Doporučení při léčbě chronických a autoimunitních onemocnění.

originál na http://www.immed.org/publications/Treat[1].consider.05.11.rtf

Informace obsažené v průvodním dokumentu nejsou zamýšleny jako náhrada poučení, rad a doporučení praktických lékařů a dalších zdravotních specialistů. Pacienti hledající léčbu na jejich problémy by měli nejprve hledat odbornou pomoc a informace u kvalifikovaných zdravotnických specialistů.

Přetištěno z Intern. J. Medicine 1998; 1:123-128. Plus Doplňující doporučení: Prof. Nicolson 6/15/2006

Doporučení při léčbě chronických a autoimunitních onemocnění.

by Prof. Garth L. Nicolson*
The Institute for Molecular Medicine, 16371 Gothard St. H, Huntington Beach, California 92647 USA
Tel: (714) 596-6636 Fax: (714) 596-3791 E-mail: gnicolson@immed.org Website: www.immed.org


Při léčbě chronických onemocnění existuje několik doporučení při léčbě, zahrnujících jednak použití tradičních medicínských postupů (kyslíková, nutraceutikální a tepelná terapie) a také integrační a nutraceutikální postupy. Tyto postupy jsou dále rozebrány v následujících oddílech včetně antibakteriální, antivirové, antiplísňové terapie a potravinových doplňků. Institut Molekulární Medicíny je nezisková organizace, která neprovádí konkrétní doporučení individuálním pacientům ani nepodporuje/nehlásí se ke komerčním produktům. Zde uvedené výrobky/léky a postupy v této sekci jsou potencionálně užitečné, avšak jsou jen příklady léků/výrobků, postupů a látek, které mohou být užitečné pacientům s chronickými onemocněními. Domluvte se s Vaším praktickým lékařem na přesném dávkování a plánu, který se může velmi individuálně lišit.

Antibiotická léčba chronických onemocnění


Pacienti s únavovým onemocněním jako GWI/GWS(~40-45%), FMS (60-70%), CFS (50-60%), autoimunitní nemocí (RA, RS, SLE, etc. ~50%) a neurologickými nemocemi (ALS, Parkinson’s, Alzheimer’s) mají chronické infekce způsobené Mycoplasmaty, Chlamydiemi, Borreliemi, Brucellami a dalšími bakteriemi a nebo viry jako HHV-6, CMV atd., případně houbové/plísňové infekce. Na vnitrobuněčné bakteriální infekce se použije nepřerušovaná 6ti měsíční léčba následovaná přerušovanými cykly ATB (6 týdnů ATB a 2 týdny bez ATB), nejlépe Doxycycline, Ciprofloxacin, Azithromycin, Clarythromycin nebo podobné, užívané orálně jako kapsle bez doplňujících škrobů. Někteří pacienti benefitují z kombinace antibiotik jako je Doxycycline plus Azithromycin nebo Ciprofloxacin, zejména pokud mají slabou odpověď na kterékoli z těchto antibiotik brané samostatně. Někde se doporučuje obdenní dávkování, které předpokládá, že mikroorganismy jsou cyklické, což je pravda, ale je důležité dodržení pravidelnosti, pokud je tento přístup zvolen. Orální ATB musí být zapíjena sklenicí vody a zajídána keksy/sušenkama (crackers) nebo chlebem aby se zabránilo podráždění žaludeční sliznice. A dále, nelehejte si minimálně 1 hodinu po požití! U mnohých ATB se musíte vyvarovat přímého slunečního záření.

