Hovorka: poplatky u lékařů chtěly pojišťovny kvůli údajům pro privatizaci

Reforma zdravotnictví byla jednou z příčin neúspěchu ODS v krajských volbách. Poplatky u lékaře vzbudily nevoli voličů. Lidovecký poslanec Ludvík Hovorka se ale domnívá, že třicetikorunový poplatek nebyl zaveden ani tak kvůli získání dalších prostředků, ale že měl především umožnit získat pojišťovnám informace o pohybu pacientů pro privatizaci a zavedení systému řízené péče, kde by ministerstvo hrálo druhé housle...

Rozhovor na novinkách o zákulisí poplatků, zákonu o zdravotním pojištění a zdravotních službách:

zdroj: http://www.novinky.cz/clanek/152804-hovorka-poplatky-u-lekaru-chtely-pojistovny-kvuli-udajum-pro-privatizaci.html

Poplatky jsou,, legrace", i

Poplatky jsou,, legrace", i když např ve vedlejším státě platíte  jen  měsíc v nemocnici , myslím a  ne celý rok, pokud budete v komatu.. horší pak je , mít stejného soukromého majitele pojištovny  a zdravotnického  zařízení- kolik peněz by šlo na péči, na tak si to přece pak přejí akcionáři, dobré sparvování majetku !!! A zdravější dostanou příspěvek na golfové hole, přílbu na kolo- protože si jich  užijí, na rozdíl od nás, kteří potřebujeme něco jiného.. A máte peníze na lepší připojištění? I to se může  stát..Změny  určitě ano- proč ne  , ale ne takovéto..

Líbila se mi větička p.

Líbila se mi větička p. Hovorky..."už nejde dále pokračovat v předkládání zdravotnických zákonů s cílem, kterým není dobro pacienta." A dále řekl:"

Tři z těch čtyř zákonů (o zdravotním pojištění a zdravotních službách) nejsou podle mého vůbec způsobilé k dalšímu projednávání. To je zákon o zdravotních službách, o specifických zdravotních službách a novela o veřejném zdravotním pojištění. Ta je nejhorší, protože tam dochází k úplnému zpochybnění toho, na co má pacient ze zdravotního pojištění nárok. V zákonu o zdravotních službách je definován nárok nikoli na péči, ale na zdravotní služby ve veřejném zájmu. To, co je veřejný zájem, má rozhodovat ministerstvo zdravotnictví.

V zákonu o veřejném pojištění je volně stanoveno, že člověk bude mít nárok na péči, která je přiměřená jeho stavu, která je přiměřeně bezpečná a poskytovaná nejméně ekonomicky náročným způsobem. Já bych rád věděl, kde v Evropě mají takto minimálně vymezenou zdravotní péči..."

A ještě řekl: "ODS, respektive ministerstvo zdravotnictví potřebovalo získat informace o prostupu pacientů ordinacemi, lékárnami, nemocnicemi a podobně. Jedná se tady o získání signálních údajů. O to se pojišťovny snažily již dříve, ale jelikož za to lékařům nechtěly zaplatit, tak ti to odmítli".

Proto platíme poplatky,  aby bylo info, jakou péči čerpáme a za kolik. Kdepak zneužívání péče, pěkná to zástěrka!

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, bolesti kloubů a svalů, únava) 

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k