8 - 10 měsíc WP

Nejprve bych chtěla říci, že jsem si tento blog začala psát před měsícem a všem jsem chtěla napsat, že vás musím povzbudit, jelikož od února jsem po roce PN nastoupila na zkrácený pracovní úvazek do zaměstnání, začala jsem se i mírně věnovat sportování a můj zdravotní stav se konečně zlepšuje!!!!! Ano, jsou to výkyvy, někdy je lépe, jindy hůře, ale už můžu fungovat jako člověk a nejsem „troska“.

Ovšem poslední měsíc jsem zase „dole“. Můj zdravotní stav se mi opět zhoršil, možná je to způsobeno tím, že jsem v práci musela pracovat přesčasy, od dětí jsem chytla „virozu“ z které se nemohu dostat – rýma, kašel, zahlenění, opět zvýšené teploty, zimnice, bolest v krku. Také se mi zhoršila polyneuropatie tenkých vláken, nohy začaly natékat, břicho také, velká bolest i kolen, kyčlí jakoby nohy po sebemenší námaze nechtěly poslouchat, opět měsíc problémy s vředy, puchýřky v ústech, únava, dermatomyositida obnovena na nose i rukou.

Beru 200mg Doxy, 3x týdně 250mg Azi, mám za sebou 9 pulzů Entizolem z toho 4 plné. Doplňky užívám skoro všechny, snad menší dávky B12, jelikož dle neurologa a provedených odběrů mám hodnoty B12 ukázkové.

Leden, únor 2008 : 8,9 měsíc na WP

 Stav: opět zahleněnost , opary, bolest zad, svalů, kloubů, brnění končetin, zimomřivost, zhoršení diabetu insipidus, neskutečně silná menstruace, natékání rukou, nohou a břicha. Zlepšení: dýchání o.k., únava menší, mozková mlha často, žaludek zlobí pouze po pulzu, kožní vyrážky ustoupily (pouze v teple se objeví), bez hlenovitého výtoku

 Neurologická ambulance: parestezie končetin akrál. maxima – dig.dg. polyneuropatie tenkých vláken, EMG verif. perif. axonopatický proces, svalstvo paravert. až lehce ochablé, t.č. bez klin. známek postižení CNS. Nejprve doporučen Gabapenitin, po měsíci Lyrica. Oba léky vysazeny, na neurologii již nechodím díky zlepšenému zdravotnímu stavu. 

Březen 2008: 10 měsíc na WP

Stav: zahleněnost, bolest svalů, kloubů – hlavně kolena a kyčle, zimomřivost, zlepšení diabetu insipidus, rozhozený a silný menstruační cyklus, laktace pouze před cyklem,  natékání rukou, nohou a břicha, opět se občas ozve únava a žaludeční potíže, zhoršení kožní dermatomyositidy. Zlepšení: mozková mlha odezněla úplně, hlenovitý výtok také, brnění končetin, bolesti zad velmi zřídka, dýchání.

Výsledky od dr. Klubala 02/2008:

 Snížený hematokrit 0,340  ref. mez 0,35 - 0,47

Zvýšené monocyty 0,131   ref. mez 0,01 – 0,13

Hraniční erytrocyty, hemoglobin, jinak KO, jaterní testy, ŠŽ, cholesterol  v pořádku

Endokrinologický autoimunitní blok:AB/Thyreoperoxidáza   43,6   ref. mez < 9,0

 Helicobacter pylori IgA   + 1,73

 Helicobacter pylori IgG   negativní

Chlamydia trachomatis, psittaci MIF  < 1:16

Chlamydia pneumoniae IgM MIF < 1:10

Chlamydia pneumoniae IgA MIF   1:16 +

Chlamydia pneumoniae IgG MIF 1:16 ++

Chlamydia IgM Elisa negativní

Chlamydia IgA Elisa negativní

Chlamydia IgG Elisa ++ 2,28

FN Endokrinologie 12.3.2008: ŠŽ i prolaktin v pořádku, růstový faktor IGF1: 250,0 – v pořádku!!!!

Závěr: diabetes insipidus, susp. prokrvácený mikroadenom hypofýzy cyst. charakteru.Objednána 21.4. na kontrolní MR a perimetr ohledně mikroadenomu, 16.4. na gastro a kolonoskopii k vyloučení paraneoplatického projevu. 

Kiki,co je

Kiki,co je paraneoplastický projev? 

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

 paraneoplastické projevy

 paraneoplastické projevy – projevy nádorového onemocnění různě vzdálené od místa nádoru, které s ním však souvisejí a někdy na něj mohou i upozornit. Patří k nim řada poruch (kůže, svalů, kostí, metabolismu, vnitřního prostředí atd.) s rozmanitou škálou projevů, které mohou připomínat jiné onemocnění. Jejich vznik souvisí např. s abnormální produkcí některých hormonů buňkami nádoru nebo s imunologickými ději vyvolanými jeho přítomností. Po ústupu či vyléčení nádoru mohou vymizet. Některé nádory např. mohou zvyšovat hladinu vápníku v krvi, protože produkují látku, která je podobná parathormonu. Tento termín neoznačuje metastázy Etymologie – vysvětlení původu slova: para-, neoplasma

Já bych se vsadila, že tohle není můj problém, ale člověk nikdy neví.....

Ještě jsem všem chtěla písnout, že mi sice není zrovna nejlépe, ale rozhodně mnohem lépe než na začátku léčby, léčba u mne funguje, ale opravdu je na dlouhou trať. Nicméně já se nevzdávám a jedu dál. Vzhůru do boje!!!!! 

 

 

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy, diabetes insipidus atd.

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy, diabetes insipidus atd.

Ahoj Kikinka, tak som si

Ahoj Kikinka, tak som si pozrela čo je to ten diabetes insipidus - a prosím ťa z čoho tá cukrovka u teba vznikla? Tuto píšu príčiny: Sekundárny diabetes inspidus -porucha hypotalamu alebo hypofýzy, spôsobená nádormi, traumou, infekciou - z tej hypofýzy alebo infekcie (CPN?) - resp. zisťoval ti to niekto? Manžel to majú (diabetes) v rodine (vyzerá že aj CPN - otec cukrovka, mama infarkty, problémy s očami - vnútroočný tlak, vysoký krvný tlak), tak aby sme vedeli na čo sa pripraviť.

 

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

 Majko to je právě ono.

 Majko to je právě ono. Endokrinolog mi tvrdí, že nezná příčinu mého DI. Na MR dle posledního nálezu mám prokrvácený mikroadenom hypofýzy, ale také to může být cysta, zánět....A z čeho asi vzniknul? Já v tom mám narozdíl od doktora jasno - infekce. DI může způsobovat poranění mozku - úraz, těhotenství a nebo zmiňovaná infekce. Ty první dvě varianty u mě nehrozí, zbývá tedy jediné..... Doktoři ovšem příčinu nezjišťují, pouze léčí důsledek.

 

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy, diabetes insipidus atd.

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy, diabetes insipidus atd.

Přesně tak! Hasí

Přesně tak! Hasí požár, ale zapomínají, že ten požár nějak vzniká! 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... únor 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k