Na začátku pozorování příznaků.

Zdravím všechny uživatele tohoto webu. Abych pravdu řekl, dostal jsem se sem jako slepý k houslím, ale na druhou stranu, celkem v šoku zjišťuji příznaky tady toho svinstva, o kterém je celý web. Pro začátek chci uvést, že mi je 23, což beru jako věk, kdy si mám užívat mládí a dejme tomu alkoholových recesí a relativně duševní svobody a místo toho sedím u počítače a píšu příspěvek na web, kde bych nečekal, že tam budu někdy psát.  Předem upozorním, že příspěvek bude dlouhý.

1. něco (symptom? fáze?)

Kdysi dávno, cca 10 let dozadu jsem jednou šel takhle venku a najednou se mi stalo, že jsem přestal vnímat. Prostě si představte, že jdete na tramvaj s vědomím toho, že až tam dojde, že Vás sveze tam kam potřebujete. V půlce cesty nad přemýšlením nad ničím naráz mozek vypne - stojíte na místě, matně si uvědomujete, kam jdete, jediné co víte, je že máte jít na tramvaj. Při pohledu okolo sebe Vím nic nedává souvislost. Mě to připomínalo pád do prostoru mimo realitu. Během sekund zapomínáte vše, co se děje. A potom přijde zlom, uklidnění a opět pokračujete dál. Víte kam, proč, jak.

... několik let klid (cca 4-5)... Během této doby se to opakovalo pouze jednou v Paříži. Nechápačka souvislostí, ztráta v prostoru, strach.

2. něco 

Byl jsem relativně mladý, užíval jsem si (marihuana, alkohol, cigarety). Což o to, každý prožívá mládí trochu jinak, tak mě nelynčujte :). Všechno je úplně v poářadku, až jednou, jedete s kamarádama v autě, zapálíte jointa, vyjedete na kopec a hledíte na hvězdy. Velká pohoda, v kruhu známých lidí, povětšinou přátel. Cestou zpátky sedím v autě, dívám se ven a najednou strach. Obrovský strach. Vím, marihuana a THC může u každé osoby vyvolat jiné účinky, ale já po několikaleté zkušenosti a pouze "pozitivními" příznaky jsem nevěděl co dělat. Po příjezdu domů strach neopadával. Ležím v posteli, přemýšlím, čeho se vlastně bojím a chtíc usnout hledím do stropu. Bušení srdce, "propadávání do sebe", myšlenky na smrt. Mlátí mi srdce, ale sem sakra mladý, tak co se sakra děje. Mamka dá čaj, mluvíme o blbostech, pustí se televize. Během nějakých třiceti minut jsem úplně normální člověk. Večeřím a pohoda. Přemýšlím, co se to vlastně stalo, ale hlubší význam tomu nedávám - přisuzuji nebývale velkému množství THC v marihuaně.

... cca 1 rok klid ...

3. něco 

Jsem venku s kamarádama, řeč je o ničem, hraje se hakisak a pohoda. Najednou "atak". Kde to jsem? Co se to děje? Realita tak nějak nedávala smysl (přip. nebyl jsem pod vlivem ničeho PRÁVĚ!). Opět přichází strach, rozmazané vidění (nechápu co to se se mnou děje - rozostřené vidění, zorný úhel tak 40 cm, šero mi připadalo strašně bílé a kontrast byl snad stoprocentní - hleděl jsem do země atd., abych to ztlumil, a nakonec nebývalý tlak v hlavě). Strach tak nějak bují sekundu od sekundy, pořád víc a víc strach, hlavně o život (absolutně bez důvodu). Opět chvilka klidu doma a jsem free. 

Vsuvka -  víte, ono je to šílený pocit, když zničehonic Vás tohle přepadne. Nevíte co dál. Hledáte důvody a nic Vám nedává smysl. Snažíte se to tak nějak přehlížet. Vzhledem k tomu, že jsem to dával za vinu kouření marihuany, začal jsem postupně omezovat. 

