Zásah...gól! Poznámky o probíhajícím experimentu

 

 

Zásah ... gól! Poznámky o probíhajícím experimentu

 

Originál na http://www.cpnhelp.org/he_hits_he_scores_notes_o?page=1

 

He Hits, He Scores... Notes on an on-going experiment

 

Zásah ... gól! Poznámky o probíhajícím experimentu

Poslal Jim K v Pá, 2008-05-09 22:52.

Blog (záznam) 5/08

 

 

Varování: Tento příběh je delší, protože se odehrával dlouho.

 

Dlouho trvalo, než jsem poslal tento příspěvek. Když s něčím experimentuji, nerad o tom podávám zprávy, dokud není znát jasný trend, což trvá měsíce. Když je nyní protokol experimentu přístupný všem, mohu zveřejnit svůj příběh.

 

Jsem „veterán“ těchto stránek, a když nováčci vidí, že dělám věci jinak než podle standardního CAPu (Combined Antibiotic Protocol - kombinovaný antibiotický protokol), obvykle je to mate. Jednou z cen za stále vyšší návštěvnost našich stránek je to, že je pro mne stále více problematičtější „přemýšlet nahlas“ o své vlastní léčbě tak, jak jsem zde býval zvyklý. Moje úvahy a spekulace mají tendenci vzbuzovat větší pozornost, než by bylo třeba, přičemž se lidem zjevují zbytečné a všelijaké pochybnosti a starosti.

Následoval jsem nově vznikající protokol, vyvíjený Dr. Strattonem a jeho přítelem, odborníkem-pacientem na Cpn (Chlamydia pneumoniae). Účelem bylo najít způsob zmírnění některých tíživých dopadů léčby Cpn tak, aby byla pro lidi snesitelnější a kratší. Aby lidé dříve nesnášející léčbu CAPem[1], zejména starší lidé s nespecifickými (GFA) příznaky (GFA[2] - Generally Falling Apart, nebo-li jak bychom řekli my, kteří se celkově sesypali z chorob souvisejících s nákazou Cpn[3]) byli schopni léčbu snášet a během několika měsíců z ní mohli mít prospěch.

(Některá následující vysvětlení jsou zopakována v příručce k protokolu experimentu.)

Nové výzkumy naznačují, že „skrytá“ Cpn[4] není úplně neškodná, byť se nemnoží. „Skrytá“ Cpn je v zásadě zátěžová (stresovaná) forma Cpn, a právě stres je příčinou tvorby bílkoviny tepelného šoku (HSP60), která je mnohem zánětlivější než endotoxin lipopolysacharid (LPS). Nejen endotoxin LPS uvolňovaný většinou při zabíjení a rozkladu (lyzování) RB (dělících se tělísek) nebo EB (infekčních, elementárních tělísek) způsobuje horečku a zimnici s třesavkou. Zánět ateromových plátů při kardiovaskulární (oběhové) chorobě bývá spojován zejména s Cpn HSP60 (toto je blog, takže nebudu odkazovat na všechny materiály, můžete použít PubMed) a s přetrvávající (skrytou) formou Cpn. To je pravděpodobně důvod, proč „ty obrovské“ studie s šesti měsíci azithromycinu neukázaly snížení rizika srdeční choroby ... příčinou není rozmnožovací stádium Cpn (RB) a ti idioti se nikdy nezeptali mikrobiologa, co by mohlo zabít tu tajemnou a skrývající se Cpn.

Dr. Stratton se domnívá, že mnoho reakcí, které lidé mají na antibiotika při léčbě Cpn, není způsobováno jen uvolňovaným endotoxinem LPS či porfyriny, ale mohly by být způsobovány z valné části vysoce zánětlivým efektem násilného přecházení Cpn do skryté formy, nutící jí vytvořit velkou vlnu HSP60 a posléze vytvářet nižší, ale trvalé množství HSP60, dokud sama není zabita flagylem (metronidazol – Entizol). Spekuluje, že některé zprávy o nitrožilní léčbě působící malou nebo žádnou reakci, vznikly tím, že systém byl zaplaven tolika antibiotiky a tak rychle, že Cpn byla zabita dřív než mohla stresem začít vytvářet HSP60 jako součást své strategie přežití. Paul Griffith, přítel nelékař propátrávající celou tuto oblast, shledal, že by dodání pyruvátu (pyrohroznanu) mohlo splnit svůj účel.

V podstatě tento přístup používá 6 gramů pyruvátu vápanatého hodinu před tím, než si vezmete antibiotika, a dalších 6 gramů v případě potřeby kvůli reakci, jestliže se antibiotika tak ještě projeví. Teoreticky první dávka pyruvátu podpoří skrytou/přetrvávající formu Cpn, aby se vrátila zpět do formy RB (rozmnožovací stádium) a to tím, že dodá hotový zdroj pro tvorbu buněčné energie.

Ve formě RB je Cpn:

a) citlivá na běžná antibiotika

b) lze ji zabít, když není ve „stresu“, takže není stimulována vyrábět a uvolňovat tolik toho vysoce zánětlivého HSP60

V podstatě ji krmíte, dokud se pohodlně nerozvalí ve svém křesle u jídelního stolu, a pak ji praštíte rovnou po hlavě!

