Úvodní a kontrolní krevní testy před započetím a v průběhu CAPu

DISCLAIMER: Autor překladu není lékař, ani nemá lékařské vzdělání. Překlad byl proveden dle nejlepšího vědomí a svědomí a autor nenese žádnou odpovědnost za věcnou správnost překladu a případné škody z něj plynoucí. Návrhy na úpravu případných nepřesností prosím pošlete do inboxu :-)

 

Úvodní a kontrolní krevní testy před započetím a v průběhu CAPu

(protokolu kombinované ATB léčby)

 

Vstupní a kontrolní odběry se netýkají pouze ukazatelů spojených s Chlamydií pneumoniae (dále jen Cpn). Měly by zahrnovat také testy, které jsou dle rozhodnutí Vašeho ošetřujícího lékaře relevantní vzhledem k Vašim individuálním potížím a celkové anamnéze. Specialisté, kteří se zabývají zdravotními stavy způsobenými Cpn, doporučují provést následující odběry:

 

VSTUPNÍ TESTY:

 1. Krevní obraz (hladina červených a bílých krvinek, celkový hemoglobin, hematokrit, MCV – střední objem erytrocytu) a diferenciál

 2. Jaterní testy

 3. Močovina v séru

 4. Hladina železa v séru (Hladina železa bývá při infekci Cpn snížena. Jedná se o diagnostický ukazatel, který nemusí nutně být indikátorem suplementace železa. Suplementace železa může naopak přispět k rozvoji infekce Cpn, viz Užitečné odkazy níže).

 5. ALA dehydratáza

 6. PBG deamináza

 7. Hladina vitamínu B 12

 8. Celkový homocystein

 9. Methylmalonát v séru*

 10. Hladina vitamínu D

 11. Ukazatele funkce štítné žlázy (Thyroxin celkový T4 a thyroxin volný fT4, trijodthyronin celkový T3 a Trijodthyronin volný fT3, plus reverzní T3. Nerovnováha endokrinního systému je u infekce Cpn a souvisejících onemocnění běžným jevem.)

 12. Kreatinin

 13. AST (Aspartátaminotransferáza)

 14. ALT (Alaninaminotransferáza)

 15. Denní vzorek moči a stolice (24hodinový) – na test porfyrinů


 

PORFYRIE

V souvislosti s porfyriny uvádí Dr. Stratton následující poznatek:

Při nedostatku vitamínu B12 a kyseliny listové dochází ke zvýšení sérologické hladiny homocysteinu, kterou lze snížit pomocí kyseliny listové. Při nedostatku vitamínu B12 se ale zvyšuje i sérologická hladina methylmalonátu*, na kterou nemá kyselina listová vliv. Z toho vyplývá, že sérologická hladina methylmalonátu je nejpříhodnějším ukazatelem nedostatku vitamínu B12. Mezi další ukazatele porfyrie patří podle Dr. Strattona vysoké hladiny hemoglobinu a vysoký hematokrit.

Dr. Powell poznamenává: 'U žen v premenopauzálním období provádím také testy DHEA (Dehydroepiandrosteron) a volný testosteron. Obě tyto látky zvyšují hladiny kyseliny dusičné, která ničí Cpn. Za nízkých hladin androgenních hormonů nemá smyslu vrhat se do léčby.'

 

PRAVIDELNÉ KONTROLNÍ TESTY:

 1. Krevní obraz (hladina červených krvinek, hladina bílých krvinek, celkový hemoglobin, hematokrit, MCV –        střední objem erytrocytu) a diferenciál
 2. Jaterní testy (Jaterní testy jsou obzvlášť důležité v případě, že užíváte např. Isoniazid či Rifampicin, tedy léky, které mohou na játra působit toxicky. Zároveň může být funkce jater ovlivněna vymíráním jaterních buněk napadených Cpn.
 3. Hladiny vitamínu D (při suplementaci vitamínu D)
 4. Ukazatele funkce štítné žlázy, viz výše
 5. AST (Aspartátaminotransferáza)
 6. ALT (Alaninaminotransferáza)
 7. Další – určí Váš ošetřující lékař s ohledem na Vaše individuální potřeby a zdravotní stav.