... problémy nepřestávají ... 

4. něco 

Jenže ono to ne a ne přestat. Opakuje se to občas, den ode dne, přidávají se jakési divné občasné bolesti snad všech částí těla. Nebyl jsem unaven, takže jsem nechápal, kde je problém. Občas píchnutí u srdce, v plicích. Asi si sebe strašně moc všímám. Ataky, dá-li se tomu tak řict, se opakují a stupňují obrovským tempem, školu nevyjímaje. (Příklad za všechny. Sedím o přestávce na chodbě, zazvoní a bác! Co se to sakra děje. Ve třídě na mě začne působit klaustrofobní pocit, bolest v žaludku (pocit na zvracení), nervy, kousání nehtů, totální nesoustředěnost. Odcházím na záchod, kde prosedím celou hodinu. Při "pokusu" opustit záchod zjišťuji, že mi vlastně není vůbec dobře (zapomněl jsem při vycházení ze záchodu, že mi je zle). Vracím se na záchod, preventivně zamykám, aby někdo nedošel. A nic jen sedím a přemýšlím, jak mě silně buší srdce, co se děje, smrt, atd... Po zazvonění utíkám do třídy, balím věci a valím na vlak domů. Nikdo ve třídě samozřejmě nechápe. Navíc, v mém stavu jsem nebyl schopen vyslovit ani slovo, ústa mě neposlouchala a navíc jsem měl strach promluvit.)

Vrchol tomu dává ataka, kterou dostávám doma. Opět klasika - pocit padání do neznáma, strachu ze smrti atd.. ohraná písnička. Jenže přidalo se k tomu totální nechápání reality - mamka mi podávala mattonku láhev. Nedávalo mi smysl proč mi to podává a při předávání jsem ji ze strachu upustil. Ne. Já ji chtěl chytnout, ale sevřel jsem ruku, ucítil studenou láhev a ruku rozevřel. Samozřejmě láhev spadla na zem. Křeč vrcholí, volám sanitku. Resp. mamka, já sedíc na posteli nechápu co se děje a jediné o co ji prosím je ať zavolá záchranku. Ta dojede za cca 20 minut, po zjištění, že občas užívám marihuanu se "nediví ničemu", píchají injekci (Apaurin tuším) do zadku a odjíždějí. A já po chvilce prožívám let. Veškeré příznaky jsou pryč. Žádný strach. Nic. Možná pocit "nějakého zadostiučinění" vyvolal v mé mysli myšlenku, že je vše v pořádku. Dostal jsem doporučení k psychiatrovi.

5. něco 

Začala éra podezření na nedostatek serotoninu a z toho vyplývající diagnózy - chorobná úzkost (dle lékařské zprávy zpracované psychiatrem). Zobal jsem tedy prášky (ani za boha si nevzpomenu na název, ale z příbalového vím, že tam bylo antidepresiva II. generace). Léčení trvalo cca rok v kuse, kdy během prvního 1/4 roku nedocházelo k žádnému zlepšení, 2/4 už byl úspěšnější - ataky jednou za týden, za dva, pohoda, 3/4 a 4/4 už snad jeden jediný. Naučil jsem se ovládat v případech, kdy jsem věděl, že přijde strach o život a bušení srdce. Myšlení na krásné a příjemné věci uvolňovalo serotonin a byl klid. I veškeré symptomy - píchání u srdce, občasné "hvězdičky", strnulost, nejistota, rozostřené vidění, zorný úhel atd... Po následné kontrole jsem byl prohlášen za zdravého.

