, dychavicnost, blokace patere, brneni ruky, tuhost sije, tikani svalu pod okem, nocni poceni, nervozita, bolesti kl.)

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnováhy, bušení srdce, píchání na hrudi, dýchavičnost, blokace páteře, brnění ruky, tuhost šíje, tikání svalu pod okem, noční pocení, nervozita, bolesti kl.)

Z toho si nic nedělej. O

Z toho si nic nedělej. O nás si všichni ti zdraví, silní a
 
úspěšní (zatím) myslí, že se nám jen nechce pracovat!

 

Ale dobře mi ták, žral jsem práci a lidi mi říkali, že na to doplatím zdravím, a měli bohužel pravdu! I když chlamydiím to je asi jedno. Pomaloučku a potichoučku se v těle rozlézají, zakopávají a vůbec je nezajímá, jestli někdo žije zdravě či nezdravě. Jejich zájem není svého hostitele zabít, ale na druhé straně je jim fuk, jak se s nimi hostitel cítí!

A bohužel je to fuk i těm doktorům! Já svou práci dělal poctivě a ty asi taky a ostatní předpokládám též. A tak bych předpokládal, že tak budou činit i doktoři. Leč ne vždy je to pravda! 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...6. 2007 zlepšení ve všem

březen 2013 ukončení CAPu 

Jak říká JIMK na konci

Jak říká JIMK na konci rozhovoru Expert close to Vanderbilt work describes throrough Cpn treatment.

I can’t tell you how unusual it is to speak to a physician who sees it his or her job to actually investigate and reason out what’s going on in a patient, rather than look to see which already-known-box to put them in. I spoke to David Wheldon about that and he said, “Yes, I know, if I’d listened to those doctors I would be a widower now.” Kind of put home the point.

nebo

Ich kann Ihnen gar nicht sagen, wie ungewöhnlich es ist, mit einem Arzt zu sprechen, der es als seine Aufgabe sieht, nachzuforschen und herauszufinden, was in einem Patienten vorgeht, anstatt zu schauen, in welche bereits bekannt Schublade er zu stecken ist. Ich habe mit David Wheldon darüber gesprochen, und er sagte: "Ich weiß. Hätte ich auf die Ärzte gehört, wäre ich heute Witwer". Das bringt es irgendwie auf den Punkt.

nebo

 

Nemohu vám ani říci, jak je nezvyklé mluvit s lékařem, který si hledí svého povolání tak, aby skutečným vyšetřováním a promýšlením zjistil, oč jde u pacienta, místo spoléhání se na jeho zařazení do dosud známých šuplat. Hovořil jsem o tom s Davidem Wheldonem a on na to, „Ano, vím, kdybych poslouchal tamty doktory, byl bych vdovcem.“ Tak nějak k věci.

 

Ano, je to nezvyklé padnout na vnímavého lékaře, kterému jde o skutečnou pomoc a ne jen o body, a jak je vidět dle jazykových verzí, ne jen u nás.

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...6. 2007 zlepšení ve všem

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k