Boj s pojišťovnou, s lékaři nebo farmaceutickým průmyslem

Pročetla jsem tady toho spousty, bohužel neumím dobře anglicky, tak jsem se nepohybovala na zahraničních servrech. Nevím, jak je to s léčbou Chlamydií ve světě, ale předpokládám, že situace v zahraničí je jen o málo lepší než zde, protože kdyby léčba WP byla světově uznávaná, tak by se to tu asi objevilo. Po přečtení českého výzkumu ztěchto stránek, mi začala hlodat myšlenka, že se celá věc má možná úplně jinak. Představa, že to co jsem se dozvěděla je jen z poloviny možné, je děsivá.

Za předpokladu, že Cpn má možná za následek většinu tzv. "civilizačních nemocí".  Výňatek z výše uvedeného výzkumu: U postižených osob i v jejich rodinách se jednoznačně častěji vyskytují velmi závažná onemocnění jako je onemocnění srdce a cév (cévní příhody, stavy jako při angíně pectoris, bolest srdce, funkční poruchy i náhlá zástava srdeční činnosti i selhání dýchacího a oběhového systému v důsledku poruch inervace), poruchy krevního tlaku,  cukrovka, astma, rakovina (nejčastěji prostata, varlata, tlusté střevo, játra, slinivka břišní, ledviny, plíce, mléčná žláza, mozek, mízní uzliny), leukémie, poruchy krvetvorby, lupénka, záněty okostice, záněty šlach, artróza i artritída,  dna, záněty nervů a žil, rozsetá skleróza, mononukleóza, onemocnění urogenitálních orgánů, funkční poruchy žláz s vnitřní sekrecí (zvětšení i funkční porucha činnosti štítné žlázy), chronický únavový syndrom, Alzheimerova i Parkinsonova choroba, epilepsie, závažná chronická nervová onemocnění, syndrom náhlého úmrtí kojenců,  psychiatrické nemoci a nelze vyloučit ani vznik dalších závažných onemocnění.  Vyvstává otázka, co by se stalo, kdyby se Cpn všude důsledně léčila a byla vymícena? Pravděpodobně z toho vyplývá, že by většina lidské populace byla zdráva. Co potom farmaceutický průmysl? Na čem by bohatnul?

Jenom pro představu, já po dlouhém boji s CFS jsem onemocněla leukémií. Jelikož jsem v minulosti prodělala Cpn, je pravděpodobné, že chronickou infekcí trpím dodnes. Podle českého výzkumu je možné, že onu leukémii má Cpn na svědomí. I kdyby se jednalo o možnost hypotetickou. Mimochodem, lékaři neznají příčiny onemocnění leukémií. Proč se o tom zmiňuji? Léčba chronické myeloidní leukémie, kterou trpím, stojí VZP zhruba 1.000.000,- Kč ročně. Léky na měsíc stojí 80.000,- Kč. Léčba bude trvat do konce mého života (nebude asi moc dlouhý). Je mi teprve 37 a léčba mi může prodloužit život pravděpodobně o 20 a více let. Spočítejte si, kolik to asi dělá. Něco jde asi na výzkum, ale zbytek je příjem armaceutickým firmám.  PROTO SE PTÁM S KÝM TO VLASTNĚ BOJUJEME! Ví to vůbec někdo?

Možná, že nevědomost českých lékařů není způsobena jenom jejich nezájmem. Informovanost v tomto směru je slabá. Co vlastně lékařská komora? Není to náhodou tak, že jakýkoli zájem o Cpn farmaceutický průmysl nepodpoří?  

No, něco na tom bude.

No, něco na tom bude. Nevím jestli je to všechno jen víc o celkové lidské hlouposti či o tom, co píšeš ty. Každopádně to vrtá hlavou nejen tobě.

A tady si např. myslí ještě horší věci Lyme is a Biowarfare Issue

Každopádně kdyby se to léčilo, hodně moc by se ušetřilo. A nejen pojišťovny. Ale kdy tohle hlavám pomazaným dojde, to ví snad jen bůh! 