6. něco 

Měsíc a půl dozadu. V březnu jsem navštívil termální lázně v Maďarsku - Gyor. Pohoda pohoda a najednou den nebo dva na to velmi velké píchání a pálení při močení. Vzhledem k tomu, že jsem chlap, tohle jsem decentně přehlížel, nehledě na to, že přítelkyně je od ledna v Anglii, tak mě to ani nějak netlačilo. Minulý týden však přišlo něco co jsem nečekal - veliká únava, rozostřené vidění, zúžený zorný úhel, pálení zesílilo. To mě donutilo navštívit URL. Prodělal jsem kompletní vyšetření, vše se jeví v pořádku. Mám podezření na kapavku údajně (z čeho? jsem už přes 4 roky věrný mojí prdelce). Hledal jsem veškeré informace na internetu ohledně kapavky, no nevěřím tomu, že bych to chytil, zatím to vypadá na zánět a dostal jsem Gyrablock.

co teď... 

Teď sedím u pc a píšu tento příspěvek. Přečetl jsem snad všechny příspěvky zde na portálu chlamydie.info. Šokuje mně zde snad každý příspěvek, protože se v něm vidím. A nejhorší na všem je, že to mám už týden v kuse - nespavost, únava, bolest očí, hlavy, pálení při močení, strach, nejistota, nesoustředěnost... Jsem moc mladý na tyhle věci.  Mám antibiotika, přemýšlím, zda nemám chlamydie nebo RS a pociťuji tak nějak uklidnění, že jsem našel zdroj mého problému.

Co mám dělat? Už na stoprocent vím, že na příští kontrole si nechám udělat (klidně i placené testy na chlamydii, boreliozu a snad i na RS, ale to netuším kde a jak, a hlavně jak to oznámit mé lékařce).

Omlouvám se za složité rozepsání, možná pro někoho zbytečné, ale budu vděčný za každý komentář, jelikož se tu cítím tak nějak mezi svými. :/

A hlavně si konečně nepřipadám jako blázen.

Ahoj, to co popisujes do

Ahoj, to co popisujes do faze 5 vypada spise na panicke ataky, nic vic bych v tom nevidela, a nejspis se ti rozjela z uzivani konopi. Precti si tuto "knizku" Panicka_porucha.pdf (application/pdf objekt)  ktera vyborne popisuje stavy a vsecko ohledne teto poruchy od Jana Praska. Ty uro potize uz samozrejme muze bejt jina kapitola, treba chlamydie ale treba taky ne. Nech si udelat pro jistotu testy, jak z moci tak z krve.

K vylouceni RS potrebujes MRI a LP, ale myslim si ze podle toho co popisujes to nebude tvuj pripad.

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 5. pulz Metro)


Ja bych jen dodal, že už

Ja bych jen dodal, že už marihuanu dva a půl roku nekouřím. Spíš mi to příjde, že mám tu zasr*anou bestii a spustila příznaky RS. Kéž byste měl(a) pravdu.

To je uplne jedno, ze ji uz

To je uplne jedno, ze ji uz nehulis, ale to co popisujes je jasna panicka porucha, podle me, precti si tu knizku, je fakt vyborne zpracovana.

RS, precti si o ni neco, vetsinou zacina problemy s ocima, ochrnuti koncetin a podobne..tohle fakt vypada na PP a kort kdyz ti ataky jak pises mizej po uzivani antidepresiv. 

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 5. pulz Metro)


Keiro, a co myslíš, že

Keiro,

a co myslíš, že je příčinou té  "...to co popisujes je jasna panicka porucha,...". To jako přijde samo jen tak nebo to má nějakou příčinu? 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... únor 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

No v tomhle pripade si

No v tomhle pripade si myslim ze to muze bejt vyvolane klidne tim uzivanim marihuany,podle toho co on popisuje, opravdu to tak vypada, ale samozrejme nemusi, proto by si mel dojit na testy zejo.

Ja verim na to, ze z nelecenych infekci a vubec nemoci druhotne vznikaji psychicke poruchy, deprese, PP atd. ale taky verim ze takova PP muze vzniknout z dlouhodobeho stresu, bez primarni priciny infekce.

Ale Jane ja jen komentuju ty jeho "ataky" to co pise dal uz z depky mit nebude, to je jasny, proto by si mel zajit na vysetreni, kde ho poradne proklepnou. 