 

Užitečné odkazy:

Železo a a role Cpn při srdečních onemocněních

http://www.cdc.gov/ncidod/eid/vol5no5/letters.htm

Weinberg ED. Patologické důsledky mikrobiální akvizice železa z organismu hostitele. (Patho-ecologic implications of microbial acquisition of host iron.) Reviews in Medical Microbiology 1998;9:171-8.

Freidank HM, Billing H. Vliv omezení přísunu železa na růst Chlamydie pneumoniae TWAR a Chlamydie trachomatis. (Influence of iron restriction on the growth of Chlamydia pneumoniae TWAR and Chlamydia trachomatis.) Clinical Microbiology and Infection 1997;3 Suppl 2:193.

Chapuy MC, Preziosi P, Maamer M, Arnaud S, Galan P, Hercberg S, Meunier PJ. Prevalence nedostatku vitamínu D v normální dospělé populaci. (Prevalence of vitamin D insufficiency in an adult normal population.) Osteoporos Int. 1997;7(5):439-43. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9425501?dopt=Abstract

Lips P, Chapuy MC, Dawson-Hughes B, Pols HA, Holick MF. Mezinárodní srovnání systémů měření sérologického 25-hydroxyvitamínu D. (An international comparison of serum 25-hydroxyvitamin D measurements.) Osteoporos Int. 1999;9(5):394-7. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10550457?dopt=Abstract

Holick MF. Vitamín D a jeho role v prevence rakoviny, diabetu 1. typu, srdečních onemocnění a osteoporózy. (Vitamin D: importance in the prevention of cancers, type 1 diabetes, heart disease, and osteoporosis.) Am J Clin Nutr. 2004 Mar; 79(3):362-71.

Heaney RP. Funkční ukazatele hladiny vitamínu D a následky insuficience. (Functional indices of vitamin D status and ramifications of vitamin D deficiency.) Am J Clin Nutr. 2004 Dec;80(6 Suppl):1706S-9S.

May E, Asadullah K, Zugel U. Imunoregulace za použití 1,25-dihydroxyvitamín D3 a jeho analogií. (Immunoregulation through 1,25-dihydroxyvitamin D3 and its analogs.) Curr Drug Targets Inflamm Allergy. 2004 Dec;3(4):377-93. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15584887?dopt=Abstract
To je ode mne pro dnes vse,

To je ode mne pro dnes vse, pratele ;-) Necht slouzi. Text disclaimeru, tedy odstavci o autorstvi, vypujcen z dalsich zdroju zde - autorum diky :-) Jeste jsem zvazovala, vzhledem k nasim zdravotnim stavum, jestli tam krome vedomi a svedomi nenapsat, ze preklad nebyl vytvoren v bezvedomi :-)

Příprava na CAP Mycoplazma pozitivni IgG, IgM, CPn?. Chřipkové stavy, subfebrilie, 'Falconovo hrdlo', únava, oportunní koky, zimnice, fascikulace - vše mírně. Od 06/2008 NAC 600.

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Ido,dík za tvůj čas a

Ido,dík za tvůj čas a práci! Tohle se mi vážně bude hodit :)

DORA

Koukam, ze mam

Koukam, ze mam naslednika. Super!

Jsem si na ten disclaimer mel dat copyright....  

 

 Příprava na CAP. Mycoplasma pn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Opakované infekty HCD a DCD, únava, intenzviní pocení, zhorš. paměti, zhorš. hojení ran, zaškubávání svalů, bolesti hlavy, krku, zubů, zad a očí, uší, tinitis. Castecne zlepseni po doplni

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna...

Ido, perfektní !!! Ale

Ido, perfektní !!!

Ale já si z těch odborných termínů tady připadám (v mém věku) jak Alenka v říši divů    Nejen odborné lékařské termíny a zkratky, ale třeba jako psal injeniero: "disclaimer mel dat copyright"  trochu se tu... ne hodně se tu ztrácím Hlavně když vy víte co píšete a co to znamená, aspoň se mám koho zeptat

(WP od 1.6.08.)Je mi 49r.Od dětství opak. infekty HCD, DCD, záněty. Nyní-teploty, únava, záněty, migrény, kolapsy, kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů a celého těla, ztuhlost, otoky, křeče DK, zhorš.pamět, bolavé oči atd.

(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

Ido, díky moc, přesně

Ido, díky moc, přesně tohle jsem potřebovala!!

