Infrasauna / Sauna

Tak asi sem s tim, pomocny prostredek pri lecbe .) pridavejte tipy a triky. sejdeme se v infrasaune .))))

http://www.salony-krasy.cz/sluzby/infrasauna/ (cela republika)

http://diskuse.doktorka.cz/infrasauna-praze/

http://www.hitfit.net/ceniky.html (praha flora)

http://www.fitness-vagon.cz/ (fitness narodni, od adri)

 

sup sem s dalsimi tipy

sup sem s dalsimi tipy .)

Ida, ta, co cte ty internety, az ma z toho Mykoplazmu (to je ta nova placata televize :-D Myco IgM, CPn IgG. Chřipkové stavy+zimnice, únava, oportunne koky, fascikulace. Vopruz. Vše mírně. NAC, Doxy 200, plny CAP plan 12/08
<

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

No ja bych se u normalni

No ja bych se u normalni sauny bala, ze to se mnou slehne pri tom naporu atb. Ale infra saunu bych testla. Neni to nahodou to same jako solux-horske slunicko? (Prepinani bud jen na infra nebo i UV). V mem detstvi to dporucovali lekari na zanet dutin- beztak od chlamydii a doted to mam doma.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

jj. tipy vyse by mely byt

jj. tipy vyse by mely byt prave specialne infrasauny. nechtela jsem v titulku diskriminovat sauny normalni, kdyz to nekdo zvlada -  ale osobne bych oboji konzultovala s lekarem v pripade jakychokoli pochybnosti... kardio apod.

solux se mi tez vybavil .) a ja osobne budu mit ted o zabavu postarano i bez sauny .)

Ida, ta, co cte ty internety, az ma z toho Mykoplazmu (to je ta nova placata televize :-D Myco IgM, CPn IgG. Chřipkové stavy+zimnice, únava, oportunne koky, fascikulace. Vopruz. Vše mírně. NAC, Doxy 200, plny CAP plan 12/08
<

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Reakce na infrasaunu? jake

Reakce na infrasaunu? jake mate reakce po infrasaune-mensi unavu jako ja? Vyzkousel jsem ji ted poprve tri dny po sobe a vzdy mam mensi unavu. Je mozne to chapat jako nejakou reakci(pozitivni, negativni, normalni?)

Ja ked som mala velmi tazke

Ja ked som mala velmi tazke herxy typu nevedela sa dotknut noh svaly klby, tak po saune vzdy ulava.Chodim pravidelne a dokonca MUDr. Durovska vravela, ze ak mam kde aj kazdy den..Mne pomaha a po nej davam aj lymfodrenaz.. drz sa edit☺

Jenom bych doplnila

Jenom bych doplnila (reagujíce na starý příspěvek), že do "vlhké sauny" by neměli lidé co mají problémy se štítnou žlázou, jež se tu také občas vyskytují (nevím jestli to platí i pro infra, ale myslím že ne). Já si často sprchuju bolestivé části těla horkou vodou (není dobré pro pokožku)- z toho teplo nejde tak do hloubky, ale když se večer osprchuju horkou v. (dávám tak 2-3 hod po ATB - pak by měli teoreticky lépe pronikat do svalů), tak druhý den menší bolest svalů - taková sauna pro chudé.

Pro radia - podporuje prokrvení,  imunitu (může i zánět) a i např. chlam. přecházejí (vlivem vysoké teploty) do perzist. stadia (tady myslím nazýváte kryptickou formou), vylučování toxinů apod.. Když máš více energie, pokud Ti to nezhoršuje nějaké další případné problémy, tak to bude určitě pozitivní. Smile Měj se

 

Prave ze vice energie nemam.

Prave ze vice energie nemam. Naopak...v radu par hodin pote na me padle lehka unava. Obsluha infrasauny mi rekla, ze to muze byt detoxem-vyloucenim toxinu z tela. Chtel jsem ji vyzkouset, nez si ji koupim.

  "podporuje prokrvení, 

 

"podporuje prokrvení,  imunitu (může i zánět) a i např. chlam. přecházejí (vlivem vysoké teploty) do perzist. stadia (tady myslím nazýváte kryptickou formou), ......., tak to bude určitě pozitivní"

 

Co je pozitivního na přechodu chlamydií do persistujícího stádia?

Tohle je přesně ta cesta do pekel, spící či kryptické chlamydie, výsledek krátkodobých monterapií, 14 dní jedním druhem ATB... výsledek mraky LPS a bolí celý člověk! Pokud by to dělala i sauna, pak do ní nelez!

 

P.S.

