Praktické informace

Zákon č.1.5821991 Sb. o provádění sociálního zabezpečení (zkráceno)

Přísaha Hippokratova


Info by Otimista:

Právě jsem se vrátil z jednání na VOZP a ZP MV ČR, dotazoval jsem se na léčbu chronických infekcí a léčbu podle zahraničního výzkumu! Nevím jestli nejsou informace zkreslené tím, že pro pojišťovny pracuji, informace jsou z právního oddělení a jména nebudu v žádném případě zveřejňovat!

Bylo potvrzeno, že lékař může psát léky na hradí pacient a pojišťovnu to nebude zajímat, do pojišťovny se to skutečně nedostane ( to už jsme věděli ) lékař by to však neměl dělat pokuď ho o to pacient vyloženě nepožádá, musí to být dohoda mezi pacientem a lékařem, pacient by měl stvrdit souhlas s úhradou léků písemně, nejlépe požádat lékaře písemně a to, aby si mohl léky hradit sám, tím bude krytý lékař!

Avšak dále jsem rozebrali můj případ, který je stejný jako Váš a teď se držte a nemlaťte doktory já, ale asi budu mlátit doktory na potkání!

Váš ošetřující lékař specialista může léčit dle výzkumů v zaharničí a dokonce by měl léčit podle nejnovějších poznatků medicíny, tento lékař může požádat pojišťovnu o úhradu léků pojišťovnou, k tomu je zapotřebí vyplnit formulář, kde se popíše důvod léčby, stav pacienta a přiloží se zahraniční studie. Pak je na pojišťovně zda léčbu bude hradit či nikoli, pokud se pojišťovna otočí zády, může lékař podle tohoto zahraničního materiálu léčit v případě, že si léky bude hradit pacient, lékař si musí podklady pro léčbu založit do karty, v případě kdy skutečně přijde kontrola do jeho ordinace, nebude moci říct ani popel, protože lékař léčí podle nejnovějších poznatků medicíny!

V ČR je to jinak, doktoři mohou léčit, ale neléčí, protože nemoc neznají, bojí se dlouhodobé léčby ATB a stejně je to i u jiných nemocí!


V pojišťovně mně popsali i případ špatně léčeného pacienta s opakujícím se HSV virem, který skoro oslepl, léčba antivirotiky trval více jak 12 měsíců a pojišťovna ji proplatila, léky příšli na cca 1.500,--Kč měsíčně, ale pacientovi zachránili zrak!

Pozitivni reverz

Jeste pripominam, ze pacient ma tez pravo podepsat na sve pojistovne tzv. "pozitivni reverz", pokud se snad nekomu lecba nezamlouva a po te se lecit, dle sve vybrane metody.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Můžeš ten pozitivní

Můžeš ten pozitivní reverz nějak podrobněji popsat, co to obnáší?

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Ahoj, je promin, ze

Ahoj, je promin, ze jsem si nevsimla driv tveho prispevku.

Pravni odpovednost:

3.2. Forma souhlasu
Úmluva ani vnitrostátní právní předpisy nestanoví formu, ve které má být souhlas učiněn.Souhlas (jako projev vůle) může být učiněn výslovně, a to písemně či ústně, nebo jiným způsobem nevzbuzujícím pochybnosti o tom, co chtěl účastník projevit (konkludentně).

Podle současné právní úpravy není výslovný souhlas u vyšetřovacích a léčebných zákroků vyžadován (jinak je tomu např. u klinického experimentu). U většiny běžných zákroků proto bude stačit souhlas konkludentní – např. pacient nastaví ruku, aby mu byla píchnuta injekce, svlékne se a položí se na vyšetřovací lůžko, atd. Pacient v tomto případě způsobem nevzbuzujícím pochybnosti souhlasí se zákrokem.

Přestože není písemná forma souhlasu naším právním řádem vyžadována, doporučujeme, zejména jde-li o závažné zdravotní výkony s vysokou mírou rizika nebo o výkony závažnou měrou měnící způsob dalšího života, vyžádat si písemný souhlas pacienta se zákrokem (pozitivní reverz).

Náležitosti pozitivního reverzu včetně potvrzení o poučení

1. Vyjádření pacienta, že byl:

• řádně a srozumitelně seznámen s charakterem onemocnění a předpokládanou prognózou

• seznámen se všemi v úvahu připadajícími léčebnými postupy a byl informován o jejich výhodách a rizicích

• informován o možných rizicích léčby a jednotlivých výkonů

• informován o léčebném režimu a preventivních opatření, která jsou vhodná po provedení potřebných výkonů, popř. po ukončení léčení

2. Prohlášení pacienta, že mu bylo umožněno klást lékaři doplňující otázky a že všechny poskytnuté informace chápe a plně jim rozumí

3. Vyslovení souhlasu s příslušným zákrokem

4. Datum a vlastnoruční podpis pacienta

(prevzato z Právo a ekonomika v praxi soukromého lékaře/Březen 2005)

 

V podstate jde o to, ze ty se muzes lecit, jak chces, i metodami nestandardnimi, experimentalnimi atd. Pokud se tvuj lekar z nejakeho duvodu boji, napr. se jedna o novou, dosud nezvyklou metodu v mistni lokalite, podepises pozitivni reverz, a tvuj lekra muze byt naprosto v klidu. Odpovednost pada na tvoji hlavu. A nikdo nemuze rict ani popel.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Dalsi informace by ti mela

Dalsi informace by ti mela podat tvoje pojistovna. V podstate by ti pojistovna mela lecbu bez problemu hradit, pokud ti pomaha a pokud lekar zalozi zahranicni material, podle ktereho se lecis do karty a pokud se nejedna o nejake zavratne castky-pak ti musi vydat stanovisko, zda ti lecbu uhradi ci nikoliv. To ale neni nas pripad, protoze nase naklady na lecbu jsou nizke v porovnani se vsemi testy, imunopreparaty atd...
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k