K překonání Herxheimer. reakcí (reakce na umírání baktérií, které zahrnují zimomřivost, horečku, noční pocení, bolesti svalů a kloubů, ztrátu krátkodobé paměti a únavu nebo obecně celkové zhoršení symptomů nebo další nepříznivé reakce), byla podávána antibiotika vnitrožilně pod dobu několika týdnů, a pak opět orálně. V boji proti Herxheimerovým reakcím může být nápomocen orálně aplikovaný Benadryl (diphenhydramine, 50 mg) braný alespoň 30min před ATB a citronovo/olivový nápoj (jeden celý vymačkaný citron+šálek ovocného džusu+ 1 polévková lžíce olivového oleje – přecedit a vypít). Tato fáze (negativních reakcí) většinou přejde během několika málo týdnů a liší se od alergických reakcí, které mohou vzniknou okamžitě – vyrážka, svědění, otoky, závratě a problémy s dýcháním. Pokud se tyto alergické reakce objeví, vyhledejte neodkladně lékařskou pomoc.

Mnoho druhů ATB by nemělo být užíváno v těhotenství nebo u malých dětí. V období mezi 6 týdenními cykly ATB mohou pomoci cykly Augmentinu pro potlačení sekundárních bakteriálních infekcí. Navíc, někteří pacienti mohou mít prospěch z přidání Flagylu (metronidazolu) na bakteriální infekce a infekce způsobené prvoky při léčbě ATB. Někteří přidávají Famvir (500 mg 3x denně) nebo další antivirotika (Ganciclovir, 1000 mg 2x denně) – viz následující oddíl. Mycoplasmy mohou mít některé charakteristiky virů, takže tento přístup může být přínosný, protože virové infekce jsou rovněž významné u těchto onemocnění. Často mívají pacienti současně několik mykoplazmatických onemocnění spolu s dalšími bakteriálními a virovými koinfekcemi. Další informace, jak léčit obtížené koinfekce podívejte se na: Mycoplasma Support http://www.mycoplasmasupport.org

Nutriceuticals, vitaminy, doplňky a další výrobky můžete nalézt v různých zdrojích uvedených níže.

U pacientů, kteří nemohou brát ATB, mohou být docela dobrou alternativou produkty Rain Tree, které sice nemohou nahradit ATB, ale jsou relativně dobrou alternativou (Myco+; A-F; Immune Support, contact: 800-780-5902, www.rain-tree.com)

Antivirová léčba chronických onemocnění

Rozsáhlá skupina pacientů s chronickými chorobami a dalšími autoimunitními onemocněními má chronické virové infekce jako je HHV6 a nebo CMV. Nabízí se Ganciclovir jako antivirotikum. Může být aplikován vnitrožilně (5 mg/kg vnitrožilně v průběhu 1 hodiny každý den) a nebo orálně (1000 mg 2x denně) v 3-týdenních cyklech. Někteří pacienti mohou mít prospěch z použití Famviru. Ten může být užíván orálně (500 mg 2x denně po dobu 2 týdnů). Nutraceutikální léčba může být použita místo toho anebo současně: např. Genistein (v sóji/ červeném jeteli) k zabránění virové kinázy, rozmarýnový/ citrónový balzám (lemon balm) k redukci aktivace komplementů, selen (viz. minerály) k zabránění virové replikace, ječmen a kyselina lauriciová pro potlačení lipidového metabolismu virů a Phyllanthus amarus/niruri k zabránění virové zpětné transkripce. Posílení imunity je rovněž důležité. (viz níže).

Obecné doporučení týkající se výživy

Chronicky nemocní pacienti mají často oslabenou imunitu a jsou náchylní k oportunistickým infekcím, takže správná výživa je zásadní. Neměli byste kouřit, pít alkohol a produkty obsahující kofein. Pijte čerstvé tekutiny, jak jen to je možné, dostatek džusu a obyčejné vody. Zkuste se vyhnout potravinám s vysokým obsahem cukru a umělým rafinovaným tukům jako je armádní jídlo ( MRE – Meal Ready to Eat, t.j. příruční jídlo pro vojáky do terénu), další fast foody a kyselinotvorná jídla, alergeny podporující a tělo zatěžující jídlo nebo mnoho cukru a tuku obsahující junk food (= fast food).