Já do ní lezl. A dopadl jak sedláci u Chlumce! Ale jestli to bylo tou saunou, to nevím! Mé nihil scire scio!

březen 2013 ukončení CAPu 

Ahoj Jane, co je pozitivního

Ahoj Jane,

co je pozitivního na přechodu chlam. do kryptické formy ? - odpovím Ti citací z těchto stránek (i důkaz, že texty z těchto stránek jsem čatla) :

Cpn zjednodušeně

"...Replikaci RB´s je možno zabránit rozličnými antibiotiky jako je doxycyklin, azitromycin, roxitromycin a další. A tělíska se po té konvertují do Kryptické formy, která se nereplikuje a kterou zabíjí metronidazol..."

a ještě

"...Jakmile RB´s čelí prostředí, které by mohlo ohrozit jejich přežití uvnitř buňky (nedostatek potravy, antibiotický útok, atd.), mohou se transformovat do „kryptické“ formy, která zůstává uvnitř buňky, ale takzvaně spí. Co dělají? V této formě nejsou tělíska citlivá na antibiotika a mohou zde přežívat dokud se nezmění podmínky. Po té se znovu stanou RB´s, začnou se replikovat a reinfikují tkáně elementárními tělísky. Co je zabíjí? Flagyl (metronidazol) (pozn. překladatele: u nás pod názvem Entizol) nebo Tinidazol (pozn. překladatele: u nás nedostupný). Nitrofurantoin, starý lék na infekce močových cest má v této fázi také antichlamydiový efekt...."

Hezký den přeji

"...po té konvertují do

"...po té konvertují do Kryptické formy, která se nereplikuje a kterou zabíjí metronidazol..." ano, metronidazol, jako součást CAPu, WP či SP, jinak to nefunguje. Čili jsi právě objevila Ameriku a v podstatě propaguješ oné protokoly, čímž jsi Trugate apod. moc nepotěšila a mně vlastně vysvětlila zpětně, proč mne ty všechny možné rehabilitace a lázně jen vždycky dorazily - zahnal jsem ty mrchy v bahenní lázni či sauně do spícího stádia, díky kterým se jednak rozšířily po celém těle i přes občasnou ATB monoléčbu, ze které si dělaly ty potvory dobrý den, a jednak protože tyhle potvory v tomhle stádu vylučují cHSP60, který je velice podobný lidskému, došlo zřejmě k tzv. autoimunitní fázi a konečně vím, proč mi bylo vždycky po lázních, 14 dní ATB apod. vzápětí vždycky ještě hůř, než před tím. Nikdy by mne to nenapadlo, nebýt tebe Bear! Tak pokračuj, studuj, třeba se další záhadný a začarovaný kruh ukáže být celkem snadno vysvětlitelným.

 

Takže pánové a dámy, jak vám právě Bear osvětlila, bez metronidazolu to prostě nejde, jinak se vám ty potvory spící zase probudí, budou z nich RB, síťovitá tělíska, prostřednictvím nichž se chlamydie množí a v zápětí se do mezibuněčného prostoru vašich těl vylijí jako EB, základní tělíska, pomocí nichž se chlamydie šíří, ať už uvnitř vašeho těla nebo skrzevá kapénky vámi vykašlanými někde v metru či velkoprostorové kanceláři s klimatizací nebo v nádražní hale apod. do dalších nešťastníků... a jedeme dál...

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane, my tu nemluvíme o

Jane, my tu nemluvíme o lázních ani o rehabilitacích, ale o hypertermii - a ani ta samozřejmě není pro každého! Na demagogii v prvním odstavci reagovat nebudu.

To, že to bez metronidazolu nejde také netvrdím - rozhodně bych nebrala naději někomu, kdo ho z různých důvodů užívat nemůže.

Přeji hezký víkend

 

dobry vecer, my tu nemluvime

dobry vecer, my tu nemluvime o tom a tom, ale mluvime o chlamydiich atd. Atd....Jan tady mluvi coby osoba ktera si prozila sve , ktera se tomu venovala a ktera tomu darovala cast sveho zivota studujic  tento  problem....takze:  bohuzel  od nejakeho casu sem chodi lide jako bear nebo trugate , kteri tzv. "prudi", jen polemizuji, vubec nijak neprispivaji nebo se nevyjadruji, dle meho nazoru  to jsou provokateri.. Tak co? Budeme tady jako blbci zirat na tyto " blbiny? .

je to fakt na hlavu a kdo je jen tak jeste pro smyslech se nad tom musi alespon "pozastavit".... 