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 5. pulz Metro)


Ono už je jedno, jestli je

Ono už je jedno, jestli je to z infekce nebo třeba z potrhlého šéfa nebo fetu. Nejhorší je, když se to sejde najednou, to máš potom nejen hlavu tzv. "v pejru" totálně! Každopádně panická porucha jen tak sama nepřijde. Alkoholinkové a podobní s ní trpí velmi často. Ale je fakt, že někdo vydrží jako bejk, jinému stačí málo, stejně jako někdo má na páteři a kloubech výrůstky a vydřené jámy a chodí a neřve bolestí, jak by podle fotek z rtg. či MRI měl, a jiný podle těch fotek s relativně zdravou páteří či klouby se bolestí bojí pohnout! Ono to tam vevnitř všechno tak nějak divně souvisí, nedá se to dělit, jak ale ve skutečnosti doktůrci v rámci zjednodušení dělí! Kovbojovi ta marjánka možná jen ty problémy uspíšila, možná to s tím vůbec nesouvisí, čert ví, já bych to do huby nevzal, takže posoudit nemohu. Jinak se mi líbí, jak se k té panické poruše nikdo nehlásí! A přitom jsou všichni vyděšení, co to s nimi dělá a nejen chlamydie!

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... únor 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Udělat si testy neuškodí.

Udělat si testy neuškodí. Snad se do budoucna bude k léčbě přihlížet jinak. Měla jsem dnes telefonát známé, která se léčí na tu chlámýdii přerušovaně, opakovaně už patnáct let a její stav je teda nedobrý. Přesvědčit jí aby to nevzdávala, poslala jsem jí informace , nemá internet.Teda nepodceňovat ,psychiatr sem psychiatr tam, když vidím jak to potom dopadá.

Testy si každopádně

Testy si každopádně udělám, už jen z principu že mám teď ty bolesti při močení. A děkuji mnohokrát za názory. BTW panická anxieta, jak se tomu odborně nadává, je obrovské svinstvo také. Knížku jsem přečetl, ale všechno tohle už dávno vím, léčil jsem se rok. A je napsaná pravdivě, musím uznat.

Ahoj, hlavní jsou ty testy,

Ahoj, hlavní jsou ty testy, nechej si udělat i stěry z očí a to několikrát já mám podobné potíže jako ty, přečti si můj blog. Na prvních stěrech na to nepřišli a problémy mam hnusný, teda hlavně mi vadí, že nemůžu číst,3roky, nevidim, a mam před maturitou a jeden kluk od nás ze třídy mj. hulí trávu, je vysmátej a dělá si ze mě prdel.
Na WP od února 2008 pro nevysvětlitelné potíže se zrakem, očima,únavou,přemýšlením,neklasickou bolestí hlavy a závratě. Celkový stav nezdělitelný.

Jo testy si nech udelat,

Jo testy si nech udelat, pro jistotu by si tedy mel podstoupit i vysetreni na neurologii, MRI kvuli ty RS, ale to co popisujes zezacatku je podle me fakt psychika, mne se rozjela PP taktez, volala sem si zachranku, v te chvili sem mylsela ze zemru, pocit neskutecna, bsueni srdce, strasne napeti, nemoznost se nadechnout, takze vim o cem to je, mne se ale PP rozjela z nelecenych infekci. Pamatuju se, ze jsem je mela v kratkych intervalech, treba i jednou denne, ted uz si nepamatuju kdy naposled jsem mela zachvat a to jsem nikdy nebrala zadna antidepresiva, zmizely mi podle me pri lecbe ATB. Tak hodne stesti, ty testy nech si udelat druhove specificke a rodove spolecne (LPS) neuskodi ani anti CHSP60 IgG, a z moce by meli vedet co udelat, kdyz mas potize, tak hodne zdaru, jeste k tomu ze uz nehulis nejakou dobu, to fakt nemuselo bejt bezprostredne po poziti, ale proste ti to uzivani mohlo rozject takovyhle stavy, nezavisle na tom jestli ted hulis nebo ne. Tak hodne zdaru.