Poznámka: Zásadní je snížit příjem cukru, zvýšit příjem čerstvého ovoce, zeleniny a vlákniny, snížit příjem umělých rafinovaných tuků a jednoduchých nebo rafinovaných cukrů, které mohou oslabit imunitní systém.
Pro podporu a budování vašeho imunitního systému je rovněž užitečná tato zelenina: hlávkové zelí, kapusta, brokolice, květák, růžičková kapusta, pekingské zelí, kaleráb, ředkvičky,hořčice, křen, atd., jídla s obsahem vlákniny jako jsou švestky a otruby, pšeničné klíčky, jogurty, ryby, celozrnné potraviny. U některých pacientů může pomoci výlučná konzumace BIO potravin (organic food). Dieta je také důležitá kvůli hrozbě kvasinkových infekcí.

Vitamíny a minerály

Pacienti s chronickými chorobami často trpí nedostatkem vitamínů (zejména B komplex, C, E, Q10) a určitých minerálů. Tyto nemoci často vedou ke špatné absorpci vitamínů a minerálů. Tudíž, vysoké dávky některých vitamínů jsou užitečné; jiné, jako např. B-komplex, nemohou být snadno absorbovány střevem (při orálním užití). A proto by se měly místo polykacích kapslí používat přírodní B-komplex vitamíny ve formě rozpustné pod jazykem, v kapslích nebo tekutině (možno injekčně) [Total B, Real Life Research, Norwalk, CA, 562-926-5522 or www.vitaninshoppe.com]. Základní vitaminy plus extra C, E, CoQ-10, beta-karoten, kyselina listová, bioflavonoidy a biotin jsou nejvhodnější. L-cysteine, L-tyrosine, L-glutamine, L-carnitine, kyselina jablečná a zejména lněné semínko nebo rybí tuk jsou uváděny jako prospěšné. U chronicky nemocných pacientů dochází k nedostatku minerálů jako je hořčík, chróm, selen. Někteří doporučují až 300 mcg denně seleničitanu sodného (sodium selenite), následované nižšími dávkami. Vitamíny a minerály by neměly být podávány ve stejný čas jako ATB a antivirotika, ale až s 3-4 hodinovým rozdílem, protože mohou ovlivňovat vstřebávání léků nebo dokonce snižovat jejich účinnost. Některé zdroje doporučují podávat antioxidanty a vitamíny alespoň 4 hodiny před kyslíkovou terapií. Doporučené dávkování vitamínů se může mezi pacienty velmi lišit, konzultujte tedy vhodné dávkování s vaším praktickým lékařem či specialistou na výživu. U některých pacientů bude možná nutno provést analýzu vitamínů a aminokyselin, aby mohlo být zvoleno vhodné dávkování. Některé zdroje jsou zde: Nu-Life (Sophista-Care, 760-837-1908), Immune-Pak (Care anagement Products, 888-845-1467), Prohealth, 800-366-6056, www.immunesupport.com American Biologics, 800-227-4473, www.americanbiologics.com, VitaminShoppe, www.vitaminshoppe.com

Terapie náhradou lipidů u chronických infekcí a obnova mitochondriální funkce

Terapie náhrady lipidů (Lipid Replacement Therapy) může být užitečná poskytnutím membránových lipidů v neoxidované formě za účelem opravy nervových membrán a mitochondriálních membrán, které jsou poškozeny těžkými kovy, chemickými látkami a infekcemi. U autistických a ASD pacientů doporučujeme orální doplněk Healthy Aging (“zdravé stárnutí”) obsahující NTFactor (Nutritional Therapeutics, Inc. www.NTFactor.com, 800-982-9158). Tento produkt se nabízí v tabletách, které se berou 2x denně. U dětí by měl být rozdrcen mezi dvěma lžičkami do podoby sypkého prášku, který může být přidán do několika lžiček jablečné šťávy. NTFactor není hořký, ale je mírně kyselý, a některé děti tuto chuť dokonce mají rády. Dávkování by mělo být 4-5 tablet 2x denně. U dětí do 2 let věku 1/2-1 tablety, 2 tablety u 2-3 letých a 3-4 tablety u 4-5 letých a 4-5 tablet pro 5 let a starší. Výzkum ukázal, že nedochází k nežádoucím reakcím, ani když se zmíněné dávky několikanásobně překročí. Jelikož je tento preparát kompletně přírodní směs membránových lipidů nejsou známy toxicity a ani limity pro otravu. NTFactor může být rovněž užíván spolu s vitamíny, minerály a probiotiky (Propax, 800-982-9158, www.propax.com).