Teoreticky by tento přístup měl při léčbě omezit přecházení Cpn do skryté formy a donutit jí tak být citlivou na zpomalovače proteosyntézy (jako doxycyklin nebo azitromycin).

Teoreticky by také měl snížit zatížení „spícími“ chlamydiemi již dříve nabytými, souběžně s jejími zánětlivými vlivy, aniž by bylo potřeba zabíjet ji cíleně flagylem (metronidazol – Entizol).

Také by teoreticky druhá dávka pyruvátu (kvůli reakcím na antibiotika) měla dodat buňkám základní energii nutnou ke snížení tvorby porfyrinů.

Zpět k mému blogu ...

Během posledních tří měsíců jsem experimentoval s používáním různých antibiotických činidel bez pulzů. Nakonec jsem v posledním týdnu udělal tinidazolový puls, abych viděl, jestli jsem opravdu zredukoval zátěž skrytými (spícími, kryptickými) chlamydiemi — založeno na síle reakce na pulz. Osobně se domnívám, že pokud bych vytvořil velkou zátěž skrytých (kryptických, spících) chlamydií pokračováním léčby tak dlouho bez pulzu, měl bych mít silnou reakci. Pokud tento nový přístup sám o sobě by měl snížit zátěž skrytými chlamydiemi, měl bych mít relativně mírnou reakci.

Inu, je to jen jeden pulz, ale byl to ten nejlehčí pulz, jaký jsem kdy měl, bez znatelné, populzové reakce. Zdá se tedy, že nový přístup je užitečný. Důležitější pro mě osobně je, že se po těchto třech měsících zlepšily moje poznávací schopnosti a mám více životní síly. Chvíli jsem byl ve fázi velmi pozvolného zlepšování, což je pro mě opravdu významné.

1. měsíc - Nejdříve jsem měsíc užíval Biaxin (klaritromycin) dvakrát denně v kombinaci s asi 4 gramy pyruvátu, bez doxycyklinu. Tato kombinace pro mě nebyla lehčí. Ve skutečnosti jsem měl silnější reakce než dříve. To bylo překvapivé, protože nemívám žádné významné reakce na běžná antibiotika, jen na pulzy. To naznačovalo, že předtím nedotčená Cpn se stala citlivou na antibiotika. Ve skutečnosti byly moje reakce podobné dřívějším pulzům: Měl jsem bolesti kloubů, kolen, trapézového svalu, křížokyčelního kloubu atd., což jsem dříve měl pouze při pulzech.

To se po kombinaci Biaxin/pyruvát několik týdnů opakovalo. Druhá dávka pyruvátu těmto reakcím nedokázala dobře čelit, ale na tyto postantibiotické reakce to byla pouze 4gramová dávka, což je málo, jak mi později řekl Dr. Stratton.

2. měsíc — Příští měsíc jsem užíval roxitromycin a Bactrim DS (Cotrimoxazol; Biseptol). Z předchozího experimentu mi zbyl nějaký roxitromycin a chtěl jsem zkusit Bactrim, zda pomůže s močovými symptomy. Měl jsem méně reakcí než na Biaxin. Asi po dvou týdnech jsem se cítil mnohem duševně čistší a plnější energie než dlouho předtím! Stále jsem bral pouze 4 gramy pyruvátu, ale zbožňuji roxitromycin/Bactrim!

3. měsíc — Po měsíci mi došel roxitromycin, tak jsem se krátce vrátil k azitromycinu, 250 mg denně po pyruvátu. Znovu jsem dostal počáteční kopanec, ale pak se to usadilo. Ve stejnou dobu jsem také začal užívat 6 gramů pyruvátu místo 4. To eliminovalo většinu reakcí a přidalo mi to energii a náladu. Brzy jsem získal více roxitromycinu a vrátil jsem se k němu, ale když mi došel Bactrim, začala jsem používat doxycyklin. Řekl bych, že během tohoto měsíce jsem fungoval dobře, ačkoli na konci měsíce přibližně na stejné úrovni jako na začátku.

Zásah, gól, pulz ... Konečně můj obvyklý pulz, 500 mg tinidazolu dvakrát denně pět dní. Měl jsem reakci na první 1000mg dávku. První dávku obvykle zdvojnásobuji na 1000 mg kvůli rychlejšímu dosažení potřebné hladiny v krvi. Tyto reakce byly povětšinou zmírněny dalším pyruvátem. Zbytek pulsu byl bez komplikací: krátká období podrážděnosti a bolesti, kterým se snadno čelilo pyruvátem a dávkou ibuprofenu. Po týdnu zmizely všechny populzové reakce, které by stály za řeč.

Musím říct, že začíná být jasné, že tento přístup čistí některé nepoddajné oblasti Cpn a přispívá k většímu množství energie, lepším poznávacím schopnostem a menší zánětlivosti.