Na WP od 10/08 do 4/09, problémy: bolest kostrče, únava, malátnost, ataky paniky, brnění a ochrnování končetin, bolest v bedrech, záškuby ve svalech, kolapsy apod.  Sievers 5/09-12/09, od 1/10 MP

Děkuji Ido.To je

Děkuji Ido.To je skvělé.-)Li

 

 CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Kazda informace se hodi :-)

Kazda informace se hodi :-) Jsem rada, jestli to nekomu pomuze a samozrejme dekuji za prekladatelskou praci vsem ostatnim.

Jen nektere zminene testy se mi v nasich podminkach jevi byt sci-fi :-) Vzhledem k tomu,  ze treba ja osobne jsem se domohla obycejne druhove specificke serologie Cpn az na treti pokus a za penize, nedovedu si predstavit, jak dle doporuceni nekam nesu zmrzle vzorky... ehm, cehosi, a domaham se testu na porfyriny :-)

Příprava na CAP Mycoplazma pozitivni IgG, IgM, CPn?. Chřipkové stavy, subfebrilie, 'Falconovo hrdlo', únava, oportunní koky, zimnice, fascikulace - vše mírně. Od 06/2008 NAC 600.

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Ido já mám štěstí,

Ido já mám štěstí, moje imunoložka mi bude dělat testy pravidelně každé 3 měsíce, ted mám žádanku na chlamydie (vždy dělá komplet), pak KO + diff, jaterní testy, urea, kreat, kys. močová, Na, K, Cl, glykemie. Půlku z toho nevím co je, ale snad to stačí k tomu, abychom věděli, zda WP nepůsobí nějakou neplechu. 

chlamydie pneu + tracho, bolesti hlavy, kloubů, svalů, nesnesitelná únava, bezdůvodné krvácení do štítné žlázy, dýchání, motání se, křeče do rukou a nohou, bolesti zad atd atd atd.. WP od 20.7.08 ACC + 13.8.08 doxybene + 27.8.08 azitrox

chlamydie pneu + tracho + borelioza, WP 20.7.08 - 3.7.09, 9.8.09 MP... 

Ido, skvele. Ten preklad je

Ido, skvele. Ten preklad je naprosto profesionalni. Dam ho hned do prirucky, diky moc!

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Hoj Adriano, neni zac, byla

Hoj Adriano, neni zac, byla to chvilka a dost mne to bavilo :-) Az tak, ze pod tihou stylistickych klicek mi unikla jedna 'kyselina dusicna', na kterou mne upozornil zcela spravne ID mmichal (diky!). Takze to by chtelo jeste dohledat... Kazdopadne kdyz to vyvesis a bude to nekde pohromade s ostanimi uzitecnymi dokumenty, jiste to nekdo vyuzije.

Příprava na CAP Mycoplazma pozitivni IgG, IgM, CPn?. Chřipkové stavy, subfebrilie, 'Falconovo hrdlo', únava, oportunní koky, zimnice, fascikulace - vše mírně. Od 06/2008 NAC 600.

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Nojo, sikovna

Nojo, sikovna holcicka:-)

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 5. pulz Metro)


Takže malý výkladový

Takže malý výkladový slovník ohľadne zmätkov okolo oxidov dusíka:

Nitric oxide (NO) je Oxid dusnatý - signálová molekula v telách cicavcov. Vhodné množstvá NO v organizme sú dôležité na ochranu orgánov, nadmerne zvýšené hladiny sú pre organizmus škodlivé alebo dokonca jedovaté. Druhá oblasť výskytu NO je v znečistenom ovzduší, kde sa ale relatívne rýchlo premieňa na NO2.

Nitrogen dioxide (NO2) je Oxid dusičitý - jedovatý plyn, najčastejšia zložka znečistenia v ovzdušia. S dažďom reaguje na kyselinu dusičnú HNO3 a produkuje kyslý dážď.

Nitrous Oxide (N20) je Oxid dusný - inak tiež zvaný rajský plyn, používaný pri narkózach.

Celkom slušný chaos, čo?

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn(?), EBV, CMV. Chronický únavový syndróm

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

diky, mmichale. JE to

diky, mmichale. JE to zmatek :-)

Příprava na CAP Mycoplazma pozitivni IgG, IgM, CPn?. Chřipkové stavy, subfebrilie, 'Falconovo hrdlo', únava, oportunní koky, zimnice, fascikulace - vše mírně. Od 06/2008 NAC 600.

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k