Kyslíková terapie chronicky nemocných

Kyslíková terapie může být užitečná při potlačování mnoha anaerobních infekcí. Několik týdnů léčby hyperbarickým kyslíkem (1.5-2 Atmosféry - jednotka tlaku, pozn.) pod dobu 60 min, American Biologics Dioxychlor, vnitrožilně ozón nebo peroxid vodíku jsou užitečné, nebo taky peroxidové koupele s použitím 2 šálků Epsonovy soli v horké lázni nebo perličce/výřivce (Jacuzzi). Po 5 minutách přidat 2-4 lahvičky 16 oz. 3% peroxidu vodíku (oz. je jednotka objemu). Opakovat 2-3x týdně - žádné vitaminy 8 hod před koupelí!!!. Peroxid vodíku se přidává, až se otevřou póry. Peroxid vodíku může být rovněž přímo aplikován na pokožku po cvičení/tréningu nebo horké sprše. Ponechte peroxid vodíku 5 minut a pak opláchněte. Pro orální roztok smíchejte 1 díl 3% peroxidu s dvěma díly vody a používejte jako ústní desinfekci 3x denně. Většina chronických pacientů má problémy s dásněmi a rovněž ústními infekcemi a řídnutím kostí. Tyto infekce by se v žádném případě neměly ignorovat, protože se mohou stát systemické a rozšířit se do dalších částí těla!!

Testování a terapie u zamoření těžkými kovy

V institutu Molekulární Medicíny jsme objevili, že mnozí chronicky nemocní pacienti mají kontaminaci těžkými kovy, která musí být zohledněna při plánování/schématu léčby. Většina klinických studií se zaměřila na rtuť, olovo, hliník, kadmium a další těžké kovy. Veteráni z války mohou mít kontaminaci uranem. Přestože je odstranění těžkých kovů dlouhodobý proces, často trvající i více než rok, nevyžaduje drahou invazivní léčbu na klinikách. U pacientů by měla být provedena analýza těžkých kovů z vlasů, stolice a moči u renomované laboratoře (Doctors’ Data, www.doctorsdata.com, 800-323-2784 Great Smokies Diagnostic Laboratories, www.gsdl.com, 800-522-4762). Pacienti by si měli být vědomi, že metoda je schopná odhalit pouze vylučované těžké kovy, usazeniny hluboko v tkáních nemohou být testovány těmito procedurami. Neinvazivní léčba k odstranění těžkých kovů zahrnuje ústní podávání, náplastě na pokožku a anální čípky obsahující chelaktační činidla. Prvně jmenované naleznete na www.edtachelation.com a další na World Health Products (Detoxamin, www.detoxamin.com, 877-656-4553) a můžou být užívány velmi dlouho bez nebo s velmi málo vedlejšími účinky. Také se ukazuje užitečný Garlic Plus (Longevity, 800-580-7587, www.longevityplus.net) , ovšem chybí dlouhodobější studie, aby tato tvrzení potvrdily.

