Příběh Nedodělka

 

"Notdoneyet's" treatment of MS for Cpn story

 

Notdoneyetova léčba RS pro Cpn příběhy

Vloženo Jim K v pondělí, 12.9.2005; 12:23.

Originál na

 

95% pravděpodobnost na roztroušenou sklerózu mi diagnostikovali ve věku 26 let, r. 1984, na základě mého prvního velkého záchvatu, který zahrnoval dvojité vidění, hučení v uších, ztrátu rovnováhy, brnění po celém těle a také sníženou citlivost a strnulost v končetinách. Chodil jsem pozdě spát a brzy jsem vstával, což pravděpodobně vyústilo v úplnou roztroušenou sklerózu. Zotavil jsem se zhruba za měsíc a to léto jsem hrál slow-pitch softball velice dobře. Když byla do Foothills Hospital v Calgary kolem r. 1986 zavedena magnetická rezonance, byl jsem diagnostikován pozitivně.

Následujících asi deset let jsem chorobu v podstatě ignoroval a žil jsem plný, aktivní život, snažil jsem se dělat všechno. Ve věku 36 let jsem narazil. Mým novým bydlištěm se stal Nelson (Britská Kolumbie), což mi přineslo nové, stresující zaměstnání a mnohem teplejší, letní klima. Rok předtím jsem ještě hrál slow pitch, ale v Nelsonu už ne. Bylo to těžké. Brzy pro mě bylo obtížné chodit.

Nejvíc jsem se lekl r. 1998, kdy jsem se jednoho rána probudil a zjistil jsem, že nevidím na levé oko. Oko se během následujících šesti měsíců uzdravilo asi na 60 % a poprvé jsem si začal přiznávat, že se s touto nemocí budu muset vypořádat. Podíval jsem se na terapie pro úpravu nemoci, které tehdy už byly nově dostupné, a začátkem roku 1999 jsem začal brát Betaseron (Interferon beta-1b). R. 2000 jsem pokračoval do půl cesty, ale když jsem přestal, moje roztroušená skleróza se zdála být horší a ve všech místech injekčních vpichů jsem měl jizvy nebo vředy. Cítil jsem se, jako kdybych byl rok a půl nemocný a teď už to bylo lepší. Vystoupil jsem z nemoci a r. 2000 jsem se účastnil pětidenního výletu na kánoích na jezeře Kootenay 2000 a to mě úplně osvěžilo. Od té doby pravidelně cvičím s činkami.

Několik následujících let jsem se díky cvičení držel, aspoň co se týká schopnosti chodit a držet rovnováhu, ale cítil jsem, že postupně ztrácím půdu pod nohama ohledně jiných neurologických záležitostí. 8. května 2004 jsem se opět probudil do nového světa. Úplně jsem ztratil rovnováhu a měl jsem silné brnění v obou nohách. Moje levé chodidlo bylo ve stavu, kterému láskyplně říkám "párkové chodidlo", což znamená, že své chodidlo cítím víc jako velký párek než jako něco, co se má hýbat. Chůze byla mimořádně obtížná, cítil jsem, že jsem v koncích, a neochotně jsem začal používat hůl. Při pomyšlení na své budoucí vyhlídky mi bylo mizerně, ale specialista na roztroušenou sklerózu mě ujistil, že jako slepec na vozíčku mohu stále vést šťastný a produktivní život. Byl jsem ochoten přijmout diagnózu, ale ne prognózu.

Moje matka, bývalá hlavní zdravotní sestra, mi vždycky hodně pomáhala a na konci května 2004 poukázala na výzkum Metz-Yong v Calgary, který zjistil že antibiotikum minocyklin, pokud se bere denně více než šest měsíců, ve skutečnosti u malého počtu pacientů s roztroušenou sklerózou zlepšuje výsledky magnetické rezonance. Dal jsem tuto informaci našemu rodinnému lékaři, který byl rád, že mi může předepsat něco, co by mi mohlo pomoci. Minocyklin je tak neškodný, že teenageři ho často berou i roky, aby se zbavili akné. Tento lék měl téměř okamžité výsledky, protože "párkové chodidlo" zmizelo během několika dní od okamžiku, kdy jsem ho začal brát.