Ďakujeme Svadhi , verím, že

Ďakujeme Svadhi , verím, že časom pochopia.. pekný slnečný víkend edit

Je to právě 9 let 39 týdnů,

Je to právě 9 let 39 týdnů, jeden z prvních příspěvků z 12. srpna 2006

Vanderbilt researchers discover potential link between C. pneumoniae and Interstitial Cystitis

čili vlastně 10 let existence stránek a tak se sluší to shrnout, byť trošku parodií, protože nemá smysl se vytahovat založením o.s., psaním dopisů poslancům, ministrovi zdravotnictví atd., byť jeden přislíbil s tím něco udělat, leč byl bohužel rychleji odejit, než to stačil... nemá cenu se zabývat různými samozvanými specialisty na vše a jejich rady za všechny prachy, jejich agresivitou, hloupostí, destruktivností... jak přišli, tak pak zaplať pán bůh sami vyšuměli, aby jen ukázali, jak světem hloupost vládne, resp. jak kdosi řekl "Proti hlouposti jest třeba bojovati, leč nelze zvítěziti!"

 

Sebevědomý mladík jdoucí po pláži sám od sebe začne vysvětlovat staršímu občanovi odpočívajícímu na schodech, proč nedokáže starší generace pochopit mladou:

"Vy jste vyrostli v jiném světě, všeobecně vzato, ve velmi primitivním světě", řekl mladík dost nahlas, aby ho všichni okolo slyšeli.
"Mladí lidé dnes vyrostli s televizí, tryskáči, cestováním ve vesmíru, člověkem chodícím po Měsíci. My máme atomovou energii, lodě, mobily, počítače s rychlostí světla... a mnohé další."
Po chvíli ticha starý občan odpověděl takto: "Máš pravdu synu. My jsme neměli tyto věci, když jsme byli mladí... tak jsme je vymysleli. No, a teď ty arogantní mladé hovado řekni, co ty děláš pro následující generaci?"

březen 2013 ukončení CAPu 

"...Jenom bych doplnila

"...Jenom bych doplnila (reagujíce na starý příspěvek), že do "vlhké sauny" by..." my tu nemluvíme", tedy ty, ty mluvíš, jak se ti to zrovna hodí, nejasně, nekonkrétně, možná to máš tam uvnitř v hlavě správně, ale v písemném projevu je to už o čemsi jiném, pleteš si rody, čísla, prostě vypustíš cosi, co nemá hlavu ani patu a pak kličkuješ jak zajíc v poli, pleteš borelie s chlamydiemi...

Jenom bych doplnila (reagujíce... zřejmě my, tedy ty a ta druhá, co tě tak nutkavě pudí jít za každou cenu proti všem... pěkně se do toho zamotáváš, na co nemáš je demagogie, to vše o něčem svědčí.

"To, že to bez metronidazolu nejde také netvrdím - rozhodně bych nebrala naději někomu, kdo ho z různých důvodů užívat nemůže.", inu ale poraď těm nebožákům, co tedy mají dělat, bez metráku to nejde zabít zakryptované chlamky, čili potažmo vzato kdo nemůže metronidazol, nemůže ani do té slavné hypertermie, protože tou by zahnal chlamky do spící formy a co pak dál? Mimochodem vyjmenuj pár důvodů, proč by někdo nemohl Flagyl či Entizol - metronidazol, kromě oné lahodné chuti či nemaje zrovna recept?

 

reagujíce množné číslo přechodníku viz např. https://de.wiktionary.org/wiki/Flexion:reagovat

březen 2013 ukončení CAPu 

Zkus si pocist treba i o

Zkus si pocist treba i o rizene hypertermii. Tusim z tohoto fora se ji urcitou dobu krome jineho venoval pan CH. 

 

PanCH je zajímavý týpek -

PanCH je zajímavý týpek - zkoušel snad všechno, ale něco, kde by toto přímo rozebíral jsem nenašla. Kdyby to někdo našel, hoďte to sem prosím.

Já jsem včera našla knihu - Balneologie - je tam spousta zajímavostí o vlivu saunování, tepla/chladu na těl.funkce, imunitu apod. - je to z google books - tak se tam nezobrazí všechny stránky, ale je to v češtině.

https://books.google.cz/books?id=G31aAgAAQBAJ&pg=PA96&lpg=PA96&dq=%C5%99...

Momentálně je mi trochu šoufl, tak jsem to ještě podrobněji nepročítala - takže konkrétní účinky sem zatím nedávám.