Obnova přirozené střevní flory a trávících enzymů

Pacienti užívající ATB nebo další látky riskují zničení normální střevní flory. Antibiotika ničí normální střevní bakterie a mohou vést k přemnožení méně žádoucích bakterií. K podpoření normálních bakterií v trávícím traktu důrazně doporučujeme jogurty a zejména ty s živými kulturami. Rovněž doporučujeme Lactobacillus acidophilus buď v kapslích nebo prášku. Směsi Lactobacillus acidophillus, L. bifidus, B. bifidum, L. bulgaricus a FOS (fructoologosaccharides) pro podporu růstu těchto užitečných probiotik ve střevech (příklad, DDS-1, DDS-Plusor, Multi-Flora, UAS Labs, 800-422-3371, www.uaslabs.com); Theralac, 800-926-2961, www.theralac.com, L. acidophillus směsi (>3 mld. živých organismů) by se měli užívat 3x denně nebo 2 hod po ATB. U těch co mají zánětlivá/podrážděná střeva, se u klinických testů osvědčil nutraceutikál Calm Colon (Samra, 310-202-9999). Rovněž Garlic Plus (Longevity, 800-580-7587, www.longevityplus.net) se ukázal jako účinný při odstraňování těžkých kovů. Jako pomoc střevních bakterií a infekcí močového měchýře mnozí doporučují D-mannose (Biotech Co., 800-345-1199). Tento přírodní cukr brání přichycení bakterií na biologické membrány. Navíc ke zlepšení trávení a zejména absorpci se ukázaly jako užitečné směsi enzymů. Nejvíce známý je Wobenzym (The Health Stores, 800-578-5939, www.healthstores.com nebo Zooscape, 800-760-8783, www.zooscape.com).

Přírodní imunomodulátory a léky

Řada přírodních přípravků jako ženšenový kořen, bylinné čaje, olivové/citronové nápoje, výtažky z listů olivovníku jsou někdy užitečné jako antioxidanty, zejména při a nebo po ATB terapii. Ještě důležitějším příkladem jsou imunitní modulátory, jako protein bioaktivní syrovátky (bioactive whey protein) (ImuPlus, 800-310-8311, www.imuplus.com; Immunocal, 800-337-2411, www.immunocal.com), ImmunoPro (Needs, 800-634-1380, www.needs.com or www.immunesupport.com), Transfer Factor (4-Life, 800-852-7700, www.transferfactor-4-life.com) nebo Chisolm Biologicals, 800-664-1333, www.chisolmbio.com, Immuni-T (Longevity, 800-580-7587, www.longevityplus.net), MGN3 (Lane Labs, 800-526-3005, www.lanelabs.com). Některé další léky jsou: výtažky z olivových lístků (mnoho zdrojů), NSC-100 (Nutritional Supply, 888-246-7224), Tahitian Noni (Morinda, 800-445-8596, www.tahitiannoni.com), Laktoferrin (Nutricology, 888-563-1506 or www.iherb.com), Echinacea-C (několik zdrojů) nebo Super Defense Plus (BioDefense Nutritionals, 800-669-9205). Tyto produkty jsou užívány na posílení imunitního systému. Přestože se zdá, že pomáhají mnoha pacientům, jejich klinická účinnost u chronicky nemocných nebyla důkladně vyhodnocena. Nicméně zdají se být užitečné v průběhu terapie jako posilovače imunity a po terapii ATB/antivirotiky v udržovacím programu jako prevence relapsů a oportunistických sekundárních infekcí.

Přemnožení hub, kvasinek nebo baktérií

K přemnožení kvasinek může docházet zejména u žen (vaginální infekce). Gynekologové doporučují Nizoral, Diflucan, Mycelex, nebo anti-kvasinkové krémy. Metronidazole [Flagyl, Prostat] je používán k prevenci přemnožení hub nebo parazitů. Další antimykotika [Nystatin, Amphotericin B, Fluconazole, Diflucan nebo Pau d’ arco, 7 kapslí 2x denně] jsou uplatňována u mykotických infekcí, které se mohou objevit během léčby ATB. Někteří pacienti mají jako hlavní problém systemické mykózní (houbové) infekce, které mohu být viděny zástinným mikroskopem (dark field microscopy) v krevních vzorcích. U povrchových houbovitých infekcí (nehty) se jeví lokální aplikace směsi Lamisilu v 17% DMSO 2x denně jako účinná. Jak je zmíněno nahoře, L. acidophillus směsi (>3 miliardy živých organismů) jsou používány k obnově střevní flóry. Přemnožení bakterií se může objevit také například mezi cykly ATB a nebo po ukončení užívání ATB či antivirotik. Toto může být ošetřeno 2 týdenním během Augmentinu 3x500mg/den mezi cykly anebo současně s dalšími ATB. Nutraceutický přístup k ošetření kvasinkových infekcí zahrnuje: Pau d’ arco, grepfruitový extrakt, olivové lístky, kyselinu kaprylovou (caprylic acid), výtažek z česneku a oreganový olej (dobromysl česky).

