Autoimunitní a degenerativní onemocnění

originál na http://www.immed.org/illness/autoimmune_illness_research.html

Autoimunitní a degenerativní onemocnění

Prof. Garth L. Nicolson

Reumatoidní Artritida, Roztroušená skleróza, Lupus, Zánětlivá onemocnění střeva, Scleroderma (zánět zbytnělé tkáně) a další onemocnění.


Autoimunitní a degenerativní onemocnění jsou komplexní a víceorgánová onemocnění neznámého původu. Ačkoliv nevíme přesně, co způsobuje autoimunitní a degenerativní onemocnění, stále narůstají důkazy, že u mnoha pacientů chronické infekce, zejména způsobené určitými bakteriemi a viry, hrají důležitou roli spolu s genetickou dispozicí a imunitní dysfunkcí. Jak mohou být infekce důležité při autoimunitních onemocněních? Mohou pomáhat způsobit onemocnění a nebo mohou postihnout pacienta jako spolufaktor (sami o sobě nezpůsobují onemocnění, ale slouží jako důležitý faktor v průběhu nemoci a nebo dokonce jako oportunistická infekce zvyšující nemocnost pacienta a komplikace spojené s onemocněním ( viz . Nicolson et al, Antimicrobics and Infection Disease, Informační bulletin 1999).

Infekce byly nalezeny u celé řady autoimunitních onemocnění, zejména u revmatických onemocnění jako RA, Scleroderma atd. Jak my, tak i ostatní, nasbírali závažné důkazy, že chronické bakteriální a virové infekce se vyskytují společně s revmatickými chorobami a mnozí pacienti reagují na ATB terapii. Tito pacienti se nyní uzdravují ze svých nemocí po desetiletích chybných diagnóz a léčeb. Rekonvalescence je pomalá a obyčejně trvá rok nebo i více k uzdravení, ovšem tito pacienti nemají jinou alternativu nebo efektivní léčbu jejich zdravotního stavu, pomineme-li tlumení bolesti.

Chronická onemocnění hrají důležitou roli v celé řadě autoimunitních a neurodegenerativních onemocnění jako RS, Lupus (SLE) a jiné a taky ALS ( Amyotrofická Laterální Sklerosa). Již dříve jsme se zamýšleli nad tím, že mnozí a pravděpodobně většina z těchto pacientů by mohla trpět mykoplasmovými a dalšími infekcemi, které mohou, byť z části, způsobovat jejich komplexní příznaky a symptomy. Systemické chronické infekce (způsobované bakteriemi jako Mycoplasma, Chlamydia, Borrelia, Brucella atd., nebo viry jako CMV, HHV6, EBV nebo enterovity atd.) mohou napadat obecně kteroukoli lidskou tkáň a mohou oslabit imunitní systém a umožnit oportunistické (příležitostné) infekce dalšími bakteriemi, viry, houbami a plísněmi. Mycoplasmy, Chlamydie, Borellie, Rickettsie a další patogeny mohou rovněž přímo poškozovat a ničit nervové buňky při procesu nazývaném apaptóza, vedoucímu k degeneraci nervového systému.

Když Mycoplasma opustí určité buňky jako na příklad synoviální nebo nervové buňky nebo jiné, mohou stimulovat (vyvolat) autoimunitní reakci. Ta se může vyskytovat na základě různých mechanismů. Mechanismus, který nás mátl je, že určité mikroorganismy, jako například některé druhy Mycoplasmy, když opustí napadené buňky, nesou část hostitelské buněčné membrány na svém povrchu! To může uvést do chodu imunitní systém, aby odpověděl na hostitelské antigeny na cizím mikroorganismu. Naopak, některé mikroorganismy ukazují povrchové antigeny, které imitují antigeny z povrchu hostitelské buňky, a tyto mohou stimulovat autoimunitní reakci.

Další autoimunitní onemocnění

Naše nedávno publikované studie ukazují možnou souvislost mezi infekcemi způsobenými Mycoplasmami a RA, neboť jsme nalezli vysoký výskyt vícenásobných mykoplasmatických infekcí u těchto pacientů. (Haier et al., 1999). Nejprve jsme zkoumali řadu pacientů s chronickými onemocněními na přítomnost mycoplasem. Zjistli jsme, že kolem 50% dalších autoimunitních onemocnění (zánětlivá onemocnění střev, Sjögrenova, Hashimotova, Gravesova, Reiterova, Crohnova nemoc a další) jsou rovněž asociována s onemocněním způsobeným mycoplasmaty, chlamydiemi a dalšími infekcemi. Ačkoliv tyto nemoci nebyly léčeny ATB ve velké míře „testy na slepo“ (rozsáhlé klinické studie), existují nepřímé důkazy, že ATB mohou být efektivní při programu spolu s další léčbou za účelem snížení nemocnosti těchto pacientů.

Nové postupy léčby

Pacienti se „skrytými/maskujícími se“ infekcemi (stealth infections) ( jako mycoplasmy a další bakterie) mohou být léčeni užíváním ATB proti takovýmto nemocem a jakmile se uzdraví, jejich krev dále již nevykazuje pozitivitu na přítomnost infekce. Nedávné testy dvojnásobně slepých studií (pozn:t.j. půlka pacientů dostává lék, půlka placebo), sponzorované Národním Institutem pro Zdraví naznačily, že některá ATB jsou účinná při léčbě RA. Naše nedávné výsledky ukazují, že kromě RA i další autoimunitní onemocnění mohou být léčeny ATB za účelem potlačení chronických bakteriálních infekcí, nebo antivirotiky pro potlačení chronických virových onemocnění. Pacienti s takovými infekcemi získají významný klinický prospěch podstoupením léčby proti chronickým bakteriálním a virovým onemocněním.

(děkuji za překlad a korekturu injenierovi a mmichalovi)

Tohle by si meli precist

Tohle by si meli precist lekari! Diky za preklady kluci.

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 5. pulz Metro)


"Tohle by si meli precist

"Tohle by si meli precist lekari!" Některým mudrcům to ale stejně nebude nic platné i kdyby to či ono četli donekonečna... Super, jste šikulové, už jsem to poslala mailem svému Dr. ORL a také obvodní... ;-) (Na WP od 1.6.08. Je mi 49r. syn 29r. jinak bez rodiny. Od dětství stále virózy, záněty, snížená imunita. Dále opakovaně -záněty-EBV -teploty-Chlamydie pneu.-Chl.trach.-bolesti celého těla-kolapsy -křeče končetin atd...)
(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

Díky moc za

Díky moc za překlad.Vytisknu to pro některé ze svých lékařů.Kéž by byli ochotni si to alespoň přečíst! 

CFIDS,Fibromyalgie,velké bolesti,chronická onemocnění.Na Wp II od března 08

< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k