Sumamed

Ahoj, už pár dní se snažím přelouskat vše co je na těchto stránkách, zatím v tom mám chaos a tak bych se chtěla optat na jednu věc. Dvanáctiletá dcera má stále stejné problémy: zvýšené teploty, bolesti břicha, kloubů , hlavy, kašlání, opary, po námaze ihned následuje zvýšená teplota, kašel, v poslední době brnění rukou. Dětská doktorka dosud vše řešila standartním postupem paralenem, sirupem, antibiotiky při přetrvávajícím kašli. Blesti břicha údajně nervového původu. Odeslána k psychologovi. Minulý týden jsem objevila tyto stránky. S článkem Ing. Bazaly jsem vyrazila k doktorce s tím, že chci vyšetřit dceru na přítomnost chlamydií. Krevní rozbor mi neudělala. Argumentovala tím, že se jí nelíbí krk a tak udělá výtěr z krku, krevní test není potřeba. Včera mi telefonicky sdělila, že dcera má v krku chlamydie a ať si vyzvednu Summamed v dávkování 1tbl 250mg denně po dobu tří dnů pak čtyři dny vynechat a znovu celkem ve čtyřech cyklech. Tak bych se Vás, kteří máte zkušenosti chtěla zeptat na názor, zda mám dceři nasadit hned tato antibiotika nebo zda mám shánět někoho kdo jí udělá kompletní krevní testy a pak teprve nasadit antibiotika, aby nedošlo ke zkreslení rozborů. Děkuji

Ahoj Marion, to by mě

Ahoj Marion, to by mě celkem zajímalo, zatím jsem slyšela o chlamydii jen ve stěru na gyndě, z krku se dělá kultivace, ne? V jaké labině se podařilo vypěstovat chlamydii? Nebo že by dělali PCR i z výtěru z krku, kde?

Radka - syn Tomáš, 6 let, růstová retardace, chron. rýma a kašel, chlamydie, EBV, candida.

Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

Moc děkuju za odpověď

Moc děkuju za odpověď všechno postupně pročítám je to k nevíře co lidí má  problémy s chlamydiemi a musí si poradit sami, dám vědět jak se to vyvíjí, podle příznaků v tom lítáme doma všichni. Já už dělám jen doma, problémy jako vy ostatní a tak díky všem, co tyto stránky udržují, že si člověk nepřipadá jako hypochondr ale ví co s ním je a jak léčit i když to není žádná procházka.

Ahoj Radko, nemám od

Ahoj Radko, nemám od doktorky rozbor tak nevím v které laborce se konkrétně dělal každopádně zjistím a dodám později. Také mi bylo divné že výtěr a ne odběr krve a tak jsem pátrala na internetu a v doporučených postupech pro praktické lékaře  při chlamydiových infekcích české lékařské společnosti viz.www.cls.cz/dokumenty2/os/t230.rtf mají výtěr z krku doporučený jako standartní postup. Výtěr z krku za účelem zjištění přítomnosti chlamydia pneumoniae provádí např. nemocnice Litomyšl viz.www.nemocnice.lit.cz/sluzby-oddeleni-infekcni-diagnostiky/

Máš pravdu, je to PCR z

Máš pravdu, je to PCR z výtěru. Ale trvej na těch krevních testech, tam by se mělo poznat, jestli je to akutní a krátkodobá antibiotická léčba to vyřeší, nebo už chronické. Pak by asi ten Sumamed nestačil. A při té příležitosti možná i boreliozu, kvůli tomu brnění. Nezáleží na tom, jestli měla klíště, ale dr. můžeš říct, že ano. Tak potom dej vědět, jak jste dopadli.

Radka - syn Tomáš, 6 let, růstová retardace, chron. rýma a kašel, chlamydie, EBV, candida.

Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k