Antidepresiva, narkotika, apod.

Absorpce antibiotik a imunitní odpověď může být potlačena některými léky a antidepresivy (sertraline [Zoloft], fluoxetine [Prozac], amitriptyline [Elavil], maprotiline [Ludiomil], desipramine [Norpramin], clomipramine [Anafranil], nortriptyline [Pamelor], bupropion [Wellbutrin]), relaxanty svalů (cyclobenzaprine [Flexeril]), opiátové agonisty, anticonvulsiva nebo určitá analgetika (oxycodone [Percodan], carbamazepine [Tegretol], acetaminophen/ hydrocodone [Vicodin]), narkotika (codeine w/Penergan, propoxyphene [Darvon], morphine), antacidy (látky snižující kyselost žaludečních šťáv), přípravky proti průjmům (antidiarheas) a jiné by neměly být užívány, pokud možno, nebo postupně snižovány během terapie. Některé léky (určitá antibiotika, antidepresiva, analgetika, narkotika, atd.) mohou potlačit imunitní odpověď a ovlivňovat terapii. Měly by být snižovány a postupně vysazeny.

Létání, cvičení a saunování

Létání, nadměrné cvičení a nedostatek spánku mohou příznaky/symptomy zhoršit. Létání vás vystavuje nízkému tlaku vzduchu/kyslíku a může stimulovat hraniční anaeroby, které lépe rostou v nedostatku kyslíku (viz nahoře). Určitá fyzická aktivita je zásadní, ale měli byste se vyhnout relapsům z přepínání. Suchá sauna pomáhá tělu zbavit se chemikálií. Saunovat byste se měli buď denně nebo 3x týdně mírné cvičení následované 15-20min saunou a vlažnou sprchou. Neopakujte saunu vícekrát než 3x denně. „Dobré zpocení“ eliminuje chemikálie v těle bez přílišného zatížení vašeho těla, ale doplňujte tělní tekutiny během a po každé seanci sauny. Během cvičení se vždy vyvarujte imisního spadu (znečištěný vzduch) a vystavení alergenům. Na osvěžení po každém cvičení a pro zmírnění bolesti svalů si dejte vířivku/perličku (Jacuzzi or hot tub), ale pouze po důkladném vychladnutí!!!. Hlavně se nepřehřejte!!!. Nepřehánějte to!!!!

(díky za překlad a korekci injenierovi a mmichalovi)

Diky moc za velice uzitecne

Diky moc za velice uzitecne informace klucí, celkem osvíceny ten pan profesor Nicolson.

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 5. pulz Metro)


No to je fakt, že je vcelku

No to je fakt, že je vcelku osvícený ten pan profesor Nicolson, ale bohužel tady u nás v Čechách musíme takového osvíceného odborníka teprve najít :-(( Nevím jak vy, ale já se o to stále snažím (seč mě síly stačí) ;-( Ale kdyby někdo založil kliniku/sanatoriu na léčbu chronických a autoimunitních onemocnění, asi by byl totálně v balíku, a hlavně by mu na to množství pacientů nestačila kapacita žádného objektu... ;-)) (Na WP od 1.6.08. Je mi 49r. syn 29r. jinak bez rodiny. Od dětství stále virózy, záněty, snížená imunita. Dále opakovaně -záněty-EBV -teploty-Chlamydie pneu.-Chl.trach.-bolesti celého těla-kolapsy -křeče končetin atd...)
(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