Nevim jestli to rozebiral

Nevim jestli to rozebiral nejak vic,ale kazdopadne to absolvoval pod dohledem v nejakem med.centru. myslim ale popisoval i sve reakce. jen si pamatuji,ze se tam postupne na kazdem sezeni ta teplota navysovala a ze to bylo pod dohledem lekare. Ve svycarech? Kdyz mu pisnes zpravu,urcite Ti odpovi a napise o tom vic.

tak kdo mu pisne? :D Ja uz mu

tak kdo mu pisne? :D Ja uz mu parkrat psal soukromou zpravu, takze ho nechci zas moc otravovat :/

Pisla sem:) Verim,ze to jako

Pisla sem:) Verim,ze to jako otravovani nebere.

Hello -zaverem myslis je

Hello -zaverem myslis je pozitivni nazor pro saunovani? a nebo mas na mysli nejaky konkretni clanek?

Jan -tos me celkem zaskocil, vetsinou  nam tu doporucujou kupte si ji. Byl jsem pred tydnem v BCA na prvni navsteve a Frau Dr. rikala, ze ji mam nejdriv vyzkouset, jak mi po ni bude. No, zeptam se tedy ted v pondeli zase. Pl. chlamydie mam taky, zrejme delaji zanety dutin a vazke hleny v puse...nicemene borelie a dalsi hrajou asi taky sve( CD57 mam 11 po cca 9ti mes. na atb.).

Ja mam CD57 tez stale pod 60.

Ja mam CD57 tez stale pod 60. Mne osobne dela sauna dobre. Ostatne myslim,ze borelie vysoke teploty zabiji ne? Proto se v tropickych oblastech nevyskytuje,neumi v tech teplotach prezit. Nejhur mi bylo,kdyz jsem mela 12h trvajici horecku az nad 39C. Ale kdyz polevila! To byla naprosta nadhera! Proste krasa,jak mi bylo dobre pote co telem prosla ta teplotni smrst. Kazdopadne,jak ten efekt tenkrat hodnotila i dr Ď.-pouze dočasu,měla pravdu bohuzel. Tak nejak si predstavuju i rizenou hypertemiii,ze ti pekne umele navodi  v podstate horecku a zaroven kontroluji vliv na srdce atd. Tusim pan CH popisoval,ze s kazdou dalsi navstevou mu nejen hodnotu teploty zvedali, ale i prodluzovali interval,po ktery bylo telo ponechano v dane teplote,vse na zaklade jeho reakci. Ze se najizdelo postupne,jak s vyskou teploty,tak s casem trvani.Takze asi jo,nekde to musi vice zevrubne popisovat,kdyz mi to ted tak vyplouva na mysl.urcite to v jeho blogu nekde bude.hodne me to tenkrat zaujalo,vzhledem k mym zkusenostem,jak jsem sama reagovala na vysoke teploty a jak mi pomahala horka voda.ale bohuzel u nas se to nikde nedela,on ten dohled je v tomto pripade urcite na miste. 

Jinak se domnivam jako letity milovnik suche sauny,ze po saune byva unaveny trochu kazdy a mne delala vzdy celkove dobre a ta unava po ni k ni proste patri. Kdybychom doma meli prostor,tak uz min.infrasunu mam. Ale zrejme to je individualni,ne kazdy ty teploty snese z ruznych duvodu.takze to ze to nejdriv zkousis nez koupis,naprosto chapu a schvaluju.

Jinak Bear,mně svého času na silné bolesti nohou též pomáhala jen horká voda,aspoň nějaká úleva,jinak bych prochodila celé noci díky těm bolestem. Mam to stale v hodne zive pameti,zadna sranda to nebyla:/ 

 

Jo našla jsem nějaké odkazy,

Jo našla jsem nějaké odkazy, kde používají hypertermii i k jako součást léčby borell.. (dokonce by měla mít i antidepresivní účinky). Jinak jak je psáno v knize (a nejen v ní) na kterou jsem dala odkaz - optimum fagocytózy mezi 38°-40°C. Zvyšuje se i účinnost ATB - u penicilinu 4x na každý stupeň (myslím že C). Jak je v dané knize, tak při 39°C je baktericidní účinek sulfonamidů na Strepto. heamo. vyšší až 100x. U makrolidů a tetra. zatím nevím.

Takze to krasne vysvetluje

Takze to krasne vysvetluje mou reakci tenkrat pri horecce. Brala jsem uz kombo doxy a azi na borelu. Byl to dohromady radny boost a naloz pro spirochety. Kazdopadne diky za oziveni zajimaveho tematu. Sama jsem to ted nezkoumala,jen jsem pisla odkaz na pana CH,vetsinou se drzim stran jakychkoli prispevku,aby nekdo nevidel mezi radky neco,co tam vubec neni,neb nestojim o zadne osobni invektivy,kterym nerozumim (a bohuzel se opet potvrdilo,ze delam dobre,coz me velice mrzi). Ale ted me toto tema hypertermie opet zaujalo a zkusim si o tom neco vic taky pohledat,zvlaste kde nejblize je nejake centrum. Pan Ch psal,ze nejen ve svycarsku,ale ze kopec center je i po Nemecku a Rakousku. 