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 5. pulz Metro)


"....ale to co popisujes

"....ale to co popisujes zezacatku je podle me fakt psychika, mne se rozjela PP taktez, volala sem si zachranku, v te chvili sem mylsela ze zemru, pocit neskutecna, bsueni srdce, strasne napeti, nemoznost se nadechnout, takze vim o cem to je, mne se ale PP rozjela z nelecenych infekci. Pamatuju se, ze jsem je mela v kratkych intervalech, treba i jednou denne, ted uz si nepamatuju kdy naposled jsem mela zachvat a to jsem nikdy nebrala zadna antidepresiva, zmizely mi podle me pri lecbe ATB...."

Není ti ta souvislost nápadná?  zmizely mi podle me pri lecbe ATB...."

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... únor 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Serotonin, SSRI,

Serotonin, SSRI, článeček o porfyrínech Sekundárna porfýria: čo by ste mali vedieť pred začatím CAP

či

Komentár Dr.Powella k Niacínu pri liečbe CPn.

atd.

Jinak schválně, kdo z vás, kdo má trable z chlamydiemi, neměl panickou poruchu?

 

Já se k ní hlásím, ale je to pryč! Po přečtení

PANICKÁ PORUCHA

JAK JI ZVLÁDAT

se k ní hlásím, vždyť jsem se bál přejít ulici! A to jsem tehdy ještě netušil, co to je! Panická porucha. A taky jsem netušil, že existuje něco jako nějaká Chlamydophila či chlamydie! Ale byl jsem vyděšený ze všeho, no jak je to tam popsáno!

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... únor 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

No ježiš. To je v pr... To

No ježiš. To je v pr... To není možné. :/ Dík za komenty.

No urcite se nech

No urcite se nech otestovat. Ale pokud mozno na chlamydie ne v Klinlabu, tam jsou testy silne nespolehlive. Paleni v mocove trubici ani rozostrene videni z huleni mit nebudes.

Stejne potize jako chlamky zpusobuji i mykoplasmy, tak to vem pri jednom.  Jsou to dve nejbeznejsi priciny.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

A nebo si z nas ten muzicek

A nebo si z nas ten muzicek dela srandicky, trochu to tak vypada a ceka kdo z nas mu bude cpat na jeho problemy wheldona aby nas pak za to moh lyncovat. Protoze co je to za komentar"No ježiš. To je v pr... To není možné. :/ Dík za komenty." 

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 5. pulz Metro)


Si ze me delas prdel nebo

Si ze me delas prdel nebo co? Jako normalni clovek nemuzu mit strach? Ty voe... :/ A co se ti nelibi na tom komentari? To ze sem priposrany neznamena ze si tu z nekoho strilim...

Ale tak ja nevim, kolik

Ale tak ja nevim, kolik lidi to tady zazilo, ale myslim, ze hodne, pokud ne drtiva vetsina. A u me na to zaucinkovala atb. Buseni srdce, nespavost a dalsi veci. Nekdo tomu rika chlamydie, nekdo mykoplasma a nekdo panicka porucha. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Ja taky nechapu, na co tak

Ja taky nechapu, na co tak nastvane reagujete, takze to mazu. Resime moznou souvislost panicke poruchy a  chlamydii a to neni zadna sranda.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Chlamydie potvrzena. Dnes.

Chlamydie potvrzena. Dnes. :/

Jaký máš hodnoty titrů?

Jaký máš hodnoty titrů?

Nevim co jsou titry. Nevim

Nevim co jsou titry. Nevim prave zatim vubec nic. Pockam na tohle preleceni, pak bude BRUSH (omfg) vyter z uretry a jestli budou negativni, tak jdu na vyter z oci a k obvodni se vsema informacema co mam, jestli se chytne a rozjedem to, abych vedel na cem jsem, jelikoz muj URL dokturek mi prijde totalne neschopny, abych mu rikal co ma delat omg...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k