Paraziti, jenom tak

Paraziti, jenom tak mimochodem jsem se dostala k článku ohledně parazitů/možno najít na internetu-s detoxikací přes přístroj Zapper/, jejich projevů a diagnostiky v našich laboratořích. Domácí zvířata se pravidelně tzv. odčervují. Lidé jezdí na dovolenou- cizokrajnou, pracují i v zahraničí a leccos už mohlo taky být importováno. O tom jake jsou projevy- vzhledem k toxinům , které vylučují a o jak široký rejstřík vůbec může jít  ? A jaká je antiparazitální léčba a dignostika u nás v ČR. Někteří lidé i s příznaky motolice hlavy, oční potíže, neurologické, alergické, - aj. často uváděné jako chronické -psych., reagují přímo zázračně i na léčbu protiparazitální- Vermox, Zentel.  Určitě např. v souvislosti i  s článkem Améby a chlamýdie - to uvádím. Sama jsem měla zvýšené eozinofily - jako jeden z možných důvodů , parazitální onemocnění. EAV- byl stanoven -tzv. lamblie, přeléčeno, a eo.-klesl do normálu.

Já na tom odkaze čtu

Já na tom odkaze čtu něco drobet jiného

"

Reprinted from Intern. J. Medicine 1998; 1:123-128. Plus  Supplemental Suggestions: Prof. Nicolson 6/15/06

 

 

Considerations when Undergoing Treatment for

Chronic Illnesses and Autoimmune Diseases

 

by Prof. Garth L. Nicolson*

The Institute for Molecular Medicine, 16371 Gothard St. H, Huntington Beach, California 92647 USA

Tel: (714) 596-6636   Fax: (714) 596-3791   E-mail: gnicolson@immed.org   Website: www.immed.org

 

There are a number of considerations when undergoing therapy for chronic illnesses, including whether to use traditional as well as integrative nutraceutical approaches.  These are discussed in the following sections, including antibiotic/antiviral/antifungal therapies and dietary supplements.  The Institute for Molecular Medicine is a nonprofit institution and does not endorse commercial products or treatment approaches.  The products and procedures below are only examples of the types of approaches and substances that could be beneficial to patients with chronic illnesses.  Consult your personal physician for advice on treatments, dosing and schedules that can vary for each patient.

                                   *The author has no financial interest in any product discussed below.

 

Při léčbě chronických onemocnění existuje několik doporučení při léčbě, zahrnujících jednak použití tradičních medicínských postupů (kyslíková, bylinková a tepelná terapie) a také integrační a nutraceutikální postupy. Tyto postupy jsou dále rozebrány v následujících oddílech včetně antibakteriální, antivirové, antiplísňové terapie a potravinových doplňků. Institut Molekulární Medicíny je nezisková organizace, která neprovádí konkrétní doporučení individuálním pacientům ani nepodporuje/nehlásí se ke komerčním produktům. Zde uvedené výrobky/léky a postupy v této sekci jsou potencionálně užitečné, avšak jsou jen příklady léků/výrobků, postupů a látek, které mohou být užitečné pacientům s chronickými onemocněními. Domluvte se s Vaším praktickým lékařem na přesném dávkování a plánu, který se může velmi individuálně lišit.

Asi špatný odkaz. 

 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... duben 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Ale jo... Když to takhle

Ale jo... Když to takhle vytrhneš z kontekstu tak to je jiná... ale jako celek je to dobré... Je to celistvý nestranný a pohled s nastíněnými možnostmi... Ale také tam píše: Domluvte se s Vaším praktickým lékařem na přesném dávkování a plánu, který se může velmi individuálně lišit. Ale v tom je tady u nás taky ten největší problém... s nějakým Dr. se vůbec domluvit!!! (jestli ti dobře rozumím) 
(Na WP od 1.6.08. Je mi 49r. syn 29r. jinak bez rodiny. Od dětství stále virózy, záněty, snížená imunita. Dále opakovaně -záněty-EBV -teploty-Chlamydie pneu.-Chl.trach.-bolesti celého těla-kolapsy -křeče končetin atd...)

(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

Uz jsem to opravila. Kdo

Uz jsem to opravila. Kdo nekde uvidite chybku, samozrejme napiste. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k