Říká se "najdi si to na Google" a je to pravda. Chtěl jsem zjistit, proč antibiotika mají blahodárný účinek a protože jsem si pamatoval několik let starý výtah zpráv o roztroušené skleróze, zadal jsem MS, chlamydia, antibiotika. Našel jsem thisisms.com, což mě dovedlo na

http://www.davidwheldon.co.uk/ms-treatment.html. ( zde část v překladu )

Tato stránka nastínila příčinnou terapii pro roztroušenou sklerózu, léčebný režim a také poutavý příběh uzdravení od Sarah Longlands, jejíž lékař–manžel léčil roztroušenou sklerózu jako infekci. Sarah se uzdravily motorické funkce, o kterých si myslela, že jsou ztraceny, a podle magnetické rezonance se jí zmenšila postižená místa. To znělo neuvěřitelně! Ale dávalo to smysl, takže mě to donutilo přečíst si vše. Vytiskl jsem si asi dvacet pět stránek a předložil jsem je svému praktickému lékaři, který byl opět rád, že pro mě může něco udělat poté, co se deset let díval na to, jak se můj stav zhoršuje. Léčbu ATB jsem zahájil na konci loňského října.

Antibiotický režim, který dodržuji posledních deset měsíců, je založen na předpokladu, že roztroušená skleróza není autoimunitní onemocnění, nýbrž je způsobeno bakteriální infekcí. Konkrétně se viník jmenuje Chlamydia pneumoniae. Mikrobiolog Dr. David Wheldon (Bedford, Anglie) to zdůvodňuje tak, že infekce touto bakterií u lidí s nedostatkem vitamínu D způsobuje roztroušenou sklerózu. Bakterie je běžně patogenní a může být zodpovědná za mnoho chronických nemocí. Velmi obtížně se zjišťuje, takže předepisuje antibiotika empiricky (protože se zdá, že zabírají) na mnoho nemocí, o kterých se domnívá, že je způsobuje Cpn. Jeho práce je založena na zjištěních, ke kterým došli doktoři Sriram a Stratton na Vanderbilt University v Tennessee.

Beru dvě antibiotika denně: doxycyklin a rifampin. Tyto léky zaženou bacila do neaktivního stavu, ale pokud je přestanete brát, stanou se opět aktivními. Proto beru třetí antibiotikum, metronidazol neboli Flagy (Entizol), každé tři týdny na dobu (pulz) pěti dní. To zabíjí infekci, když spí. Mnohým byl metronidazol nepříjmený, ale podle mě je to brčko, které rozčeřilo hladinu mé léčby. Existuje také režim doplňků, které jsou nutné pro nápravu axonů, když infekce a zaněty odcházejí. Tím je umožněno zotavení. Celý režim je dostupný na výše zmíněné webové stránce. Antibiotika stojí asi 200 dolarů měsíčně a za doplňky utrácím asi 50 dolarů měsíčně.

Téměř ihned jsem zaznamenal změny. Byl to opak toho, jak nemoc přišla a RS přerušovaly stavy normality. Začínám chodit lépe, s větší stabilitou a moje rovnováha se obnovila na předzáchvatovou úroveň téměř ihned poté, co jsem začal s Wheldonovým protokolem. Necitlivost a brnění, které dříve postihovaly moje ruce, nohy a trup, postupně ustupovaly a nyní se vyskytují pouze v dlaních a patách. Lhermitteův příznak, (poznámka k překladu: Lhermitteův příznak – parestezie podél páteře a v horních končetinách vyvolané flexí šíje (předklonem hlavy). Vyskytují se zejm. u roztroušené sklerózy, nemocní je přirovnávají k pocitu průchodu elektrického proudu. Syn.: fenomén holičského křesla) jeden z mých prvních symptomů, skoro zmizel. Stále mívám křeče, ale už jsou nejsou tak úporné. Můj lékař a můj oční lékař potvrdili, vizuálního kontrolou, že se zánět v mých očních nervech zmírnil a já cítím, že vidím na levé oko lépe. Po prvním měsíci jsem nadobro přestal používat hůl.

Poslední tři roky jsem hrál golf bez golfového vozíčku a letos jsem měl tuny energie a hrál jsem mnohem lépe, díky zlepšené rovnováze, stabilitě a lepší vytrvalosti. Loni se mi několikrát stalo, že jsem nemohl dokončit kolo, protože jsem po 14 nebo 15 jamkách sotva stál na nohou, abych mohl odpálit míček. Letos se mi vždy povedlo 18 jamek, nezastavila mě únava, a dokonce jsem za jeden den nahrál 36 jamek.