A kolik lidí by bylo teď v plné síle, místo utrápených zoufalců, co jim psychoušové a různí taky "neurologové" apod. tvrdí, že jejich bolesti jsou jen "somatizované  jejich bludné představy o vymyšlených potížích"!

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...6. 2007 zlepšení ve všem

březen 2013 ukončení CAPu 

Kdyby byla chlamydie

Kdyby byla chlamydie vymýcena, tak by rozhodně civilizace zdráva nebyla, už jen proto, že na světě není jen chlamydie a např. největší civilizační problémy způsobují úplně jiné patogeny jako malárie, cholera atd. To jsou infekce třetího světa, kde žije ona většina lidské populace, o které mluvíš. Takže bych ten záběr raději omezil na euroamerickou civilizaci, kde je systém zdravotnictví poněkud jiný, než např. v Bangladéši. 

Rovnice málo pacientů = málo léků = málo peněz, to je přece jasná věc, proti tomu nelze nic říct, nedokážu si představit, jak jinak by to mohlo fungovat. Záleží na tom, jak se na to díváš, existují i různé spekulativní teorie o tom, jak si farmaceutické koncerny pěstují pacienty, nejšílenější teorie mluví i o umělém šíření nemocí apod. Povětšinou to jsou bludy. 

Nicméně je jasné, že pokud by se onemocnění a infekce, které lze léčit léčily okamžitě, tak by nemuselo docházet k tomu, že později se léčí daleko těžší a komplikovanější záležitost. Celkově samozřejmě pak dochází k úspoře zdrojů, i financí souvisejících s léčbou. Ale to, že se tak neděje není nějaká tajemná dohoda farmaceutických firem, to je prostě jen obraz toho, že to nefunguje a vzhledem k tomu,ž e v tom má řada lidí své zájmy, ani není nějaká velká snaha to měnit. Tudíž ani nemůžeme očekávat, že samo od sebe by se to změnilo, natož pod tlakem pacientů... je to skoro analogická situace jako s ropou... všichni ji potřebujeme, a budeme ochotni zaplatit... s léky je to podobné, dokonce i propojené, nicméně tam hraje ještě velkou roli emoční hledisko, kdy člověk za své zdraví vydá maximum. Jenže tohle všechno je příliš provázaná mašinerie, ve které samotné pracují ti, co ji potřebují, takže tento stroj se udržuje zevnitř sám a je dokonale nemožné změnit jeho směřování jinam. Proto budou stále drahé léky na nemoci, které by se u některých pacientů možná ani nemusely objevit. Současně do toho ale spadá i systém pojištění, kdy pojišťovny tahají z "bezedného" měšce sumy na velmi drahou léčbu, a přitom není jisté, jestli v řadě případů k tomuto došlo právě díky zanedbání léčby základních infekcí... ale to souvisí nejen s informovaností, ale i s úrovní výzkumu, a ten stojí velké sumy... kdo to bude financovat, z čeho, když se systému nedostává financí a pojišťovnictví připomíná spíš tunel, kdy lékaři, co zanedbávají péči vlastně pěstují budoucí pacienty, kteří budou ze společné kasy pojišťovny potřebovat daleko víc... a to už jsi pak u systému zdravotní péče, pojištění a politiky a můžeš se v tom točit donekonečna... tohle je stejné u nás, i jinde, jen některé země mají funkčnější modely, které lépe fungují, nic víc. 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Jo, je to rozjetý

Jo, je to rozjetý těžkotonážní vlak a nikdo neví, kam ho výhybky nasměrují, nikdo nemá tušení, kdo ty výhybky obsluhuje. Nicméně je to všechno o tom, co o tom všem lidi obecně ví, o infekcích a co vůbec vlastně chtějí vědět a jsou ochotní vědět. A to nejen lékaři, ale lidi obecně! Je to o přírodě, o životě jako takovém a co my o tom všem vlastně víme? 

Jak řekl Švejk. Život lidskej je tak složitej, že jeden lidskej život je proti tomu nic! 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...10. 2007 zlepšení ve všem

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k