Málem bych zapomněl: nezapomenutelný rifampin ... Ó ano. Někde uprostřed všeho toho jsem vyzkoušel pyruvát a rifampin. To byla rána! Bral jsem 150 mg rifampinu (Arficin, Benemicin) dvakrát denně a zvládl jsem jen 4 dny. Ani spousta pyruvátu nebyla schopna čelit mým reakcím na něj! Takže tu je určitým způsobem pro mne dáno jak pokračovat dál, když křest ohněm – Rifampinem - není pro mne zatím schůdný.

Na závěr — někoho z vás možná napadá, komu neuniklo, jak strašně dlouho už se léčím, stojí-li to vůbec za to. Jsem učebnicový příklad (možná spolu s Willow) toho, kdo vyrazil do boje s neskutečně, strašně vysokou, počáteční, bakteriální zátěží, vše prostupující nákazou. Každé vybočení z protokolu, každé přidání silnějšího činidla jsem platil skličující odezvou. Ale když se podívám zpět na své poslední troje narozeniny, mohu upřímně říci, že při každých z nich jsem se cítil lépe než při těch předchozích. Což není špatné, když mi tento víkend bude 55! Stojí to za to? To se vsaďte. Užívám si více života, než jsem mohl v posledním roce a mnohem více, než když jsem začal. Když jsem začínal léčbu kombinovaným antibiotickým postupem, byl můj příběh o zužujícím se tunelu nemoci. Ale teď jsem venku z tunelu, na slunci a nohama na zemi. To je zisk!

Přeloženo péčí Li[1] kombinovaný ATB protokol

[2] Generally falling apart; Generally Feeling Awful

a collection of symptoms that don't have a single name, such as MS or CFS, but are well advanced and range from alopecia, diabetes, arthritis, melanomas, asthma, IBS, parasthesia, endometriosis, rosacea, high blood pressure, interstitial cystitis, prostatitis etc.

[3] Chlamydophila (Chlamydia) pneumoniae

[4] kryptické, spící chlamydie, stav přizpůsobený nepříznivým životním podmínkám a určený k jejich přežití

Poznámka: pyruvátový

Poznámka: pyruvátový protokol je zatiaľ pomerne kontroverzný experimentálny protokol a jeho úspešnosť pri liečbe CPn je zatiaľ diskutabilná - viacerí členovia z cpnhelp zaregistrovali pri jeho užívaní krátkodobé výrazné zlepšenia, nasledované stagnáciou a potom pomalým zhoršovaním. Sám Jim K po istej dobe užívania pyruvátový protokol opustil: http://cpnhelp.org/node/4730 a v tejto ďalšej diskusii sa rozoberá prípadná neúčnnosť/nevhodnosť pyruv.protokolu: http://cpnhelp.org/how_calcium_pyruvate

diskusia o skúsenostiach s pyruvátom na chlamydie.info sa nachádza tu: http://www.chlamydie.info/node/2852

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Džimi

Džimi napísal:  zbožňuji roxitromycin/Bactrim!

Prečo ho zbožňuje? Píše:
Příští měsíc jsem užíval roxitromycin a Bactrim DS (Cotrimoxazol; Biseptol). Z předchozího experimentu mi zbyl nějaký roxitromycin a chtěl jsem zkusit Bactrim, zda pomůže s močovými symptomy. Měl jsem méně reakcí než na Biaxin. Asi po dvou týdnech jsem se cítil mnohem duševně čistší a plnější energie než dlouho předtím! 

Nielen veľké perceto ľudí má protilátky na chlamydophilu, a aj Toxoplazmózu. Bacrim je určený práve na ňu. A tak ma napadlo, či práve preto sa Džim cítil mnohem duševně čistší a plnější energie než dlouho předtím! 

Průběh infekce

Po perorální infekci pronikají sporozoiti (z oocyst) a bradyzoiti (z tkáňových cyst) do střevní sliznice, zde se mění v tachyzoity, intenzivně se množí a pronikají do ostatních tkání, kde způsobují zánět. Většina zdravých jedinců překoná toto stádium asymptomaticky nebo jen s mírnými příznaky a infekce přejde do latentní formy. Tachyzoiti mizí z krve a přeměňují se v bradyzoity. Jejich skupiny (tkáňové cysty) jsou lokalizované nejčastěji v nervové tkáni (v mozku) a přežívají zde několik měsíců až celý život hostitele. http://cs.wikipedia.org/wiki/Toxoplazm%C3%B3za


Stačí ak máte slabšiu imunitu, a už si s ňou organizmus nevie poradiť. 

Tento fešák so súťažným účesom

 http://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Flegr je špecialista na Toxoplazmu gondii. Vo svojom výskume dospel k tomuto: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-54681300-toxoplasma-meni-lidske-chovani-zjistil-cesky-vedec-jaroslav-flegr-zkoumal-sam-sebe


A keď už sme u Flegra,

A keď už sme u Flegra, toxoplazmy a čistej hlavy, tak čo takto zabrdnúť do schizofrenie?  http://jaroslavflegr.bigbloger.lidovky.cz/c/235755/O-schizofrenii-a-o-tom-jak-se-obcas-vyplaci-byt-neortodoxni.html
Ak by vám bolo málo, tak ešte aj tu:

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k