Loni jsem po golfu většinou sotva chodil a musel jsem si hned několik hodin odpočinout. Letos se vyčerpám až později během dne, po golfu a nedávno jsem pět hodin pracoval jako DJ na oslavě konce školního roku – ve stejný den, kdy jsem zahrál 18 jamek. O něčem takovém se mi už ani nesnilo! Teď hraji golf čtyři až pět dní v týdnu, šest měsíců v roce. Také třikrát denně cvičím s činkami a nedávno jsem si pořídil šlapací mlýn (tréninkové běhadlo).

Prvních šest měsíců léčby provázely výkyvy nahoru a dolů. Metronidazolové (Entizolové) pulsy mohou být zpočátku pro některé lidi problematické, protože jsou zabíjeny velké počty bakterií. Přitom se některé příznaky mohou i horšit. Někdy máte pocit, že se váš stav vůbec nelepší, ale zato v lepších časech si říkáte: "Ha! Tohle bych dřív neudělal!" Na začátku léčby se mi dole na zádech udělalo trochu svědivé místo, ale to už je nyní téměř pryč. V prvních chvílích jsem měl problémy se závratí a několikrát jsem upadl, ale až dosud to nebylo nic vážného, protože se obvykle stihnu něčeho chytit. Nevýhody jsou ale určitě převažovány výhodami. Otázka už nezní "uzdravím se?", nýbrž "jak moc se uzdravím?".

Výkyvy už se stávají méně zřetelnými, takže doufám, že si někdy brzy začnu odvykat antibiotikům. Můj stav se sice nezlepšil absolutně, ale také už mi není pětadvacet. Přesto je mi mnohem lépe a už si neříkám "daří se mi špatně a zhoršuje se to", nýbrž "uzdravuji se a tento trend bude pravděpodobně pokračovat". Cítím se šťastný, že jsem na živu, a těším se na lepší zítřky, ve kterých zřejmě nebudou figurovat invalidní vozíčky nebo bílé hole.

Můj neurolog by mi nepředepsal antibiotika, ale sleduje můj stav. Praktický lékař, který mi ty léky původně předepsal, co odešel do důchodu zanechal soukromé praxe a doktor, který převzal mou léčbu, mě viděl jen několikrát. Měl jsem ale štěstí, že jsem mohl konzultovat všechno s Davidem Wheldonem přes internet a že Sarah Longlands byla denně k dispozici na internetu na thisisms.com > forums > regimens, aby odpovídala na otázky. David je lékař a mikrobiolog v Bedford Hospital v Anglii. Je autorem poezie a prózy a Sarah je také uznávanou umělkyní. Za to, že se Sarah zotavila, byli tak vděční, že se rozhodli šířit o tom zprávu a dělat to bez jakékoli finanční odměny.

Jane moc díky za uložení

Jane moc díky za uložení a pomoc při identitě pisatele.-)Další povzbudivý příběh pro nás všechny.Musím se smát výrazu ,,párkové chodidlo".Na to,že měl vyhlídku být ,,slepcem na vozíku"se mu po léčbě daří záviděníhodným způsobem!.-) 

Na Wheldonově protokolu od 5.2.07 Pro CFIDS,Fibromyalgii,poruchy spánku,autoimunitu štítné žlázy,chronické záněty, kolující bolesti po těle, Cpn atd.Pro těhu léčba dočasně pozastavena.

< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Díky moc za tenhle

Díky moc za tenhle přběh.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Dekujeme moc za preklady.

Dekujeme moc za preklady. Pri cteni mraz po tele...Pribehy povzbudive pro dalsi lecbu. Drzte se vsichni, at je vam lip!

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnovahy, buseni srdce, pichani na hrudi, dychavicnost, blokace patere, brneni ruky, tuhost sije, tikani svalu pod okem, nocni poceni, nervozita, bolesti kl.)

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnováhy, bušení srdce, píchání na hrudi, dýchavičnost, blokace páteře, brnění ruky, tuhost šíje, tikání svalu pod okem, noční pocení, nervozita, bolesti kl.)

 Teď  je mi posledních

 Teď  je mi posledních 14 dní tak mizerně, že díky za každý povzbudivý příběh 

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k