Vyšší teplota u mě ještě

Vyšší teplota u mě ještě přetrvává - asi mi v těle probíhá nějaká debordelizace - až to skončí - zhodnotím a písnu. Ještě jedna moje zkušenost - dlouho před ATB jsem zkusila pít Tonic - obsahuje chinin (antimalarikum)  s tím, že by třeba mohl působit i na ta mrchy co mi řádí v těle. Působí ale i antipyreticky - snižuje teplotu. Bylo mi po něm fakt strašně zle a je mi zle jen si to vzpomenu.

Našla jsem stránky, kde popisují 3 týdenní cyklus hypertermií u CFS - je to v podstatě takový návod ač tam varují, že musí být pod dohledem lékaře. Tam teda nenavyšovali teplotu postupně, ale 3x denně způsobili horečku v domácích podmínkách. Účastníci museli dodržovat dietu - žádné maso, vejce, mléko a klid na lůžku s menší procházkou každý den. A ještě - snad všude dávají během toho infuze vit.C.

Také zkoušeli u fibromyalgií - tam menší bolest kloubů apod.. Jo a hypertermie (lokální či celková) co jsem našla - nyní také často jako součást léčby různých rakovin - právě i přes vliv na imunitu.

Škoda, že nemám vanu, ale jen sprchový kout - co jsem tak koukala, tak jsem si pravděpodobně způsobovala menší hypertermii téměř každý den, (než jsem se přestěhovala - přastala si jí způsobovat, brala Aknenormin, který mi patrně snížil aktivitu NK buněk ...).

Zajimavy.das odkaz

Zajimavy.das odkaz pls;-) 

Jinak jj,tusim to cecko pan CH tez zminoval,jestli se nepletu. Ma to logiku.

Kolik jsi toho tonicu pila,ze to melo na Tebe takovy efekt? Ja zkousela jeho tradovany efekt na bolest hlavy,neuspesne:D

Klidny vikend. Asi se nam zase blizi tropicke leto... vysoke teploty v lete mi mimochodem tez navozuji obcas zajimave reakce.

Pan CH mi odepsal,ze

Pan CH mi odepsal,ze principem je vyvolani umele horecky a tim podniteni imunitniho systemu tvorit ruzne latky jako imunitni odpoved na vetrelce. Da se to brat jako imunitni boost a zvysuje to natural killers cells.

Radio,nikdo pana CH zpravami neotravuje,paklize nejsou nejak osobne afektovane.

Jinak ve svych prispevcich to urcite popisuje dopodrobna,jak to probiha,neb od nikoho jineho si to nepamatuju,tak leda jeste vice pohledat v jeho blogu.

 

Mozna se mylim, ale to, co tu

Mozna se mylim, ale to, co tu clovek napise v diskuzich, se nezobrazuje v jeho vlastnim blogu(trochu nevychytane)-viz nazor na sauny od pana CH. ...nepsal jestli pocitoval nejake  zlepseni?

Jinak je pravda, ze asi nejvice se mi zdravotni stav zhorsil, kdyz jsem byl tri tydny v laznich. Mama mi kvuli tomu dodnes nadava, ze jsem  tam nemel jezdit. Pry se drive jezdilo do lazni hlavne preventivne a ne az kdyz nekomu neco bylo, nevim. Koupele jsem zadny nechtel kvuli pripadnym infekcim. Jinak na psychiku mi drive sauna(mozna ale plavani) delala urcite jen a jen dobre, takze potvrzuji/e. (v te dobe jsem ale nemel t zdr. problemy)

Tak mi v BCA dnes Dr.

Tak mi v BCA dnes Dr. odpovedela na mou pripominku (jak infrasauna pry spis podporuje chlamydie-viz Jan...) ze oni s infrasaunou maji dobre zkusenosti

Treba nekdo vyuzije tyto

Treba nekdo vyuzije tyto stranky, kde je mozno koupit novou, ale i pouzitou infrasaunu. Dnes jsem si jednu privezl z Rakouska. Tu, co jsem chtel bych u nas dostal az na podzim(pry jeste neni sezona).

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/marktplatz/wellness/in...

http://de.picclick.com/eisl-Infrarot-W%C3%A4rmekabine-f%C3%BCr-1Person-I...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k